Nasveti in napotki ter povpraševanja...

Samo za lastnike (/tudi bivše) 1.2 TSI-jev in samo za motor!

Nikoli ni bilo težav z motorjem in sem z njim zelo zadovoljen
55
34%
Nikoli ni bilo težav z motorjem, a nisem preveč zadovoljen z njim
4
2%
Imam težave, a jih še nisem rešil
14
9%
Imel sem težave, a so na servisu le-te odpravili "potihem" (podložka ipd)
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi verigo.
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi turbino (in verigo)
14
9%
Imel sem drugačne težave z motorjem
12
7%
I
34
21%
 
Skupaj glasov : 163
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a cc09 To maj 12, 2015 10:04 pm

Za 9000 km na leto si lahko tudi bicikl nabaviš, za avto je pa precej vseeno katerga, tolk bo tudi kak švab nekak preživel.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a mrtwelvetrees To maj 12, 2015 10:10 pm

kaj pa novi TSI 1.2 110KM 1.4 TSI 125KM in 150KM nimajo več verige ? zobat jermen ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Reaper85 Sr maj 13, 2015 5:24 am

cc09 je napisal/-a:Za 9000 km na leto si lahko tudi bicikl nabaviš, za avto je pa precej vseeno katerga, tolk bo tudi kak švab nekak preživel.

Dobro, to ni res, če ima nek avto tovarniške napake, imaš lahko že čez 1000km probleme. Tudi pri novem imaš lahko že pri 40k probleme.

mrtwelvetrees je napisal/-a:kaj pa novi TSI 1.2 110KM 1.4 TSI 125KM in 150KM nimajo več verige ? zobat jermen ?

Vsi v Golfu VII so ok, imajo zobati jermen. Ampak za tako ceno naj ga kar imajo, to je še za novega predrago, ne pa za 2 leti starega:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 20Highline
Pod 15k imaš pa samo 1.2 105 Trendline s 15 col železnimi, to si potem na slabšem kar imaš sedaj.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a ban Sr maj 13, 2015 7:55 am

Indel je napisal/-a:Nov golf 1.4tsi comfortline 17.300€, smešno poceni glede na trenutne novih. Ima park senzorje, boljši radio, multifunkcijski volan... http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... omfortline

Na sliki pa TDI :lol:
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a ban Sr maj 13, 2015 11:02 am

So ga že popravl, sedaj se je iz tsi prelevil v tdi in tudi cena je drugačna.
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... omfortline
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Clancy Ne maj 31, 2015 9:27 pm

yashica je napisal/-a:@abbe:

V primeru ropota se menja obstoječa veriga z novo garnituro 03F 198 229 A, ki vsebuje ojačano verigo- kat.št. 03F 109 158 K in bistveni del - nov pokrov verige z zobci (03F 109 210 D), ki preprečujejo verigi preskok in posledično resne poškodbe motorja.

S tem posegom se (večinoma) prepreči težave z verigo, vendar ropota pa to na dolgi rok ne odpravi v celoti. Težavo še vedno predstavlja napenjalec, ki s časoma (odvisno od km, servisnih intervalov...) začne popuščati in je kovinski ropot ob hladnem zagonu ponovno prisoten, kar pa tovarna opravičuje, kot normalno stanje.


Jaz sem na svojem Golfu letnik 10/2010, zahteval menjavo verige pri drugem rednem servisu, oziroma pri 20k km. Takrat so podložili podložko in posodobili SW. Od takrat je avto postal bolj anemičen in posledično se je tudi poraba dvignila za nekaj decilitrov. Ali so mu takrat z posodobitvijo SW-ja znižali moč na realnih 105 konjev?
Se je pa čez nekaj tisoč kilometrov, jutranje 1-2 sekundno oglašanje verige postopoma spet začelo, ampak kot praviš, so na servisu rekli, da je to normalno. Avto sem pri 40k km prodal, sedanjega lastnika pa občasno tudi srečujem, tako ,da bom na tekočem, kaj se dogaja z motorjem, in kako dolgo bo zdržal.
Me pa mimogrede zanima, ali se pri menjavi verige, mora sneti tudi oljno korito-karter? Ker so pri ocenitvi tik pred prodajo avta ugotovili, da je spustilo tesnilo in je motor spodaj masten. Me pa sedaj zanima, ali je to zaradi površnosti serviserja pri menjavi verige, če je seveda potebno karter sneti, ali pa je to še ena tovarniška napaka?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica Po jun 01, 2015 8:04 am

Po posodobitvi sw-ja bi moral motor lepše potegiti iz nižjih obratov oziroma na splošno bi moral biti občutek v plusu in ne obratno. Težko rečem kaj so čaral. Tudu pri menjavi garniture verige in kasnejšega (morebitnega) ponovnega ropota je vprašanje kateri set so uporabili. Verjeto je bil ta v skladu s takratnimi produktnimi izboljšavami.

Pri menjavi se pa pločevinasto oljno korito obvezno odstrani, ravno tako se odstrani desni nosilec motorja. Motor se zgoraj vpne in na tej strani spusti za nekaj centimetrov.

Če pušča olje na karterju po menjavi verige je izključno šlamparija servisa in nima tovarna nič s tem. Pri montaži uporabijo tesnilno maso in vijake zategnejo na predpisan moment. V tvojem primeru očitno šlampasto opravljeno delo vw pooblaščenca.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a abbe Po jun 01, 2015 8:16 am

@yashica
sicer ne vem ke delaš sam vidm d maš kr dostop do podatkov.
a vsi 1.4 tsi motorji letnika 2010 so tut podvrženi težavam z verigo,al je to sam za določene modele?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a MatejW Po jun 01, 2015 5:29 pm

kaj pa novi 1.4 tsi, ki bodo v superbu III. generacije?
Slika
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica Če jun 04, 2015 11:44 am

abbe je napisal/-a:a vsi 1.4 tsi motorji letnika 2010 so tut podvrženi težavam z verigo,al je to sam za določene modele?


Ni vse za tlačit v isti koš, morebitne težave se pa pojavljajo po celi motorni paleti, tako da je kar loterija, sploh če je na seznamu "faliranih" in se morebitnih prizadetih delov ni pomenjalo.

MatejW je napisal/-a:kaj pa novi 1.4 tsi, ki bodo v superbu III. generacije?


Nima z motorji te teme nič skupnega, ker je prišel na trg s sedmico, zadnjo generacijo leona, octavije... nova zasnova, zobati jermen.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Harju
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če jun 04, 2015 12:12 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Harju Če jun 04, 2015 12:31 pm

yashica je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:a vsi 1.4 tsi motorji letnika 2010 so tut podvrženi težavam z verigo,al je to sam za določene modele?


Ni vse za tlačit v isti koš, morebitne težave se pa pojavljajo po celi motorni paleti, tako da je kar loterija, sploh če je na seznamu "faliranih" in se morebitnih prizadetih delov ni pomenjalo.

MatejW je napisal/-a:kaj pa novi 1.4 tsi, ki bodo v superbu III. generacije?


Nima z motorji te teme nič skupnega, ker je prišel na trg s sedmico, zadnjo generacijo leona, octavije... nova zasnova, zobati jermen.

Zelo redko se isti proizvajalec odloči za popolnoma nov koncept motorja. Če se gre za isto prostornino motorja, isto število cilindrov v novi generaciji, se večinoma delajo modifikacije oziroma izboljšave na motorju stare generacije.Tega se v večini držijo vsi proizvajalci motorjev.

Tudi v novih jermensko gnanih motorjih 1.2 tsi in 1.4 tsi se pojavljajo napake, v 1.4 tsi se dostikrat rešuje z podložko, vendar v veliko manjši manjšem obsegu kot se je to pojavljajo v verižno gnanih tsi-jih. Več se da prebrati na nemških forumih in člankih.
https://www.youtube.com/watch?v=UO1KnkIZGTo
 
scythe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jun 22, 2005 8:55 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a scythe To avg 04, 2015 10:01 am

Imam eno vprašanje.

So pri novem motorju 1.2 TSI 110 ( jermen) kakšni veliki problemi? Imam namen kupit novo Škodo Fabio Monte Carlo 1.2TSI 110hp pa nebi rad vozil 1x na mesec na servis!
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Cefizelj To avg 04, 2015 10:29 am

scythe je napisal/-a:Imam eno vprašanje.

So pri novem motorju 1.2 TSI 110 ( jermen) kakšni veliki problemi? Imam namen kupit novo Škodo Fabio Monte Carlo 1.2TSI 110hp pa nebi rad vozil 1x na mesec na servis!


http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=103696&start=240
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pocesnkII To avg 04, 2015 10:55 am

drugače pa če si malo vešč testerja ti itak izvrže napako ko je ketna stegnjena:
po spominu: timing chain algorithm too long
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
scythe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jun 22, 2005 8:55 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a scythe To avg 04, 2015 12:48 pm

Cefizelj je napisal/-a:
scythe je napisal/-a:Imam eno vprašanje.

So pri novem motorju 1.2 TSI 110 ( jermen) kakšni veliki problemi? Imam namen kupit novo Škodo Fabio Monte Carlo 1.2TSI 110hp pa nebi rad vozil 1x na mesec na servis!


http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=103696&start=240


Hvala za link! Sem klical na poblaščeni servis Škode in malo povprašal o napakah( ki jih imajo VW). Rekli so da trenutno ni nobene napake za 1.2TSI (jermen) pri Škodah, imajo pa v računalniku da imajo serijske napake VW in Seat trenutno. So pa menjalni velik motorjev 1.2TSI ( veriga)....itd
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Peuggeott To avg 04, 2015 1:30 pm

Ko je hči nedolgo nazaj kupovala avto in sem v salonu gledal 1.2 Tsi motor od Fabie se mi je zdel isti kot je v Golfu 7, tudi jermen sem videl če se prav spomnim. Pri Rapidu sem pa videl verigo in nama je trgovec rekel ,da to je preizkušena in trpežna mašina, kar bi mu verjel, če ne bi na internetu prebral da so bile serijske okvare tudi na starih 1.2 Tsi in 1.4 Tsi z verigo.

Če bi pa klical na servis VW bi ti pa rekli da ni okvar na Volkswagnih in da so okvare na Seatih in Škodah. Vsak svoj hrbet ščiti kar je logično. Kar zadnje tri dni berem in poslušam je isti šmoren ali je star ali nov Tsi,ker se oba pokvarita zelo hitrro. Me prav zanima kako bodo sodelavcu popravili to ropotuljo od Tsi motorja na Golfu 7. Če bi meni tako ropotal skoraj nov avto bi jim ga vrnil in bi izpodbijal garancijo.
 
scythe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jun 22, 2005 8:55 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a scythe To avg 04, 2015 3:12 pm

Peuggeott je napisal/-a:Ko je hči nedolgo nazaj kupovala avto in sem v salonu gledal 1.2 Tsi motor od Fabie se mi je zdel isti kot je v Golfu 7, tudi jermen sem videl če se prav spomnim. Pri Rapidu sem pa videl verigo in nama je trgovec rekel ,da to je preizkušena in trpežna mašina, kar bi mu verjel, če ne bi na internetu prebral da so bile serijske okvare tudi na starih 1.2 Tsi in 1.4 Tsi z verigo.

Če bi pa klical na servis VW bi ti pa rekli da ni okvar na Volkswagnih in da so okvare na Seatih in Škodah. Vsak svoj hrbet ščiti kar je logično. Kar zadnje tri dni berem in poslušam je isti šmoren ali je star ali nov Tsi,ker se oba pokvarita zelo hitrro. Me prav zanima kako bodo sodelavcu popravili to ropotuljo od Tsi motorja na Golfu 7. Če bi meni tako ropotal skoraj nov avto bi jim ga vrnil in bi izpodbijal garancijo.



Tole ti dam čist prav, vsak ščici tvoj hrbet! Mislim da slabše ne more biti ko Renaultove jajce....20let probleme prenašali. Tako da mora pridit nova znamka oz. nekaj novega treba probati....
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Cefizelj To avg 04, 2015 3:17 pm

Heh, mislim da boš šel iz Renaultov zdej ko so dobri ratal ;) Kaj ste pa mel? 1.9 dCi? :)

Ne vem no... jest bi se tsi-ju ognu v velikem krogu.
 
scythe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jun 22, 2005 8:55 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a scythe To avg 04, 2015 6:13 pm

Cefizelj je napisal/-a:Heh, mislim da boš šel iz Renaultov zdej ko so dobri ratal ;) Kaj ste pa mel? 1.9 dCi? :)

Ne vem no... jest bi se tsi-ju ognu v velikem krogu.


Renault me nebo več prepričal...žal njihova kvaliteta šepa ( Imam novega Megana 3 1.6 16V 110hp...napake: Jermenica na odmični ruži, puščanje tesnil na glavi, luščenje sredinske konzole, nagajanje zvočnikov v voznikoh vratah, senzor za temp crkuje,...itd)...pri prejšnem Meganu 2 isti problemi....

Zato sem se odločil da gremo na drugega proizvajalca :) Zato me zanima kako se obnese novi 1.2 TSI motor :)
 
Uporabniški avatar
Galaxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 88
Pridružen: Če maj 14, 2015 5:48 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Galaxy To avg 04, 2015 8:46 pm

Podobne napake sem oz. Imam na novemu golfu, s tem, da pije vec olja kot bencina. Prej sem imel Megana bencinarja 8 let, brez ene tezave.
Golf ni slab avto, ampak ga res nobenemu ne priporocam.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 54 gostov