Nasveti in napotki ter povpraševanja...

Samo za lastnike (/tudi bivše) 1.2 TSI-jev in samo za motor!

Nikoli ni bilo težav z motorjem in sem z njim zelo zadovoljen
55
34%
Nikoli ni bilo težav z motorjem, a nisem preveč zadovoljen z njim
4
2%
Imam težave, a jih še nisem rešil
14
9%
Imel sem težave, a so na servisu le-te odpravili "potihem" (podložka ipd)
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi verigo.
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi turbino (in verigo)
14
9%
Imel sem drugačne težave z motorjem
12
7%
I
34
21%
 
Skupaj glasov : 163
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

1.2 in 1.4 TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Marek_ Če feb 24, 2011 4:46 pm

Ker so vse teme o 1.2tsijih zaklenjene odpiram novo. Doma imamo ibizo 1.2tsi, ko je avto hladen trese kot kopačica kar je standard na tem motorju. Sem pa opazil še nekaj, ko je avto segret, se dogaja, da občasno zgublja moč za ene 25%. Je možno, da avto ni še dobro vtečen? ima par kkm. Je podoben problem še kdo zasledil?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a pskoda Če feb 24, 2011 4:56 pm

Glede tresenja je menda treba it na servis, da ti na novo naložijo software, mogoče se bo tudi glede izgube moči rešilo. V vsakem primeru ti priporočam, da greš na uradni servis, ker avto je itak v garanciji
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a Bat_zajla Če feb 24, 2011 4:57 pm

Kaj pravijo na uradnem servisu?
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a Marek_ Če feb 24, 2011 5:11 pm

V bistvu je avto že bil na servisu in tam deluje odlično ima, pa najnovejši software. Tresenje ni hudo, parkrat zatrese in je ok.
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a myster Pe feb 25, 2011 1:45 pm

ti avti so zelo občutljivi na bencin...daj tankaj 98 ali pa 100 oktanskega...
Lep pozdrav :)
 
.Dk.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe dec 31, 2010 11:28 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a .Dk. Pe feb 25, 2011 8:11 pm

to je nromalno ponavadi pri vžigo malo trosi, al pa kdaj na semaforju drugače, pa bo učasih malo troso ko boš mrzlega zaštartal, ali pa ko boš mel več kilometrov tak pač je bencinar
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a peroRS Pe feb 25, 2011 8:22 pm

myster je napisal/-a:ti avti so zelo občutljivi na bencin...daj tankaj 98 ali pa 100 oktanskega...


Že prastari 1.4 16V 74kW je (bil) občutljiv na bencin. Tovarniško je bilo priporočljivo tankat 98/100 oktanski bencin. ;)
Pri uporabi 95-oktanskega bencina je bil motor glasnejši, obrati v leru so nihali, pri nekaterih se je sčasoma pojavilo klenkanje ventilov in prižigale so se lučke za kontrolo izpušnih plinov.

Kar se pa tiče tresenja pri hladnem vžigu...zadnjič sem imel na testu Roomsterja 1.2TSI 77kW. Čez noč je stal na dvorišču, zjutraj je bilo -10 in je čisto normalno vžgal, brez kakšnega jamranja in tudi tresel se ni nič. Popolnoma tiha mašina.

Če so kakršne koli težave, peljite na servis pa naj poštimajo. Zato pa je garancija. Pa ne pustit, da vas samo z besedami odpravijo domov. ;)
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a Marek_ Pe feb 25, 2011 9:07 pm

Tanka se vedno največ oktanski. Tresenje ne moti toliko, pač parkrat zatrese. Izgubo moči je pa težko oz. nemogoče dokazati, vse kar bodo naredili je reset računalnika. Zato me zanima, če je še kdo zasledil podoben problem.
 
mm46
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:05 pm

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a mm46 Pe feb 25, 2011 9:25 pm

V našega tankamo samo 95 oktanca (omv) pa po 20k km nobenga problema.
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a FLINK Pe feb 25, 2011 9:46 pm

Ceed je napisal/-a:V bistvu je avto že bil na servisu in tam deluje odlično ima, pa najnovejši software. Tresenje ni hudo, parkrat zatrese in je ok.


Kok je star avto? Mi ni ravno jasno, kako ti je lahko ql, ce "parkrat zatrese" in je ok....! Kako si lahko s tem zadovoljen? Ravno 10 let stara skatla to ne more bit, da lahko reces: dokler bo bo....
:)
 
sandi33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: So maj 22, 2010 7:08 pm
Kraj: Maribor

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a sandi33 Ne feb 27, 2011 7:28 pm

Sam imam prav tako polo 1.2 tsi z prevoženimi 31 kkm, in prav tako so se cca. deset sekund po vžigu pojavljale manjše vibracije motorja....po nadgradnji softwara so le-te skoraj v celoti izginile, le tu pa tam za delček sekunde še zavibriara, kar pa je tako in tako pri vseh avtih (dizlih in benbincih- tudi atmosfercih).

Ker bo avto čez en mesec star 1 leto, bom, v kolikor bi se težave ponavljale še naprej, malce pred iztekom garancije )tj. starost dveh let) uveljal garancijo in zahteval vsaj menjavo šob...ob takšnih težavah je namreč najlažje zamenjati šobe...to svetujem tudi preostalim, saj to pomeni, da na šobe spet pridobiš dvoletno garancijo in razen morebitne okvare turbine ni več delov, ki bi pomenili večjo nevarnost okvare in bi bili še hkrati zelo dragi za popravilo
Velika vrednost rabljenih vozil VW ni naključje - je edini parameter, ki kaže kvaliteto posameznega vozila!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a pskoda Ne feb 27, 2011 7:58 pm

Glede izgube moči je lahko tudi razlog, recimo LMM oz sonda, ki daja(ta) nepravilne podatke oz glede na to da je software nov mogoče tudi še zmeraj ni dober (samo določeni popravki).
Čist tako razmišljam, mogoče bi čipiranje ta problem rešil, seveda če je problem v programu
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a Polo78 Po feb 28, 2011 8:24 am

Kaj pa 1.4 TSI (122km), ima tudi take probleme?

peroRS je napisal/-a:Že prastari 1.4 16V 74kW je (bil) občutljiv na bencin. Tovarniško je bilo priporočljivo tankat 98/100 oktanski bencin. ;)
Pri uporabi 95-oktanskega bencina je bil motor glasnejši, obrati v leru so nihali, pri nekaterih se je sčasoma pojavilo klenkanje ventilov in prižigale so se lučke za kontrolo izpušnih plinov.


Been there, done that. S tem, da sem imel motor 1.4 16V 55kW. Najslabš so bili pa itak serviserji, ki niso nikoli odkrili vzroka zakaj se nonstop prižigajo lučke, zakaj nihajo obrati v prostem teku in zakaj celo motor meni nič, tebi nič crkne kar sredi avtoceste pri 130 km/h. In če se to do danes v 10 letih ni nič popravilo, tako pri samih motorjih kot tudi serviserjih, potem pa... Ah rajši ne bom zinil...
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a ban Po feb 28, 2011 9:30 am

Polo78 je napisal/-a:Kaj pa 1.4 TSI (122km), ima tudi take probleme?

peroRS je napisal/-a:Že prastari 1.4 16V 74kW je (bil) občutljiv na bencin. Tovarniško je bilo priporočljivo tankat 98/100 oktanski bencin. ;)
Pri uporabi 95-oktanskega bencina je bil motor glasnejši, obrati v leru so nihali, pri nekaterih se je sčasoma pojavilo klenkanje ventilov in prižigale so se lučke za kontrolo izpušnih plinov.


Been there, done that. S tem, da sem imel motor 1.4 16V 55kW. Najslabš so bili pa itak serviserji, ki niso nikoli odkrili vzroka zakaj se nonstop prižigajo lučke, zakaj nihajo obrati v prostem teku in zakaj celo motor meni nič, tebi nič crkne kar sredi avtoceste pri 130 km/h. In če se to do danes v 10 letih ni nič popravilo, tako pri samih motorjih kot tudi serviserjih, potem pa... Ah rajši ne bom zinil...

Ne, 1.4 TSI ne trese nič. Očitno je to hiba 1.2 TSI motorja.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a Marek_ Po feb 28, 2011 9:49 am

@Polo78 VAGu očitno dol visi in da tak avto v prodajo.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a joztom Po feb 28, 2011 10:56 am

VAG pri slabem bencinu, ki ne dosega nazivnih oktanov, nič ne more, motorji so optimirani očitno tudi z dvigom kompresijskega razmeja do roba sprejemljivosti. Ko pride do detekcije klenkanja, se samodejno zapira predvžig, ni pa to optimalen tek motorja. Nekateri avti imajo sistem samoprilagoditve na bencin, pa še v tem primeru tovarne tega ne povedo rade, primer je Bosch MP7.0.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a ~toMmy~ Po feb 28, 2011 11:03 am

A nižje na Balkanu potem sploh ne moreš normalno vozit s tem motorjem?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a ban Po feb 28, 2011 11:44 am

No, to me potem spominja na mercedesa. Ko je predstavil aktualnega E so zapisali, da se en motor pri nas ne bo prodajal, ker imamo preslabo gorivo.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a peroRS Po feb 28, 2011 12:15 pm

Polo78 je napisal/-a:Kaj pa 1.4 TSI (122km), ima tudi take probleme?

peroRS je napisal/-a:Že prastari 1.4 16V 74kW je (bil) občutljiv na bencin. Tovarniško je bilo priporočljivo tankat 98/100 oktanski bencin. ;)
Pri uporabi 95-oktanskega bencina je bil motor glasnejši, obrati v leru so nihali, pri nekaterih se je sčasoma pojavilo klenkanje ventilov in prižigale so se lučke za kontrolo izpušnih plinov.


Been there, done that. S tem, da sem imel motor 1.4 16V 55kW. Najslabš so bili pa itak serviserji, ki niso nikoli odkrili vzroka zakaj se nonstop prižigajo lučke, zakaj nihajo obrati v prostem teku in zakaj celo motor meni nič, tebi nič crkne kar sredi avtoceste pri 130 km/h. In če se to do danes v 10 letih ni nič popravilo, tako pri samih motorjih kot tudi serviserjih, potem pa... Ah rajši ne bom zinil...


No ja...tako bom rekel. Čez 1.4 16V 74kW nimam nobene (večje) pripombe.
Nikoli ni bilo težav, trenutno ima 174.000km (pri novem lastniku) in dela bp, pa se je avto konkretno tiščalo ;)
Na začetku je brat (prvi lastnik) prvih ca. 20.000km tankal 95-oktanski bencin, motor je deloval normalno. Potem je začel tankat 98-oktanski (ker 100-ke takrat še ni bilo) in se je minimalno poznalo na glasu motorja (tišji) ter mogoče malenkost na odzivnosti.
Ko pa je novi lastnik kupil Fabio od mene, ni vedel, da je treba tankat 100-ko in je natankal 95. Potem je šele nastala bistvena razlika. Takoj se je prižgala rumena lučka za izpušne pline in motor je v leru delal "tkttktktktktk" (podobno kot ti novi TSI-ji :D ).
Po ponovnem tankanju 100-oktanskega goriva so te težave izginile. ;)

55kW 1.4 16V pa so imeli določene probleme, katere ni tovarna nikoli odpravila/ugotovila zakaj (dokler ga niso prenehali izdelovati):
-zaganjanje in trokiranje v leru, pokanje iz izpuha (si mel občutek, kot da imaš WRC-ja :mrgreen: )
-glasne sklopke ipd.

Čeprav je to težko kar posplošiti na vse. Eni imajo probleme, drugi pa delajo normalno. ;)
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a Polo78 Po feb 28, 2011 3:00 pm

peroRS je napisal/-a:
Polo78 je napisal/-a:Kaj pa 1.4 TSI (122km), ima tudi take probleme?

peroRS je napisal/-a:Že prastari 1.4 16V 74kW je (bil) občutljiv na bencin. Tovarniško je bilo priporočljivo tankat 98/100 oktanski bencin. ;)
Pri uporabi 95-oktanskega bencina je bil motor glasnejši, obrati v leru so nihali, pri nekaterih se je sčasoma pojavilo klenkanje ventilov in prižigale so se lučke za kontrolo izpušnih plinov.


Been there, done that. S tem, da sem imel motor 1.4 16V 55kW. Najslabš so bili pa itak serviserji, ki niso nikoli odkrili vzroka zakaj se nonstop prižigajo lučke, zakaj nihajo obrati v prostem teku in zakaj celo motor meni nič, tebi nič crkne kar sredi avtoceste pri 130 km/h. In če se to do danes v 10 letih ni nič popravilo, tako pri samih motorjih kot tudi serviserjih, potem pa... Ah rajši ne bom zinil...


55kW 1.4 16V pa so imeli določene probleme, katere ni tovarna nikoli odpravila/ugotovila zakaj (dokler ga niso prenehali izdelovati):
-zaganjanje in trokiranje v leru, pokanje iz izpuha (si mel občutek, kot da imaš WRC-ja :mrgreen: )
-glasne sklopke ipd.

Čeprav je to težko kar posplošiti na vse. Eni imajo probleme, drugi pa delajo normalno. ;)


Haha res je. Samo da je meni pokal zato, ko mi je pri še ne 4 leta starem avtu rja prežrla izpušni lonec. Se spomnim, da je bil zvok kot pri malo boljšem športnem avtu. Še danes se spomnim, kako so vsi debelo gledal pred Mcdonaldsom v Šiški. :mrgreen: Res mi ni bilo dolgčas s tem Polom... :-P
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov