Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: menjava manšete

Napisal/-a xalfist Če nov 03, 2011 5:12 pm

esem je napisal/-a:
xalfist je napisal/-a:Nabavil sem mašetno v GMT, imajo še največ na zalogi za kie. Mast sem dobil polek. Drgače pa sem pogledal imamo to grafitno tut doma. Mašetna je od spidan GKN.,.


Kolikokrat ti bodo pravilno napisali manšeta, da boš opazil? Reče se manšeta in ne mašetna. Sem popravil naslov, tvojih oči ne morem.

Sem videl ko sem v goola vpisaval da je manšeta ampak sem avtomatsko pisal mašetna, ker sem vmes to popravljal in nisem razmišlo še o temo kako je prav.


No zadevo sem popravil. Nisem jemal sprednjega zgloba ker se mi ni dalo še z tem ukvarjat. Ampak sem celo polosovino potegno in menjalnika, tam je bla šplenta, ki sem jo odstrano in imel sem polosovino v roki. Potem sem dobro spral z benzom, spihal z kompresorjem, dobro namazal in sestavil nazaj. To mi je vzelo skoraj cel popoldan, ampak zaj , ko vem bi opravil vrjetno v dveh urah, če ne prej. Vse je enkrat prvič :D
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: menjava manšete

Napisal/-a esem Če nov 03, 2011 5:31 pm

Samo, da si uredil :D
Zdaj pa takoj sprobat
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: menjava manšete

Napisal/-a xalfist Če nov 03, 2011 7:48 pm

Ja avto deluje hehe, če bo kje mast ven tiščalo pa bomo vidli, pri novih nebi smelo, edin tam pri menjalniku sta ostali stari, če ne pa kupim novi pa še tam dam novi objemki pa je toto.
Alfa romeo 147
 
speedfaca
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: To mar 22, 2011 2:53 am
Kraj: celje

Re: menjava manšete

Napisal/-a speedfaca Če nov 03, 2011 9:39 pm

xalfist je napisal/-a:Nabavil sem mašetno v GMT, imajo še največ na zalogi za kie. Mast sem dobil polek. Drgače pa sem pogledal imamo to grafitno tut doma. Mašetna je od spidan GKN. Plastična ravno ni je gumjasta :D ,in tut ne zgleda slaba guma. Tako da upam, da bo zdržala nekaj časa. Ker tut če bi hotel met original bi čakat mogel, ker nimajo nič nikoli na zalogi, pa še cena je za 5 takih ziher, če še ne več.

jas tudi dele večinoma nabavljam v trgovinah gmt-bivši avtoplus in sem kar zadovoljen z deli kar pa nimajo na zalogi pa recimo danes naročiš in potem drugi dan dobiš!
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: menjava manšete

Napisal/-a zlica22 Če nov 03, 2011 10:26 pm

crxdelsol je napisal/-a:
xalfist je napisal/-a:Nabavil sem mašetno v GMT, imajo še največ na zalogi za kie. Mast sem dobil polek. Drgače pa sem pogledal imamo to grafitno tut doma. Mašetna je od spidan GKN. Plastična ravno ni je gumjasta :D ,in tut ne zgleda slaba guma. Tako da upam, da bo zdržala nekaj časa. Ker tut če bi hotel met original bi čakat mogel, ker nimajo nič nikoli na zalogi, pa še cena je za 5 takih ziher, če še ne več.

saj niso nobene aftermarket plastične, vse so gumijaste-eni radi pretiravajo.


Tu se motiš... Vedno več je res plastičnih. Res da ni to ta, trda plastika ampak to je vse prej kot guma...
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: menjava manšete

Napisal/-a zlica22 Če nov 03, 2011 10:29 pm

Glede zbijanja zgloba... Kot sem že napisal, pri nekaterih izvedbah zglob ne gre iz polosovine. Zato je vedno bolje sneti komplet iz menjalnika in zamenjati. Sploh če s tremi udarci ne pade dol... Najdejo se pač vztrajneži, ki toliko časa mlatijo po zglobu, da ta vzame konec...
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: menjava manšete

Napisal/-a AgitatoR Pe nov 04, 2011 8:52 pm

Sam mam Spidan GKN zadnja kolesna ležaja.

Mislim da imajo v GMT kar vredu ponudbo cena-dobljeno. Pa še 15% popusta mam na keš.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: menjava manšete

Napisal/-a xalfist Pe nov 04, 2011 11:33 pm

zlica22 je napisal/-a:Glede zbijanja zgloba... Kot sem že napisal, pri nekaterih izvedbah zglob ne gre iz polosovine. Zato je vedno bolje sneti komplet iz menjalnika in zamenjati. Sploh če s tremi udarci ne pade dol... Najdejo se pač vztrajneži, ki toliko časa mlatijo po zglobu, da ta vzame konec...

Ja saj malo sem probal z rahlimi udarci če bi šel zglob dol, ampak ,ker nisem glih profesionalec sem, raje ubraš lažjo pot in celo dol vzel in jo natakno iz smeri manjalnika, ker si nisem hoto povečati stroškov :D .
Glede sam mašetne pa zgleda kvalitetna guma tako, da ni pomoje nek šmorn. Bomo vidli, če ne pa itak zaj znam pa jo zamenjam v roko 2urah zagotovo :D

AgitatoR je napisal/-a:Sam mam Spidan GKN zadnja kolesna ležaja.

Mislim da imajo v GMT kar vredu ponudbo cena-dobljeno. Pa še 15% popusta mam na keš.


Pa ja, do zaj kaj sem kupoval, za kio vedno je mel del. Pa ko sem reko za ceno je povedal ceno potem pa, ko sem plačo pa je blo še ceneje, kot mi je prvo reko zgleda ,da je na gotovino še dodaten popust.
Alfa romeo 147
 
drajv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To mar 22, 2016 2:16 pm

Re: menjava manšete

Napisal/-a drajv Po okt 02, 2017 12:52 pm

Kakšen je namen kolesna manšete?

Lp.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: menjava manšete

Napisal/-a nebivedu Po okt 02, 2017 1:17 pm

drži mast v zglobu, da se zglob maže.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: menjava manšete

Napisal/-a pskoda Po okt 02, 2017 1:36 pm

In ščiti zglob pred zunanjimi vplivi (kamenčki, voda, blato,...).
Če je manšeta počena in je šla mast ven se bo zglob kmalu uničil in bo potreben menjave in bo veliko dražje kot samo manšeta in mast
Lp
 
drajv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To mar 22, 2016 2:16 pm

Re: menjava manšete

Napisal/-a drajv Po okt 02, 2017 2:56 pm

Hvala.

Mimogrede, kateremu uradnemu Citroenovemu servisu v Ljubljani najbolj zaupate?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 53 gostov