Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a tr00per To maj 26, 2015 10:55 pm

nikjer ne piše, pa bom vprašal, če lahko kdo v Kranju priporoča koga, ki čimbolj ugodno pa dobro naredi optiko na podvozju-pa ne mislim se kej daleč s pretečenimi probnimi tablcami okol vozt-avto mi mal v levo vleče-daleč od kritičnega, sam hočom, da je BP pripravljen za tehničnega.
 
TRIROG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: To jun 19, 2012 11:09 am

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a TRIROG Sr maj 27, 2015 10:19 am

Na tehničnem ti optike ne bojo gledali... zakaj bi torej reskiral vožnjo z neregistriranim avtom do optike in potem še na tehničnega?
Napjrej na tehničnega in potem naprej na optiko z registriranim avtom ...
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a tr00per Sr maj 27, 2015 10:23 am

je že dolgo tega, kar sem zadnji tehnični pregled delal :P sem se sicer pozanimal in dobil enak odgovor, tako, da ja, potem bom vsekakor počakal in prvo naredil tehničnega. Pa vseeno, za kasneje, mi lahko kdo priporoči, kam naj zapeljem? seveda potem nisem omejen na kranj, ampak tudi na okolico.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a Cefizelj Sr maj 27, 2015 10:39 am

Jest sm jo delal na 3 avtih že v Šenčurju v Todivu pa je bilo korektno narejeno. Na enem pa na AMZSju v Kranju pa ni bilo vredu in so popravljali in potem uspešno popravili.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a tr00per Sr maj 27, 2015 10:44 am

hmmm,povsod sam o todivu poslušam, pa vse dobro. Kok pa računa?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a Cefizelj Sr maj 27, 2015 10:47 am

35 ojrov.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a tr00per Sr maj 27, 2015 10:50 am

aha. No, kr standardna cena oz. malenkost več. vrjetn bo kr to to. :)

p.s., čestitke za 1000-i post :)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a Cefizelj Sr maj 27, 2015 11:00 am

Jest mislm da nimaš kej falit. Pa tut fantje so uredu in se da še mal o avtu pokomentirat pa kšno rečt. :)

P.S. Hvala, sam sigurn ne bi opazu. :)
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a tr00per Sr maj 27, 2015 11:05 am

hehe, no sicer se bom probu s kolegom (avtoličar) zment, pri katerem bom tud pleh delou (kar pač je za zrihtat), ki redno popravljene avte tja voz, če ga lahk on mi zapelje, mrbit se kk € pršpara :)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a ojnica Sr maj 27, 2015 11:46 am

cene so skoraj povsod tam tam, razlika je samo med dobrimi in slabimi...slabih je več kot dobrih. :lol: :roll:
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a pinny To nov 10, 2015 8:01 am

Tudi sam imam zadnje čase problem z optiko, ker je zgleda nihče ne zna nastavit tako kot treba. Sem že tudi sam bil nekej let nazaj pri Todivo, ampak zdele do konc tedna se mi pa ni za vozit ravno tako deleč. Predvidevam pa, da bolje da grem k mojstru z letnimi gumami, da vidi v kakšnem stanju so oz. v čem je problem. Torej kak dober mojster v bližini Velenja, ki ve kaj dela, nasploh in v primeru ko je avto znižan? K Ducmanu v Ločico ne grem več, ker sem bil že 2x pa ni nubenega haska od njega, razen tega da zna zakasirat .
 
sim
Novinec
 
Prispevkov: 189
Pridružen: Pe okt 31, 2003 3:52 pm
Kraj: LJ

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a sim Pe nov 20, 2015 8:09 pm

Da ne odpiram nove teme; na Avensisu 2007 ta teden narejena optika in me zanima če je vse OK, ker mi te številke bolj malo povejo ;)

Prosim za kakšno strokovno obrazložitev...

Hvala
Priponke
toyota_.jpg
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a pskoda Pe nov 20, 2015 11:36 pm

Spredaj je ok tudi pred nastavitvijo je bilo kar dobro, zadaj levo pa ni preveč ok samo ni pa hudo oz se ne rabiš sekirat
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a esem Pe nov 20, 2015 11:44 pm

Spet slabo bereš ali morda ne razumeš?
sim je napisal/-a:..Prosim za kakšno strokovno obrazložitev...
Je zate "strokovno" to, kar bi znal napisat vsak, ki ni ravno farbenblind?
Zresni se....
 
sim
Novinec
 
Prispevkov: 189
Pridružen: Pe okt 31, 2003 3:52 pm
Kraj: LJ

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a sim To nov 24, 2015 11:21 am

Mah pa saj strokovno sem mislil predvsem v tem smislu, da vem ali vozim nazaj ali ne.
Na optiko sem peljal predvsem, ker sem opazil, da je sprednja (lahko tudi zadnja, ker sem gume premontiral pred kratkim) leva guma (zimska) malenkost drugače obrabljena kot desna...sedaj pa ne bi rad, da je optika kao narejena, gumo pa še kar "radira" ali pa da bi se slabo narejena optika poznala kje drugje ;)
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3786
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a Blinder To nov 24, 2015 8:24 pm

Kaksna pametna optika na obali?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a zzitop Sr jun 22, 2016 4:12 pm

Rad bi delil današnjo izkušnjo, saj menim, da bi za koga lahko bila koristna. Ker sem že v naprej vedel, da bom v Vipavski dolini, obenem tudi, da bom imel dopoldan nekaj časa, sem se dogovoril za optične meritve pri gospodu Koruzi iz Ajdovščine. Šel sem tja kar s starimi garami (Fiat Punto MK1, 55KM, 1.1l, l. 1999), ker je vozilo vleklo rahlo v desno, desna prednja guma pa je bila neenakomerno obrabljena (na eni strani bolj kot na drugi).

Najprej je pregledal podvozje za potencialno zračnost z obrazložitvijo, da je, v primeru ugotovljene zračnosti, nesmiselno opraviti optiko. Torej, najprej saniranje obrabljenih končnikov itd, nato pa bi se najavil na optiko ob naslednji priložnosti. S podvozjem je bilo vse v redu, tako da se je takoj lotil.

Na tem vozilu se, po podatkih Autodate (pa najbrž tudi proizvajalca), da nastavljati samo stek sprednjega para koles:
Slika

Tukaj bi rad pohvalil mojstra, saj se z nastavitvijo steka ni zadovoljil. Želel je biti natančen in z "domačimi čarovnijami" je poizkusil nastaviti tudi nagib (Če prav sklepam, je na spodnji sliki imenovan kot "previs"). In glede na rezultate se mi zdi, da mu je uspelo priti znotraj toleranc:

Slika

Če nimam prav, me prosim popravite, dobrodošel tudi kak komentar na prikazane cifre. Vem, da je nagib na zadnjem desnem kolesu razštelan, a to se res ne da korigirati.

Cilj vseh nas je dobiti dobro opravljeno storitev po ugodni ceni. V realnosti se izkaže, da to ponavadi ni mogoče. :lol: Za konkretni primer pa se mi 99,7% zdi, da sem imel krompir. Ker ceneje najbrž niti pri začetnikih oz. brzinsko - površnih "mojstrih" ne gre. Cena: 20,49€ + DDV = 25€:

Vsekakor moje priporočilo vsem, katerim Ajdovščina ni predaleč. Meni bi bila tudi slaba ura vožnje iz LJ sprejemljiva, zato bom kmalu peljal tudi drugi avto na enak tretma. :lol:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a esem Sr jun 22, 2016 4:39 pm

Hvala :D
Taki posti koristijo marsikomu na forumu (a bogami i šire), ta je lep zgled res konstruktivnega pristopa.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a titanius Če jun 23, 2016 11:19 pm

Jaz sem optiko delal v Škofji Loki, natančneje Virmaše 190 Jerala profil. Je bil en starejši gospod, ki je delal na avtu skoraj eno uro, tudi mi je povedal, da moram zamenjat gumice sprednjih stabilizatorjev, dobil sem račun kjer sem vabljen na brezplačno ponovno optiko po 3000-5000 km. Cena = 40€
V avtu imam analizo, ki jo bom jutri poslikal in objavil, da slišim Vaša mnenja.

Lp
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: optika - kje, cena?

Napisal/-a Fnatic Pe jun 24, 2016 8:38 am

Jaz bom takole rekel. Vsi so hvalili Gregorca iz Mengša in ker delam blizu, sem prosil kolega mehanika, da mi ga zapelje tja. Sprednje gume so imele ''camber'' in so bile na notranji strani kar fajn obrabljene (seveda ne bilo nalašč tako narejeno hehe). Vzel je 40 eur in mi dejal, da je porihtano. Samo teden po tistem sem opazil, da gume še bolj požira, kot jih je prej. Poklical sem tja za reklamacijo in mi je lepo rekel, da ima gnečo in naj se drugič oglasim. Klican je bil nato večkrat, še z avtom sem bil tam nato dvakrat ampak vedno je bilo preveč gneče (kvazi) in premalo časa. Mehanik je nato po dobrih treh tednih pregledal avto in mi menjal stabilizator štangce za 10 eur. Nato je peljal na optiko drugam (ubistvu ne vem točno kam) in so zrihtali. Nobenih težav več. Aja pa še to, račun so izstavili sami kar Gregorcu. Jaz nisem plačal nič.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: driver8, esem, Google [Bot] in 29 gostov