Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a lotko Sr jul 10, 2019 2:09 pm

Ker je ravno govora o hladilni tekočini, me zanima kaj pravite, da bi lahko bilo narobe z motorjem, da se v ekspanzijski posodi za moje pojme ustvari preveč pritiska, tako da ko odpreš pokrovček hoče ven stečt? Pritisk se ustvarja vedno, ampak po malce daljši in agresivni vožnji je ta še večji in takrat, če odpreš pokrov steče skoraj liter hladilne ven? Olja ni v posodi, nivo olja v motorju je vredu, greje se ne. Enkrat se je prižgala opozorilna lučka za hladilno, doliti je bilo potrebno cca 3-4 dcl. Po tem sem večkrat kontroliral nivo v posodi in opazil kapljice pod ekspanzijsko posodo, zato sem prepričan, da jo vrže ven na posodi, verjetno nekje spodaj, ker pokrov ni bil moker. Sprašujem se (po najboljšem scenariju) ali je morda ekspanzijska fuč, ali pokrov le te? Opazoval sem tudi kaj se dogaja v prostem teku motorja pri hladnem avtomobilu. V ekspanzijski ni bilo opaziti mehurčkov, se je pa nivo hladilne povečeval, skupaj s temperaturo motorja, tako da je zrastel iz malo nad min (hladen), krepko nad max. že v prostem teku. Motor 2.0 TDI 150 ps.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a LaMike Sr jul 10, 2019 2:20 pm

Prvo zamenjaj črpalko hladilne tekočine. Če ne bo bolje, glava motorja.
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a lotko Sr jul 10, 2019 2:29 pm

Najprej bom dal glavni servis, tako in tako je že blizu po km, bomo videli kaj bo po tem.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a emozul Sr jul 10, 2019 4:37 pm

pilon je napisal/-a:Tudi Škoda ima težave z izginjanjem hladilne tekočine.

Sem že pisal tukaj pred časom, da mi je na novi oktaviji po cca. 5.000km bila posoda hladilne tekočine prazna. Potem sem do enih 20.000 prevoženih km še parkar malo dolil. Sem jih tudi opomnil na servisu, da se mi to ne zdi ok in so trdili, da je precej pogost pojav pri 2.0 TDI-ju.

No nakar se naenkrat pred 14 dnevi prižge opozorilo temperaturja motorja previsoka, ugasnite motor, števec temperature pa je bil pri 120*C. Avto ima 66.000km prevoženih. In kot prvo (pred asistenco) sem kar na servis poklical, kjer je kar v prvo z nekim otožnim glasom rekel, da je vodna črpalka hin. Sicer je potem še prišel na idejo, da bi se s takim avtom do njega pripeljal, pa sem ga na kr malo manj lep način vprašal, če je še pri zdravi pameti, da se bom jaz z avtom v garanciji in pokvarjeno vodno črpalko sam k njemu vozil. :shock: :shock:

No v glavnem....glede na to, da je na servisu brez da je avto pogledal poznal težavo in res nobeden nadalje ni kje kaj kompliciral, menim, da so jim težave z vodnimi pumpami kr dobro poznane!!!!!!!!! Lahko rečem samo banda!!!!!!


Pri meni je bilo isto. Nato so mi zamenjali vodno pumpo.

Po oplu, sem sedaj razocaran tudi z wv grupo.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a void Sr jul 10, 2019 5:09 pm

Jaz že dolgo govorim, da so tesnila glave oz. nekj v povezavi med glavo in blokom problematični pri 2.0 TDI.
In to že od prvi variant tega motorja. Jaz sem jih vsaj ene 10 že zamenjau in to nekje od 100k do 200k. Pa nisem edini, poznam tudi druge mehanike ki so jih menjaval. Mislim da je pogostost prebite glave malo prevelika, da bi rekel da je to slučajno. 2.0 TDI ma kar veliko šibkih točk kaj se tiče hlajenja -> pumpe, glave/tesnila in EGR hladilniki.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a emozul Sr jul 10, 2019 5:32 pm

Pa se to da preventivno zamenjat? Ter koliko stane?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a Ivan36 Sr jul 10, 2019 6:55 pm

A ima mogoče glava kake kanale zmanjšne ali pa neobdelane? Podobne težave so imele R5 dizel, spomnite se na Liskota 8) Tesnilo ima luknje glava pa ne!
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a motom Sr jul 10, 2019 8:10 pm

lotko je napisal/-a:Ker je ravno govora o hladilni tekočini, me zanima kaj pravite, da bi lahko bilo narobe z motorjem, da se v ekspanzijski posodi za moje pojme ustvari preveč pritiska, tako da ko odpreš pokrovček hoče ven stečt? Pritisk se ustvarja vedno, ampak po malce daljši in agresivni vožnji je ta še večji in takrat, če odpreš pokrov steče skoraj liter hladilne ven? Olja ni v posodi, nivo olja v motorju je vredu, greje se ne. Enkrat se je prižgala opozorilna lučka za hladilno, doliti je bilo potrebno cca 3-4 dcl. Po tem sem večkrat kontroliral nivo v posodi in opazil kapljice pod ekspanzijsko posodo, zato sem prepričan, da jo vrže ven na posodi, verjetno nekje spodaj, ker pokrov ni bil moker. Sprašujem se (po najboljšem scenariju) ali je morda ekspanzijska fuč, ali pokrov le te? Opazoval sem tudi kaj se dogaja v prostem teku motorja pri hladnem avtomobilu. V ekspanzijski ni bilo opaziti mehurčkov, se je pa nivo hladilne povečeval, skupaj s temperaturo motorja, tako da je zrastel iz malo nad min (hladen), krepko nad max. že v prostem teku. Motor 2.0 TDI 150 ps.


Ex.posode se ne odpira vroče. Že ime pove...expanzijska. Če bi kompresija not sekala, bi vrglo vodo ven, brez odpiranja, skozi pokrov ex. ki ima varnostni ventil.
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a lotko Sr jul 10, 2019 8:19 pm

Saj jo je, tudi samo od sebe, brez da bi odpiral, ampak takrat še nisem vedel kje, dokler nisem ugotovil, da je posoda odspodaj mokra.. Da liter steče ven, ko avto ugasneš in čez nekaj časa odpreš pokrovček, pa tudi ni normalno, sem probal še na drugem avtomobilu, kaj bo naredilo. Nivo vode v ekspanzijski je bil nespremenjen in ko sem odvil pokrov je samo malo pihnilo ven. V glavnem posoda je spodaj mokra, kakor bi puščala, medtem ko na pokrovu posode ni znakov, da bi šla tekočina čez pokrov ven. Zato sem najprej pomislil, da bi bila lahko posoda zanič.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a void Sr jul 10, 2019 8:51 pm

Prvo kaj lahko nardiš je da zamenjaš posodo in čep. za vsaki slučaj. Ni tako draga. Če bo spet isto, je najverjetneje tesnilo glave.
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a fantom Če jul 11, 2019 11:36 am

Znanec je na svoji RS zamenjal samo pokrovcek od rastezne in od takrat brez problemov
 
Amko_mk6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne jul 07, 2019 5:12 pm

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a Amko_mk6 So jul 13, 2019 3:55 pm

Kaj pa je dvotaktol in kje se to da kupit?
In obstajajo kakšni drugi adetivi da dam v rezervar za šobe?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a esem So jul 13, 2019 6:16 pm

Dvotaktol je olje za dvotaktne motorje
Reče se aditiv (dodatek) in ne adetiv. O tem je bilo na forumu že precej govora in bi lahko sam malo poiskal, npr tu, išči tudi "antigrippante"
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a avto fan1308 So jul 13, 2019 7:02 pm

Če misliš so šobe zapacane ali pa misliš, da so odpelji avto na servis in naj jih tam odmontirajo in očistijo. V vseh ostalih primerih ne bo posebnega učinka. Sam pa uporabljam tole: https://www.motornaolja.com/produkt/diz ... ppante-25/
https://www.avtomarkovic.si/izdelek/000 ... -diesel-1l
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a emozul Ne jul 14, 2019 4:34 am

Pa opazite kaksno razliko, ko to uporabljate, a je to bolj bozji žegen
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a pskoda Ne jul 14, 2019 6:22 am

Ta čistila operejo tudi stene puš kar je zelo slabo za batne obročke
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a sašo5 Ne jul 14, 2019 10:47 am

če je olje dokaj frišno (tam do cca 5.000km) ni problemema....
Večina uvoženih dizlov je kilometrsko vprašljiva in potem slišiš da kako vse "j**e" pa le 170.000km dejansko 340.000 realnih....pri teh km je pa že v oljčku kr lepa količina nafte in potem zopet slišiš "saj ni nič olja spli na 15.000)......da je pa problem še večji in bolj izražen, pripomore ša servis (menjava olja) na 30.000 :arrow: katastrofa...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a void Ne jul 14, 2019 11:21 am

Dizel pri 340k km ima že ponavadi dobr del motorja novega. (šobe, turbina, EGR, DPF, en kup senzorjev, komplet sklopke, včasih tudi odmične, ojnične ležaje in npr. dročniki ventilov itd itd) Tako da je zelo verjetno da je motor z 340k km boljši kot tisti z 170k km pri kateremu se bo sranje šele začelo.

Kaj se pa tiče porabe olja - poraba olja je čisto normalna stvar, če porabe olja ni pomeni ponavadi da se gorivo meša z oljem. Simple as that. Tako da tisti, ki se hvalijo da ne popije nič olja, so navadni nevedneži. Je pa res da vse kaj je več kot npr. 1L na 5000km preveč.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a emozul Ne jul 14, 2019 12:18 pm

Void, kaksne mas pa ti izkusnje z antigripantte?
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 2.0 tdi motorji

Napisal/-a PogachnyK Ne jul 14, 2019 12:21 pm

Zakaj je problem, če ne popije nič olja? Ne razumem?

Res star 2.0 hdi ne popije nič olja... Kaj naj vržem mal peska med bate?
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov