Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
VectraGTS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Če jun 10, 2010 11:32 am

Napisal/-a VectraGTS Sr jul 14, 2010 6:59 pm

A je možno da turbina šteka? ker zadnic sm se na servis zapelou z napako in je najdl kao neki tlak senzor so mi spihal bolj je se pozna razlika sam zdej pa učasih kokr da šteka turbina tko cuka mislm saj tak mam občutk učasih je pa use dobr samo v peti ga mal zaduši pol pa normlano vleče že kšn tedn se mi ni napaka prižgala :)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Sr jul 14, 2010 9:45 pm

VectraGTS je napisal/-a:A je možno da turbina šteka? ker zadnic sm se na servis zapelou z napako in je najdl kao neki tlak senzor so mi spihal bolj je se pozna razlika sam zdej pa učasih kokr da šteka turbina tko cuka mislm saj tak mam občutk učasih je pa use dobr samo v peti ga mal zaduši pol pa normlano vleče že kšn tedn se mi ni napaka prižgala :)


Kak pa ti to voziš ? Okol 2000 obratov ali tudi več ? Jaz pod 65kmh dam v 3 prestavo, da vleče skoz :idea: :roll: Ker ta naša opelica je bila tudi zamorjena, sedaj pa prede ko nova bres hecov. Pa olje obvezno GM 5W30 :!: 6 litrov ga gre not. In tankaj OMV in AGIP, MOl , vode od Petrola raje ne preverjeno :evil:
 
VectraGTS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Če jun 10, 2010 11:32 am

Napisal/-a VectraGTS Če jul 15, 2010 10:27 am

Kokr kdaj k je mrzu ga lepo okol 2000obratou menjam k je pa topel ga pa tud od 4000obratou stisnem :)
 
mitsutishi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne jan 18, 2009 6:42 pm
Kraj: zg.kungota

Re: Vectra C 2.2dt problem

Napisal/-a mitsutishi Po dec 26, 2011 6:43 pm

Da ne odpiram nove teme jaz mam isti problem s to lučko na moji vektri men se med vožnjo občasno prižge pa ugasne nisem pa opazo da bi blo kaj narobe z avtom gre čist normalno.
Priponke
Fotografija0041.jpg
To je ta lučka ali kaj to pomeni
Zadnjič spremenil mitsutishi, dne Ne jan 22, 2012 7:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Vectra C 2.2dt problem

Napisal/-a sebaveh Po dec 26, 2011 9:07 pm

Pri nas smo poleti končno rešili ta problem. Pooblaščeni servis je seveda zatrjeval da bo treba obnoviti vbrizgovalno črpalko, oziroma njeno elektroniko - ker mu je računalnik pokazal neenakomeren vbrizg goriva. Seveda nismo šli v to in smo peljali enemu drugemu mehaniku v Duplek, ki ve kar dosti o Vectrah C in celo zna pravilno izkoristit tester.
Problem je bil v senzorju položaja glavne gredi. Po menjavi tega, se napaka ni več pojavila. Včasih, ampak samo ob zagonu še posveti ta lučka, a največ eno sekundo in ne moti delovanja nič več. Verjetno kaka muha računalnika, v glavnem, problem je za nas rešen.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
mitsutishi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne jan 18, 2009 6:42 pm
Kraj: zg.kungota

Re: Vectra C 2.2dt problem

Napisal/-a mitsutishi Ne jan 22, 2012 9:09 pm

Kaj bi pomenla ta lučka men se prižge med vožno pol pa sploh ne ugasne dokler ne ugasnem avta.
Bil pa sem že na testerju pa nič ni pokazal
Priponke
Fotografija0041.jpg
 
Uporabniški avatar
sp33dy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr jul 13, 2011 10:01 pm
Kraj: Ptuj

Re: Vectra C 2.2dt problem

Napisal/-a sp33dy Ne jan 22, 2012 9:15 pm

če se ne motim, ta lučka pomeni, da je čas za redni servis avtomobila
 
mitsutishi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne jan 18, 2009 6:42 pm
Kraj: zg.kungota

Re: Vectra C 2.2dt problem

Napisal/-a mitsutishi Po jan 23, 2012 12:55 pm

Samo te bi se mogla prižigat ko daš kontakt, ne pa občasno med vožnjo
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Vectra C 2.2dt problem

Napisal/-a jeronimo Po jan 23, 2012 1:39 pm

To je lučka za napako ECU. Priklopi na tester.
Pri nas sicer na astri g se je tudi ta lučka prižigala med vožnjo (ob pritisku na bremzo). Tester je pokazal napako na senzorju za stop luči.
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
mitsutishi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne jan 18, 2009 6:42 pm
Kraj: zg.kungota

Re: Vectra C 2.2dt problem

Napisal/-a mitsutishi To jan 24, 2012 7:05 pm

Bil spet na testerju pa nič ni pokazal. Tak da ne vem več kaj naj naredim
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Vectra C 2.2dt problem

Napisal/-a sebaveh Sr jan 25, 2012 10:32 pm

Naj bo priklopljen med vožnjo, ne pa takrat ko avto stoji ugasnjen. Če ne pa menjaj tester.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
vectradriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe feb 01, 2019 2:39 pm

Re: Vectra C 2.2dt problem

Napisal/-a vectradriver Pe feb 01, 2019 2:45 pm

sebaveh je napisal/-a:Pri nas smo poleti končno rešili ta problem. Pooblaščeni servis je seveda zatrjeval da bo treba obnoviti vbrizgovalno črpalko, oziroma njeno elektroniko - ker mu je računalnik pokazal neenakomeren vbrizg goriva. Seveda nismo šli v to in smo peljali enemu drugemu mehaniku v Duplek, ki ve kar dosti o Vectrah C in celo zna pravilno izkoristit tester.
Problem je bil v senzorju položaja glavne gredi. Po menjavi tega, se napaka ni več pojavila. Včasih, ampak samo ob zagonu še posveti ta lučka, a največ eno sekundo in ne moti delovanja nič več. Verjetno kaka muha računalnika, v glavnem, problem je za nas rešen.

L.p.
A mi lahko zaupate ime oz. št. mehanika iz dupleka,hvala. :D
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov