Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Matko37
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Po maj 31, 2010 11:07 am

pokanje v kolesu pri zaviranju

Napisal/-a Matko37 Če nov 18, 2010 10:53 am

Imam sledeči problem. Ko enakomerno zaviram (ne sunkovito, ampak počasi) npr. iz 50 km/h mi tik preden se dokončno ustavim kovinsko pokne iz zadnjega desnega kolesa. Sliši se tako, kot da bi dva kovinska predmeta udarila skupaj. Po tem dogodku lahko zaviram kolikor hočem in na kakšen način hočem in pokalo ne bo. Počilo bo spet, ko prevozim nekaj kilometrov brez pritiska na zavoro in se spet začnem počasi ustavljati. Kaj bi to bilo? To se pojavlja kakih 3000 km, zavore se ne grejejo, tople so na levi in desni strani enakomerno, pa občutka da katera ne bi zagrabila tudi nimam.

Sem pa opazil pri menjavi koles, da je ravno na tem kolesu ploščica neenakomerno obrabljena, na spodnji strani izgleda tako, kot da bi jo namensko v "kajlo" zbrusil, torej nekako 3/4 je ravne površine, potem pa gre v kajlo.

Avto ima 90.000 km in ploščice še niso bile menjane. Upam, da je kaj v zvezi s tem, da samo menjam ploščice in bo.

LP
Matjaž
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: pokanje v kolesu pri zaviranju

Napisal/-a a_sist Če nov 18, 2010 10:57 am

so vijaki dobro zategnjeni?
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: pokanje v kolesu pri zaviranju

Napisal/-a Drocky Če nov 18, 2010 11:06 am

tista ploščica ki je v kajlo obrabljena, ti jo očitno grabi na enem delu, ker po tem kar si napisal ploščica očitno ni postrani not. Poglej če je kaj rje ali umazanije na drsni površini(na kontra strani od "kajle") in ščisti. Kovinsko pa vrjetno udari kovinski del ploščice ob disk.
LP Rok
 
punto05
Novinec
 
Prispevkov: 186
Pridružen: To jul 10, 2007 4:40 pm

Re: pokanje v kolesu pri zaviranju

Napisal/-a punto05 Če nov 18, 2010 11:36 am

Pri menjavi ploščic bo potrebno očistiti in namazati vodila čeljusti.

Pa ne bo več pokalo, niti postrani pobiralo ploščic.

LP
 
Matko37
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Po maj 31, 2010 11:07 am

Re: pokanje v kolesu pri zaviranju

Napisal/-a Matko37 Če nov 18, 2010 1:56 pm

Po odgovorih sodeč se vsi strinjate, da ta zvok lahko povzroča le ploščica. Saj pomoje če bi blo kaj drugega, bi poknilo vedno, ne samo občasno in predvsem ko nekaj časa ne pritisnem na zavoro. So pa bile zavore čiščene pred 10.000 km pa tudi vodila ščiščena in namazana. Verjetno bo res čas za menjavo ploščic, saj so zdržale res ogromno kilometrov. Večina lastnikov na Civic 8. gen jih je menjalo med 30 in 50 tisoč km, jaz jih pa imam kar 90.000.

Kaj pa če bi bila kakšna gumica kje na podvozju hin, bi verjetno vedno počilo ne?

LP
Matjaž
 
samg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr mar 29, 2017 1:57 pm

Re: pokanje v kolesu pri zaviranju

Napisal/-a samg Sr mar 29, 2017 2:38 pm

Tudi mene zanima odgovor na to temo. Namreč sem ženska, da že prvo to napišem (laik torej). Imam Megana, coupeja (98' letnik), kateremu so lani bile menjane komplet zavore, vse od diskov, do vsega in vse je potekalo popolnoma normalno, do prejšnjega tedna. Peljala sem se normalno (kot vsaka ženska), ko pa sem nameravala zavirati, mi zavore niso pograbile kot bi mogle, seveda sem butnila v en avto (kjer se ni nič vidlo, ker je bila razdalja prevelika in hitrost premajhna). Skratka od takrat naprej mi, ker sem bolj na silo zavirala, v zavori ob hitrem zaviranju (v pedalu), začne pokati, v podvozju avtomobila se sliši, kot, da bi se od zavor pedala vse do zadaj nekaj trgalo, to se čuti tudi na pedalu. Tudi zavore mi ne primejo vedno, kot bi morale in sliši se čuden zvok, ki ga z besedami ne vem opisati drugače, kot nekaj podobnega glaaasnemu mačjemu sikanju (ne da se lepše opisati). Ima mogoče kdo kak predlog ali karkoli?
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: pokanje v kolesu pri zaviranju

Napisal/-a tomik Sr mar 29, 2017 2:47 pm

Saj ne vem če se delate NORCE iz nas na forumu, ali tole resno sprašujete???? Kar se mene tiče vam je treba takoj vzeti izpit za vse večne čase. Veste, da imate zavore v okvari (ste se že zaleteli) pa se še vedno vozite. Bom rajši nehal, da nebi napisal še kaj gršega.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: pokanje v kolesu pri zaviranju

Napisal/-a Fan Sr mar 29, 2017 10:01 pm

samg je napisal/-a:ko pa sem nameravala zavirati, mi zavore niso pograbile kot bi mogle, seveda sem butnila v en avto (kjer se ni nič vidlo, ker je bila razdalja prevelika in hitrost premajhna). Skratka od takrat naprej mi, ker sem bolj na silo zavirala, v zavori ob hitrem zaviranju (v pedalu), začne pokati, v podvozju avtomobila se sliši, kot, da bi se od zavor pedala vse do zadaj nekaj trgalo, to se čuti tudi na pedalu. Tudi zavore mi ne primejo vedno, kot bi morale in sliši se čuden zvok, ki ga z besedami ne vem opisati drugače, kot nekaj podobnega glaaasnemu mačjemu sikanju (ne da se lepše opisati). Ima mogoče kdo kak predlog ali karkoli?


"Radio bolj naglas, pa se nadležnih zvokov ne bo slišalo. Sicer vozilo vseeno ne bo imelo zavor .............................. "

Se je mogoče pomislilo na obisk lokalnega mehanika/mojstra/popoldanca?? :(
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: pokanje v kolesu pri zaviranju

Napisal/-a lisko Sr mar 29, 2017 11:12 pm

Servo ojačevalec je spustil dušo....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: pokanje v kolesu pri zaviranju

Napisal/-a vipe5s Če mar 30, 2017 7:10 am

seveda sem butnila v en avto (kjer se ni nič vidlo, ker je bila razdalja prevelika in hitrost premajhna).


Tudi če se ni "nič vidilo", so lahko nosilci od odbijačev poškodovani oz. celo polomljeni.
Ne pomislilo, takoj k mehaniku :!: :|
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 39 gostov