Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

Težave z ABS sistemom!

Napisal/-a Kristijan1980 Če mar 11, 2010 12:47 pm

Najprej vas vse lepo pozdravljam! Sem novi tukaj in upam ,da me boste sprejeli . :)
Sedaj pa k mojim težavam. Imam VW Passata 1.8t AEB ,letnik 99 z 260000 km na števcu. Avto je res dobro ohranjen in zato bi še rad rešil to zadevo. Pred nekaj časi se mi je začela prižigat lučka za ABS in lučka "!" ,seveda celo tri krat zapiska. Od začetka se je le vmes prižigala ,potem pa vedno pogosteje. No razmišljal sem kaj bi naredil in sem na odpadu dobil rabljen računalnik. Ta moj bi naj bil v okvari,je povedal mehanik po tem da ni moral dostopat do tega računalnika. Zmontiramo doma drug računalnik ,imel je čist isto številko. Prižgemo avto in še zmeraj ABS sveti vendar brez klicaja. Brat pravi da ga moram peljat resetirat napako. Ampak ko zapeljem nekaj metrov iz garaže se lučka ugasne. ABS spet dela normalno. Na računalnik ga nisem peljal ,sem pa za pol ure izklopil akumulator,da se izbrišejo napake. Ne boste verjeli 5 dni delovalo tak kot novo in potem naenkrat spet tri krat piskanje in spet te ABS lučke z "!" . Skoraj nisem verjel svojim očem. Sem malce migal na konektorju na računalniku in se je vmes res ugasnila lučka,kot da nima vredi stika. Ampak je videt vse ok. od zunaj. Ko je zadeva mrzla še trenutno deuje in potem te spet pozdravi ABS. Gre mi malce na živce ,ker sedaj zadnja kolesa blokirajo prej in je to res zelo nevarno. Verjetno mi druga nebo preostalo,kot da dam računalnik popravljat,ker je bistveno ceneje kot nov. Nevem kaj si je tukaj Audi/VW privoščil z temi bosch računalniki ,ker po moji vednosti ima veliko ljudi problemov z to zadevo. Se pravi nemci niso več tisto kaj so bili,pa ne zdaj rečt da je avto star .... Ima morda kdo iste izkušnje.Ali pa ima kdo kakšno idejo? Kaj se sploh pokvari v tem delu. Baje da se mora nekaj zalotat???
Lepo mi bodite!!! :)
 
Uporabniški avatar
im nobody
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3321
Pridružen: Pe feb 03, 2006 11:18 pm
Kraj: laško

Napisal/-a im nobody Če mar 11, 2010 12:49 pm

kaj pa senzorji na kolesih :?:
passat 1.9 tdi 110,235 nm
Na levi pas...do konca gas
viewtopic.php?t=72616&postdays=0&postorder=asc&start=60
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

Napisal/-a Kristijan1980 Če mar 11, 2010 12:52 pm

Saj lahko bi bilo tudi to,samo baje da bi potem samo abs lučka gorela brez klicaja. Pa še računalnik kaže ,da je napaka na komunikaciji ,ko pa gori lučka pa sploh ne moraš dostopat do računalnika,kot da ga ni. :roll:
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če mar 11, 2010 1:03 pm

to so standardne napake pr passatih.treba abs racunalnik dol uzet pa ga nest popravt.
poznam jst enga fanta k to stima za ugoden denar (napram drugim).ce te zanima pisi na pm
Ni vse res kar napišem
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

Napisal/-a Kristijan1980 Če mar 11, 2010 5:19 pm

Če ima še kdo podobne izkušnje naj poroča!
 
tešo
Novinec
 
Prispevkov: 431
Pridružen: To sep 28, 2004 7:11 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a tešo Če mar 11, 2010 5:48 pm

Kristijan1980 je napisal/-a:Če ima še kdo podobne izkušnje naj poroča!


imel enak problem, abs računalnik sem dal popravit. mojster ga je zrihtal pa še eno leto garancije dal. popravilo me je pršlo 100 EUR
Slika
Slika
Lep Pozdrav By tešo
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

Napisal/-a Kristijan1980 Če mar 11, 2010 6:18 pm

Res poceni. Meni hoče za popravilo vzet 170€ ... Sem pa iz okolice MB.
 
tešo
Novinec
 
Prispevkov: 431
Pridružen: To sep 28, 2004 7:11 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a tešo Če mar 11, 2010 6:46 pm

Kristijan1980 je napisal/-a:Res poceni. Meni hoče za popravilo vzet 170€ ... Sem pa iz okolice MB.


prijavi se na vw forum in kontaktiraj uporabnika @strela on mi je namreč popravil abs računalnik.
Slika
Slika
Lep Pozdrav By tešo
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

Napisal/-a Kristijan1980 Po mar 29, 2010 9:56 am

Pozdravljeni! No da vam poročam za naprej! Poklical sem kolega ,kateri se dobro spzna na razne elektronike . Sem vzel abs računalnik dol in ga je on lepo strokovno in pazljivo odprl. Videl je da je to baje nov tipc elektronike in da bo moral to odnest na neko specializirano zadevo za lotanje ,z nekim velikim povečevalnim steklom. Pogledal je tisti dve žički katera bi naj bila problem pri teh računalnikih . odmaknil tisti gel in lepo zalotal novo žičko,kar mu je tudi uspelo. Vse je premeril in je rekel da bi moralo bit vredi. Lepo zatesni pokrovček in že namontirama nazaj. In glej lučka za abs se takoj ugasne. Vse spet skup zmontiram in grem se malo peljat. Abs deluje ,ampak čez 5 km spet to piskanje in abs in klicaj že spet gori. Zjtraj ko je bil hladen je spet ugasnila,a po nekaj kilometrih spet zasveti. Tak zaj mi pa noben več nebo hotel to poravljat ker je že bil razdret. :( Nimam več upanja da bo abs sploh še kdaj delal. Naj omenim da sem ta računalnik že kupil rabljen na odpadu in da je moj prejšni stari delal isto. Naenkrat se je pač začela pojavljat ta napaka. Novi računalnik pa stane pri Porsche 900 €. To je res prava katastrofa! Moje zadnjo upoanje je še en računalnik iz odpada za 80€ ampak sem skorajh siguren da spet nebo delal. In potem peljem vse skup na popravilo,ali pa enostavno več ne pogledam volkswagna. Pa do zdaj še nikoli razočaran z VAG grupo. Ima kdo kakšnoi idejo???
 
Uporabniški avatar
ronnie
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne feb 11, 2007 1:18 pm

Napisal/-a ronnie To mar 30, 2010 11:11 am

Ni vse tako črno kot izgleda. Res, da so imeli ti letniki dovolj težav z ABS enoto. Ne pa vsi.
Na tvojem mestu bi najprej zamenjal zavorno tekočino.
Šel še enkrat do tistega kolega. Naj ga odpre in ponovno (z mukami seveda) pocin tiste laske.
Pol pa gasa.
kšn dan ga tri dni serjemo , kšn dan pa cel teden
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 To mar 30, 2010 3:06 pm

Na 12 let starem avtu z 260k km ti crkne ABS kontrola pa zganjaš tako paniko, kot da je to zdaj res nekaj nedoumljivega in je VW kar zanič? :roll: :roll: Kup kaj drugega, pa boš potem videl stroške.....
Kaj pa če bi poklical še kakšno drugo trgovino, ne samo Porsche? GMT, Anet, Škorjanec, Avto Mark,Herkules....pa še en kup drugih je po Sloveniji, mogoče še kam v Avstrijo ali poglej še v Nemčijo. Poglej tudi na Ebay, tam se prodaja "svašta", tudi popolnoma nove zadeve.
Malo se je treba znajdit, ne samo jokat kako zanič je nekaj, nista samo gorivo in olje strošek pri avtu, pri teh km moraš tudi kaj vložit in pričakovat, da bo pa tudi že kaj odpovedalo.
Freude am Fahren
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

oj

Napisal/-a Kristijan1980 To mar 30, 2010 5:16 pm

Ja glejte saj vem da se bo to že porihtalo,pa saj ni bil samo strošek ta abs,se je tud kaj druga najdlo,ampak tisto se mi ni zdelo nič kaj takšnega. Naprimer amotizerji,pa tiste super roke kaj imajo tile pasati,pa da ne omenjam še zamašitev oljne črpalke in talkšnih stvareh. Sem imel audija 100 letnik 91 z pol milijona kilometrov in ni bilo toliko težav,pa je tud že imel nekaj elektronike kot abs,avtomatsko klimo.... Malo sem obupal zaradi tega ker nikoli ne morem rečt tak sedaj mi pa vse deluje. Še klima mi je nehakla pihat ,upam da je samo premalo plina. Sem pa pred kratkim naredil veliki servis,in vse se je porihtalo tak kot treba, Sicer pa verjemite da vem da je ta Passat bi lahko rekel odličen avto. Sem že vložil veliko v njega in sedaj še tud nebom obupal. Ker vem da ta avto lahko zdrži še veliko več,ker vizualno ta avto zgleda kot da bi imel le 100000 km. Tak da brez skrbi da se ne mislim jokat in govorit kak je vse zanič,samo včasih te pač prime in si misliš svojo. Vem pa da drugi tudi imajo težave z vsemi znamkami, Še hujše je pa to ko te novi avto zajebava. Vam sporočim kako bom porihtal. Bom poskusil dat not še drug računalnik iz voznega avt ako vemo da ta stvar deluje. Sumljiv je tudi konektor,vendar vse kaže da nekako ni v tem problem . Tester kaže da ni komunikacije z računalnikom. Bomo videli so rekli. Kaj če zmanjka plina v klimi se kompresor nebi smel vklopit baje ? Meni začne delovat ventilator in tudi obrati motorja se spremenijo,hladi pa nena nič. Še kdo ve kaj o tem? Pozna koga kater to poceni porihta v maribor okolica ? Lep pozdrav vsem skupaj!
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 To mar 30, 2010 8:20 pm

no tvoj zadnji post je malo drugačen, :) seveda te razjezi, ko so (spet) stroški z avtom in vsak mesec nekaj vložiš, ampak žal je tako pri veliki večini avtomobilov.
S klimo je tako,če ti obrati padejo in kompresor dela, potem je plin na minimumu in zato slabo hladi. Napolni pa bo vse OK, neke posebne tehnike pri klimatskih sistemih ni.
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr To mar 30, 2010 8:40 pm

glede klime je tko, da jo daš nekam napolnit, seveda mora imet aparat za polnenje. ne dajaj kar nekomu ki hladilnike fila, ker lahko nardiš še več škode.
glede ABSa je pa tko, da lepo očisti vse dosegljive konektorje ki vodijo od senzorjev do računalnika. pri meni je sicer napisalo napaka na senzorju, je bil pa samo poln opilkov in zato ni delalo tko kot je treba, pa sem ga vseeno menjal in dobro spihal vse 4 senzorje na kolesih, tko da sedaj ni več problema
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
ronnie
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne feb 11, 2007 1:18 pm

Napisal/-a ronnie Sr mar 31, 2010 9:04 am

Kristijan1980

upoštevaj moj nasvet
kšn dan ga tri dni serjemo , kšn dan pa cel teden
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

OJ

Napisal/-a Kristijan1980 Sr mar 31, 2010 3:22 pm

Evo da vam poročam! Danes šel na en drug odpad in smo našli isti Abs sistem na Passatu karavan 1.8t. Mi jo je prodal za 70 evrov in še garancijo je dal če ne dela lahko menjam. No in spet pridem domov kolotek dol,posodico za vodo dol in menjam ta abs računalnik . Prižgem kontakt in glej ga zlomka lučka je čudežno ugasnila. Se peljem 13 km in vse deluje čist normalno. Upam da bo zdržalo več kot en teden. Ampak vidite problem je v računalniku ker drugače zdaj tud nebi delovalo brez težav. Za razliko od zadnjič ko sem zamenjal ta računalnik sta se obe lučki takoj ugasnili. Upam na vse dobro. Jutri pa še grem na amzs da mi klimo pregledajo in dofilahjo....potem bo pa spet svet lep. Hvala vam vsem skupaj in se beremo še naprej . LP
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr mar 31, 2010 3:26 pm

Svet je vedno lep sam tu pa tam pride kak vihar :D

Sam ne razumem pa nečesa...praviš da je kolega polotal tist kar je bilo pač potrebno....napaka zgine a se ponovi čez določen čas....dve možnosti: ali ni dober polotal ali pa se je napaka pojavila na drugem lotu.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

oj

Napisal/-a Kristijan1980 Sr mar 31, 2010 3:39 pm

Jaz mislim da je nastala težava ko je zatesnil to zadevo in j emalo silikona not prišlo,tak da mislim da zdaj ena druga nitka jezi. Ker tisto kaj je zalotal tisto zagotovo vredu porihto. No bom mu ga še enkrat dal ,pravi da je najbolje kar vse žičke zamenjat. Pa da mam potem vsaj za rezervo,če ta tudi začne piskat.
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: OJ

Napisal/-a noj Sr mar 31, 2010 3:47 pm

Kristijan1980 je napisal/-a:Jutri pa še grem na amzs da mi klimo pregledajo in dofilahjo....potem bo pa spet svet lep.


Pozdravljen! Jaz bi ti dal samo nasvet, da pelješ polnit klimo kam drugam, recimo webasto na Vranskem, kjer ti izpraznijo ves plin, in ti dajo notri vsega novega. Na amzs samo dofilajo, nov plin k staremu. Ne vem če je to povezano, ampak ko sem polnil najprej na amzs očetov avto, sem ga moral naslednjo sezono spet, vendar sem takrat naredil ovinek do Vranskega, in sedaj klima že tri leta dela odlično brez vmesnega polnjenja. Jaz bi se pozanimal, kdo v vašem koncu to res kvalitetno opravi.
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
Uporabniški avatar
Zommby
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: To dec 29, 2009 2:30 pm

Napisal/-a Zommby Sr mar 31, 2010 7:26 pm

http://www.informacija.net/avtoklime-tr ... o-hlajenje Tuki lahka najdeš. Zdaj odvisno kolko km maš do sem.
2 fast 2 rust
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 101 gostov