Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a pistON Po dec 19, 2011 6:30 pm

Lani na testnem Sharanu: bilo je pozimi, okrog ničle, torej nobene vročine. Po 15 ih km vožnje ga ugasnem in potem je ventilator hladilnika tulil še cca. 2 minuti.
Zdaj se mi je pa že dvakrat letošnjo zimo to zgodilo na Alhambri: ista zgodba: 15 km normalne vožnje, temperature okrog ničle, ko ga ugasnem, pa tuli kot da je stal v koloni pred trajektom sredi največje vročine.

Ponavljam: zgodilo se je dvakrat. To relacijo pa delam vsak dan dvakrat.
Kateri senzor je fuč?
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a legendarac Po dec 19, 2011 6:48 pm

Možno je da se ti je čistil DPF filter.
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a pistON Sr jan 04, 2012 10:21 am

Kakšno vezo ima DPF filter s hladilnikom? :?
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a hrošč Sr jan 04, 2012 11:03 am

No, odgovor na to vprasanje pa tudi mene zanima. Se nam je namrec isto zgodilo na Passatu l. 08, 2.0 tdi masina in se vedno ostaja uganka, ali je to kaka napaka ali finta.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a Fan Sr jan 04, 2012 9:49 pm

Pozdravljeni

VAG grupa ima povezano elektroniko klimatske naprave z ventilatorjem.............................včasih se zgodi, da mikro rele "zapika", posledično ostane ventilator prižgan, kjub temu, da je motor ugasnjen in ključ vzet iz ključavnice. Lahko pa malo "šepa" senzor temperature motorja, efekt je enak.
Vozilo priklopite na tester, postavite ga v test komponent in se zapeljite z vozilom. V koliko kaj od naštetega nagaja se to lepo vidi.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a sašo5 Sr jan 04, 2012 10:29 pm

legendarac je napisal/-a:Možno je da se ti je čistil DPF filter.

101% je tako.....
pistON je napisal/-a:Kakšno vezo ima DPF filter s hladilnikom? :?


če prekineš regeneracijo z ugašanjem avta, le ta nadaljuje "z delom" do konca in posledično temu ventilator dela (pač ohlaja sistem) cca 800 stopinj je v igri)) sem tudi sam leta 2008 :shock: ko sem prvič to opazil na audiju...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a esem Sr jan 04, 2012 11:17 pm

Če lahko to malo obrazložiš? Rekel je, da je avto ugasnil, torej motor ni delal, delal je samo ventilator. Kako lahko regenerira DPF ob ugasnjenem motorju?
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a LinuxFuter Sr jan 04, 2012 11:40 pm

Mogoče se gre za varnostno hlajenje DPF-a ki je pregret zaradi čiščenja?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a sašo5 Sr jan 04, 2012 11:46 pm

LinuxFuter je napisal/-a:Mogoče se gre za varnostno hlajenje DPF-a ki je pregret zaradi čiščenja?

recimo temu tako_zadevo se mora zaključit in ohladit :arrow: tako tudi na servisu raztolmačijo, če kdo vpraša. V teh. knj. ne piše o tem nič, razen za primere, ko se rumena lučka prižge, kako potem postopek izpeljat do konca....
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a nevermind Če jan 05, 2012 1:03 am

Par let nazaj sem imel avto z DPF-jem in je identično delalo... tako, da brez skrbi :) V 50000 km (toliko sem naredil z njim) je velikokrat delal ventilator, ko sem ugasnil avto... in tudi ko stojiš recimo na semaforju se ''štandgas'' dvigne z 850 rpm na nekje 1000 rpm.

Kakor sem si jaz razlagal obstajao dve vrsti regeneracije. Ta ''švohnejša'' in bolj ''močna'' :) nevem kako drugače naj razložim. Vglavnem, tista ''močnejša'' je nekako takole, da avto dobesedno trokira (obratomer) in je najboljše, da si takrat izven mesta (najboljše na AC, če je možnost), daš v 3. in po gasu - držiš nekaj minut nad 3000 rpm, da se vse spuca. No to se mi je v 50000 zgodilo 2×. Ventilator se je pa velikokrat prižigal, ko sem se vozil po mestu in kratke relacije. Pa tak čuden vonj z avspuha je bil in če si dal roko odspodaj je bilo čutit toploto.

Upam, da sem kaj pomagal, lp.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a esem Če jan 05, 2012 1:51 am

Ta, da bi ventilator hladilnika hladil "pregret" DPF ob stoječem avtu z ugasnjenim motorjem, je malo bosa. Če konstruktorji mislijo, da tako lahko ohladijo DPF, zaslužijo precej skeptičen aplavz - a dvomim oz mislim, da je kaj drugega posredi. Je pa res, da zaradi velike vročine ob (prekinjeni?) regeneraciji pride prav vsak vetrič oz prdec tam spodaj.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a mardy Sr avg 05, 2020 8:48 am

No pa sem našel primerno temo...

Passat b8 l. 2017, 1.6tdi.... nekajkrat že opazil, da po cca. 15km normalne podeželjske vožnje ostane ventilator prižgan, tudi v hladnejšem vremenu. Temperatura vode je konstantna 90°C, temperatura olja pa se tudi giba okrog 90 +/- 4.

Zatorej je temu kriva regeneracija DPF-a, ali se motim? :)

Je pa drugače avto dnevno vožen po AC, 100km na dan.


lp!
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a golfabimu Sr avg 05, 2020 4:50 pm

Gre za povsem normalen pojav pri prekinjeni regeneraciji dpf-a. Pa tud vedno ne bo ostal prižgan po prekinitvi. Triger je določena temperatura na vhodu in izhodu iz dpf-a. Ventilator pa ostane prižgan, da ohladi malo motorni prostor in posledično komponente v njem, saj avto, ko stoji ni nobenega pretoka zraka,...notranjost se pa konkretno segreje ravno zaradi regeneracije. Tako da samo mirno.

Lp,
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a reli92 Sr avg 05, 2020 10:16 pm

Popolnoma normalno ce se prekine dpf regeneracija. Dostikrat se opazi da se regeneracija izvaja, ce so obrati v stantgasu malo povisani, avto pa ima bolj globok zvok. V glavnem popolnoma normalno pri vseh 2.0tdi.

Tistih 15km normalne voznje je ravno dovolj, da izpolni vse pogoje ze aktiviranje regeneracije (temperatura motorja, olja, dpfja itd). Nasljednic na avtocesto na okoli 2500-3000 obrqtov za 20 min konstantno da se regeneracija konca. Dokler ne bo koncano jo bo vedno probalo izvajati pri izpolnjenih pogojih, in ce jo bote prekinjali se bo to dogajalo dokler nebo masa saj v dpfju padla pod doloceno mejo
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a motom Če avg 06, 2020 5:31 am

Ne gre to tako enostavno. Regeneracija se sproži pri 24g saj. Nato ti npr.pade na 20g in prekineš. Zdaj nima smisla it na avtocesto, ker spet čaka na 24g. Je pa res, da če v drugo prekineš, potem gre izvajati regeneracijo takoj, se pravi tudi pri 20g.
Še najbolj smiselno je, da ko prideš domov in vidiš, da ti laufa ventilator in nisi ugasnil avta, pustiš laufati na mestu, dokler ventilator ne ugasne. Pogoj je, da nisi ugasnil. Zdaj opravi polovično regeracijo do 12g. Še bolje pa da se odpelješ na 10min vožnjo in se naredi regeneracija do konca.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: alhambra 2.0 TDI: ventilator hladilnika po 15-ih km

Napisal/-a Ivan36 Če avg 06, 2020 8:35 am

Jap. Prvič v 5 letih sem občutil regeneracijo dizla na lokalni cesti :DDD :shock: Nekaj je smrdelo v notrajost vozila po skurjeni nafti podobno Webastu pozimi ... Se tako peljemo v koloni ene 5 km in vonj postane bolj oster pa ga najdem 3 vozilo pred nami, Astra letnik 15/17 model karavan :lol: :roll: V glavnem so vozili ene 75 kmh še ene 15 km pa se je vonj počasi porazgubil in tudi dimililo ni več iz Astre! Ako bi tisti majster vozil vsaj 90 kmh bi regeneracijo prej končalo, tako je smradil ene 18km na dolgo :roll: :evil:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 89 gostov