Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
a1986a
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne jun 08, 2008 1:47 pm

daljinski vzig avta?

Napisal/-a a1986a To okt 26, 2010 7:17 pm

enkrat sem nekje slisal da se dobi elektronika da lahk vzgesa avto z daljincem.
se to dejansko dobi?kje cena?
namrec interesantno bi mi bilo zaradi gretja avta pozimi...
r5 five,punto gt,gti 16v,polo1.4,audi a4,volvo v70r...
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA To okt 26, 2010 7:21 pm

ja se dobi mal poguglej...ampak če si ti gre za ogrevanje avta pozimi si raje omisli webasto....ker tukaj vidim nekaj problemov, recimo pozimi naj ne bi puščal avta z zategnjeno ročno, ker lahko zmrzne, predvidevam pa da mora biti avto v prostem teku ko ga prižigaš z daljincem, drugače gre naprej....
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
maliBobi
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če jun 03, 2010 6:02 pm

Napisal/-a maliBobi To okt 26, 2010 7:24 pm

Glavni problem, ki ga jaz tukaj vidim je tista mala ampula (seveda če jo tvoj ima) v kateri je zapisana koda ključa "imobilizator". Torej tista more biti nalepljena nekje okoli ključavnice ali pa se jo preprosto "odstrani" iz računalnika. Ostalo po moje ni nek problem. Morda se pa motim....

Edit: Ja to kar je predpostnik napisal tudi drži, lahko pa rešiš z staro dobro kajlo :lol:
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe To okt 26, 2010 7:26 pm

webasto je to kar isces.velik bol varno,manjsa poraba,pa mogoce celo hitreje ogreje avto
Ni vse res kar napišem
 
a1986a
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne jun 08, 2008 1:47 pm

Napisal/-a a1986a To okt 26, 2010 7:30 pm

TOYOTA je napisal/-a:ja se dobi mal poguglej...ampak če si ti gre za ogrevanje avta pozimi si raje omisli webasto....ker tukaj vidim nekaj problemov, recimo pozimi naj ne bi puščal avta z zategnjeno ročno, ker lahko zmrzne, predvidevam pa da mora biti avto v prostem teku ko ga prižigaš z daljincem, drugače gre naprej....


kje se dobi?priblizna cena.
avto je letnik 1999 tako da se nesplaca webasto vgrajevat...
rocne nebi zategoval ker je avto na ravnem.namrec rabil bi to predvsem zato ker ponoci delam in da me pol ob 6 zjutraj ne caka vse zamrznjeno.avto mam kakih 50m stran ponavadi sam je mreza navmes .ograjena firma
r5 five,punto gt,gti 16v,polo1.4,audi a4,volvo v70r...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko To okt 26, 2010 8:54 pm

Jaz sem to imel davnega leta 2007 gospodovega :)
Ni pa to nič kaj drmatičnega....sploh na kakem starejšem avtu. Uporabljal sem predvsem zjutraj ko sem pri moji stopil iz hiše na jutranji cigaret in kavo , avto pa je bil 25m stran pod nadstreškom.
Enostavno sem avto odklenil z daljincem in avto je vžgal. Ta čas ko sem jaz pokadil in se uredil je bil cajger pripopan na 90 stopinj....kabina pa prijetno vroča. Načrta seveda nimam ker vse stvari nardim iz glave....pa sem se zaklel , da ko bom delal nasljednji avto bo vse po reglcih....pa spet stara zgodba :D
Gre pa nekako takole:
Avto mora imet centralno daljinsko ali pa vsaj modul katerga lahko prožiš prek daljinca. Ko odkleneš da centrala ( lahko vzameš signal tudi iz motorčka) signal ki proži rele, kateri mora bit zvezan tako da ob zunanjem proženju drži samega sebe. Ta rele da naprej štrom releju za kontakt, ki prižge kontakt in ko se pojavi kontakt se proži nadaljni rele za zagon štarterja. Ko motor steče se ponavad lučke na armaturi ( olje aku...) ugasnejo....ko se lučke ugasnejo pa sprostijo rele kateri požene štarter in štarter gre v mirovanje, ker pa lučke ugasnejo pa se štarter ne prižge več.

Jaz sem kompliciral dalje ( in ker je dizel) je moral ob prižganem kontaktu počakat še grelne....torej počakal je grelne in nato štartal.Pa še dalje....če je vžgal in brez razloga ugasnil čez 10-20-30 sekund je ponovno počakal grelne in vžgal nazaj....Varnostni sistem pa je zahteval zategjeno ročno. Čeprav sem potem hotel sistem nadgradit , ker sem ugotovil , da samo ročna ni dovolj za ustavitev avta v primeru vžiga tako, da bi namestil še stikalo na menjalnik in če le ta ne bi bil v prostem teku pač ne bi vžgal. Ko sem gruntal dalje sem ugotovil , da se to lahko zgodi in avto ne bo vžgal....jaz pa bom ostal na mrzlem. Tako sem potem še zgruntal sistem, ki je stisnil sklopkomin tako je motor bil povsem ločen od pogonskega sklopa.....ampak do tega ni nikoli prišlo, ker je prej šel avto na obnovo....je pa vžigač na daljinca in mi prihranil marsikatero mrzlo jutro.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ To okt 26, 2010 9:17 pm

enkrat sem tudi videl Imprezo, ki je imela neki podobnega. sicer ko je mozakar obrnu kljuc in sel z avta in ga zaklenil je le ta ostal prizgan se eno minut (vrjetno zaradi tega da se malo ohladi) in je nato ugasnil.
vrjetno je bilo to narejeno po istem patentu... :?:
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard To okt 26, 2010 9:22 pm

Eh to je drugo. Imaš prav take kite, ki se dajo vgraditi, da recimo 3x pritisneš tipko za odklep in motor se vžge, potem pa moraš recimo v 30 sek. vstavit ključ, če ne, avto ugasne.


Meni je Psepi enkrat razlagal tole, ampak se mi je zdelo brez veze dajat tolko denarja.
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ To okt 26, 2010 9:23 pm

turbo timer deluje cisto drugace. to je to kar si ti videl


drugace sam imam kobrin sistem ki ima moznost uziga avta na dalinca. nerabis odklent avta pa dela. edino rocno zahteva smo tudi to se da pregulfati
Slika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko To okt 26, 2010 9:23 pm

_furby_ je napisal/-a:enkrat sem tudi videl Imprezo, ki je imela neki podobnega. sicer ko je mozakar obrnu kljuc in sel z avta in ga zaklenil je le ta ostal prizgan se eno minut (vrjetno zaradi tega da se malo ohladi) in je nato ugasnil.
vrjetno je bilo to narejeno po istem patentu... :?:


Turbo timer.....tist je čist neki drugega.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ To okt 26, 2010 9:24 pm

aja...tko to.
grem naprej raziskovat, kr bi se mi zdelo zanimivo tole ;)
 
maliBobi
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če jun 03, 2010 6:02 pm

Napisal/-a maliBobi To okt 26, 2010 9:25 pm

Nekaj na hitro...KLIK
Edit:
Pa dobro no, streljate te poste, da še enega vmes ne morem napisat :lol:
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh To okt 26, 2010 9:31 pm

Po podpisu sklepam da imaš Volvo V70, letnik 1999?

Ja te pa tak reči :)
Tukaj je katalog originalne dodatne opreme: http://vccs.volvocars.se/accessoriesLegacy/pdf/X70.pdf (20 MB) Noter je nekje poleg Webasta omenjen še cenejši električni grelec motorja in gretje sedežev. Oboje lahko dobiš ali na pooblaščenem servisu, ali pa na ebayu, ali pa od švedskih odpadov: http://en.bildelsbasen.se/ Električni grelec pa zahteva 230 V kabel od hiše do sprednjega odbijača.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Sr okt 27, 2010 8:13 am

Kontaktiraj uporabnika sabljač, on je to naredil v nekaj avtomobilih, ti bo znal odgovoriti kaj bolj podrobnega. So pa precejšnje razlike, odvisno od tipa motorja, dizel ali bnecin...

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Napisal/-a sablač Sr okt 27, 2010 6:04 pm

jap kr res bo sem zmontiro okol 15 ali vec teh vzigov na daljavo,na dizle in bencince.v eni varianti je bil osnava alarm spal as 80 in mjegova tretja aux tipka,v drugi pa cist samostojn modulm samo za vzig,v obeh primerih si avto uzgal in tudi ugasal z daljincem. delovanje pa podrobno opiso lisko.montiro sem to z vsemi blokadami na rocni in menjalniku.lp.m
Zadnjič spremenil sablač, dne Sr jan 25, 2012 11:41 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
a1986a
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne jun 08, 2008 1:47 pm

Re:

Napisal/-a a1986a So okt 30, 2010 4:34 pm

sablač je napisal/-a:jap kr res bosem zmontiro okol 15 ali vec teh vzigov na daljavo,na dizle in bencince.v eni varianti je bil osnava alarm spal as 80 in mjegova tretja aux tipka,v drugi pa cist samostojn modulm samo za vzig,v obeh primerih si avto uzgal in tudi ugasal z daljincem. delovanje pa podrobno opiso lisko.montiro sem to z vsemi blokadami na rocni in menjalniku.lp.m


dj tel st. bi tud zame nabavil in montiral..sem zelo resen.
r5 five,punto gt,gti 16v,polo1.4,audi a4,volvo v70r...
 
screambler.dk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne jun 05, 2011 6:46 pm

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a screambler.dk Po jun 06, 2011 5:47 pm

Zivjo...ta dvosmerni alarm mam doma ze par mescov pa se noben noce spravt to montirat...ce makdo stevilko od sabljaca bi lepo prosu...sem zelo zainterisiran za montazo tega...pa mal off topic...zakaj mi pri posiljanju ZS ne poslje uporabniku ampak premakne v rubriko odposiljanje
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a lisko Po jun 06, 2011 6:05 pm

Dokler uporabnik ne prebere je v odpošiljanju....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
screambler.dk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne jun 05, 2011 6:46 pm

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a screambler.dk Po jun 06, 2011 6:36 pm

Bistra glava...nimas kej:)..hvala
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a sablač To jan 24, 2012 6:39 pm

Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov