Stran 1 od 1

Touran - pokvarjena šoba/diza in splošne informacije

Objavljeno: Po avg 16, 2010 4:41 pm
Napisal/-a Stewox
Touran 2.0 TDI (podoznako še nevemo) 2005-2010

Diza je bosch in nekaj NAJ bi bilo z dizo narobe , foter je dal avto na Porsche ker drugje pač ni najdo nevem zakaj , tak da niti tam pri Porscheju nevejo kaj je narobe , stestirali so na kompu avto in so tudi zamenjali šobo na drug celinder in je problem bil točno tam kjer je bila ta šoba prestavljena , naklučje , nevem , avto pa trese pri določenih obratih oz hitrosti , trese tak kot da mu majnka dovod , spucali so že vse klable in razne cevi , za pumpo iz rezervoarja nevem.

Imam pa informacije BOSCH dize , to je ena od diz ki naj bi bila pokvarjena , in je tudi elektronska:

04-12-21 BM
21158 TR

03G130073G
BTC

0414720404
PDB
027 BOSCH


Foter je še povedal da je deval avto tudi drugim privatnim avtoservisom in mogoče je kdo kaj zjebal ali zamenjal z slabšim , je mogoče to da je bila elektronika zamenjana z slabšo oz staro verzijo čipovja/frimware ?

Tak z avti niamo pojma , kaj je RSR čiščenje diz in pravijo da jih nima vsak servis, kao bolši servisi majo , ostali pa ne?

kere so bolše , boschove ali siemensove dize ?

Ali je avto BMM BKD nevem ker so papiri v avto ki je zdaj trenutno nedosegljiv lahko pa pridobim te podatke če je nujno , dajte pomagat plz 1000€ pravijo da stane delo in nova diza itd ....

če hočete jo lahko slikam ker jo imamo doma še danes , ostale 3 dize so še v avtu tak da nevem če so vse res od boscha , nevemo še , bosch se mi zdi LOW prti siemensu , isto kot nek LG/philips VS samsung/sony.


bilo je še rečeno (to kaj sem na netu najdo) da je lahko šoba tudi nevem kako čista in je lahko samo napaka v elektroniki same šobe in se zapira oz ostaja zaprta pri določenih obratih.

Se da povezat z elektroniko tudi od doma če znaš ? tako da lahko štelaš in gledaš kako in kaj ali je to samo specialno za service (mogoče ima elektronika USB priključek hah)

Objavljeno: Po avg 16, 2010 4:42 pm
Napisal/-a Stewox
zelo je podobna tej , po kodi je ista

http://cgi.ebay.de/Pumpe-Duse-Einheit-I ... beh%C3%B6r

Objavljeno: Po avg 16, 2010 5:18 pm
Napisal/-a Fan
Pozdravljeni

Šoba se da obnoviti, kar je občutno ceneje kot nabava nove.

Lep pozdrav

Objavljeno: Po avg 16, 2010 7:53 pm
Napisal/-a Hribo
Obcutno ceneje pa tud neko garancijo dobis vsaj tu okrog

Objavljeno: Po avg 16, 2010 8:29 pm
Napisal/-a Mgajvr
stewox evo kontaktiraj http://www.max-diesel.com/
pa če ti ni predaleč, se zmeni za obisk delavnice.
max ti bo ziher znal popravit kar se tiče šobe.

Objavljeno: To avg 17, 2010 12:48 am
Napisal/-a Stewox
ok tnx

Zdaj me pa zanima ali je to na sliki starejša oblika fuel injectorja oz fuel nozzle (pumpe duse) ali je to novejša ki je pod visokim pritiskom ki se ji reče common rail (ali sem še sam vse zamešal?)

Slika

Objavljeno: To avg 17, 2010 1:11 am
Napisal/-a lizard
Common raila tale vaš Touran verjetno še nima, ker so common-rail 2.0 TDI dizli pri VW-jih bili lansirani šele v letu 2008.

Šobe se na teh 2.0 TDI rade kvarijo. Na začetku so vgrajevali Siemnsove, ki so še bolj crkovale, potem so jih zamenjali z Boschevemi, ki so sicer delovale bolje, ampak še vedno prihaja do problemov. Če se motim me naj kdo popravi.

Pravtako ponavadi ko gre ena, grejo v kratkem še ostale tri.

Sam bi pravtako sledil nasvetu uporabnika Fan-a.

Objavljeno: To avg 17, 2010 7:25 am
Napisal/-a Motul
Boscheve šobe naj bi bile v redu, kvarijo se siemensove, jaz bi na vašem mestu najprej preveril inštalacijo v glavi pod pokrovom ventilov.

Objavljeno: To avg 17, 2010 2:41 pm
Napisal/-a Stewox
Hvala 100x

Objavljeno: To avg 17, 2010 3:45 pm
Napisal/-a joztom
Večina sistemov PD je v garancijskem roku izkazala vsaj eno ali dve odpovedani dizi (830€). Če si bil komunikativen, so ti v okviru garancije menjali vse 4, izkušnje sodelavca na Passat 2.0tdi 4motion. Verjetno res pomaga mojster iz Litije ali in pa nabava iz Ebaya.