Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

DPF in regeneracija

Napisal/-a ma_hi Po maj 24, 2010 6:05 pm

Zanima me, na koliko časa se v popvprečju prižge lučka, ki označuje da je potrebna regeneracija DPF filtra.

Opažam namreč, ko je bil avto nov se je šele prvič prižgala po enem letu, nato naslednjič čez 2 meseca. Regeneracijo smo izvedli tako kot piše v navodilih, vseeno pa se mi zdi čudno da se je tako hitro prižgala (po dobrih 2 mesecih). Ali je to normalno? Na servisu so mi rekli da je, naj pa ga vseeno pripeljem na diagnostiko. Avto ima 25.000 km in dnevno naredi medmestno možnjo (caa 30 km). Gre pa za C. Captivo.
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Po maj 24, 2010 7:46 pm

Predvidevam, da je to DPF brez aditivov in da za čiščenje potrebuje samo povečano temperaturo izpušnih plinov oz. vbrizg goriva v izpušnem taktu, da se le ta vname v filtru in sežge saje zato močno dvomim, da se ti na tako redko sproži čiščenje filtra. Pri tolkih sajah, ki jih mora polovit se čiščenje izvaja tam nekje med 200-500 prevoženimi kilometri.

Da se ti pa lučka prižge bi pa prej rekel, da si mel par zaporednih kratkih voženj in se filter ni uspel očistiti do konca. Se pravi, namesto, da bi se pretočnost povečevala se je zmanjšala in ko je prišlo čez neko določeno zamašenost (ne vem...rečmo 75%) se je prižgala lučka kot opozorilo, da ne ugašaj motorja ampak vozi toliko časa, da se bo proces zaključil.
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Napisal/-a need 4 speed Po maj 24, 2010 9:41 pm

Na 500 kilometrov se mora prepucat?To je pa kar pogosto po mojem mnenju.Men se te filtri ne zdijo ravno koristni..predstavljajo velik strošek v primeru okvare, pri nekaterih moraš kupovati aditiv, ki pa ni poceni...
Zato da malo manj onesnažuješ, kar je sicer prav, samo nebo učinka dokler bojo velike fabrike kurle vse živo in spiščale v okolje.
Pa tudi tiste saje, ki dokončno pogorijo med procesom samodejnega čiščenja DPF filtra gredo potem v okolje mar ne?

ma_hi:poišči tisto temo tu na forumu, v kateri je en uporabnik predstavil čišenje tega filtra.Mislim, da ga je rastavil, prepucal tiste luknjice v filtru in nato očistil z bencinom in zažigal, da se je ornk spucalo.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Po maj 24, 2010 10:24 pm

ponavad se ga da dol pa se ga z vapom ornk spuca pa je to to.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po maj 24, 2010 10:58 pm

abbe je napisal/-a:ponavad se ga da dol pa se ga z vapom ornk spuca pa je to to.

TI TO RESNO :?:

Ko se prižge lučka in če se med vožnjo proces čiščenja ne zaključi, je potrebno na servis, da s testerjem sprožijo ponovno regeneracijo filtra in njen zaključek....

BBoss je napisal/-a:........200-500 prevoženimi kilometri.


bomo rekli da je to za "čisto mestno vožnjo"in take avte, ki nikoli ne vidijo full gasa, drugače pa tam na vsakih 1000 km - čist odvisno od relacij.....
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind To maj 25, 2010 8:55 am

Meni se je ta proces čiščenja opravil samo 1× pri nekje 12000 km, sedaj jih ima 50000.
Avto se pa konkretno vozi.

ma_hi katero olje pa vlivaš?
Zadnjič spremenil nevermind, dne To maj 25, 2010 10:40 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To maj 25, 2010 10:27 am

sašo5 je napisal/-a:
BBoss je napisal/-a:........200-500 prevoženimi kilometri.


bomo rekli da je to za "čisto mestno vožnjo"in take avte, ki nikoli ne vidijo full gasa, drugače pa tam na vsakih 1000 km - čist odvisno od relacij.....


Kr verjemi: Pri Mazdi se čiščenje dogaja nekje v takem intervalu pa imam večino relacijsko vožnjo in vozim se v povprečju 10% nad omejitvijo.

Ne razumem zakaj misliš, da pri full gasu se pa ne maši. Ta filter je namenjen lovljenju večjih trdnih delcev v izpuhu in pri hudih pospeševanjih jih je kolikor češ in bolj k boš gonu večja porabo bo in več teh delcev, ki jih je treba nato skurit.

Sistema z aditivi ne poznam tako, da je možno, da se dogaja čiščenje na daljše obdobje kot pri "suhih" sistemih z zažiganjem, kjer ta postopek poteka mnogo pogosteje, kar v povprečju pomeni tudi do pol litra višjo porabo goriva na 100km :(
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare To maj 25, 2010 11:28 am

No saj počas boste pršli do tega da je turbo dizla tud treba mal v obrate žulit in ne samo morit in na 2000 rpm obvezno šaltat in prišparat pol deci nafte...
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Napisal/-a need 4 speed To maj 25, 2010 12:15 pm

Kje je pol smisel manjšega onesnaževanje, če maš potem večjo porabo...
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To maj 25, 2010 3:34 pm

need 4 speed je napisal/-a:Kje je pol smisel manjšega onesnaževanje, če maš potem večjo porabo...


DPF čisti večje sajaste delce neizgorelih ogljikovodikov. To je ekologija. Da pa mal več CO2- ja izpusti pa ni panika glede na to, da CO2 ni umazan plin razen za tiste, ki izkoriščajo CO2 izpuste za večanje ekoloških taks. ;)
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek To maj 25, 2010 5:26 pm

sašo5 je napisal/-a:
BBoss je napisal/-a:........200-500 prevoženimi kilometri.


bomo rekli da je to za "čisto mestno vožnjo"in take avte, ki nikoli ne vidijo full gasa, drugače pa tam na vsakih 1000 km - čist odvisno od relacij.....


torej nekje 90% dizlov na nasih cestah...

BBoss je napisal/-a:
need 4 speed je napisal/-a:Kje je pol smisel manjšega onesnaževanje, če maš potem večjo porabo...


DPF čisti večje sajaste delce neizgorelih ogljikovodikov. To je ekologija. Da pa mal več CO2- ja izpusti pa ni panika glede na to, da CO2 ni umazan plin razen za tiste, ki izkoriščajo CO2 izpuste za večanje ekoloških taks. ;)


teorija je lepa, ne vem pa tocno, kako je v praksi realno vse skupaj...
sem se ze peljal za dizlom, ki mi je na AC spustil naenkrat oblak, pa naj mi kdo rece, da so tisti zadrzani delci popolnoma zgoreli in se ne samo nabirali pa bili potem na vsem lepem izvrzeni...
pa spet v teoriji, aditiv se tudi vsake toliko vbrizga in bi naj zazgal lovljene delce...a ma kdo kak link ali kaj takega na to temo? me prav zanima, kaki so stranski produkti tega zgorevanja
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Napisal/-a odprti clio To maj 25, 2010 6:44 pm

BBoss je napisal/-a:
need 4 speed je napisal/-a:Kje je pol smisel manjšega onesnaževanje, če maš potem večjo porabo...


DPF čisti večje sajaste delce neizgorelih ogljikovodikov. To je ekologija. Da pa mal več CO2- ja izpusti pa ni panika glede na to, da CO2 ni umazan plin razen za tiste, ki izkoriščajo CO2 izpuste za večanje ekoloških taks. ;)


To NI ekologija ;) pa tudi o drugem bi se dalo diskutirat...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ To maj 25, 2010 6:55 pm

odprti clio je napisal/-a:
BBoss je napisal/-a:
need 4 speed je napisal/-a:Kje je pol smisel manjšega onesnaževanje, če maš potem večjo porabo...


DPF čisti večje sajaste delce neizgorelih ogljikovodikov. To je ekologija. Da pa mal več CO2- ja izpusti pa ni panika glede na to, da CO2 ni umazan plin razen za tiste, ki izkoriščajo CO2 izpuste za večanje ekoloških taks. ;)


To NI ekologija ;) pa tudi o drugem bi se dalo diskutirat...


x2, to je daleč od ekologije.
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To maj 25, 2010 6:56 pm

odprti clio je napisal/-a:To NI ekologija ;) pa tudi o drugem bi se dalo diskutirat...


No ker si očitno zelo intelegenten bi te prosil, da mi/nam razložiš kaj je ekologija.
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To maj 25, 2010 7:00 pm

NejcZ je napisal/-a:x2, to je daleč od ekologije.


Danes so pa vsi s Clioti ekološko osveščeni :bow ... kaj je torej ekologija, če recimo lovljenje delno izgorelih sajastih delcev in nato njihov dokončni sežig ni.

Se pravi potem je bolje vse filtre ven porezat al kako? :roll:

dobek je napisal/-a:teorija je lepa, ne vem pa tocno, kako je v praksi realno vse skupaj...
sem se ze peljal za dizlom, ki mi je na AC spustil naenkrat oblak, pa naj mi kdo rece, da so tisti zadrzani delci popolnoma zgoreli in se ne samo nabirali pa bili potem na vsem lepem izvrzeni...
pa spet v teoriji, aditiv se tudi vsake toliko vbrizga in bi naj zazgal lovljene delce...a ma kdo kak link ali kaj takega na to temo? me prav zanima, kaki so stranski produkti tega zgorevanja


Mal posplošujemo a ne ;) Diesel z DPF ne bo zakadil. Brez DPF-ja pa če ga močno zahodiš pa zna oreng zadimit in to je bil ta tvoj diesel, ki si ga videl tukaj pa govorimo o dieslih s filtrom DPF oz. podobnih tehnologijah.

Pri dieslu z DPF-jem lahko potegneš s prstom po notranji strani avspuha pa prst ne bo umazan ali pa komajkej, ker večji sajasti delci ne pridejo skozi saj zgorijo pri regeneracijah filtra. Nobenih izmetavanj ni ven - da dol padeš kako si nekateri to predstavljate :roll:
Zadnjič spremenil BBoss, dne To maj 25, 2010 7:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ To maj 25, 2010 7:03 pm

Ne razumem kakšne veze ima tukaj moj avto.. Več si pa lahko prebereš po internetu, je marsikaj napisanega.
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To maj 25, 2010 7:07 pm

NejcZ je napisal/-a:Ne razumem kakšne veze ima tukaj moj avto.. Več si pa lahko prebereš po internetu, je marsikaj napisanega.


A res ne štekaš... pišeš kot politik in sam navržeš, da to ni res pa je primer zate zaključen. Tukaj smo forum pa bi bilo zelo lepo da argumentiraš zakaj uporaba DPF filtra ni bolj ekološka napram neuporabi tega. Res bi rad vedel zakaj se proizvajalci pol tolk trudijo s tem in s tem višajo stroške izdelave avtomobila.
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ To maj 25, 2010 7:08 pm

BBoss je napisal/-a:
NejcZ je napisal/-a:Ne razumem kakšne veze ima tukaj moj avto.. Več si pa lahko prebereš po internetu, je marsikaj napisanega.


A res ne štekaš... pišeš kot politik in sam navržeš, da to ni res pa je primer zate zaključen. Tukaj smo forum pa bi bilo zelo lepo da argumentiraš zakaj uporaba DPF filtra ni bolj ekološka napram neuporabi tega. Res bi rad vedel zakaj se proizvajalci pol tolk trudijo s tem in s tem višajo stroške izdelave avtomobila.


Pišem zato tako ker sem js pa dejansko že prebral marsikaj :) In trenutno nimam časa vsega razlagat. Bom kdaj drugič, če nebo kdo drug prej.
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To maj 25, 2010 7:12 pm

NejcZ je napisal/-a:Pišem zato tako ker sem js pa dejansko že prebral marsikaj :) In trenutno nimam časa vsega razlagat. Bom kdaj drugič, če nebo kdo drug prej.


Mega... super odgovor :tomidelej:

Ti si prebral velik ja... ker sovražiš diesle iz dna duše. :lol:

Sorry bom nehal, ker sarkazem ne pelje daleč, pač ostane naj vsak pri svojem prepričanju pa je..

Pardon vsem, če sem komu živc dvignu ... ni blo namenoma :twisted:
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ To maj 25, 2010 7:14 pm

BBoss je napisal/-a:
NejcZ je napisal/-a:Pišem zato tako ker sem js pa dejansko že prebral marsikaj :) In trenutno nimam časa vsega razlagat. Bom kdaj drugič, če nebo kdo drug prej.


Mega... super odgovor :tomidelej:

Ti si prebral velik ja... ker sovražiš diesle iz dna duše. :lol:

Sorry bom nehal, ker sarkazem ne pelje daleč, pač ostane naj vsak pri svojem prepričanju pa je..

Pardon vsem, če sem komu živc dvignu ... ni blo namenoma :twisted:


Sem ja, ne za mene ker kot si rekel itak ne maram dizlov, ampak zaradi tega ker je nekdo drug v družini kupoval.. :) Lahko ti pa enkrat na privat napišem, mogoče jutri zvečer če želiš :lol:
I'm not speeding I'm qualifying...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 111 gostov