Nasveti in napotki ter povpraševanja...

Samo za lastnike (/tudi bivše) 1.2 TSI-jev in samo za motor!

Nikoli ni bilo težav z motorjem in sem z njim zelo zadovoljen
55
34%
Nikoli ni bilo težav z motorjem, a nisem preveč zadovoljen z njim
4
2%
Imam težave, a jih še nisem rešil
14
9%
Imel sem težave, a so na servisu le-te odpravili "potihem" (podložka ipd)
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi verigo.
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi turbino (in verigo)
14
9%
Imel sem drugačne težave z motorjem
12
7%
I
34
21%
 
Skupaj glasov : 163
 
mate123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr dec 07, 2016 10:55 am

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a mate123 Sr dec 07, 2016 11:00 am

Malo se zanimam za uvoz Seat Ibiza SC FR 1.2 tsi - 2012. Avto ima 80.000 prevoženih. Cena cca 9000. Kako je s ketno pri tem vozilu?

Je za vzet ali ni?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a sašo5 Sr dec 07, 2016 6:00 pm

yashica je napisal/-a:narejenih preko 20 produktnih izboljšav (krmilnik verige)

veš kaj :arrow: nabijem js njim njihove izboljšave_dobavitelju treba normalno ceno produkta plačat in naredil bo takšno, seveda dvoredno, ki bo delala "milijon" kilometrov, kot verige iz .....50,60,70,80-tih let
PS. eno samo "šparanje" jih je, pa tiste njihove izjave: mk5 je predraga izdelava, nato čez čas enako mk6, ne minejo tri leta, že mk7 draga proizvodnja.... :roll: Preterali so po celi črti_sedaj pa še strašijo s 30.000 ljudi viška.... :roll: ne vem.....(sicer je pri vseh znamkah večali manj enako, vendar nekje je meja, ko se mora to ustavit) in kot pika na i - ven 1.2, ven 1.4 ven 1.6 :arrow: skupen motor za vse 1.5 :roll: To me šele zanima kako skropucalo bo ratalo.....
 
perkins
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr dec 21, 2016 4:57 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a perkins Sr dec 21, 2016 5:39 pm

Lep pozdrav vsem skupaj. Sem lastnik golfa 6 letnik 6/2011. Tudi jaz sem imel s tem motorjem težave, ki pa so jih nekaj pod garancijo nekaj izven garancije rešili na pooblaščencu.
Recimo, prebilo mi je kabel na tretjem valju in ker je že minilo 2 leti od nakupa sem ga moral plačat, asistenca je bila pa zastonj. To je bilo pri ene 60000 km. Nato mi je pri 90000 km šla veriga. Na pooblaščencu so mi priznali garancijo in jo zamenjali brez problema. Toda po 30000km mi veriga spet ropota in to bolj kot prej! Garancije seveda nimam več. Začel sem malo raziskovat po spletu in naletel na en italjanski forum, kjer je nekdo zamenjal že ojačano verigo, torej tisto iz kompleta 03F198158A z še močnejšo, to je 03F198158B, ki naj bi dokončno rešila problem tako z raztegovanjem, kot z ropotom pri vžigu. Kolikor sem razbral iz foruma, je pri Škodi to že ustaljena praksa vendar le od letnika izdelave 7/2011. Na italjanskem forumu sem pa razbral, da je možno ta komplet verige, zobnikov, šponerjev in drsnih tirnic ustaviti v vsak 1.2 tsi motor z verigo!
Zanima me, a ima mogoče kdo izkušnje s to predelavo!

Hvala

Spletna stran italjanskega foruma je http://a1.audi.club.forumfree.it/?t=70681649
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a motom Sr dec 21, 2016 9:27 pm

Problem z verigo mi je zanimiv in razmišljam po svoje... Veriga se ne more raztegnit, lahko se le obrabi v gibljivih delih in zato podaljša. Obrabi pa se lahko zaradi zanič materiala( kar ne verjamem) ali slabega mazanja. Možno, da je interval menjave olja predolg ali nekvalitetno olje. Če je interval na 15k km in olje kvalitetno, potem ostane le še problem distribucije olja na ketno. Tega problema pa ne bo rešila nobena močnejša ketna.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a xxl Sr dec 21, 2016 11:43 pm

Ampak,na cenah rabljenih se to ne pozna,ker to je vendar Golf.Verjetno to razlagajo z tem,da so itak pol mašine zamenjali,če že ne celo. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a LaMike Če dec 22, 2016 7:29 am

V 1.2 Tsi motorje od VW paše komplet od Škode. Zapiši si kodo motorja in pokliči na pooblaščen Škodin servis. Povprašaj po garnituri za popravilo verige (zajema ketno, vodnike, napenjalec in zobnike) in ti bodo posredovali kataloško. 03F198158B je škodina garnitura in ne le ketna. K temu rabiš še tesnilni obroč, tesnilno maso in podložko. :)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Firediver Če dec 22, 2016 7:45 am

Ta je pa dobra..Če bi Dolfi slišal, da rabiš dele od Škode, da popraviš Volkswagna, bi se še enkrat ustrelil. :) :)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pocesnkII Če dec 22, 2016 1:09 pm

motom je napisal/-a:Problem z verigo mi je zanimiv in razmišljam po svoje... Veriga se ne more raztegnit, lahko se le obrabi v gibljivih delih in zato podaljša. Obrabi pa se lahko zaradi zanič materiala( kar ne verjamem) ali slabega mazanja. Možno, da je interval menjave olja predolg ali nekvalitetno olje. Če je interval na 15k km in olje kvalitetno, potem ostane le še problem distribucije olja na ketno. Tega problema pa ne bo rešila nobena močnejša ketna.


ni fora da se obrabi, ampak je materijal ''glida'' v ketni tako švoh (beri čikgumu) da se dobesedno ''glid'' raztegne, do obrabe materijala sploh nepride, ker je prej raztegnjena,....

en skrajen primer
Slika
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a motom Če dec 22, 2016 2:54 pm

Pa ravno na sliki je primer obrabe in na koncu odtrganja. Še vedno trdim, da se ketna (ploščice) ne morejo razregnit.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a RedBaron Če dec 22, 2016 3:37 pm

Glidi kot taki se verjetno res ne raztegnejo, ampak se obrabijo ( raztegnejo) luknje. To pa je verjetno posledica poceni materiala in nežne konstrikcije.

Spomnim se, da je pred davnimi časi, lada imela dvoredno ketno, več kot 2x širšo od te in se ni raztegovala pa trgala in tudi ni bilo na voljo 5 različnih ojačanih setov...
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a kseb Če dec 22, 2016 4:41 pm

RedBaron je napisal/-a:Spomnim se, da je pred davnimi časi, lada imela dvoredno ketno, več kot 2x širšo od te in se ni raztegovala pa trgala in tudi ni bilo na voljo 5 različnih ojačanih setov...


Pa ne moreš primerjat Lade z das Auto. :?:
Pa Ladine ketne tudi ne :mrgreen: :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pocesnkII Če dec 22, 2016 7:56 pm

če greš merit samo dolžino glida nove in stare ketne boš ugotovil da SE raztegne in ne obrabi.....
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a RedBaron Če dec 22, 2016 8:12 pm

Potem je pa material oz. konstrukcija (pre)slaba. Saj nekaj minimalnega raztezka (ali obrabe) je verjetno čisto normalno, ampak če zadeva povzroča težave (kar očitno jih, ker drugače tovarna tega ne bi menjavala oz. spreminjala konstrukcije), potem očitno zadeva ni OK.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pskoda Pe dec 23, 2016 6:55 am

Če imate probleme z ketno pojdite do privatnika, ki izdeluje ketne in prinesite mušter s sabo in vam bo tako naredil, da bo avto prej zgnil predno bo ketna odpovedala
Lp
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pocesnkII Pe dec 23, 2016 7:18 am

zdej pa še povej kdo je to, in verjemi mi da bo kar naenkrat imel toliko dela da nebo folgov,.....
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pskoda Pe dec 23, 2016 7:43 am

Tisti, ki to reče se samo obrni in pojdi stran, ker nima pojma kaj dela, zato tak izgovor.
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a sašo5 Pe dec 23, 2016 8:28 am

kseb je napisal/-a:
RedBaron je napisal/-a:Spomnim se, da je pred davnimi časi, lada imela dvoredno ketno, več kot 2x širšo od te in se ni raztegovala pa trgala in tudi ni bilo na voljo 5 različnih ojačanih setov...


Pa ne moreš primerjat Lade z das Auto. :?:
Pa Ladine ketne tudi ne :mrgreen: :mrgreen:

ne samo Lada, čisto vsi avti_in ta zadeva je naštudirana od leta "1900" - kdo je sploh vedel za ketno pred letom 2005 :?: To pač je v motorju in drži celo življensko dobo avtomobila... s prihodom šparanja se je začelo_in ne samo s ketnami
PS če ima neka stvar npr. 5 let garancije in po petih letih in "parih dnevih" začne "vse" crkavat, so inženirji opravili odlično delo....
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Firediver Pe dec 23, 2016 11:01 am

Se je za zamisliti, da dejansko zdrži jermen več kot veriga, čeprav je (doslej bilo) veliko interesentov za rabljen avtomobil z verigo v motorju.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pskoda Pe dec 23, 2016 12:26 pm

Če mene vprašaš je jermen skoraj boljši. Jermeni zdržijo +200kkm in ko imaš veliki servis ga moraš itak dol vzet (ketno tudi) in je vseen qurac, če dodatno plačaš pri cca 500€ še 20€ za jermen. Sicer ne vem točno kako je z napenjalcem ketne, ki se po moje tudi menja pri velikem servisu, če se smo z ceno že skupaj
Lp
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pocesnkII Pe dec 23, 2016 12:43 pm

pri velikem servisu ni predvideno da boš snema verigo dol in jo menjal,... saj lahko vse ostale komponente ki se menjajo pri velikem servisu, zamenjaš brez demontaže ketne,. nekatera vozila recimo bmw ali mercedes tudi niso narejena tako da je menjava verige enostaven poseg. (recimo snemanje menjalnika ali celo demontaža celega motorja,...)

Tko da z temi verigami so pošteno brcnili v temo saj za potrošnika, za njih je to ok. Samo je pa res samo še uprašanje časa kdaj se bo najdel nekdo ki bo začel delati sete z dvorednimi verigami za predelavo in dokončno odpravo teh težav, (nekaj takega je obstajalo davnega leta ko si dobil cel kit komplet za yugota in si predelal na jermen)
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 108 gostov