Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po dec 21, 2009 10:10 pm

Eni nimajo drugega v življenju kot avto. Avto mi je zadnja stvar na kero razmišljam decembra,.
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po dec 21, 2009 10:11 pm

čare je napisal/-a:Ma si me pripravil da sodelujem.Kak te lahko fplivaš na zapikanje bremz??E recimo tako da ne zamenjaš samo paken ampak postružiš/menjaš ....

sharq1337 je napisal/-a:@lisko
Nisem čisto prepričan o ročni, včeraj sem z novim avtomobilom (zato predvidevam da je use že postorjeno) zategnil ročno in ni več hotela spustit.

"čare" comment: :arrow:
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Po dec 21, 2009 10:20 pm

phoebus je napisal/-a:Pa tudi ne vem kdo bo šel pred vsako zimo razstavljat zavore in jih pucat...

praviloma na vsakem rednem servisu,samo pri nas to ne bo nikol lavfalo,pri nas ti zamenjajo olje in oljni filter izstavijo račun za 100-150€ in je servis opravljen.

dejcc je napisal/-a:Eni nimajo drugega v življenju kot avto. Avto mi je zadnja stvar na kero razmišljam decembra,.
Glede na to da ga pri -10 pereš očitno ni tako.Sam dam ful na izpravnost avta ampak mi ne pada na pamet da ga grem pri teh temperaturah prat.

@Sašo5 comment??Kaj naj rečem??Sramota za proizvajalca,mogoče pa ga je tudi on samo pral.Pri novem se to nikakor ne sme zgodit!
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Napisal/-a kamal Po dec 21, 2009 10:57 pm

Če redno uporabljaš ročno (vse letne čase - dnevno) potem verjetno ne boš imel problemov. Jaz sem jo že zategno pri -22 pa je lepo spustila (pač moram). Pri drugemu avtu kjer se pa skoraj ne uporablja pa noče spustiti že nad -5 pa je tudi na novo nastavljena.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Volvo-s60
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Sr nov 23, 2005 7:31 pm

Napisal/-a Volvo-s60 Po dec 21, 2009 11:16 pm

Mislim da tu dokaj mešate jabolka in hruške, namreč v kolikor imaš suhe bremze oz pakne boben itd. ti tudi pri minus 50 nima kaj bit, v kolikor pa imaš kakorkoli zalite z vodo, ti nobeno vzdrževanje ne pomaga,saj bo primrznilo, pa ne govorim zdaj da ti zamrzne zajla , ampak zgolj samo ko ti pakna primrzne na boben.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po dec 21, 2009 11:19 pm

baucek je napisal/-a:Ne vam ali nekateri mislite, da bo človek vsako leto avto peljal k mehaniku, da mu poštima bremze in sajle za ročno? Doma pa tudi ne moreš narediti tega, razen če imaš dvigalo. Pa ne se hecat no.
Čudno, da moj 13 let star Polo zdaj 2 dni pri -20 ni imel nobenih problemov - pa nisem ničesar rihtal pred zimo - razen zimski vitrex in antifriz sem preveril.

Morem se oglasit :)
Nikjer nisem napisal da je potrebno pred vsako zimo....Sicer pa tipično slovensko razmišljanje.....tak poseg ( da se sname boben pregleda spiha in na novo namaže vzvodovje ročne) stane mogoč 50 evrov pa še to sem napisal 4x preveč....in če 1x letno (pa magar 50 evrov nimaš) potem avto prodaj....kajti ni zate...Raje trpiš celo noč in trepetaš kako boš zjutraj speljal kot pa da bi mirno spal pa čeprav ne bi mogel iti 2x na pivo ali pa bog ne daj kupit otroku malo slabši računalnik ker ima pač sosed super duper mega kompjuter....

Ljudje z avti se ubijajo(ubijamo) pa ne se hecat no....Kdaj vam bo kapnilo da je lahko zaradi take naivne logike razmšljanja lahko v nevarnosti vaše ali pa celo drugo življenje? Življenje otroka ker na prohodu ne boste morali obstat ( kdo je že pisal da mu slabše primejo zavore,pedal je trdi....pregreva se vse skupi??) je vredno mnogo več kot pa ena urca obiska pri mehaniku (pa še to enkrat letno) da vam pregleda podmaže in nastavi vse skupaj.....

Pa ne me jebat no.....spet nekdo napiše , da je šel avto oprat a zunaj je minus bogsigavedi koliko...pol pa še reče da je avto zadnja stvar na svetu....pa boli me falus kak avto zgleda , poštiman pa mora bit kar se mehanike tiče v nulo....Avto je lahko še kako hitro vez z življenjem....očitno se polovica foruma tega niti ne zaveda....

Ne vem včasih se zdim že sam sebi nor ko nekaj v avto zruži in premenjam in pregledam pol avta....Na koncu pa ugotovim da je v predalu še pol plastenke kokakole ki je pač v ovinku zletela prek predala.....

Sej ne rečem , da se ne najde kje kak luft ali pa bo zaj vse v nulo.....ampak kakor hitro se nekaj ugotovi je treba ukrepat ne pa par dni jokat po forumu in spraševat kaj bi blo u mes pa povoziš že ne vem koliko ljudi. Na forum priletiš ko ti zmanjka idej....prvo je pa mehanik.
Kaj ko imate 40 vročine tud prvo po forumih sprašujete kaj bi lahko bilo in če čez par dni ni bolje pa le obiščete zdravnika? Ali letite prvo k zdravniku in potem sprašujete kako in kaj se da doma pomagat....

Zamislite se malo predenj napišete kak komentar.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Po dec 21, 2009 11:25 pm

Brezveze Lisko.Jaz pa ti sva debila ki nekaj dava na vzdrževanost!!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 86 gostov