Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Anzze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 24, 2010 5:37 pm

Napisal/-a Anzze Sr feb 24, 2010 9:16 pm

sem se odločil da bom avto še kar gonil do konca dokler bo pač za gont potem pa prodal za male pare ali pa kar direktno na odpad. zanjga ne bi dobil prav veliko. ravno zato mi je pa škoda prodat za majhno ceno, saj imam vse kar si želim(klima, servo, poskočen avto)tako da bom izbral kar to varijanto.

zdaj me pa zanima kaj mi predlagate, da vsaj malo popravim to rjo sam pa da magar drži eno leto nato pa ponovim postopek.a z drotpiršno in šmergl papirjem zdrgnem vso rjo stran ? potem verjetno kak kit da pogladim vse skupaj da bo ravno, potem kakšna univerzalna barva za podlago, in potem pač barva kakršna je barva polčija. tako si jaz predstavljam. s predlogi na plan :) kakšen kit moram kupiti oz. kje ga dobiti?

pa vsem hvala za predloge kaj naj, ste mi kar olajšal delo
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Sr feb 24, 2010 10:25 pm

Zadnjič spremenil abcabc, dne Sr feb 24, 2010 11:07 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Sr feb 24, 2010 10:32 pm

resno vprašanje....imaš mogoče kakega kolega ki se vsaj malo spozna na to delo? Ker sam ne boš nič naredil, škoda ker nisi že prej se tega lotil, sedaj je stvar že zelo boga :?
Freude am Fahren
 
huek111
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Če dec 17, 2009 6:24 am

Napisal/-a huek111 Sr feb 24, 2010 11:00 pm

Najbolje, da se vsega lotiš sam !Pošmirglaj,namaži z ferosanom, pokitaj( če bo kje luknja uporabi poliester) in vse skupaj pihni. Navsezadnje nimaš kaj zajebat, slabše kot je itak ne more biti,pa če še nevem kako sfušaš.
Hvala bogu da nimam VW
 
.GT.
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: Pe sep 05, 2008 3:50 pm
Kraj: MB

Napisal/-a .GT. Če feb 25, 2010 7:41 am

jas ti tole nareim za 300€ pa bo držalo minimalno 3 leta pa mi ni problem pa mi bo ustalo čistih 220€ v žepu čistega zaslužka dela pa je na tem da se kleparija naredi pa da ga skitam pa kit gor našpricam dobre 2 urci pol še to dol zbrusim šprickit gor poknem pa drugi dan še to pa se špricne pa fertik in mislim da za dobre tri ure dela hecanja pri nas je lep zaslužek on pa bi tud bil vesel za tako ceno tak da mislim da je realno pri vas pa zato tolko ker so loleki boleki pa verjetno doben ne zna na prehod špricat te pa pol avta zarai takih malih stvari pošprica te pa materijal že stane pa zato še več računa tak je to...
Zadnjič spremenil .GT., dne Če feb 25, 2010 7:45 am, skupaj popravljeno 1 krat.
sdted
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če feb 25, 2010 7:57 am

Moj predlog, popravi sam. Poglej si na youtube filmčke pa poskusi.
Materal pa te bo prišel sigurno kakšnih 40 evrov. Barva ni pocen. Še najbolje bi bilo, če bi si nekje sposodil fleksrco + krtačo.
Pa pri kitu dodaj dovolj trdilca, če ne se ti ne bo strdil svetmi nikoli pa dobro premešaj, seveda ni treba sedaj pretiravat s trdilcem.
Da boš pa tole vozil k ličarju pa da ti popravi, pobrusi, pokita, poštriha bo pa sigurno, čez 1 leto ven usekalo.
Zadnjič spremenil abcabc, dne Če feb 25, 2010 8:01 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Če feb 25, 2010 7:59 am

.GT. je napisal/-a:jas ti tole nareim za 300€ pa bo držalo minimalno 3 leta pa mi ni problem pa mi bo ustalo čistih 220€ v žepu čistega zaslužka dela pa je na tem da se kleparija naredi pa da ga skitam pa kit gor našpricam dobre 2 urci pol še to dol zbrusim šprickit gor poknem pa drugi dan še to pa se špricne pa fertik in mislim da za dobre tri ure dela hecanja pri nas je lep zaslužek on pa bi tud bil vesel za tako ceno tak da mislim da je realno pri vas pa zato tolko ker so loleki boleki pa verjetno doben ne zna na prehod špricat te pa pol avta zarai takih malih stvari pošprica te pa materijal že stane pa zato še več računa tak je to...


Dobro bi bilo da začneš pri osnovi, npr. postavljanje vejic na pravo mesto in uporaba ločil. Da bo pa skitan rob držal 3 leta pa lahko samo sanjaš. Seveda pa ti brez ovir delaj kakor ti paše in ti gre računica skoz.

@hladni
so tile poloti kar podvrženi k rjavenju, ker niso pocinkani, vi očitno odlično skrbite za svojega, če pa ga se ti ga še oprat ne ljubi 3x na leto in samo tankaš, potem pa prideš do tega na sliki....
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če feb 25, 2010 8:04 am

GiGi1985
Seveda da lahko zdrži 3 leta, če je le avto celo zimo parkiran v garaži in v neuporabi.
Jaz sem lansko leto nekje Avgusta na svojmu popravljal rjo in mi je že nekje Januarja ven usekalo.
 
.GT.
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: Pe sep 05, 2008 3:50 pm
Kraj: MB

Napisal/-a .GT. Če feb 25, 2010 8:06 am

ja to tak nea zdržijo ker bo povsod drugod še ven vdrla rja samo 2 leti pa ziher ni nič tam proti tretjemu bi mogoče kikaj samo te tak samo za malnkost pride ven tak da ni kaj dela samo z feksarco vn pobrusiš pa zakitaš pa štrihneš pa je ok naprej.. je pa možno ker že enemu staremu drži kia 2 leti pa je cela bla rjava pa še ni nič vn vsekalo kak ki pač...
sdted
 
Anzze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 24, 2010 5:37 pm

Napisal/-a Anzze Če feb 25, 2010 8:12 am

najbolj da se nič ne zafrkavam s popravili rje in ga čimprej prodaj pa bom imel mir pa bo. za kakšno ceno bi lahko potem tole prodal približno? na avto.net se prodajajo od 900 pa do 2200 €. pa če bi bil avto brez rje bi bil recimo 1200 - popravilo rje = 800€? je to približna cena.

kaj bi dobil potem za 1000€? nekaj v tem rangu kot je (polo,clio, matiz,....) brez rje seveda :)
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Če feb 25, 2010 8:41 am

Ivan36 je napisal/-a:
jay je napisal/-a:brez zamere
ampak a vw tudi rjavi? :)


Das Auto 8) Dela pa začuda vse :shock: ;)


Kaj ni normalno,da vse deluje?? Saj je avto star komaj 14 let in ima le 140000km! Rjavijo pa itak vsi.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če feb 25, 2010 8:44 am

Anzze

Če boš drug avto kupil za 1000 evrov težko dvomim, da nima nič rje še avto za 2000 evrov in več imajo rjo.
Če se slučajno odločiš sanirat rjo jo moraš popolnoma odstranit, če jo ne boš ti bo udarlo ven prej, kot si misliš.
 
huek111
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Če dec 17, 2009 6:24 am

Napisal/-a huek111 Če feb 25, 2010 10:44 am

.GT. je napisal/-a:jas ti tole nareim za 300€ pa bo držalo minimalno 3 leta pa mi ni problem pa mi bo ustalo čistih 220€ v žepu čistega zaslužka dela pa je na tem da se kleparija naredi pa da ga skitam pa kit gor našpricam dobre 2 urci pol še to dol zbrusim šprickit gor poknem pa drugi dan še to pa se špricne pa fertik in mislim da za dobre tri ure dela hecanja pri nas je lep zaslužek on pa bi tud bil vesel za tako ceno tak da mislim da je realno pri vas pa zato tolko ker so loleki boleki pa verjetno doben ne zna na prehod špricat te pa pol avta zarai takih malih stvari pošprica te pa materijal že stane pa zato še več računa tak je to...


Daj njemu popravljat samo obvezno naj ti da 3 leta garancije, potem pa ti naj vsako leto popravlja,ker bo itak vn udarlo! (v tem primeru se splača, saj ti računa samo 100€ letno)
Hvala bogu da nimam VW
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Če feb 25, 2010 11:43 am

huek111 je napisal/-a:
.GT. je napisal/-a:jas ti tole nareim za 300€ pa bo držalo minimalno 3 leta pa mi ni problem pa mi bo ustalo čistih 220€ v žepu čistega zaslužka dela pa je na tem da se kleparija naredi pa da ga skitam pa kit gor našpricam dobre 2 urci pol še to dol zbrusim šprickit gor poknem pa drugi dan še to pa se špricne pa fertik in mislim da za dobre tri ure dela hecanja pri nas je lep zaslužek on pa bi tud bil vesel za tako ceno tak da mislim da je realno pri vas pa zato tolko ker so loleki boleki pa verjetno doben ne zna na prehod špricat te pa pol avta zarai takih malih stvari pošprica te pa materijal že stane pa zato še več računa tak je to...


Daj njemu popravljat samo obvezno naj ti da 3 leta garancije, potem pa ti naj vsako leto popravlja,ker bo itak vn udarlo! (v tem primeru se splača, saj ti računa samo 100€ letno)


a si hotu rečt da bo vsake pov leta stav pri njemu :D :D prej se samo za garancijo zmenta pa nimaš kaj študerat pa še na prehod ti bo avto špricno :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
suhokranjec
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: To jan 30, 2007 12:32 am

Napisal/-a suhokranjec Če feb 25, 2010 11:59 am

Pozdravljeni. Iz slik se ne vidi ali je prou gnil pleh z luknjami, ali je še ok. Vprašanje je tud kakšen poden ima avto. Če je pregnit, potem je sanacija podna dodaten problem.
Zdej poštrihat z vidnimi prehodi (štrihanje sam tistga kar je brez barve)... ob predpostavki da pleh ni pregnit in s tem nujno potreben varjenja novih delov... mogoče kak maher naredi za 300€, sam sem ziher da se bo očitno videlo na laku, če ne bo dosleden pa bo res glih do naslednje pomladi držalo. Po moje je ta polo vreden nekje 200 do 300€. Pač zacvetel je ker je bil lah poškodovan. Kamenčki stolčejo barvo. Če problema ne zatreš v kali rata to. Jst bi ga sam predrgnu na orng. Ferosan, oprat, temeljna barva orng impregnirat, pol pa pokitat, šprickit in na koncu lakiranje v barvo avta. ;)
Če boš fajn dobr naredu ti lahk drži tud več let, sam boš mogu bit res dosleden RES, pa še mal sreče imet ;)

Sploh pa ti tole cveti že ene 3 leta vsaj, ker takole ni ratalo čez noč. Ne vem kje si bil takrat :)
L.P.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija
 
Anzze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 24, 2010 5:37 pm

Napisal/-a Anzze Če feb 25, 2010 1:10 pm

se bom za vikend probal lotit popravljanja. se pravi kakšen postopek mi priporočate?

1. zdrgnem vso rjo stran z dratpiršno in brusnim papirjem da pridem do čistega pleha(ob predpostavki da ne bo luknje)
2. ferosan
3. brušenje
4. temeljna barva
5. kit
6. lak v barvi avta

a bo tako v redu?
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če feb 25, 2010 1:27 pm

Malo še počakaj v Marcu bo pri nas še prava zima s snegom.
 
suhokranjec
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: To jan 30, 2007 12:32 am

Napisal/-a suhokranjec Če feb 25, 2010 1:37 pm

Anzze je napisal/-a:se bom za vikend probal lotit popravljanja. se pravi kakšen postopek mi priporočate?

1. zdrgnem vso rjo stran z dratpiršno in brusnim papirjem da pridem do čistega pleha(ob predpostavki da ne bo luknje)
2. ferosan
3. brušenje
4. temeljna barva
5. kit
6. lak v barvi avta

a bo tako v redu?


JA. Glej da boš odstranil vse ostanke ferosana. Založ se z pripomočki za razmastitev. Važno je da ti na čisti pleh naneseš temeljno barvo. Ostalo kar bo čez nanešeno bo pa dodatna zaščita. Sej boš mal poflikal z minimalnimi stroški. Za avte z ceno 1000€ boš mogu 700€ dodat. Plus registracija ;) Tle pa boš dal za home made popravilo bistveno manj ;) Tudi uni za jurja niso večni ;)
L.P.
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Če feb 25, 2010 2:09 pm



Še dober, da ma ker od teh klimo. Menda ja ne bo zamenji avto z klimo za avto brez. :roll:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov