Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

menjava manšete

Napisal/-a xalfist Sr nov 02, 2011 8:10 pm

Kak teden nazaj sem opazli mastni rob felne in opazil da je počena masetna. Ker še tega nisem delal me zanima če moram na kaj biti pozoren pri menjavi oz ali je potrebno kaj ocistit, podmazat, ker je nekaj masti pometalo ven? In pa kaj vse me caka oz kako se je najboljse oz najlazje zadeve lotiti da nebom porabil celega dopoldneva? In pa ce je ne menjav v kratkem ali so lahko kaksne posledice?
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: menjava mašetne

Napisal/-a crxdelsol Sr nov 02, 2011 8:22 pm

Če neboš menjal nekaj časa se bo not nabral prah in pesek pa bo šel zglob počasi v maloro.

Jaz sem snel staro polosovino, spucal staro mast in zglob (ker je bila že vrjetno cela pizdarija praha not), namazal z novo mastjo pa novo manšeto gor- pa še v manšeto stisno preostanek masti. Pazit moreš da tiste sponke al kak se reče ki držijo manšeto na mestu ne zajebeš, ker ko jo 1x prepogneš je konec, drugič ne drži več in potem rabiš novo. Polosovine nerabiš jemat cele dol lahko kar zlob dol potegneš.
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: menjava mašetne

Napisal/-a AgitatoR Sr nov 02, 2011 8:34 pm

In ne uporabljaj manšeti priložene objemke. Ker so za en drek.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: menjava mašetne

Napisal/-a zlica22 Sr nov 02, 2011 8:42 pm

Zglob očistiš in ga napolniš z grafitno mastjo. Podiranje in sestavljanje pa je odvisno od avtomobila. Odviješ kolo, polosovino, zglob/končnik na vilicah in polosovino potegneš iz pesta. Naprej odvisno, kakor hočeš. Sam jo najraje snamem z menjalnika in ostalo uredim na ponku. Na menjalniku je lahko privita z vijaki oz nataknjena na zobe in varovana z zatičem. Odviješ vijake oz izbiješ zatič in vzameš polosovino dol. Pri nekaterih steče olje iz menjalnika, zato glej, da ga ne dobiš po glavi;)
Nato odstraniš zglob; spet odvisno od izvedbe- pri nekaterih v polosovino priviješ vijak da pade dol, pri nekaterih ga udariš s kladivom (najbolje s plastičnim, da ne pride do poškodb). Spet pri drugih izvedbah najbolje, da podreš zglob na drugi strani polosovine in s te strani potegneš manšeto...
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: menjava mašetne

Napisal/-a xalfist Sr nov 02, 2011 10:25 pm

zlica22 je napisal/-a:Zglob očistiš in ga napolniš z grafitno mastjo. Podiranje in sestavljanje pa je odvisno od avtomobila. Odviješ kolo, polosovino, zglob/končnik na vilicah in polosovino potegneš iz pesta. Naprej odvisno, kakor hočeš. Sam jo najraje snamem z menjalnika in ostalo uredim na ponku. Na menjalniku je lahko privita z vijaki oz nataknjena na zobe in varovana z zatičem. Odviješ vijake oz izbiješ zatič in vzameš polosovino dol. Pri nekaterih steče olje iz menjalnika, zato glej, da ga ne dobiš po glavi;)
Nato odstraniš zglob; spet odvisno od izvedbe- pri nekaterih v polosovino priviješ vijak da pade dol, pri nekaterih ga udariš s kladivom (najbolje s plastičnim, da ne pride do poškodb). Spet pri drugih izvedbah najbolje, da podreš zglob na drugi strani polosovine in s te strani potegneš manšeto...

Ja pozabil sem napisat da gre za kio spehio 2/shumo. Aja se pravi odvijem zglob vilic (to sem že menjavo ne bo problem) in bi morala iz polosovina iz peste? Potem očistim, namažem z novo mastjo, mašetno gor in sestavim skup in je toto. Ko nazaj sestavlam mora vrjetno polosovina lepo nazaj v pesto sest al ga lahko tu kaj zajebem, al gre rado nazaj not? Je pomembno, da je grafitna mast? Mamo mast doma ampak nevem če je grafitna, je neka rjave oz oranžne barve, lahko z to namažem?
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: menjava mašetne

Napisal/-a Fan Sr nov 02, 2011 10:29 pm

Pozdravljeni

Mast je zraven nove manšete................................uporablja se samo grafitna mast ( sivo/črna ), litijeva mast poškoduje zglob in manšeto.

lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: menjava mašetne

Napisal/-a zlica22 Sr nov 02, 2011 10:43 pm

xalfist je napisal/-a:
zlica22 je napisal/-a:Zglob očistiš in ga napolniš z grafitno mastjo. Podiranje in sestavljanje pa je odvisno od avtomobila. Odviješ kolo, polosovino, zglob/končnik na vilicah in polosovino potegneš iz pesta. Naprej odvisno, kakor hočeš. Sam jo najraje snamem z menjalnika in ostalo uredim na ponku. Na menjalniku je lahko privita z vijaki oz nataknjena na zobe in varovana z zatičem. Odviješ vijake oz izbiješ zatič in vzameš polosovino dol. Pri nekaterih steče olje iz menjalnika, zato glej, da ga ne dobiš po glavi;)
Nato odstraniš zglob; spet odvisno od izvedbe- pri nekaterih v polosovino priviješ vijak da pade dol, pri nekaterih ga udariš s kladivom (najbolje s plastičnim, da ne pride do poškodb). Spet pri drugih izvedbah najbolje, da podreš zglob na drugi strani polosovine in s te strani potegneš manšeto...

Ja pozabil sem napisat da gre za kio spehio 2/shumo. Aja se pravi odvijem zglob vilic (to sem že menjavo ne bo problem) in bi morala iz polosovina iz peste? Potem očistim, namažem z novo mastjo, mašetno gor in sestavim skup in je toto. Ko nazaj sestavlam mora vrjetno polosovina lepo nazaj v pesto sest al ga lahko tu kaj zajebem, al gre rado nazaj not? Je pomembno, da je grafitna mast? Mamo mast doma ampak nevem če je grafitna, je neka rjave oz oranžne barve, lahko z to namažem?


Hja odviti moraš še matico polosovine, in ja, vse mora iti lepo skupaj.
 
speedfaca
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: To mar 22, 2011 2:53 am
Kraj: celje

Re: menjava mašetne

Napisal/-a speedfaca Sr nov 02, 2011 11:19 pm

pa najbolše je kupiti original manšeto gumijasto,čeprav je dražja ampak useeno imaš mir za nekaj časa,ker te ponaredke ko ponujajo po trgovinah so zanič in le za kratek čas ker so iz plastike!bolše dat malo več za manšeto,kot pa usake par mescov use razdirat in menjevat manšete!lp
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: menjava manšete

Napisal/-a xalfist Če nov 03, 2011 10:24 am

Nabavil sem mašetno v GMT, imajo še največ na zalogi za kie. Mast sem dobil polek. Drgače pa sem pogledal imamo to grafitno tut doma. Mašetna je od spidan GKN. Plastična ravno ni je gumjasta :D ,in tut ne zgleda slaba guma. Tako da upam, da bo zdržala nekaj časa. Ker tut če bi hotel met original bi čakat mogel, ker nimajo nič nikoli na zalogi, pa še cena je za 5 takih ziher, če še ne več.
Zadnjič spremenil xalfist, dne Če nov 03, 2011 12:12 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Alfa romeo 147
 
astragsi
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Ne mar 02, 2008 7:40 pm
Kraj: Usa

Re: menjava manšete

Napisal/-a astragsi Če nov 03, 2011 10:50 am

xalfist je napisal/-a:Nabavil sem mašetno v GMT, imajo še največ na zalogi za kie. Mast sem dobil polek. Drgače pa sem pogledal imamo to grafitno tut doma. Mašetna je od spidan GKN. Plastična ravno ni je gumjasta :D ,in tut ne zgleda slaba guma. Tako da upam, da bo zdržala nekaj časa. Ker tut če bi hotel met original bi čakat mogel, ker nimajo nič nikoli na zalogi, pa še cena je za 5 takih ziher, če še ne več.


pa pazi ko bos udarjal zglob z polosovine dol da se prepričaš da nima kakšne varovalke ki jo moras prej z ustreznimi kleščami stisnit. Lp
[URL=https://matchnow.life]Actual Girls[/URL]
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: menjava manšete

Napisal/-a crxdelsol Če nov 03, 2011 11:19 am

xalfist je napisal/-a:Nabavil sem mašetno v GMT, imajo še največ na zalogi za kie. Mast sem dobil polek. Drgače pa sem pogledal imamo to grafitno tut doma. Mašetna je od spidan GKN. Plastična ravno ni je gumjasta :D ,in tut ne zgleda slaba guma. Tako da upam, da bo zdržala nekaj časa. Ker tut če bi hotel met original bi čakat mogel, ker nimajo nič nikoli na zalogi, pa še cena je za 5 takih ziher, če še ne več.

saj niso nobene aftermarket plastične, vse so gumijaste-eni radi pretiravajo.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: menjava manšete

Napisal/-a xalfist Če nov 03, 2011 12:12 pm

Evo odšravfo sem vijak na pesti ampak polosovina zabog na gre ven iz peste, jo še kaj drži gor? Ali moram še disk dol jemati, če jo tam še kje kaj drži ali bi morala iti dol?
Alfa romeo 147
 
astragsi
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Ne mar 02, 2008 7:40 pm
Kraj: Usa

Re: menjava manšete

Napisal/-a astragsi Če nov 03, 2011 1:14 pm

xalfist je napisal/-a:Evo odšravfo sem vijak na pesti ampak polosovina zabog na gre ven iz peste, jo še kaj drži gor? Ali moram še disk dol jemati, če jo tam še kje kaj drži ali bi morala iti dol?


si odsraufal ter snel dol spodnjo kuglo na roki ? drugace nebos dobil polosovine ven .
[URL=https://matchnow.life]Actual Girls[/URL]
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: menjava manšete

Napisal/-a xalfist Če nov 03, 2011 1:22 pm

astragsi je napisal/-a:
xalfist je napisal/-a:Evo odšravfo sem vijak na pesti ampak polosovina zabog na gre ven iz peste, jo še kaj drži gor? Ali moram še disk dol jemati, če jo tam še kje kaj drži ali bi morala iti dol?


si odsraufal ter snel dol spodnjo kuglo na roki ? drugace nebos dobil polosovine ven .

ja odstranil sem zglob vilic/spodnjo kuglo, ampak ven iz peste ne gre zaboga. Sem probal z abcegerjem ni niti malo potisnilo, potem z hamrom in lesom tut ne gre niti malo ven.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: menjava manšete

Napisal/-a xsara Če nov 03, 2011 1:23 pm

mogla bi jet vn polosovina, brez, da snemaš spodnji zglob-na roki, sam mal moči je potrebno, da se vn potegne.......
kaj pa amortizer si probu odvit, boš potem lažje manipuliral-obračal pesto?..........
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
astragsi
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Ne mar 02, 2008 7:40 pm
Kraj: Usa

Re: menjava manšete

Napisal/-a astragsi Če nov 03, 2011 1:25 pm

xalfist je napisal/-a:
astragsi je napisal/-a:
xalfist je napisal/-a:Evo odšravfo sem vijak na pesti ampak polosovina zabog na gre ven iz peste, jo še kaj drži gor? Ali moram še disk dol jemati, če jo tam še kje kaj drži ali bi morala iti dol?


si odsraufal ter snel dol spodnjo kuglo na roki ? drugace nebos dobil polosovine ven .

ja odstranil sem zglob vilic/spodnjo kuglo, ampak ven iz peste ne gre zaboga. Sem probal z abcegerjem ni niti malo potisnilo, potem z hamrom in lesom tut ne gre niti malo ven.



men ce ni slo ponavad sm naprejal z wd not malo apciger gor španal pa tolkel zraven pa je vedno spustilo.
[URL=https://matchnow.life]Actual Girls[/URL]
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: menjava manšete

Napisal/-a xalfist Če nov 03, 2011 2:38 pm

Sem dobil ven polosovino z veliko udarci po lesu. Sedaj pa me j**e dbiti zglob z polosovine. Nevem ali je kak šplenta ali samo obroček ali ga treba samo dol pajsnit.
zgleda pa tako

Slika
Alfa romeo 147
 
astragsi
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Ne mar 02, 2008 7:40 pm
Kraj: Usa

Re: menjava manšete

Napisal/-a astragsi Če nov 03, 2011 2:47 pm

če ni videt nikjer nobene varovalke se samo dol vdari .
[URL=https://matchnow.life]Actual Girls[/URL]
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: menjava manšete

Napisal/-a xsara Če nov 03, 2011 2:48 pm

ja not more bit še ena varovalka-šplenta......
sicer je to notranji zglob pri menjalniku, vendar šplenta je podobna tej na sliki.........pomoje, jo ima not tut tvoj zglob..........
Priponke
265.jpg
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: menjava manšete

Napisal/-a esem Če nov 03, 2011 3:14 pm

xalfist je napisal/-a:Nabavil sem mašetno v GMT, imajo še največ na zalogi za kie. Mast sem dobil polek. Drgače pa sem pogledal imamo to grafitno tut doma. Mašetna je od spidan GKN.,.


Kolikokrat ti bodo pravilno napisali manšeta, da boš opazil? Reče se manšeta in ne mašetna. Sem popravil naslov, tvojih oči ne morem.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov