Nasveti in napotki ter povpraševanja...

Samo za lastnike (/tudi bivše) 1.2 TSI-jev in samo za motor!

Nikoli ni bilo težav z motorjem in sem z njim zelo zadovoljen
55
34%
Nikoli ni bilo težav z motorjem, a nisem preveč zadovoljen z njim
4
2%
Imam težave, a jih še nisem rešil
14
9%
Imel sem težave, a so na servisu le-te odpravili "potihem" (podložka ipd)
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi verigo.
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi turbino (in verigo)
14
9%
Imel sem drugačne težave z motorjem
12
7%
I
34
21%
 
Skupaj glasov : 163
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a motom Če mar 15, 2018 6:23 pm

Polo 6c, 2016, 1.2 Tsi, 90 KM, 4 valji, 25.000km. Odlicen tih motor. Zadovoljen je ze s 1200 obrati, vlece bolje kot TDI. Brez okvar, edino zadnji diski prekomerno rjavijo. Poraba 5.0 l, 50% AC. Poraba olja nekje 3dcl/servis.

Golf 1.4 Tsi, 125KM, 2016, 20.000km. Motor brez okvar. Poraba 5l, AC 5%. Poraba olja nezaznavna. Izveden update rocne zavore, da spusti kak trenutek prej. Menjava zadnjih amortizerjev zaradi ropota preko lezecih policajev.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a xxl Če mar 15, 2018 6:49 pm

20 000 km je še prezgodaj za sodit, pa vendar, težko je pričakovat več km pri teh letnikih. 5 litrov je pa nekam hudo malo, to je verjetno večinoma relacijska vožnja. https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a meganer Če mar 15, 2018 7:54 pm

Nimam 1.2 ali 1.4tsi, imam pa 1.9dci in mi kar nazaj v kestl meče nafto. Super avto. Dokler nebom sam narebu z ala tsi-ji 1000km in imel porabo na roko računano pod 5L me nebo noben prepričal.

Drugače vam pa res privoščim tako porabo. Moja vozil: Golf 2 1.6d 5.5l, Astra 1.6i 7.5l (pa ne nežna vožnja), Octavia 1.6i 8.5, Gsenik 1.9dci 6.8. Povedano pošteno.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a luxxx7 Če mar 15, 2018 8:06 pm

To je pošten odgovor.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a titanius Če mar 15, 2018 11:34 pm

Sodit avto in motor po 20t km se meni ne zdi ravno dobra primerjava.
Kar se tiče porabe. Zavajajte koga drugega. Kot sem omenil že v temi poraba tvojega avtomobila, moj 2.0HDi C5 pije med 6.3 in 6.6, je res da bi lahko poraba bila liter nižja če bi vozil v peti prestavi 140 z 3000rpm, takrat porablja samo 5.3 ampak ne vem po kateri logiki lahko pije v peti toliko manj kot v šesti. Torej po vaši logiki so dizli potrebni menjave na TSI?
Drugače pa fantje, s porabo zahajamo s teme.

Kar se tiče TSI.
Nisem imel avta, sem pa bil na ogledu ene Octavie 2010 letnik 1.2TSI preden sem kupil C5. Avto je imel menjano verigo na 80t km, pri 95t km kolikor naj bi avto imel, je že bila slišna. Veriga menjana v bosni na Škoda servisu.. Koliko se lahko temu žigu verjame je dokaj lahko odgovoriti. Ko sem hotel dobiti kontakt prvega lastnika je bil odgovor češ kako naj si shranim kontakte vseh, ki mi prodajo avto. Zaradi svoje ter družinske varnosti raje ne bom povedal pri katerem prodajalcu sem to gledal, če pa koga kaj zanima pa morda povem na ZS.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a ban Pe mar 16, 2018 7:48 am

xxl je napisal/-a:Tudi eden od glavnih mehanikov, ki jih poznam na vw, mi je povedal, da je motor še premlad za neke resne analize. Pač tasta zanima 1,0 115, mene 1,5 150. Hvala za vsaj nekaj informacij.

Sam bi izbral vmesno varianto, 1.4 TSI in 125 KM. Že zarad tega ker je kar nekaj let na tržišču in recimo, da so napake odpravljene. 1.5 je pa nov motor, po prebranih testih sicer dober motor z dobro konfiguracijo, vendar kljub temu ne tako varčen kot obljublja tovarna, navkljub izklopu dveh valjev.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a xxl Pe mar 16, 2018 8:40 am

Ja, opažam, da ni tak šparovček kot obljubljajo (itak vemo kako to gre), ampak ni požrešen za te konje https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
Bolj me skrbi zanesljivost, sicer je garancija 4 leta in 160 000 km, nimam pa živcev in časa viset po servisih.
Še poraba 1.4 TSI 150 https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
6bopa9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če mar 15, 2018 3:07 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a 6bopa9 Pe mar 16, 2018 8:51 am

Živjo.
Samo da dam zaključno misel na porabo pri 1.0tsi in razne komentarje o pretiravanju. Poraba je razvidna na istoimenski slovenski spletni strani, na referenčni nemški je povprečje 18-ih uporabnikov precej podobno.
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2

Q.E.D.

Pa lep dan želim
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Firediver Pe mar 16, 2018 9:21 am

Dobivam občutek, da je pri vozilih z TSI motorjem pomembna samo poraba in čisto nič drugega (oblika, udobje, varnost, oprema...zanesljivost?...).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a xxl Pe mar 16, 2018 10:04 am

No, jaz sprašujem o zanesljivosti in poraba 1,5 cca 7 litrov se mi zdi sprejemljiva. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Gricko Pe mar 16, 2018 10:08 am

6bopa9 je napisal/-a:Živjo.
Samo da dam zaključno misel na porabo pri 1.0tsi in razne komentarje o pretiravanju. Poraba je razvidna na istoimenski slovenski spletni strani, na referenčni nemški je povprečje 18-ih uporabnikov precej podobno.
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2

Q.E.D.

Pa lep dan želim


seveda je taka poraba....naša bajta ma še veliko manjšo porabo....v obeh primerih pa gre za nepremičnino!

sem vozil seat 1.2 tsi - pogreb!!! ti praviš malo več dela z menjalnikom.....pa v življenju še nisem v 1 prestavo dajal med vožnjo po regionalki....no z tem mlinčkom sem moral to uporabljati kar precej redno, ker je bila 2 pač mrtva v serpentinah ( pa v normalnem primeru gre taka cesta vse z 2 komot!) - v avtu pa 2 odrasla in 2 otroka ( 4 in 8 let) , brez prtljage!
torej ko greš na morje, si naložen, je dobro, da vzameš s seboj še vesla :mrgreen:

potem pa še 308 1.2, THP ,ki je mnogo boljša in z tem motorjem se že da lepo voziti od točke A do B, lepa pot na morje...to pa je tudi vse, veselja nobenega, za kakšno prehitevanje moraš biti pripravljen, ker potrebuje par sekund da zaživi in seveda ustrezno prestavo!.
je pa neprimerno bolj živahten od 1.2 tsi v seatu ( no, saj so tudi konji v premoči)

torej ko omeniš 1.0 in oktavijo ( velik, težak avto) , pa da ti je to dovolj??? :huh: si že vse povedal, kakšen voznik si in tvoje ugotovitve je potrebno jemati zelo z rezervo oz da si zelo "nedeljski" voznik in potem je verjetno res ok.

1.0 je ustrezna in zanimiva le v avtih velikosti Fiesta....pa še to je dobro, če je 125KM verzija, no tudi 100KM se da....

PS: to ne pomeni, da si norec na cesti, ampak se da lepo dinamično voziti, da se normalno premakne iz križišča ( da te bicikli ne prehitevajo), da avto 90km/h nabere tudi če gre cesta v klanec, ti pa si imel ob vznožju recimo 60km/h, ne pa da se potem avto matra do vrha v 3tji in 70km/h , šele potem potegne ( tako je bilo z seatom recimo)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Firediver Pe mar 16, 2018 11:08 am

Gricko je napisal/-a:
seveda je taka poraba....naša bajta ma še veliko manjšo porabo....v obeh primerih pa gre za nepremičnino!



Kako se bo nepremičnina ne samo premaknila, ampak tudi naredila 100 km poti, da doseže manjšo porabo kot avtomobil? :D
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Gricko Pe mar 16, 2018 11:37 am

saj se tudi ta avto "komaj" premika....bistvene razlike ni =P

saj, da smo si na jasnem, z vsakim avtom se da, če smo se včasih lahko vozili z bolhicami, fičoti, trabanti, se da tudi z tem.
Govorim o tem, da se svet razvija, napreduje in da si probamo stvari olajšati, narediti hitreje, z manj napora......kar pa to sigurno ni.
za mene, vem , da bi bil tak stres se z takim avtom voziti, da bi se raje vozil za vlakom..... no, skoraj raje :mrgreen: ( v vožnji z vlakom vsaj ne bi mogel narediti neumnosti, ko bi se mi ???.........) potem pa vemo, kje smo
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a meganer Pe mar 16, 2018 11:53 am

Jaz pa mislim, da je moči dovolj za umirjenega voznika. Sam sem imel octavio 1.6 101km pa mi je bilo čisto zadosti za vsak dan, do 180 je prišlo dokaj hitro več pa ne potrebuješ ..... Sej vemo kake so ceste, gužva, omejitve, .... sigurno te pa kdaj prime da bi mal pohodu.

Imam pa vprašanje za lasnike TSI ali kdo recimo kdaj pelje kemp oz za konje oz veliko prikolico zadaj recimo 1300kg in kaka je poraba??
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica Pe mar 16, 2018 12:56 pm

Firediver je napisal/-a:Dobivam občutek, da je pri vozilih z TSI motorjem pomembna samo poraba.


Pri meni je pri 1.4 tsi 92kW na zadnjem mestu.
Najnižja 5.4 l je bila dosežena stresno, tako zame kot za uber nemško tehniko, medtem ko se mi povprečje meste in primestne vožnje (avtocesto vidi avto zelo poredko) po BC ustaljeno giblje okrog 7.2l. Kje bi se ustavila poraba ob dinamičnem tiščanju, čez luknje in mimo radarjev pa ne vem, sem namreč umirjen voznik.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a srcnik Pe mar 16, 2018 1:50 pm

Gricko je napisal/-a:
seveda je taka poraba....naša bajta ma še veliko manjšo porabo....v obeh primerih pa gre za nepremičnino!

sem vozil seat 1.2 tsi - pogreb!!! ti praviš malo več dela z menjalnikom.....pa v življenju še nisem v 1 prestavo dajal med vožnjo po regionalki....no z tem mlinčkom sem moral to uporabljati kar precej redno, ker je bila 2 pač mrtva v serpentinah ( pa v normalnem primeru gre taka cesta vse z 2 komot!) - v avtu pa 2 odrasla in 2 otroka ( 4 in 8 let) , brez prtljage!
torej ko greš na morje, si naložen, je dobro, da vzameš s seboj še vesla :mrgreen:

torej ko omeniš 1.0 in oktavijo ( velik, težak avto) , pa da ti je to dovolj??? :huh: si že vse povedal, kakšen voznik si in tvoje ugotovitve je potrebno jemati zelo z rezervo oz da si zelo "nedeljski" voznik in potem je verjetno res ok.

1.0 je ustrezna in zanimiva le v avtih velikosti Fiesta....pa še to je dobro, če je 125KM verzija, no tudi 100KM se da....

PS: to ne pomeni, da si norec na cesti, ampak se da lepo dinamično voziti, da se normalno premakne iz križišča ( da te bicikli ne prehitevajo), da avto 90km/h nabere tudi če gre cesta v klanec, ti pa si imel ob vznožju recimo 60km/h, ne pa da se potem avto matra do vrha v 3tji in 70km/h , šele potem potegne ( tako je bilo z seatom recimo)


V tej temi pa pretiravate iz ene skrajnosti v drugo...

Prvo: octavia ni nek velik težak avto, ampak je za svojo velikost precej lahek, 1225kg s 75kg voznikom, kar pomeni, da je sam avto samo 1150kg!!! Za primerjavo je navadni petvratni kia ceed 1.0T 1279 kg brez voznika. Razlika je 129kg kar pomeni že dve osebi v štartu...

Sam sem vozil testno ravno najšvohnejšo verzijo 1.2 tsi ob prihodu nove octavie (2013) in ta je premogla, če se pravilno spomnim celih 86KM in menjalnik na 5 prestav. In čudežno odkritje: motor in avto je pustil na meni pozitiven vtis. Je res, da ker je turbo motor ga moraš držati nad cca. 1500 obrati drugače "umre" in tudi da ima 5 stopenjski menjalnik dolga prestavna razmerja, kar lahko prinese da moraš prestavljati v prvo v kakšnih ostrih serpentinah... (Sam nisem imel problemov, ker sem bil sam v avtu in sem malce hitreje peljal čez ovinke (btw čez ovinke gre presenetljivo dobro za tak tip avta))... Druga stvar je pa, da je vse odvisno od potreb, sam živim v dolini in imam pretežno vožnjo po ravninah in to sam ali v dvoje, zato načeloma za normalno vožnjo ne bi rabil večje moči. Drugo je, če bi imel odraslo družino, pa da bi še prikolico vlekel na morje vsako leto, ali pa živel v kakih rovtah, da bi bili vsakodvevno klanci do doma, potem bi razmišljal drugače, ampak point je v tem, da je za normalne voznike to dovolj.
Se mi pa zdi takšen motor še vseeno dosti boljša izbira kot nekatera konkurenca ki ima za začetek ponudbe navadne 1.4 atmosferske motorje (npr. fiat, kia, opel...). Ker tisto so pa res nepremičnine, ki jih moraš v obrate gnati, da dajo kaj od sebe, pa vseeno so nekaterim povsem dovolj ;) Čudež :mrgreen:

PS: vsi kar pišete sem testiral v seatu, pa v vw-ju, daj bodite toliko, da napišete še za kateri avto, letnik, moč motorja, ker je razlika ko govoriš kako gre avto, sploh še pri porabi, če gre za Up!-a al pa tourana...

PPS: v tisti octaviji je bila po BC poraba pri 130km/h cca. 6,3l , kar bi rekel, da je realno slabih 7, kar se mi ne zdi dosti za tak tip avta.

PPPS: kot zanimivost, kia rio 1.0T je 5kg težja od octavije 1.0T, da dobite občutek kako je octavia dejansko lahka, kar se občuti tudi ko jo pelješ čez ovinke (v pozitivnem smislu)
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Gricko Pe mar 16, 2018 4:27 pm

vozi sem seat ibizo letnik 2016 ali 2017.

10 dnevna izkušnja, ki mi je rekla nikakor tako malo konjev z malo kubaturo....

druga velika pomankljivost vseh turbo mlinčkov je (vsaj za mene) popolnoma brez "upora" mašina, torej , da mašina ne bremza niti malo ( kar je logično - mala kubatura, švoh kompresija zaradi turbine).
to pomeni, da je po vsakem manjšem klancu potrebno stalno zavirati sicer avto "pobegne", kar se pri mašinah z večjo kubikažo ne opazi.

se pa strinjam, da je vsak (skoraj vsak) mlinček bolj ok za voziti kot stari 1.2 ali 1.4 atmosferci, to je res.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a xxl Pe mar 16, 2018 4:54 pm

Pravkar se vračam z vožnje T-Roca 1,5 TSI. Ko sem ga prevzel, je na bc pisalo 10,3 poraba zadnjih 24 km. Hm... ga resetiram in grem. Lepo gre, tiho, lepo leži, proti mojem 130 KM dizlu je spodaj, logično, bolj len, ko se razživi, je to,to. Vozil sem ga po okolici Radelj, torej podeželje, skozi Radlje, pa na Radelj pas, potem skozi Vuzenico in nazaj. Vmes ga par krat pritisnem, da vidim teh 150 KM, torej, tako ga v bistvu ne bi vozil v vsakdanji situaciji. Na koncu sem naredil 22 km in poraba 5,9 po bc. Klima je bila vklopljena. Meni se zdi ugodna, mislim da čez 7 pri meni ne bi žrl.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Clancy Ne mar 18, 2018 10:37 pm

Naj še nekaj jaz dodam o teh, tako opevanih TSI-jih.
Najprej golf 6 1.2 TSI, 105 Km, vožnja po cesti Hoče-Areh ali Bellevue, štajerci veste za to cesto. Avto vleče v hrib nepričakovano hitro, skozi ovinke, oz. serpentine, pa komot v II. prestavi. Problem je edino speljevanje v hrib po makedamu. I. prestava je prekratka in se kolesa vrtijo v prazno, ko pa prešaltaš v II., pa obrati padejo pod 1,5k rpm in avto ne vleče.
Poraba po navadni cesti in vožnjo po predpisih je bila okrog 5,0l, skupna poraba po prevoženih 40kkm, pa 6,8l s tem, da je enih 70% voženj bilo po mestu in samo kratke relacije.

Sedanji Sportsvan 1.4 TSi, 125 KM vožnja recimo zadnjič v Čatež, poraba 5,5l 50:50 avtocesta, navadna cesta, vožnja pravtako po predpisih, oziroma vmes še kaj več. Skupna poraba po 44kkm, pa je 7,2l in prav tako ogromno mestnih voženj in vsakodnevnih voženj na kratke relacije, saj imam v službo le 5 km.
 
burek66
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: Sr jul 30, 2003 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: 1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a burek66 Po mar 19, 2018 9:50 am

Mojih 5 centov:
Golf VI 1.2 TSi 105km, po 65000 prevoženih povprečna poraba 7,2l/100km, večinoma mestna vožnja in 20% avtoceste.

Teoretično avto lahko porabi 6l/100km vendar je to bolj kot ne oviranje prometa, sploh če je v avtu še kak potnik in prtljaga.
Tisti ki dosegajo majhne porabe, TSI avte verjetno uporabljajo po regionalnih cestah, izven mest in AC.
Meni sicer tudi uspe narediti furo iz gorenjske v Ljubljano po AC in imeti povprečje 5,6l /100km, vendar je to vožnja z tempomatom, 1 oseba v avtu,
pa na sme biti gneče in primerno toplo ozračje.

Vsekakor v primerjavi z 1.6 atm motorjem, z 102km (Audi A3) ali 110km (P307) porabi 2litra manj. Oba vožena na enakih relacijah od istega voznika.

Octavia III karavan (drugi avto v družini) 2.0TDI 150km brez težav dosega 5.6l/100km brez kakega prilagajanja načina vožnje.
golf VI 1.2TSI
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov