Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Influenz Sr feb 07, 2018 5:20 pm

Ma valda ne boš tut diska menjaval, saj ma šele 30k km... 2 -3x komot samo ploščice menjaš
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a honeybee Sr feb 07, 2018 6:30 pm

Najrake ne bi ce ni nuje. Ce pa so diski tudi bolj mehki kot pa so ploscice bi pa najraje se tisto.

Ate keramicne v nemciji za 80 eur obe... pri nas 80 eur ena. Lepa razlika v ceni
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Cefizelj Sr feb 07, 2018 7:06 pm

Diskov res ne rabiš menjat. Jaz sem dal Textar na originalne Renault diske pa se je dobro obneslo. Čeprov ne vem, meni so originalne ploščice držale 80k km, sicer nisem na bregu doma pa vseeno. Kolk pa pridejo originalne?
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a honeybee Sr feb 07, 2018 8:06 pm

Sicer je napisano za clio 3 ne za 4 ampak cena verjetno ni bistveno drugacna
http://www.zgajner.si/original-renault- ... popust-50/

Samo ce original zdrzijo tako malo jih raje ne bi dal. Za ate ploscice berem pohvale tako da bi raje za te reskiral. Ker ce so res boljse se mi bolj splaca kupiti iz nemcije pa dobim 2x ate za 50 eur ali za 80 keramicne. Gledano pri rezervniavtodeli24
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a GiGi1985 Sr feb 07, 2018 9:07 pm

Najprej bi bilo dobro, da naučiš svojo zavirat z motorjem, ker da ti ploščice zdržijo 30k je hudo malo ! Tudi jaz sem v bregih doma, pa veliko hodim po hribih pa mi ploščice zdržijo hudo veliko....originalne.
Jaz bi na tvojem mestu vzel original ali Ate če dobiš za 50 Eur. Po mojem mišljenju keramičnih nima smisla kupovat na navadne diske, pa tudi pravijo, da cvilijo v tej kombinaciji. (naj me kdo popravi če se motim? ) Drugače pa povprašaj Fan-a, včasih je pomagal z nasveti iz tega področja.

Aja, diskov seveda ne boš menjaval, ti bodo zdržali preko 100k km
Freude am Fahren
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Picolo Sr feb 07, 2018 9:50 pm

Imam spredaj 3 mesece (4k km) nove diske in ploščice Textar in ploščice celi čas prav tečno cvilijo pri rahlem zaviranju ! Tudi po močnejših zaviranjih, ko se vse skupaj zagreje še vedno cvili tako, da odsvetujem Textar...vsaj kar se tiče ploščic.

Pred tem imel spredaj TRW komplet in je epilog takšen: komplet zdržal cca 70-80k km..potem pa je zvilo en disk, ploščice občasno zacvilile v hladnem ampak nič pretiranega, vendar tako trde da je ostalo še skoraj pol mesa po takšni kilometrini (zavor ne šparam). Po mojih izkušnjah bi rekel, da je zelo pogosto težava v pretrdih ploščicah, ki cvilijo in preveč obrabljajo diske...
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a pinny Sr feb 07, 2018 10:36 pm

Sam mam na avtu že drug set diskov Tarox Sport Japan (narezani in navrtani) in ploščic Tarok Strada, in niikol ni blo problemov z kakim piskanjem ali čem drugim. Sem pa prve menjal zato, ker se je naredilo že nekaj roba, pa ne enem spredaj se je na sredini naredila neka izboklina, kot da bi bilo na ploščici svinjarija in na tem delu nebi bremzal, in da nisem tega dol pa deval stružit ipd., sem raje menjal komplet, saj so bile tudi ploščice že na koncu. Verjetn pa neb blo slabo, če bi zadevo kdaj pa kdaj vmes z luftom dobr spihal :D. Diskov in ploščic pa ne šparam ravno, rad večlkrat malo bolj na hard stisnem, da jih malo "spucam" ..... pa še zatuli tko fajn :D.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Fan Če feb 08, 2018 1:49 pm

darkside je napisal/-a:
Samo ce original zdrzijo tako malo jih raje ne bi dal. Za ate ploscice berem pohvale tako da bi raje za te reskiral.


To je prehitro obrabljeno, hrib gor ali do, bi moralo zdržati vsaj 50 tisoč. Sicer nikjer nisem zasledil ali so vse štiri ploščice enako tanke, ali samo ena/dve. Osebno bi posvetil pozornost na to koliko so debeli zavorni diski, v koliko je debelina zadovoljiva, primerna prevoženim kilometrom, ploščice pa obrabljene, nekaj rahlo blokira - posledično hitreje obrablja zavorne ploščice.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a sparky Če feb 08, 2018 4:53 pm

Picolo je napisal/-a:Imam spredaj 3 mesece (4k km) nove diske in ploščice Textar in ploščice celi čas prav tečno cvilijo pri rahlem zaviranju ! Tudi po močnejših zaviranjih, ko se vse skupaj zagreje še vedno cvili tako, da odsvetujem Textar...vsaj kar se tiče ploščic.

Pred tem imel spredaj TRW komplet in je epilog takšen: komplet zdržal cca 70-80k km..potem pa je zvilo en disk, ploščice občasno zacvilile v hladnem ampak nič pretiranega, vendar tako trde da je ostalo še skoraj pol mesa po takšni kilometrini (zavor ne šparam). Po mojih izkušnjah bi rekel, da je zelo pogosto težava v pretrdih ploščicah, ki cvilijo in preveč obrabljajo diske...


Jaz sem imel na avtu Textar diske in ate ploščice in so cvilile ne glede na ogrete ali hladne slabih 20kkm. Nato sem avto prodal naprej...
 
Tomzi4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe nov 23, 2018 6:17 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Tomzi4 Če feb 21, 2019 10:15 pm

Ima gdo na avtu najcenejše diske? Oziroma kakšne so vaše izkušnje z delphi, abs, blue print, vaico, japanparts... Ali se res izplača dat 5e več za disk za bolj opevano znamko?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a titanius Če feb 21, 2019 10:36 pm

Jaz sem na Golf 4 99 letnik dal Trusting pa zavirajo dobro ter brez cviljenja. Oče je dal na Clia 2006 letnik Brembo pa mu sem ter tja včasih zacvilijo. Ni nujno, da dražja oprema drži bolje od cenejše. Ali je pač odvisno od avta?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a DePalmo Pe feb 22, 2019 9:16 am

Pri "no-name" diskih in ploščicah je bolj važno od sreče. Pred leti sem jih redno montiral in za normalno, vsakdanjo vožnjo so bili čisto vredu, ampak ko sem enkrat zamenjal za Brembo komplet, drugih nisem niti pogledal. Razlika med vzdržljivostjo in močjo zaviranja je bila več kot opazna, najbolj se je pa poznalo če sem imel daljšo dinamično vožnjo ali pa pri preprostem zaviranju na izvozu iz AC. No-name so se hitro pregreli in je moč zaviranja pojenjala do točke kjer je bilo že nevarno, Brembo sem pa lahko "mučil" nekaj časa da je moč pojenjala. Ampak po nekaj 100 metrih se je moč zaviranja vrnila.

Nato je pa tudi doba vzdržljivosti. No-name sem menjal na cca. 30.000 pa ni važno kako sem vozil, Brembo na cca. 80.000, s tem da no-name sem imel montirane na Peugeot 206 ki je lahek avto, Brembo pa na Peugeot 406 Coupe, ki je težak.

Cvilile so mi pa samo ene, ATE. Ker sem se pustil prepričat da bi probal še kaj drugega kot Brembo ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a pskoda Pe feb 22, 2019 11:40 am

Mah brembo je šrot oz to sploh ni brembo, ker prave se začnejo pri 500€ in gor. Recimo TURISMO LINE diski
Osebno sem imel brembo diske in ferodo ploščice. Diski so se po dobrih 10kkm zvili in pri zaviranju je treslo volan. Od takrat nikoli več kvazi brembo
Lp
 
Tomzi4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe nov 23, 2018 6:17 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Tomzi4 Pe feb 22, 2019 2:14 pm

Ja saj ta poceni bremboti tak nemorejo bit nek biser, ker se pri njih plačuje oglaševanje. Mene zanima predvsem na kakšen način se odločate katere diske vzet, recimo najcenejše za 22e ali druge za 25e ker so kao ziher bolj kvalitetni če so par evrov dražji?
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a coco66 Pe feb 22, 2019 4:16 pm

tomzi 4 kaj sprašuješ če veš da so diski brembo en šrot,diski so že super samo jih je potrebno nabavit pri pravemu trgovcu da si 100 000km na miru, pa pravilno zmontirat
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a danci1973 Pe feb 22, 2019 5:18 pm

pskoda je napisal/-a:Mah brembo je šrot oz to sploh ni brembo, ker prave se začnejo pri 500€ in gor. Recimo TURISMO LINE diski
Osebno sem imel brembo diske in ferodo ploščice. Diski so se po dobrih 10kkm zvili in pri zaviranju je treslo volan. Od takrat nikoli več kvazi brembo

Brembo so čisto OK diski. Za tresenje je (bilo) krivo kaj drugega - morda nekvalitetna montaža (slabo očiščena pesta ipd.), slabe / obrabljene puše podvozja ali kaj podobnega...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a pskoda Pe feb 22, 2019 6:21 pm

So bili kar diski, ker sem jih nesel strugarju pa so se po cca 15kkm spet zvili je pa res, da so kar trpeli.
Nato sem kupil komplet ate in ni bilo več problemov
Lp
 
Tomzi4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe nov 23, 2018 6:17 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a Tomzi4 Pe feb 22, 2019 6:22 pm

Če se diski po 10kkm zvijejo potem je težko rečt o nekvalitetni montaži, tu je ogromno faktorjev zakaj so se zvili, zaradi nekvalitetne montaže ziher ne po 10kkm, ampak ni to predmet debate, zanima me samo kakšne imate izkušnje z najcenejšimi diski, jih je gdo nabavil, pa so se hitro zvili ob normalnem zaviranju? in tudi katere firme vam poznani mehaniki priporočajo?
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a coco66 So feb 23, 2019 8:36 am

Ponavadi začnejo diski trest pri 10000 km, ne bi bilo slabo da napišeš za katero mašino rabiš diske in ploščice ker so pri nekaterih avtih razlike v ceni minimalne
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Diski in ploščice, kaj kupiti?

Napisal/-a joztom So feb 23, 2019 9:32 am

Zaradi slabe montaže tresejo takoj in ne čez 10kkm. Lahko da gre za zlorabo zavor, počasno stalno zaviranje po klancu navzdol, rahlo dolgo zaviranje iz polne hitrosti ob izvozu iz avtoceste, z razbeljenimi diski čez lužo, itd. Zavirati je treba taktno, torej z vmesnim popuščanjem in po potrebi pametno kombinirati z motorjem, če je klanec dol prehud in predolg, vsekakor pa hitrost prilagoditi. Prekurijo zavore in zvijejo diske taki vozniki, ki niso nikoli vozili po nekdanjih gorskih prelazih ali z naloženo prikolico. Zavore ti rešijo življenje in se jih splača pravilno uporabljati.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 88 gostov