Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a 106 Sr feb 01, 2012 3:08 pm

Struženje diskov se danes ne splača iz večih vidikov.


Iz katerih vidikov ?

Sicer pa vsak prodajalec tako govori ,ker polj bi bolj malo prodali ,če ne bi blo tak.

Kolkor je meni znano je cena struženja pol cene novih pa v nekaterih primerih niti ni potrebna demontaža kolutov itd tak da naj si vsak sam zračuna ,če pa te denar tišči pa itak ni problema za nove :)
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a joztom Sr feb 01, 2012 5:53 pm

Struženje diskov se dandanes ne dela, so novi diski prepoceni. Tudi mere ne dobiš ven. Recimo če popolnoma nove zvije od vode, se še kdaj probava, ostalo je bebavo.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a hippo Sr feb 01, 2012 6:30 pm

106 je napisal/-a:
Struženje diskov se danes ne splača iz večih vidikov.


Iz katerih vidikov ?

Sicer pa vsak prodajalec tako govori ,ker polj bi bolj malo prodali ,če ne bi blo tak.

Kolkor je meni znano je cena struženja pol cene novih pa v nekaterih primerih niti ni potrebna demontaža kolutov itd tak da naj si vsak sam zračuna ,če pa te denar tišči pa itak ni problema za nove :)

Preberi si kaj je joztom napisal.
Ko stružiš diske tanjšaš meso in se verjetnost, da se zvijejo pomnoži in nisi naredu nič oz. še slabše. Plačal si struženje, pol pa moraš kupit še nove diske.
Itak se vsak sam odloči kaj naredi, men ni treba razlagat fizikalnih pojmov nekomu, ki misli da nekoga denar tišči. Sicer je pa danes skoraj vse na netu, mal poguglaj...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Fan Sr feb 01, 2012 6:31 pm

x2
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 01, 2012 6:53 pm

Tudi če struženje uspe... zdaj imam recimo prevoženih 140k km s prvimi diski. Če bi zdaj bilo kaj narobe in bi jih šel stružit, bi plačal struženje, diski bi odslužili svoje in potem bi kupil nove. Bolj se mi splača kar takoj kupit nove, ker jih bo najverjetneje moral menjat šele naslednji lastnik, tako da bi denar za struženje praktično vrgel stran! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a 106 Sr feb 01, 2012 6:56 pm

Če ne znaš stružit pa delaš to doma na bormašini al pa na stružnci kakorkoli že pol se zna marsikaj zgodit ja .... poznam par primerov kjer se je odlično obneslo .... sicer pa bi jaz tebi priporočal ,da malo poguglaš kr očitno nisi ravno najbolj na tekočem ..... kakorkoli že euro tu ,euro pri dizlu pa euro še kje pol pa se folk čudi na koncu leta kak lahko grem na dopust na Tajsko :lol:
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a hippo Sr feb 01, 2012 7:12 pm

106 je napisal/-a:Če ne znaš stružit pa delaš to doma na bormašini al pa na stružnci kakorkoli že pol se zna marsikaj zgodit ja .... poznam par primerov kjer se je odlično obneslo .... sicer pa bi jaz tebi priporočal ,da malo poguglaš kr očitno nisi ravno najbolj na tekočem ..... kakorkoli že euro tu ,euro pri dizlu pa euro še kje pol pa se folk čudi na koncu leta kak lahko grem na dopust na Tajsko :lol:

Spljoh se ne mislim prepirat nić.
Vesel sem, da hodiš na Tajsko, guglaš in spremljaš zadeve. Morda se kdaj oglasim pri Vas na kakšnih inštrukcijah, ker nikoli ne zametujem dodatnega znanja. :[]
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a RedBull™ Sr feb 01, 2012 7:27 pm

Struženje diskv pride v poštev samo takrat,ko so ti še dobri (beri dovolj debeli) in so rjavi - recimo da avto dlje časa stoji.... Nekako je tako,da diski zdržijo dve menjavi zavornih ploščic... potem so pa obrabljeni pod toleranco in so zreli samo za menjavo.... kakšno struženje neki... :)
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
dzoozy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po feb 06, 2012 12:17 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a dzoozy Po feb 06, 2012 12:25 pm

Pozdravljeni :)

Mene pa zanima, kaj narediti da ti vrh diska ne začne rjaveti? Imam namreč Polo 1.9 TDi letnik 2004 in mi zadnja diska rjavita, tako da ju zgoraj skoraj pol ni več :o ...
Zanima me pa tudi cena diska, ker ga bi rad kupil..

Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Fan Po feb 06, 2012 12:53 pm

Pozdravljeni

Samo rjavenje zavornih diskov je nemogoče ustaviti, vsaj na teh mestih ne, ki ste jih omenil.
Na vaš tip vozila so vgrajevali dva tipa zavornih diskov, cena od 20 do 40 evrov za kos ( odvisno od tipa diska in kvalitete diska ).

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
dzoozy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po feb 06, 2012 12:17 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a dzoozy Po feb 06, 2012 1:12 pm

Hvala... Bom šel kupit zadnja dva. Ziher je ziher :)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a hippo Po feb 06, 2012 1:40 pm

dzoozy je napisal/-a:Hvala... Bom šel kupit zadnja dva. Ziher je ziher :)

Imam komplet diskov in ploščic za 45 eur.
Od menjavi diskov se OBVEZNO menjajo tudi ploščice.
 
dzoozy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po feb 06, 2012 12:17 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a dzoozy Po feb 06, 2012 2:40 pm

Rade volje bi odpisal nazaj, vendar mi napiše, da sm nov uporabnik in da nimam še dovoljenja za pisanje zasebnih sporočil...
Cena mi je zanimiva, tako da bi Vas prosil, če bi ostala nekako v kontaktu...

A samih diskov ne prodajate, saj sem pred 3-4 mesci menjal ploščice in so sedaj nove gor, pa bi kar te pustil, le disk bi zamenjal...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a hippo Po feb 06, 2012 3:04 pm

dzoozy je napisal/-a:Rade volje bi odpisal nazaj, vendar mi napiše, da sm nov uporabnik in da nimam še dovoljenja za pisanje zasebnih sporočil...
Cena mi je zanimiva, tako da bi Vas prosil, če bi ostala nekako v kontaktu...

A samih diskov ne prodajate, saj sem pred 3-4 mesci menjal ploščice in so sedaj nove gor, pa bi kar te pustil, le disk bi zamenjal...

Piši mi na tunbox1@gmail.com pa se bova tam zmenila.
Dobiš lahko tudi samo diske, ampak je boljše oboje zmanjat. Če bi to bilo recimo 2 tedna še nekako, po štirih mesecih se je pa ploščica že oblikovala po disku in bo potem stružila po tanovem.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a honeybee Sr feb 07, 2018 12:26 pm

bom napisal kar v to temo saj spada sem.

imam clio iv, star 3 leta. prevoženih ima komaj 30k km. na rednem servisu so mi danes rekli da imam še 5-6mm mesa. sedaj me pa zanima ali je dovolj menjava ploščic ali se menjajo tudi koluti?

razmišljam med ate/ferodo/brembo/bosch

cene so tam-tam. omenil mi je še edino da če bom šel poleti na daljšo vožnjo bi bilo fajn iti na pregled, drugače bi naj se naj jeseni menjalo.

ni mi jasno kako so lahko že na 30k km tolk pobrane da jih je treba kmalu menjat
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Influenz Sr feb 07, 2018 12:36 pm

Izgleda da tako voziš. Na mojemu clio 4 so tudi še prve ploščice gor pa ima 5 let in 60 tisoč km. (jih bom pa letos menjal)
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a honeybee Sr feb 07, 2018 12:58 pm

možno da pobira bolj ker je moja v bregih doma pa je kar mora biti kar dosti na bremzi.

gledam pa na rezervniavtodeli24.si da ima ATE ene ploščice ki so keramične. so 10 eur dražje pa če so bolj vzdržljive mogoče tiste da nabavim?
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Influenz Sr feb 07, 2018 2:11 pm

jaz sem na rezervniavtodeli kupil boscheve za 25€. v euroton je bil isti del 50€
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a vipe5s Sr feb 07, 2018 2:33 pm

Keramične se (načeloma) manj prašijo, vse ostalo pa je odvisno od firme/tipa ploščic, obstoječih diskov itd.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a honeybee Sr feb 07, 2018 4:03 pm

Torej edina razlika je da se samo manj prasijo? Niso pa drugace nic bolj vzdrzljive? Pa bi se splacalo nabaviti keramicne?

Bi bilo drugace zraven se pametno menjati diske? Ker te renaultove ploscice so bolj mehke pa ne vem kako je z diski da ni se to kaj bolj bogo. Bi potem oboje vzel od ate
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] in 53 gostov