Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Napisal/-a W3s7_S1D3 Sr mar 31, 2010 9:25 pm

za klimo je tudi Beja d.o.o. v Pirničah ;)
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: OJ

Napisal/-a LukL Sr mar 31, 2010 9:50 pm

noj je napisal/-a:
Kristijan1980 je napisal/-a:Jutri pa še grem na amzs da mi klimo pregledajo in dofilahjo....potem bo pa spet svet lep.


Pozdravljen! Jaz bi ti dal samo nasvet, da pelješ polnit klimo kam drugam, recimo webasto na Vranskem, kjer ti izpraznijo ves plin, in ti dajo notri vsega novega. Na amzs samo dofilajo, nov plin k staremu. Ne vem če je to povezano, ampak ko sem polnil najprej na amzs očetov avto, sem ga moral naslednjo sezono spet, vendar sem takrat naredil ovinek do Vranskega, in sedaj klima že tri leta dela odlično brez vmesnega polnjenja. Jaz bi se pozanimal, kdo v vašem koncu to res kvalitetno opravi.


problem je v tem ker eni ne znajo razložit kaj nardijo...
ne vem kako je prou na amzs...
ampak če že greš klimo polnit, ti lahko mašina ves plin posrkala ven (naj bi ga prečistla) ga dala nazaj in dodala novega +dodala olje in barvilo
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

OJ

Napisal/-a Kristijan1980 Če apr 01, 2010 4:18 pm

pOZDRAVLJENI! NO NAREJENIH 200 KM IN ABS TEŽAVA SE VEČ NE POJAVLJA,TAK DA IMAM DOBER OBČUTEK. Sedaj pa nov problem. Test klime ,v sistemu še 300 g plina ,seveda premalo ,stroj opravi svojo delo ,vakumira in vse kaj pač mora in napolni z 700 g plina. Test klime pa negativen.Enostavno ne deluje! Super. Pravijo na amzs da bi naj bil neko sito zamešeno in da ni kaj veliko. Se peljem v Bohovo k enem mojstru za klime., in on pravi da kompresor izdahnil oziroma ne deluje. Men se sicer zdi čudno ker ventilator se vklopi in tudi zanihajo obrat imotorja ko s e vklopi kompresor. On seveda trdi da sklopka črpalke v okvari, nekje 100 € stroškov. Saj to ni nevem koliko,ampak mislite da je to res? Varovalke so vse ok. Je možno da treba kaj resetirat ker je bilo premalo plina not in ni delal kompresor . Al bi moral sam od sebe začet delat. Se bi ga splačalo priklopit na računalnik in pogledat napake ker on gospod je rekel iz glave kaj je v okvari,morda pa je le kakšen ventil ali pa kaj takšnega ??? Pomoč!!! LP
 
bruki
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: So okt 15, 2005 6:11 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a bruki Če apr 01, 2010 6:02 pm

Pri klimi ni vse tako enostavno kot je videti.
Najprej...če si imel le 300g plina...to pomeni da ti nekje plin uhaja.
Glede na tvojo starost vozila bi bilo priporočljivo tudi zamenjati sušilec hladiva.
Glede samega kompresorja se da izmeriti s manometri v kakšnem stanju je .
Sama sklopka na kompresorju pa lahko zdrsuje,,,kar je posledica obrabljenosti oziroma.,utrujenosti.
Z resetiranjem računalnika v tvojem primeru se ne dan nič urediti...

lp
 
Uporabniški avatar
ronnie
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne feb 11, 2007 1:18 pm

Napisal/-a ronnie Če apr 01, 2010 7:51 pm

Kako so ti delal test klime?
Maš avtomatsko ali ročno klimo?
kšn dan ga tri dni serjemo , kšn dan pa cel teden
 
Uporabniški avatar
Hribo
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: To jan 09, 2007 11:30 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Hribo Če apr 01, 2010 9:00 pm

Tudi sam sem se te dni precej ukvarjal z tezavo abs na Renault Meganu,.. Prižigala se mi je lučka in ugašala,... Tester je pokazal zadnji levi senzor ok. avto na dvigalo pogledam... Heh desni senzor bil štuklan nic lotan izolir trak dol pado,.. Bogve kak je še delal...No pa k levemu zgeda čist ok brez kakšne mojstovine nekih majsrov (bivši lasnik...) kot na desni.Zanimivo? Potem premerim z volkmetrom štima vse ok pol,..Desega zalotam dobro zaščitim in zbrišem napako pa gasa. Delal do doma ter celo noč ko je miroval zjutraj delat spet ta lučka.Moti me kot hudič kot vsaka ostala malenkost,katera ne štima... Spet po delu vozilo na tester spet levi ok no??? Pokličem kolega na odpad ,da mi da na probo senzorja .Menjam oba zbrišem napako in gasa,.. Eto lučka drugi dan začne znova prižigat in ugašat...Danes pa spet na dvigalo in grem to instalacijo skozi in glej ga glej zlomka.Spredaj nekje pod voznikovim sedezm na dnu nek konektor dam narazen in lej ga volka. En pin je bil oksidiran do konca in ta levi...Zadevo očistil in uredim, napako brisem ...
Zdaj pa res upam da nebo svetla vsaj v tem smislu. To sem mel 3 dni po službi skoz neko sranje katero upam da sem odpravil. Malo sem se razpisal ampak brez zamere ta luča me je zelo motila.
Lep pozdrav
http://www.facebook.com/pages/Avtodiagnostika-in-Servis-Osebnih-Vozil/361074387295480
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

oj

Napisal/-a Kristijan1980 Pe apr 02, 2010 6:55 am

Živijo! Imam avtomatsko klimo! jaz res mislim da kompresor ne vklopi ampak samo ventilator,ko dam na AUTO. Saj mislim da je tudi več možnosti kaj je v okvari. Aja naj še sporočim da je bil pred kratkim menjan zobati jermen ,in je hladilnik klime bil zamaknjen nazaj (ni bil demontiran). Možno je tudi da kakšen kabel ni priklopljen,zato grem res raje prvo na tester ,ker če je električna napaka bo verjetno tudi kaj pokazalo.
Hja glede ABS lučke pa ti verjamem ,da ti je paralo živce...zaenkrat se pri meni še lepo ugaša ta lučka in tudi ko je ABS enota zelo vroča se ne pojavlja nobena napaka. Tak da tu mislim ,da sem zmagal! LP :-P
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

ojla!

Napisal/-a Kristijan1980 Pe apr 02, 2010 3:00 pm

Alo prijatelji! Pa se je celotna zgodba končala srečno! Abs lučka se po 400 km več ne pojavlja niti za trenutek ne. Zavore delajo zelo dobro in z njimi tud abs. Danes pa jaz v garaži malce posvetim po motorju in iščem ,če bi kaj blo narobe glede klime. Snamem en pokrovček da lahko mimo turbota pogledam na kompresor klime. Hmmm,vidim eno žičko zelene barva...hmmm z roko ne pridem zraven zato vzamem tanko palico in malce pobrskam po tem kablu in ne boste verjeli ta kabel nikjer ni priklopljen. Malce boljše pogledam in vidim še en del konektorja na drugi strani. Lepo grem z roko not,se malce pojezim in končno mi uspe priklopit ta kabel. Avto vžgem in kaj se zgodi .Klima dela kot nova. Tak mrzlo še nikoli ni pihalo,ja seveda je včeraj bila napolnjena klima. Tak da brez dodatnih stroškov uredil tudi to zadevo :lol: 8) . In kaj naj rečem. Vw Passat je spet super avto,tak kot mora bit. Pustimo se presenetit kaj bo naslednje narobe...ampak saj če potegnem skupaj,še sploh nisem nevem kak dosti vložil v ta avto,zato pa lahko brez skrbi rečem da vw passat moje generacije (1999) je zanesljiv in dobre kvalitete,sploh zdaj govorim ,ker vidim kakšne probleme imajo kolegi z njihovimi drugimi znamkami. Tak da to kaj je bilo na mojem je bil samo mačji kašelj.Sicer pa glede klime itak bil krič človeški faktor pri menjavi zobatega jermena. Samo ker je to delal moj brat,mu druga nebom naredil kot pa da mi je dolžan :pivo . Lep pozdrav vsem skupaj!
 
gapeee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po jan 09, 2017 11:33 pm

Re: Težave z ABS sistemom!

Napisal/-a gapeee To jan 10, 2017 12:03 am

Živjo (tole bo moj prvi post)

Kristijan1980 ABS še vedno deluje, kot mora?
Začela se mi je pojavljat enaka napaka in ABS takrat ne deluje.
Če prav razumem iz prejšnjih post-ov imam dve možnosti:
1. menjava ABS računalnika (Kristijan 1980)
2. popravilo ABS računalnika (Tešo, Abbe)

Mogoče bi se najprej lotil popravila (se mi zdi za začetek manj komplicirano kot iskati dele).
Pozna kdo koga zanesljivega (po možnosti v Ljubljani ali okolici), ki bi mi znal to popraviti?

Hvala, Gašper
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Težave z ABS sistemom!

Napisal/-a esem To jan 10, 2017 12:42 am

Kateri avto imaš? :roll:
Najprej preveri, če ti ni kje kakšnega od senzorjev zalila voda, ki je nato zmrznila ter tako ovira delovanje le-tega. Imaš avto zunaj ali v (ogrevani) garaži? Kaj pokaže tester?
 
gapeee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po jan 09, 2017 11:33 pm

Re: Težave z ABS sistemom!

Napisal/-a gapeee To jan 10, 2017 10:11 am

Passat Variant 1.8t l.1999
Imam ga zunaj, tako da tudi sam razmisljam o senzorjih, je pa res, da ko javlja napako, ABS dejansko ne deluje.
Porsche Verovskova pravi, da ni nobenih napak in da vse deluje super, tako da ocitno tester ne kaze nic.
Stara dobra uporabniska izkusnja med voznjo pa pove, da ABS ne dela:/
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Težave z ABS sistemom!

Napisal/-a Fan To jan 10, 2017 10:57 am

Ko ABS ne deluje, je prižgana opozorilna lučka. Vozilo na spodoben tester in pregled komponent ABS sistema. Pa se bo videlo kaj nagaja.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
gapeee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po jan 09, 2017 11:33 pm

Re: Težave z ABS sistemom!

Napisal/-a gapeee Sr maj 17, 2017 10:50 pm

Takole, da javim razplet.
Avto priklopili na tester (dvakrat - vsakič pri drugem servisu), ki do računalnika za ABS ni mogel dostopati - diagnoza; računalnik ABS-a je zanič.

Rešil z nakupom rabljenega ABS računalnika in zamenjavo - vse priskrbel in uredil moj serviser: strošek cca 130EUR.
 
Kristijan35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne jun 14, 2015 7:20 am

Re: Težave z ABS sistemom!

Napisal/-a Kristijan35 Ne maj 21, 2017 4:34 pm

Hej evo tu Kristijan 1980. Prav smejal sem se, ko sem spet po dolgem času spet prebiral moje poste. Moram povedat , da Passata še imam, star je že 19 let in ima prevoženih 371000km . Naj povem da Abs računalnik še deluje brez težav že 7 let.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 130 gostov