Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
aleshondas
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Po nov 03, 2008 5:55 pm

Napisal/-a aleshondas Po okt 25, 2010 7:01 pm

moralo bi biti tako:

vozilo se tako ali tako slika pri cenilcu pred popravilom in
ko bi se vozilo popravlo bi moralo it nazaj k cenilcu oz zavarovalnici da bi videli kaj plačujejo(šlamparije)
in bi potem komaj poravnali stroške popravila!

sem imel pred kratkim isto zadevo oz, je vredu pobarvano ampak 1074€ za barvanje odbijača, podaljška in zamenjave luči, potem pa še avto ne bi bil vredu narejen, mislim da zvarovalnica ne bi kar tako plačevala takšnih popravil!
7 gen honda civic sport
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Neujemanje barve na popravljenem avtu

Napisal/-a lotko Če nov 12, 2020 11:46 am

Eno vprasanje. A je mozno, da avtolak v dobrih treh mesecih od barvanja porumeni?? Cudno mi je, ker sele sedaj opazam, da se barva na prednjih barvanih vratih ne ujema z zadnjimi, ki niso bila barvana. Pravtako pokrov motorja, prevec je rumen. Gre za avto bele barve.. Kaj lahko naredim?
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Neujemanje barve na popravljenem avtu

Napisal/-a mevden Če nov 12, 2020 2:07 pm

Lahko daš profesionalno spolirat cel avto. Druge cenejše opcije ni.

Pa še to ni garancija da bo veliko boljše.
 
sranjemir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne maj 13, 2012 8:23 am

Re: Neujemanje barve na popravljenem avtu

Napisal/-a sranjemir Če nov 12, 2020 11:30 pm

lotko je napisal/-a:Eno vprasanje. A je mozno, da avtolak v dobrih treh mesecih od barvanja porumeni?? Cudno mi je, ker sele sedaj opazam, da se barva na prednjih barvanih vratih ne ujema z zadnjimi, ki niso bila barvana. Pravtako pokrov motorja, prevec je rumen. Gre za avto bele barve.. Kaj lahko naredim?

Pri meni na Renoju isto, 369/04 | BLANC GLACIER bela barva, barvan na renault servisu, cez eno leto vse rumeno zadnji odbijac in prtljaznik. Medtem, ko je original barva se vedno ledenisko bela brez kaksne obleditve ali porumenelosti. Kot mi je rekel en licar, da je problem v barvi in laku za s premalo uv zascite, in da komponente niso iste kot jih ima proizvajalec avtomobilov.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Neujemanje barve na popravljenem avtu

Napisal/-a reli92 Pe nov 13, 2020 7:28 am

Najbrz sploh nisi mel popravljeno na dvoslojni sistem ampak z akrilom. Zato tudi rumeni

lotko je napisal/-a:Eno vprasanje. A je mozno, da avtolak v dobrih treh mesecih od barvanja porumeni?? Cudno mi je, ker sele sedaj opazam, da se barva na prednjih barvanih vratih ne ujema z zadnjimi, ki niso bila barvana. Pravtako pokrov motorja, prevec je rumen. Gre za avto bele barve.. Kaj lahko naredim?


Takoisto.

Pri nas smo kar nekaj casa uporabljali za hitra popravila MS lak, pa tudi po dveh letih ni bledenja. Akril pa cez pigment nima zascite in seveda na soncu in vremenskimi pogoji rumeni. Resil bi s poliranjem ampak se bo spet ponovilo
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Neujemanje barve na popravljenem avtu

Napisal/-a lotko So nov 14, 2020 8:28 am

Občutek imam, da je preveč "zalito" z lakom.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 88 gostov