Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Če feb 25, 2010 2:48 pm

Anzze je napisal/-a:se bom za vikend probal lotit popravljanja. se pravi kakšen postopek mi priporočate?

1. zdrgnem vso rjo stran z dratpiršno in brusnim papirjem da pridem do čistega pleha(ob predpostavki da ne bo luknje)
2. ferosan
3. brušenje
4. temeljna barva
5. kit
6. lak v barvi avta

a bo tako v redu?

ferosan pusti delovati cca,3ure da naredi svoje pol ga pa lahko z nitro razrečilom očistiš pa nato temeljni premaz.... kot si napisav lp :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Anzze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 24, 2010 5:37 pm

Napisal/-a Anzze Če feb 25, 2010 5:45 pm

sem danes malo probal odstraniti rjo z enega dela s šmirgl papirjem vendar sem obupal hitro zato sem v roke vzel fleksarco in z brusilnim diskom kar hitro odstranil rjo. rezultat je kar lep videti. zanima me pa kako naj najprej odstranim barvo okoli rje saj je napihnjena da bom lahko zbrusil ves del, kjer je rjast. ali naj kar npr. z izvijačem pač odtrgam tisto barvo ali je kakšen drugačen postopek?
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Če feb 25, 2010 7:04 pm

roberto-82 je napisal/-a:
Anzze je napisal/-a:se bom za vikend probal lotit popravljanja. se pravi kakšen postopek mi priporočate?

1. zdrgnem vso rjo stran z dratpiršno in brusnim papirjem da pridem do čistega pleha(ob predpostavki da ne bo luknje)
2. ferosan
3. brušenje
4. temeljna barva
5. kit
6. lak v barvi avta

a bo tako v redu?

ferosan pusti delovati cca,3ure da naredi svoje pol ga pa lahko z nitro razrečilom očistiš pa nato temeljni premaz.... kot si napisav lp :D


Tako tudi jaz čistim rjo, stem da pustim čez noč, in nato drugi dan še pobrusim kar se da.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Napisal/-a AndrejD Če feb 25, 2010 7:27 pm

.GT. je napisal/-a:jas ti tole nareim za 300€ pa bo držalo minimalno 3 leta pa mi ni problem pa mi bo ustalo čistih 220€ v žepu čistega zaslužka dela pa je na tem da se kleparija naredi pa da ga skitam pa kit gor našpricam dobre 2 urci pol še to dol zbrusim šprickit gor poknem pa drugi dan še to pa se špricne pa fertik in mislim da za dobre tri ure dela hecanja pri nas je lep zaslužek on pa bi tud bil vesel za tako ceno tak da mislim da je realno pri vas pa zato tolko ker so loleki boleki pa verjetno doben ne zna na prehod špricat te pa pol avta zarai takih malih stvari pošprica te pa materijal že stane pa zato še več računa tak je to...


Mam jaz podobnega polota samo rdeče barve in 1995 letnik. Žal bi moral zamenjat sprednji levi blatnik, ker se ga je rja preveč lotila. Kolikšna je cena le tega ? Ponaredek blatnika vem da pride okoli 35€ kaj pa delo (barvanje montaža) ?
Slika
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Napisal/-a zzitop Če feb 25, 2010 8:59 pm

Pozdravljeni!



Še mene nekaj zanima, pa morda bi tudi kolegu Anzze-ju prav prišlo:


1.) Kaj si mislite o temeljni barvi Dinitrol 443 Zinc:

http://www.dinitrol.com/fileadmin/tds/e ... EN_NEW.pdf

http://www.fematrade.si/Files/Katalog_D ... LO-low.pdf

Je namreč temeljna barva s 95 % vsebnostjo cinka in naj bi bila zelo kvalitetna zaščita.


2.) Glede teh krtač za na fleks me zanima kakšna (kakšen tip) je najprimernejša za za drgnenje rje z avtomobila. Predvidevam, da je več tipov, zato me zanima, kakšno naj bi kupil.


3.) Glede Ferosana: V navodilih ne piše, da je po uporabi potrebno drgniti oz. čistiti. Namreč, pravkar sem jih bral. Seveda pa ne piše niti, da ni potrebno. Niso pa najbolj jasna:

-rjo odstranimo z žično krtačo, zamaščene dele očistimo z bencinom
- FERROSAN nanesemo s čopičem na zarjavele dele in pustimo delovati 2 - 3 ure, da se površine osušijo
-osušene površine so pripravljene za nadaljno uporabo; premažemo jih z antikorozijsko barvo in pokrivno barvo ali avtomobilskim lakom



Hvala za mnenja, LP
 
Anzze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 24, 2010 5:37 pm

Napisal/-a Anzze To mar 16, 2010 4:44 pm

da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal saj se gre za isti avto :)

na prtljažnih vratih sem si zaželel odstraniti slo nalepko in pa znak polo. znak polo sem uspešno odstranil (fen, krpa,nitka, white spirit) - kot da ga ne bi bilo nikoli gor, problem je pa nastal ko sem odstranil slo nalepko, naredil sem enako samo brez nitke.

lim sem popolnoma odstranil, vendar je ostal obris slo nalepke kot da bi se vžgal v lak ali kaj. probal sem odstraniti tudi z wd40, bencin, nitro, polirno pasto vendar brez uspeha. mogoče kakšna druga ideja kako odstraniti tisto grdo packarijo kakršna je videti na sliki? vnaprej se že opravičujem za slabšo kvaliteto fotke
Priponke
Fotografija0254.jpg
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 To mar 16, 2010 4:47 pm

z grobo polirno pasto IN polirno mašino, na roke ne bo šlo, sploh pa z izdelki iz bencinskih črpalk
Freude am Fahren
 
Anzze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 24, 2010 5:37 pm

Napisal/-a Anzze To mar 23, 2010 4:49 pm

no da povem da sem probal odstraniti to svinjarijo vendar brez uspeha. sposodil sem si polirno mašino, pasto sem imel v obliki tekočine (sonax). rezultat je samo da se "šajna" ostalo je pa enako. mogoče bi sprobal še zbrusiti z vodobrusnim papirjem granulacije 2000 samo raje prej še vprašam vas če bo to vredu in da se ne bo preveč poznalo prask?
 
Uporabniški avatar
lexus02
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: So jun 20, 2009 3:15 pm

Napisal/-a lexus02 To mar 23, 2010 6:39 pm

Kupi nalepko Akrapovič za 2€

lp
Imam letno vinjeto!
 
Uporabniški avatar
exide
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: So avg 02, 2008 10:47 pm
Kraj: Radovljica

Napisal/-a exide To mar 23, 2010 6:42 pm

Vodno zbrusi z 2000 pa potem spoliraj. Če ne bo šlo proskusi s 1500. To bi moralo iti. Če boš lepo naredil ne bi smelpo biti prask :)
 
Uporabniški avatar
ludvik
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po okt 09, 2006 3:23 pm

rja

Napisal/-a ludvik Sr mar 24, 2010 10:24 am

roberto-82 je napisal/-a:
On je napisal/-a:
Ivan36 je napisal/-a:
jay je napisal/-a:brez zamere
ampak a vw tudi rjavi? :)


Das Auto 8) Dela pa začuda vse :shock: ;)


še ne OFF

Kaj ne samo opel rjavi :)


vsak avto rjavi tud pocinkan če odstraniš cink prevleko z pleha(risi,trčke od kamenčkov na havbi.......) lp[/quote
Kaj pa ford tudi rjavi?O ja, pa še kako. ;)
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom Sr mar 24, 2010 12:37 pm

Nikar z vodobrusnim, boš prišel čez lak. Vzemi kalodont za zobe (beli), ko se lahno posuši, postane dokaj abraziven. Če ne gre tako, pusti.
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Sr mar 24, 2010 3:57 pm

mišek je napisal/-a:Lahko poveste kateri avti in od katerega letnika naprej imajo pocinkan pleh?


Sestra ima Xsaro let.2003 metalik brava pa se mi zdi, da se na površini barve pojavljajo neke rjave pikice, kot rja oops


nisem še videl Citroena od letnika 1990 naprej, da bi rjavel razen če ni bil razbit... Te pikice se naredilo na barvi. Če bi avto spoliral ali pa umil z glino bi bila kot iz trgovine...
 
Anzze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 24, 2010 5:37 pm

Napisal/-a Anzze Sr mar 24, 2010 5:27 pm

kako pa se avto umije z glino oz. plastelinom? lahko tisti ki je za igranje pri otrocih in predhodno zmočiš avto z milnico in vodo da drsi in potem svaljkaš plastelin oz. kakšen je postopek?
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Napisal/-a Gasper` Sr mar 24, 2010 6:19 pm

Lp, Gašper
 
Anzze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 24, 2010 5:37 pm

Napisal/-a Anzze Ne maj 09, 2010 10:29 am

Da se spet malo oglasim. Lotil sem se popravljanja rje ki je prikazana na prvi strani te teme, in do zdaj sem vse pokital in pobrusil, zdaj pa me čaka samo še špric kit in lakiranje in me nekaj zanima. Kupil sem špric kit v spreju in pa tudi barvo v spreju na vodni osnovi in me zanima koliko je ta barva obstojna. Namreč nekdo mi je rekel da je bolje da ga peljem v profesionalno lakirnico da mi ga tam pobarvajo saj bi mi to barvo ki jo imam jaz že prvi dež spral. Barval bi samo del kjer je bila rja in ne celotna vrata, za prehode mi je vseeno če se vidijo, važno da ni več rje. Barvo in špric kit imam že kupljeno. hvala za komentarje
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a GorazdO Ne maj 09, 2010 12:06 pm

Brez skrbi; barve ne bo spral dež; :D
Tudi v lakirnicah uporabljajo barve na vodni osnovi (sem pa tja se dobi še kaka zaloga starih).
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Ne maj 09, 2010 12:16 pm

anzze dons delajo barve na vodni osnovi tut za barvanje avtov. kar vpraš kakega ličarja
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Anzze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr feb 24, 2010 5:37 pm

Napisal/-a Anzze To maj 18, 2010 11:58 am

avto zrihtan. kako se vam zdi? jaz sem kar zadovoljen, upam da bo zdržalo vsaj 1 leto.
Priponke
DSC_0005.jpg
DSC_0004.jpg
DSC_0001.jpg
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Napisal/-a Doche To maj 18, 2010 5:57 pm

Kaj to si zdaj sam delal? Nekako odtenki ne štimajo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 28 gostov