Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Hladilnik klime R Clio

Napisal/-a simimedi To maj 04, 2010 9:10 pm

Zdravo,

sem se zadnjič peljal z ženinim Cliom in ker je bil kar topel dan sem prižgal klimo, vendar piha samo "toplo". Se zapeljem do servisa (ni bil pooblaščenec)in povprašam. Tam fantje preverijo - najprej spraznijo ves plin (naj bi ga bilo samo 160g od 600g), nato začnejo polniti novega pri čemer ugotovijo, da je verjetno kamen prebil hladilnik klime in je zrel za zamenjavo. Kot je mehanik omenil imam hladilnika v skupnem ohišju (za hlajenje motorja in klimo), kar naj bi bilo bistveno dražje - cena 300€ hladilnik ter cca 100€ delo (menjava in polnjenje). Gre se za Clio 1.4 16v letnik 2003. In ko sem malo brskal po netu, sem našel tale hladilnik. Ker nisem ravno mehanik, mi povejte - ali je to ustrezno za tega cliota ker razlika v ceni je bistvena. So mehaniki hoteli samo mastno zaslužiti na moj račun ali jaz gledam napačne hladilnike.

Hvala in LP
Simimedi
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom Sr maj 05, 2010 6:15 am

Najprej pojdi na Renault servis in pridobi originalno številko dela, nato išči ponaredek. Za ta avto sta dva hladilnika, eden ima nekaj dodatnega in je na sliki spodaj. najboljše je da greš v Avtotehnika Domžale, enkrat so mi v korektno zamenjali ta hladilnik za klimo.
Priponke
Clio_Kombiniran_Hladilnik.pdf
(82.31 KiB) Prenešeno 146 krat
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom Sr maj 05, 2010 7:02 am

Še original slika, čeprav se v Dialogysu ne najde nič brez popolnih podatkov o tipu šasije in motorja.
Priponke
Clio_Hladilnik.pdf
(60.27 KiB) Prenešeno 120 krat
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Napisal/-a simimedi Sr maj 05, 2010 4:39 pm

Hvala za odgovor. Sem pa pogledal v prometno in tip motorja je K4JC7

LP
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 58 gostov