Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
The_drifter
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: So sep 05, 2009 7:14 pm
Kraj: Brežice

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a The_drifter To jan 24, 2012 6:58 pm

Kje se pa da to dobit ? ebay ?
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a sablač To jan 24, 2012 8:12 pm

tudi mogoce, a to tu na posnetkih je predvsem plod moje domisljije in iznajdljivosti :mrgreen: se da dogovorit za izvedbo, a le ce elektronika avta to dopusca.
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
no-body
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Sr jan 11, 2012 6:50 am

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a no-body To jan 24, 2012 8:29 pm

impreza mislm da je mela to original...vsaj tista s katero sm se jz vozu..mislm da je bla letnik 97..tam nekje
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re:

Napisal/-a dottore To jan 24, 2012 8:35 pm

_furby_ je napisal/-a:enkrat sem tudi videl Imprezo, ki je imela neki podobnega. sicer ko je mozakar obrnu kljuc in sel z avta in ga zaklenil je le ta ostal prizgan se eno minut (vrjetno zaradi tega da se malo ohladi) in je nato ugasnil.
vrjetno je bilo to narejeno po istem patentu... :?:

To ima Loris na Bentley-u. Zanimiva zadeva (za pritegnit pozornost) ;)
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a sablač To jan 24, 2012 10:49 pm

to ko se avto kasnej ugasne je turbo timer in je cist neki drugega =P to deluje tako da se auto po dolocenem casu ugasne to pa zato da se motorno olje ohladi na delovno temperaturo po preganjanju z avtom,daljinski vzig pa je uporabn
1. recmo res za pritegnat pozornost :lol:
2. za to da si uzges avto iz hise in se ta pozimi ogreje poleti pa ohladi (klima) prej ko se odpeljes
3. kot nadomestek turbo timerja, ga po preganjanju pol sam kasnej ugasnes ko se ohladi
4. na kamionih da se ti napolni komprimiran zrak , ki krmili zavore in ostalo
5. na kamionih pa predvsem zaradi dvigal (hiab in podobno kjer dvigalo ze ima daljinske komande) , da ti ni treba za vsako premikanje dvigala u avto in uzigat motor in po koncanem premiku potem spet u auto in ugasat motor.
lep pozdrav :mrgreen:
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
DrinY
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Če dec 02, 2010 6:09 pm
Kraj: Dravograd

Re:

Napisal/-a DrinY Sr jan 25, 2012 3:31 pm

Zanimiva pogruntavščina ni kaj....



lisko je napisal/-a:Jaz sem to imel davnega leta 2007 gospodovega :)
Ni pa to nič kaj drmatičnega....sploh na kakem starejšem avtu. Uporabljal sem predvsem zjutraj ko sem pri moji stopil iz hiše na jutranji cigaret in kavo , avto pa je bil 25m stran pod nadstreškom.
Enostavno sem avto odklenil z daljincem in avto je vžgal. Ta čas ko sem jaz pokadil in se uredil je bil cajger pripopan na 90 stopinj....kabina pa prijetno vroča. Načrta seveda nimam ker vse stvari nardim iz glave....pa sem se zaklel , da ko bom delal nasljednji avto bo vse po reglcih....pa spet stara zgodba :D
Gre pa nekako takole:
Avto mora imet centralno daljinsko ali pa vsaj modul katerga lahko prožiš prek daljinca. Ko odkleneš da centrala ( lahko vzameš signal tudi iz motorčka) signal ki proži rele, kateri mora bit zvezan tako da ob zunanjem proženju drži samega sebe. Ta rele da naprej štrom releju za kontakt, ki prižge kontakt in ko se pojavi kontakt se proži nadaljni rele za zagon štarterja. Ko motor steče se ponavad lučke na armaturi ( olje aku...) ugasnejo....ko se lučke ugasnejo pa sprostijo rele kateri požene štarter in štarter gre v mirovanje, ker pa lučke ugasnejo pa se štarter ne prižge več.

Jaz sem kompliciral dalje ( in ker je dizel) je moral ob prižganem kontaktu počakat še grelne....torej počakal je grelne in nato štartal.Pa še dalje....če je vžgal in brez razloga ugasnil čez 10-20-30 sekund je ponovno počakal grelne in vžgal nazaj....Varnostni sistem pa je zahteval zategjeno ročno. Čeprav sem potem hotel sistem nadgradit , ker sem ugotovil , da samo ročna ni dovolj za ustavitev avta v primeru vžiga tako, da bi namestil še stikalo na menjalnik in če le ta ne bi bil v prostem teku pač ne bi vžgal. Ko sem gruntal dalje sem ugotovil , da se to lahko zgodi in avto ne bo vžgal....jaz pa bom ostal na mrzlem. Tako sem potem še zgruntal sistem, ki je stisnil sklopkomin tako je motor bil povsem ločen od pogonskega sklopa.....ampak do tega ni nikoli prišlo, ker je prej šel avto na obnovo....je pa vžigač na daljinca in mi prihranil marsikatero mrzlo jutro.


Kako si si pa omislil ta sistem?
Kar je čvavek naredo, vahko čvavek popraji!
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a sablač Sr jan 25, 2012 11:10 pm

jaz sem to za laste potrebe razvil ze davnega leta 2005 (morda ze prej) dokaz
citiram kompletn post od
dominic » 22 jun 2005 21:25 iz tema viewtopic.php?f=4&t=33730&start=200

Sablac ti si bil car nad cari v sg, kteri drugi je ob vsakem ponovnem startu tankal avto in sebe, samo ti, ko sem na naslednjem drag racu, mas ziher pijaco v dobrem!

Samo folk pa si napizdo z dalinjskim vzigom motorja, samo oke ven, za volanom pa nobenga, heheheh, tako naprej! Zdaj se vsaj vidi da bmw le ni to za kar se ima!


Drugace pa vsi, Caf,Šooš,Pavli, sami tipi, avti vam res letijo, skoda samo da Šooš ni mel kadeta ki ga je oblubo za letos, aja pa venturji sem pogresal, zacuda ga ni blo!

Tko naprej fantje, blo je noro, vsega dost, pira, punc ter bencinskih hlapov, jezik je bil stalno na vrvici oke pa v skodelicah

P.S. ene honde grejo hudo, aja caf na koncu ko si z ono hondo civic tekmoval(ko sta si poplozala, pol pa plin do konca), reci mi kolko konjev ma priblizno! Cisto na koncu, ko ni blo vec draga, ko je blo konec, metalno modra, en blontni jo vozi iz celja! Tista prav lepo gre!

in ta ista original zadeva se kar deluje , res da so se tudi naredle kasnejse izpopolnjene verzije za dizle kamione itd
lep pozdrav
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a sablač Sr feb 01, 2012 8:54 am

evo se ena fotka iz shova v domzalah tako da je zadeva ze kar dolgo v uporabi
Slika
Zadnjič spremenil sablač, dne Sr feb 01, 2012 11:15 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a 106 Sr feb 01, 2012 3:20 pm



Kakšn pa ma domet ta tvoja naprava ?

Meni je to en sosed že pred 15 leti montiral v takrat P126 pa sem ga lahko štartal iz tretjega nadstropja v bloku ......
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a sablač Sr feb 01, 2012 11:18 pm

70 metrov
ima pa zadeva prosta se dva kanala ( za daljinsko centralno zaklepanje ali vklop se dveh drugih naprav )
lp-m
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a hribko Če feb 02, 2012 6:45 am

nekaj podobnega sem tudi jaz montiral na motor(kawasaki ninja 9)samo da je bil ubistvu alarm z možnostjo daljinskega vžiga-žal ne spomnem se več kako je blo treba priklopit(cca 7-8 let nazaj),samo vem da mi je kr nekaj živcev pobralo to zraven.........
naročil je pa kolega(žal že pokojni)preko ebaya
bili so pa neki čoperji(keway al nekaj podobnega)ki so imeli to serijsko že vgrajeno
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a sablač Če feb 02, 2012 9:53 am

obstajajo res tudi originalni alarmi z to moznostjo daljinskega vziga,sem ze tudi montiral,za motor je montaza veliko enostavnejsa kot za avto. pri avtomatiku tudi ne tako zelo kot pri saltgetribih (najvecji problem je pa koda kljuca).ze vgrajeno so imeli tudi ze nekateri skuterji in atvji,ter nekateri ameriski avtomobili,pa tudi novejsi pasat ima to
http://www.youtube.com/watch?v=R55e-uHQna0
ce koga zanima lahko dobi kontakt na pm.lep pozdrav
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a 106 Če feb 02, 2012 3:07 pm

sablač je napisal/-a:70 metrov
ima pa zadeva prosta se dva kanala ( za daljinsko centralno zaklepanje ali vklop se dveh drugih naprav )
lp-m


Hvala za pojasnilo .... ta metraža je čisto dovolj.

Kaj pa če bi dal noter kak dodatn sprejemnik bi ga vrjetno lahko štartal tud na dlje al pa preko mobitela recimo tak kot lahko Webasto zaženeš al je to že višja matematika :)

Zanima me zato ,ker bom v nekem doglednem času dal spet to vgradit :)
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a sablač Če feb 02, 2012 9:37 pm

z to zadevo z gsm se mi se ni dal ukvarjat in jo verjetno tudi ne bom delo gre pa seveda tudi, ker te stvari delam bolj intenzivno pozimi ( drugace je pomanjkanje casa,ker spomladi, poleti in jeseni delam krovsko kleparske storitve) in za to ni veliko casa,.pozimi pa si cas krajsam z takimi stvarmi in predelavami svojih in bratovih vozil.
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a barossa45 Pe feb 03, 2012 9:47 am

Kako pa avto užge. glede na to, da ni ključa notri ( kode ) ? :-P
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a 106 Pe feb 03, 2012 2:41 pm

sablač je napisal/-a:z to zadevo z gsm se mi se ni dal ukvarjat in jo verjetno tudi ne bom delo gre pa seveda tudi, ker te stvari delam bolj intenzivno pozimi ( drugace je pomanjkanje casa,ker spomladi, poleti in jeseni delam krovsko kleparske storitve) in za to ni veliko casa,.pozimi pa si cas krajsam z takimi stvarmi in predelavami svojih in bratovih vozil.


Ok hvala za informacije pa se pol čujemo ko bo tak daleč :)
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a sablač Pe feb 03, 2012 6:41 pm

barossa45 je napisal/-a:Kako pa avto užge. glede na to, da ni ključa notri ( kode ) ? :-P

:mrgreen: poslovna skrivnost :mrgreen:
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Gigi21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jul 07, 2012 8:08 am

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a Gigi21 To jul 10, 2012 7:51 am

Kje se da to kupit? Rabim to elektroniko cim prej hvala
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a sablač To jul 10, 2012 10:11 pm

Gigi21 je napisal/-a:Kje se da to kupit? Rabim to elektroniko cim prej hvala

mam na zalogi.lp
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
majklv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če nov 01, 2012 10:23 am

Re: daljinski vzig avta?

Napisal/-a majklv Če nov 01, 2012 10:32 am

sablač je napisal/-a:
Gigi21 je napisal/-a:Kje se da to kupit? Rabim to elektroniko cim prej hvala

mam na zalogi.lp


čist jezn tale forum, ker sm na novo registriran nemorem pošiljat ZS... oops

@sablač
Obstaja možnost da mi pošlješ ZS pa potem poskusim odgovoriti če bo šlo. Potreboval bi namreč tale daljinski vžig v dveh vozilih.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: lugr78 in 39 gostov