Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Mazda2 Pe feb 03, 2017 5:26 pm

Na liter, sicer pa 12 eur. Saj mi ni škoda, če bi vedel, da je zato za mašino res kaj bolje, ampak ta ESP pomoje za mojo mašino ne bo prinesel nobenih večjih prednosti kot izbran izdelek. Pa zanima me, če bo se kaj poznalo pri pospeševanju, če bo kaj živahnejše in pa pri porabi goriva, ker sem vzel 5W-30 in A5, do sedaj skozi 5W-40 A3, le v zadnje sem nalil neki Power oil 10W-40, A3. Samo se že na pogled pri prelivanju vidi, da je ta gostejši, kot sedaj ta Mobil, danes sem ga že prevzel in se vidi da je bolj pretočen.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Mazda2 So feb 25, 2017 7:43 pm

Danes olje tudi zamenjano, uporabljeno tole: http://www.motornaolja.com/produkt/mobi ... -fe-5w-30/
Kupljeno sicer drugje, bom spremljal, če bo kaj opaznih sprememb.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Mazda2 Ne maj 14, 2017 7:36 pm

Olje že vsaj 2 meseca v mašini, kaj pa vem, če sploh kaj občutim razlike v pospeških, v decibelih mašine ali pri porabi goriva.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a titanius Ne maj 14, 2017 10:11 pm

Če pa misliš, da boš zaradi drugega olja dobil boljše pospeške v avtu se motiš.

Sam sem v Golfu 1.4 tudi menjal različna olja. Od Arala 5w40, Castol Magnatech 10w40 in nazadnje nazaj na Total Quartz 7000 10w40.
Ugotovitev: Arala je popil več kot liter na 1000km, Castrola 6dcl na 1000km, Totala pa za zdaj po 2000km spil 4dcl. Torej je razlika res ogromna in se še danes tolčem po glavi zakaj nisem pustil Quartza že prej kot ga je imel prejšnji lastnik. Ne bom več menjaval proizvajalca olja, VW bo ostal na Totalu.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 566
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a AssKicker Po maj 15, 2017 10:41 am

Probaj še wolfa :) Wolf je tudi uredu :)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Ivan36 Po maj 15, 2017 1:10 pm

Wolf je dober ( 10W40) a je že po 4500 km postal sive barve, kar me čudi, ostala olja ELF ali Shell so ostala svetla vsaj 8000 km do 11000 km menjave :?:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a pskoda Po maj 15, 2017 1:33 pm

Tistemu golfu 1.4 zgoraj bi bili bolj v redu novi tafloni ali oljni obročki oz oboje
Lp
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a titanius To maj 16, 2017 10:06 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Mi lahko prosim poveš zakaj te pa toliko motijo ti tefloni in batni obročki na mojmu golfu? Si že v drugih temah govoril enako a sem se delal, da to nisem prebral.
Veš, nekateri nimamo denarja, da si privoščimo nove in močne avte kot nekateri tu, sem pač zadovoljen s tem kar imam.

Naj ti podam en primer: Videl sem, da ima ogromno ljudi dizle in sem si rekel mah grem po dizla še jaz. In sem se obotavljal kaj vzeti ter se zaradi 8mesečne punčke odločil za Tourana. Avto super ohranjen, servisi redno delani na Porsche-u, tehničnega naredil bp, skratka ni da ni. Kupim avto in gremo drug dan na izlet na Primorsko. In ko smo se vračali ob 22 zvečer je bilo kaj za videt. Avto popolnoma izgubil moč, da si se komaj peljal z njim nato je pa samo še delal v prostem teku, moči pa ni bilo nobene. In je vleka prišla po njega, jaz pa v tunelu z 7 mesečno punčko, si predstavljaš bit tam z otrokom? Avto sem nato vrnil v avtohišo saj nisem hotel plačevat kredit za avto na katerega je treba vložit vsaj 500€ da bo delal in si rekel, da nikoli ne bom vzel rabljenega dizla, samo novega ali pa še rajši bencinarja pa naj ima višjo porabo. Z Golfom pa razen porabe olja drugih stroškov praktično ni in me za zdaj še nikoli ni pustil na cesti, pa je videl tako Avstrijo kot Nemčijo, Hrvaško, Bosno itd... Menjava batov pa že spada pod generalno, kjer pa brez 500€ ne bi prišel skozi na avtu, ki je vreden 1200. Kar se ne splača. Zato rajši vidim da mi porablja olje in da normalno laufa, kot pa da sem v strahu z dizlom a bo kje kaj odpovedalo sredi noči ali ne. Če pa je nekomu problem 2x na mesec dat haubo u luft pa malo pregledat olje in tekočine potem jaz takemu avta sploh ne bi dal.

Pa lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Godward To maj 16, 2017 11:06 pm

Zal mi zgledas da ne znas kupovat avtov ali pa nimas srece, drugace bi vedel, da bilokater motor je boljsi v golfu kot pa 1.4 16V ki je polomija od polomije. Je pa res da ce ga posluas se pocutis kot da si v dizlu, le porabe je vecja. Vzel bi 1.6 motor in ne bi rabil gledati olja, vsaj ne tako pogosto. Sicer pa ce nimas denarja, zakaj potem kupujes vwja? Za enak denar dobis bolse in bolj zanesljive avte kot te ljudske traktorje. Je pa res, da nisi glavni na vasi, ce ne vozis passata golfa ali tourana.

Sicer pa kak se vem da ukvarjat z oljem? Tankas tisto kar je predpisano pa gotovo. Aja, boljsi pospeski se iscejo :mrgreen:
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a pskoda Sr maj 17, 2017 5:37 am

Če je šel kupovat uvoženega tourana, ki so skoraj vsi zjahani sploh za male pare. Veliko krat videl, da je komaj na prikolico prilezel, ker ni imel moči. Sicer pa ne vem kaj ima tukaj veze dizel? Dizel je čisto ok, če ni zjahan. Isto bi te lahko zajebava bencinar.
Noben ni rekel vsaj jaz ne, da moraš kupiti ne vem kakšen avto za ne vem koliko denarja. Če misliš avto imeti se ti bolj splača to porihtat, ker pri kakšnem fušarju to ne bi bilo drago. Mašina bo čedalje več olja popila posledično se še drugje dela škoda.
Lp
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a titanius Sr maj 17, 2017 9:29 am

Touran mi je bil od VW edini všeč in dostopen, golf V je premajhen, karavan pa predrag. hotel sem pa VW ponovno zaradi zanesljivosti, ki jo imam z golfom. V kakšnem smislu polomija od polomije? Argumentiraj. Jaz pa težav s temi polomijami nimam in upam, da jih tudi ne bom imel vsaj dokler bo avto pri meni. Takrat sem vzel 1.4 saj sem avto nujno rabil in si kaj boljšega takrat nisem mogel privoščit. Glej morda se motim, morda so res dosti slabi ti golfi 1.4 a kot kaže sem imel srečo in naletel na dober primerek saj mi zaenkrat ne povzroča težav.

Touran sploh ni bil uvožen, bil je slovenski in servisiran na Porsche Maribor, imel pa 270t km letnik 2006, da ne bo kdo mislil da se govori o novejšem modelu. Z zaposlitvijo za določen čas pač kaj več od 5-6t € tako ali tako ne morem dobiti. Drugače pa se že malce nagibam k nakupu drugega avta, kandidati pa so zaenkrat trije: Renault Megane, Ford C-max ali Seat Altea. Gledam pa samo bencinske motorje.

Tud nihče ni rekel, da moram bit glavni na vasi z VW, mi je čisto vseeno a je VW,Ford,Renault,Mercedes.. Samo da dela kot je treba. Je pa res kot si dejal, da lahko težave dela tud bencinar, sem imel takega pa sem komaj čakal, da ga prodam. In ravno zaradi tiste polomije od P307 sem se takrat odločil za nakup opevanega VWja, da se prepričam v zanesljivost kot jo pregovorno VW ima.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Godward Sr maj 17, 2017 6:45 pm

VW je zanesljiv enako kot katera druga znamka, torej odvisno kako imas sreco.
Ce je za tebe dolivanje deci olja na 1000 km dobro ohranjen primerek, potem itak nimas cesa skrbet. Namrec ravno to je najvecja napaka teh motorjev, izginjanje olja zaradi napacne zasnove (oddusek pozimi) in ce ne dolivas redno, bo motor postajal vedno bol glasen. Sicer pa s tem golfom nekih drugih problemov ne mores imet, saj nima ravno ne vem koliko elektronike, razen pomika stekel. Srecno voznjo.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Mazda2 Sr maj 17, 2017 7:11 pm

Mislil sem zaradi pospeškov da bodo boljši zato, ker sem šel iz ...W-40 na ...W-30 in ker sem prešaltal na lahkotekoče iz A3 na A5. Predvsem sem pa upal na še nižjo porabo goriva. Enkrat sem z eno črtico prevozil okoli 80 kilometrov, sedaj že več mesecev prevozim komaj okoli 70 kilometrov z eno črtico, sem upal, da bom s tem oljem dosegel spet tam okoli 80. Nekdo je rekel kaj kompliciramo z oljem in naj točimo kar je predpisano. Saj točim kar je predpisano, ni možna samo ena viskoznost, ACEA je lahko A3 ali A5, API pa tudi SL ali boljše, vse kar točim je v teh predpisih, le različne predpise sprobavam in znamke,
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Godward Sr maj 17, 2017 8:13 pm

Mogoce se malo povprasaj v eurotonu s katerim oljem bi pridobil na pospeskih in manjsi porabi. Ali pa kak rsr,...
Ali kaksen dodatek na petrolu
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a nejc1 Sr maj 17, 2017 8:19 pm

A nisi ti enkrat pisal, da te tvoje mazde še nisi pognal nad 3500 obratov al tu nekje?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a titanius Sr maj 17, 2017 10:41 pm

Godward: Oddušek je že zamenjan z odduškom, ki ima ogrevano cev in pozimi teh težav z odduškom nisem imel. Ampak kot pravim, a ni boljše dolivat tisto olje ko je potreba kot pa imet ne vem kakšen močan avto z ogromno elektronike in biti na servisu vsak mesec? Sva pa zašla s teme in priporočam da prenehava s to debato tu ali pa naj odpreva novo temo, morda ZS.

Kar se tiče te Mazde. Obenem bi rad pospeške, zraven pa še, da narediš 80km z 'črtico'.. Če hočeš moč in najnižjo porabo potem vzemi dizla. Samo če te Mazde res še nisi pognal čez 3500 vrtljajev je avto najbrž zamorjen. Jaz golfa redno večkrat na mesec poženem na 5000+ pa vseeno ne porabi več kot 7, malo se dvigne povprečje a potem spet pade za vsaj pol litra dol.

Če bi pa rad moč in nižjo porabo pa se obrni na rsr kot ti je dejal Godward. A avto mora imet turbino če ne, ne bo nič.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Mazda2 Če maj 18, 2017 6:33 pm

Ne, nič nebom sral, nima turbine. Tudi na 4.000 sem ga že pognal, ampak to je res, res poredko. Sedaj je star 7 let, kakšnih 5 let sem ga res šparal, pa je zelo poredko videl tudi obrate nad 3.000, niso bili pa nikoli pod 2.000 med prestavljanjem, ampak vedno vsaj pri 2.200, da niso do menjave prestave padli pod 2.000, zdaj pa ponavad vedno vsaj pri 3.000 prestavljam. Dizla pa tudi nebom kupoval, ker se mi ne splača za moje relacije, ki so večinoma krajše, okoli 10 kilometrov v eno smer. Tudi nobenih dodatkov nebom dajal olju ali bencinu. Sem pa v zadnje za hec še natankal Super 100. Čez nekaj let, ko bom imel še več našparanega in če bom imel še službo..., pa bi si rad kupil rabljenega Porsche Caymana, ali mogoče, ker je pač cenejši, Forda Focusa RS.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a nejc1 Če maj 18, 2017 7:04 pm

To imaš sigurno čisto zamorjen motor. Če želiš pospeške ga pač poženeš do (blizu) blokade in se bo malo bolj premaknil (aja potem bo pa samo 65km z eno črtico :lol: ), atmosferci pač rabijo obrate... Vsak motor je pa treba kdaj pa kdaj malo bolj konkretno pognat in ne samo šparat in gledat da pije tisti deci manj, potem so pa sčasoma raznorazni problemi(predvsem z turbo motorji in sploh novejšimi dizli)... A Caymana ali RS-a bi tudi vedno vozil samo do 4000 obratov :D ?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Mazda2 Če maj 18, 2017 7:24 pm

Tud bi vozil lepo z njim, ampak včasih mi pa zapaše dinamičnejša vožnja, ali pa za koga prehiteti brez problemov, če je nasproti malo bolj gost promet, z mojim sedaj to ne upam, dokler nimam nasproti res malo bolj sproščeno. Sem se recimo s to Mazdo peljal od Bleda proti Bohinju, ja ni šans, da mečkača kmalu prehitiš, če je za njim še nekdo, ki ga ne upa, ali nasproti promet ali pa ga ni, pa je ravno takrat ovinek. Sem se pa peljal s fotrovim Audijem TT bencinarjem s 180 konji, že to je mnogo lažje prehitevat. Kaj bi šele delalo 300 ali 350 konjev.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: A je tole olje v redu?

Napisal/-a Mazda2 Če maj 18, 2017 7:28 pm

Drugače pa ne, saj ni zamorjen, vendar ga je treba odločneje pohodit. Ford Focus RS ima več kubikov in konjev, tudi navora, zato ga za spodobno vožnjo tudi nebi bilo treba toliko gnat.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot] in 85 gostov