Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a INFINITI Sr jun 29, 2011 3:36 pm

Danes sem bil na servisu, ker je avto začel brneti kot bombnik iz WW2. Misleč da gre za kakšen kolesni ležaj sem ga pustil tam da fantje uredijo.
Čudno je bilo edino da bi novi avto že začel z ležaji. No serviser je vse preveril in ugotovil da je napaka v gumah; postale so stopničaste oz plastične, Ker so W razred, TDI superb pa jasno ne leti ravno 250+ km/h
Tudi sami so imeli enak problem pri svojem Superbu karavanu, in glej ga zlomka tudi kolega vulkanizer mi je potrdil enako glede težav s temi gumami na drugih avtomobilih.
POslali so dopis na SAVO, kjer imajo te gume in so jim hladno odpisali da je optika napačna (kar ne drži) pa še neke floskule glede vožnje ipd.


Skratka očitno je zadeva kar znana kot problem. Kontaktiral bom direktno Škodo in Savo Kranj, ker me zanima kaj bo. Je pa serviser rekel, da je garancija na gume 10K km in da pač potem gumar ne priznava kakšnih napak.

Osebno mišljenje je, da bi morala Sava kot taka narediti vpoklic, ker vedo za problem ali pa vsaj Škoda terjati njih kot dobavitelja za take zanikrne gume.

Zanima me kaj bi rekla zveza potrošnikov na te težave, če bi prišlo več takšnih primerov na njihova vrata?

Gume so pa Dunlop Sportmaxx 225/45-R17; 94W

V glavnem katastrofa - izogibajte se tem gumam
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a h4ck Sr jun 29, 2011 3:52 pm

Glej imel sem podoben primer, le da je na moji gumi ratala bula in ni bilo nobene poskodbde od znotraj, ne na alu felni in so mi tudi gladko zavrnili garancijo. To da garancija velja 10k je laž, garancija velja 1 leto. Jaz sem vse papirje oddal na tržni inšpektorat in sem sedaj dobil novo gumo brez nobenega doplačila ! Piše pa v njihovem garancijsem listu, da ce je obraba manj kot 5% se obravnan guma kot nova. Aja pa še to, njihov izgovor je bil da je guma rengetsko pregledana in da je poškodba znotaj samega platišča, torej nisem bil sam nič kriv, tako kot ti nisi. Saj lahko dobiš potrdilo od vulkanizerja, kateri ti lahko proba nastavit optiko in ob tem še izpiše stanje pred nastavitvijo.

Imam pa isto Dunlop sportmaxx TT 225/45/R17 91W , tako da jim nič ne pusti in uporabi vsa možna sredstava. GoodYear oz Sava Tires pa je navadna mafija !
 
Uporabniški avatar
stenlyt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: So avg 16, 2008 8:14 pm

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a stenlyt Sr jun 29, 2011 4:51 pm

Tudi sam imam dunlop sport maxx tt 225/45-17, in sem imel isti problem z štengasto(stopničasto) gumo. Nato sem gumo dal na drugo stran vozila (nima smeri vožnje ampak inside, outside, tako da je to mogoče) in po nekaj kilometrih ni več štengasta oz. čist malo (zanemarljivo). Probaj se še malo poigrat s tlakom v pnevmatikah.
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 663
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm
Kraj: ok. MB

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a Kukec Sr jun 29, 2011 5:24 pm

Na garancijskem listu piše da se garancija ne prizna pri motnjah v obrabi(stopničasta,enostranska,prekomerna) in pri tresenju, ko je obrabljena za več kot 10%.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a INFINITI Sr jun 29, 2011 6:36 pm

Hvala za vse odgovore
VUlkanizer mi je tudi povedal da lahko probam z premenjavo gum oz pozicij, vendar se boji da ne bo 100% rešilo zadevo.

Vsakor me zanima zgodba oz. postopek z inšpektoratom. k4ck če imaš kakšne nasvete in kontake bom hvaležen.
Definitivno ne bom popustil kar tako, ker se mi zdi svinjarija da se tako neumne naredijo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a INFINITI Pe mar 02, 2012 10:14 am

Evo nekaj novosti glede celotne zgodbe.
Z servisom sem se zmenil, da gredo gume ob sezonski menjavi dol in k njim, da jih pošljejo na analizo v Savo Kranj, so pa tudi sami bili skeptični da bo kaj, saj imajo zaradi enakega avtomobila in gum slabe izkušnje.
Dejansko je tudi prišel po dolgem, dolgem času nazaj odgovor in seveda kot smo predvidevali - odgovor je poln floskul tipa "kriv je stil vožnje, gume su vse OK, ni naša krivda... bla,bla,bla - poskeniram in objavim ob priliki.
Servis mi je potem rekel da se obrnem na Porsche slovenija Customer care in se tudi sem v naslednjem postu je moj email.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a INFINITI Pe mar 02, 2012 10:17 am

Spoštovani g. XXXX


Sem lastnik Škode Superb II Combi, z reg. Označbo LJ XX XXX – vozilo je staro kakšno leto in pol.

Vozilo sem kupil, ko sva se z ženo preselila na svoje in zvedela, da bova mati in oče. Hotela sva nov zanesljiv, varen in prostoren avto, ki bo izpolnil naša pričakovanja, tako cenovno kakor tudi uporabno.

Moj tast je preprodajalec rabljenih vozil in nama je nudil številna rabljena vozila v tem cenovnem rangu, vendar sva se odločila za novo vozilo tudi predvsem zato, ker nisva želela kakršnih koli nepredvidenih stroškov in seveda je tudi garancija štela pri nakupu.

Sam delam v podjetju, ki skrbi za oglaševanje znamke XXX in moj prvi izbor je bil XXXXX, vendar so me podrobni primerjalni testi in priporočila ljudi prepričali, da izberem Superba.

Tudi sam sem nekako potem postal »advokat« nakupa tega modela avtomobila.

Nasplošno sem bil dosedaj z vozilom zadovoljen.

Nato sva se lani odpravila na morje in po vrnitvi sem ugotovil neugodno brenčanje izpod koles. Sprva sem mislil, da gre za okvarjen kolesni ležaj in da ga bo servis pač zamenjal.

Servis je nato ugotovil, da vozilo nima težav z ležajem, temveč da gre za težavo z pnevmatikami. Natančneje so postale stopničaste. Gre za gume, ki so bila prva vgradnja (tovarniška) Dunlop Sportmaxx XL MFS 225/45-R17 94W

Nadalje so mi na servisu sami potrdili, da so imeli še nekaj takšnih primerov s tem avtomobilom in temi pnevmatikami. Pnevmatike so namreč neustrezne za tovrstni avtomobil, ki ni zmožen takšnih hitrosti oz stila vožnje (hitsotni, temperaturni index…), pa tudi avto vozim cca 10 minut po avtocesti in ker imam seveda dojenčka v avtu je moja vožnja umirjena. Vozilo sem tudi peljal na »optiko«, ki je potrdila, da je vse nastavljeno pravilno. Tudi moj vulkanizer je povedal, da so ljudje imeli točno takšne neprijetne izkušnje z temi gumami in njihovo nepravilno obrabo – stopničasti profil.

Gume so imele takrat opravljenih kakšnih 6.000 km in Servis mi je rekel, da gume pošljemo na analizo v tovarno v Savo Kranj, ko bo konec sezone in ko bom namontiral na vozilo zimske gume. To sem tudi storil in po zelo dolgem času prejel odgovor od tovarne, ki je bolj floskula »Obraba ni posledica napake tekom izdelave plaščev ampak je posledica pogojev uporabe…«

Nadalje sem ugotovil tudi na angleškem Superb forumu, da gre za znan pojav kar se tiče kombinacije teh gum in tega vozila, kar me napeljuje na to, da so pnevmatike za prvovgradnjo enostavno neustrezne.

Kar to pomeni v relanosti je to, da sem obtičal z neznosno brnečimi in slabimi gumami, ki jih ne želim več uporabljati tudi iz varnostnih razlogov – v avtu vozim svojo družino. Ravno tako sem nameraval stroškovno pametno koristiti vozilo in menjati gume šele čez 4 letne sezone. Tako izpade, da je »gumar« opral roke od prevzema stroškov oz novih gum in zato se obračam na vas, po priporočilu servisa – vse potrebne podatke okoli moje zgodbe držijo pri sebi.

Mislim, da ni prav da kot kupec Škodinega vozila postanem stroškovno »kaznovan« zaradi napačnih pnevmatik za prvo vgradnjo in da izpostavljam svojo družino nevarni vožnji. Še enkrat bom poudaril – želel sem imeti novo in zanesljivo vozilo, ki me ne bo presenetilo z nepredvidenimi stroški.

V temu imenu pričakujem od vas (kot predstavništva za vozila znamke Škoda), finančno rešitev moje »zagate« oz glede na to, da so pnevmatike prenehale opravljati optimalno svoje delo že pri 6.000 km – bi pričakoval na avtomobilu nove in kakovostne letne pnevmatike, ki niso te znamke (Dunlop) oz modela.

Svojo nadaljno izkušnjo sem do sedaj in bom tudi v bodoče delil z uporabniki največjega avtomobilističnega poratala v sloveniji avtomobilizem.com


-Osebno si želim, da boste zadevo rešili promptno in da bom lahko še v bodoče rekel, da sem zadovoljen lastnik in potencialen kupec bodočih škodinih vozil.



V upanju na fari play in ugoden odgovor Vas lepo pozdravljam.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a INFINITI Pe mar 02, 2012 10:19 am

IN ODGOVOR:
Spoštovani g,

prejeli smo vaše sporočilo, ki se nanaša na pnevmatike na vašem vozilu Škoda Superb 2.0 TDI
s številko šasije in datumom predaje vozila 03.02.2010.

V nadaljevanju vam pošiljamo obrazložitev glede na vaše navedbe v elektronskem sporočilu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazložitev - glasne pnevmatike:

Vsak proizvajalec pnevmatik ima svoje tehnične posebnosti. Razlike so opazne tudi pri vožnji, saj se
hrup med vožnjo lahko razlikuje od vozila do vozila. Upoštevati morate tudi to, da je hrup, ki ga
povzročajo pnevmatike, izrazitejši, saj se drugi vplivi na hrup med vožnjo v okviru produktnih izboljšav
stalno zmanjšujejo, npr. z obliko karoserije, kolesnimi obesami z zvočno izolacijo in z mehkejšim
vpetjem agregatov. Vse to prispeva k temu, da je normalen hrup pnevmatik med vožnjo na grobi
podlagi z dobrim oprijemom bolj slišen, kot je bil prej.

Pri izbiri lastnosti pnevmatike je potrebno zelo pogosto pri tehniki upoštevati, da je pnevmatika sama
zase kompromis. Od pnevmatike pričakujemo poleg visoke stopnje udobja in varnosti še druge lastnosti.

Predvsem mora biti čim bolj zdržljiva, imeti mora dober oprijem s podlago, biti zanesljiv v ovinkih, dobro
mora izrivati vodo in imeti dobre zimske lastnosti, pri zaviranju mora biti čim bolj zanesljiva, poleg vseh
naštetih lastnosti pa še mehka in udobna pri kotaljenju.

Pnevmatike, ki bi izpolnjevala vse naštete lastnosti ni. Pri razvoju pnevmatike pogosto sklenejo
kompromis, ki daje določenim lastnostim pnevmatike prednost pred drugimi.

Kako nastane stopničasta obraba?

Sodobne pnevmatike morajo med drugim zagotavljati dobre lastnosti na mokrem cestišču in zniževati
možnost nastanka „aquaplaninga“,s tem pa nuditi čim višjo varnost. Pomembno predpostavko med
drugim pomenita odprta postavitev profila tekalne površine in visok negativen profil (površina kanalov
med bloki) na področju ramen pnevmatike, kar omogoča dober izpodriv in odtok vode izpod tekalne
površine.

Pri kotaljenju pnevmatike ob stiku s cestiščem prihaja do različnih obremenitev posameznih blokov.
Obhodnem kontaktu posameznega bloka pride do njegove obremenitve in kompaktiranja v smeri
vožnje, ob izhodnem kontaktu pa se blok razbremeni. Tako pride na zadnjem delu posameznega
bloka do zdrsa. S tem se zadnja površina bloka bolj obrabi.



Ta lastnost povzroča, pod določenimi pogoji nastanek stopničaste obrabe in posledično na žalost večji
hrup.

Takšna obraba pnevmatike „žagasto ozobljenje profila“ pa ni napaka v pnevmatiki, pač pa
povsem normalen pojav obrabe pnevmatik.


Kako lahko zmanjšamo možnost nastanka stopničaste obrabe?

Pravilna nastavitev podvozja, ustrezen polnilni tlak približan zgornji dovoljeni meji priporočila proizvajalca
vozila in pravočasna zamenjava pozicij pnevmatik “spredaj – zadaj”.

Upamo, da smo Vam z našimi informacijami in nasveti pripomogli k boljšemu razumevanju pojava
stopničaste obrabe in Vam s tem omogočili, da s pravilnim ravnanjem z našimi pnevmatikami lahko
dosežete najboljše rezultate.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Glede vašega sporočila vas bo kontaktiral tudi še predstavnik pooblaščenega servisa.

Lep pozdrav,


Obravnava strank / Kundenbetreuung / Customer Care
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a INFINITI Pe mar 02, 2012 10:19 am

Po njihovem gre za normalen pojav in je vse OK :)
-BTW optika je "u nulo", pritisk je po pravilih, gume so bile redno rotirane.

Kar se tiče zimskega kompleta Michelin Alpin, pa ni aboslutno nobenih težav kot pri teh letnih - zanimivo a ne?
Še en "zadovoljen" uporabnik sportmaxx
http://www.team-vw.si/viewtopic.php?f=1&t=952
In kaj recimo pravijo vulkanizerji:
http://www.gumi-center.si/strokovnjak/2 ... -zakaj.php

Bojda me bo sedaj servis še kontaktiral glede "rešitve" težave z pnevmatikami.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a TrijoAdijo Pe mar 02, 2012 11:43 am

Si gume v času njihove uporabe prestavljal prednje nazaj in zadnje naprej? Če nisi, potem ni čudno, da so stopničaste. Ta resni vulkanizerji priporočajo menjavo gum naprej/nazaj in obratno na vsakih 5-7kkm (kar velja predvsem za večje cole in dimenzije- tako kot je to v tvojem primeru).
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a Nejko87 Pe mar 02, 2012 12:16 pm

Pelji jo poravnati k Profilu v Škofjo Loko.
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a INFINITI Pe mar 02, 2012 12:16 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Si gume v času njihove uporabe prestavljal prednje nazaj in zadnje naprej? Če nisi, potem ni čudno, da so stopničaste. Ta resni vulkanizerji priporočajo menjavo gum naprej/nazaj in obratno na vsakih 5-7kkm (kar velja predvsem za večje cole in dimenzije- tako kot je to v tvojem primeru).



Drži, vendar gume so naredile borih 6.000 KM ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a TrijoAdijo Pe mar 02, 2012 12:21 pm

Potem jih zamenjaj. Itak so ratale stopničaste samo spredaj (na pogonu). Prednje daj nazaj in zadnje naprej. Zadaj se bo profil popravil, spredaj bo pa ravno stopničast ratal. Potem pa spet zamenjaš.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a h4ck Pe mar 02, 2012 12:54 pm

Ocitno je, da so problemi s temi gumami. Meni so je naredila še ena bula, samo sedaj na drugi strani(seveda sedaj ima guma večjo obrabo kot 5% in sem si sam kriv). Spet je seveda bila kriva stil voznje in nevem kaj še vse... moje mnenje je, da so te gume veliko sr**** . Verjetno je tudi zato letos nov model RT :roll:

P.S : Kot zanimivost, na istih 17" felnah imam zimske gume Sava S3 v enaki velikosti in hitrostnem razredu (225/45/R17) in ni nobenega problema, gume so stare 2 sezone :shock:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a sašo5 Pe mar 02, 2012 1:57 pm

z Dunlopom so večni problemi (po izjavah lastnikov in vulkanizerjev v našem koncu) in to že desetletje, sodelavec je imel nekoč na BMW-ju za tisti čas "hude" zadaj jo je po 5000km tako pobralo, da če si šel z roko po njej v kontra, si mislil, da se boš porezal - sicer so vsi krivili našo staro "dolenjko" - betonko(kdo pozna ve o čem govorim) ker je cesta imela dejansko "stopnice" vendar zanimivo, da pa na Michelinu ni bilo tega pojava........zopet nekdo drug(po izjavi vulkanizerja) je dobil eno tako, da se niti pod razno ni dala scentrirat, "skače" pa itak vsaka druga...........toliko o Dunlopu...
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a BoneS Pe mar 02, 2012 3:18 pm

Men se ja taksna obraba pojavljala na goodyear eagle f1-sem jih imel svojcas na golfu 5. Postale pa so glasne tako, da sem bil preprican, da gre za okvaro kolesnega lezaja. Mehanik pove, da so problem gume. Pole sem samo menjal prednje z zadnjimi, cez 5000km pa vseskup vrgu v smeti.
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a INFINITI Pe mar 02, 2012 3:42 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Potem jih zamenjaj. Itak so ratale stopničaste samo spredaj (na pogonu). Prednje daj nazaj in zadnje naprej. Zadaj se bo profil popravil, spredaj bo pa ravno stopničast ratal. Potem pa spet zamenjaš.


Lahko to naredim ampak gume več niso to - vseeno je bil avto kupljen ganc nov - nebi smel zaradi tega imeti jaz nepotrebne stroške.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a INFINITI Pe mar 02, 2012 3:42 pm

Nejko87 je napisal/-a:Pelji jo poravnati k Profilu v Škofjo Loko.



Sem videl to že - ne bo pa rešilo problem teh gum - čez čas bo zopet isto.

Drugače me je trgovec kontaktiral in bi mi zamenjali gume po njihovi nabavni ceni za trgovce. Lepo od njih, ampak na koncu niso oni krivi, pa tudi iz principa mislim da bi Škoda kot podjetje morala kriti te neumnosti, ne pa trgovec pa jaz.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a TrijoAdijo Ne mar 04, 2012 3:19 pm

Ne to, ne ono, ne vamo,ne tamo,...Pol pa kup nove gume od drugega proizvajalca, pa boš mel mir.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
kamerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Po okt 06, 2008 6:51 am
Kraj: dežela cvička

Re: DUNLOP SPORTMAXX PROBLEMI

Napisal/-a kamerad Ne mar 04, 2012 6:41 pm

Sam imam omenjene gume (205/55/16) že tretjo sezono in sem več kot zadovoljen !!!
Sem pa že večkrat slišal za omenjene težave dotičnih gum :evil:




LP
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Kristjan123 in 29 gostov