Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a Fan To apr 05, 2016 12:43 am

ucmanster je napisal/-a:Avto je ford tourneo connect, Zadaj diski. Ročna tudi na diske.

1. SAmo ne vem zakaj se na disku, ki smo ga že 2x stružili, se po kakih 14 dneh naredi kot neka patina. (skoraj kot teflonska obloga)

2. Zdaj sem se odločil, da hočem ročno ki DELA. z mehanikom sva prišla do odločitve da probava novo čeljust (obnovljeno). Namontirala sva novo samo na eno stran. Vendar tako slabo prime, da lahko kolo vrtiš na roke, ko je avto v luftu.


1. To se že dolgo časa ne dela, Ni mi jasno kaj ljudje/mehaniki razmišljajo, v koliko pri prvem brušenju ne pomaga nič, zakaj brusiti še drugič - tako se samo umetno stanjša disk!
2. Ja, vaš mojster ne zna nastaviti štartne pozicije zavornega cilindra :) , pa se parkirna zavora v cilindru ne nastavi, posledično ni dovolj sile
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
ucmanster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne sep 30, 2012 11:31 am

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a ucmanster Ne maj 15, 2016 6:42 pm

Hvala za odgovor!

Sem ga šele danes videl, saj imam od takrat ko sem nazadnje poslal, drug problem, in se s problemom ročne nisem ukvarjal.

Namreč, ko smo popravljali ročno, smo naredili nekaj, da še glavna zavora ne dela. In problem je, da nimam pojma kaj.

problem je, da zavorni pedal leze noter. Najprej smo posumili, da smo z odzračevanjem uničili glavni cilinder, ker smo med predzračevanjem pritiskali pedal do dna in da bi se gumice v cilindru uničile, ker so se drgnile po tistem območju cilindra, kjer se navadno ne. Potem smo zavorni cilinder "začepili", da smo ga sprobali. In pedal je bil trd. Torej smo to, da je kriv cilinder odpisali.

Zdaj sumimo, da je kriva ABS enota. Da se je morda kak ventil v tej enoti zapacal. namreč, ko smo odzračevali, je ven prihajalo precej umazano olje. BTW...a bi to napako na testerju pokazalo?

Sem se šel o zadevi pozanimat na Fordov servis. Tam pa mi pravijo, da je ponavadi kriv za tako napako nepovratni vakum ventil

Kaj bi po vašem mnenju bilo krivo? namreč ne morem se odločiti, kateri del naj najprej probam zamenjati.
Je pa potrebno dedeti, da pred tem nisem imel te težave in je skoraj gotovo posledica odzračevanja in da bi verjetno bila napaka nekje kjer je olje, saj ne vem kako bi recimo ravno sedaj se pokvaril nepovratni vakum ventil.

naj omenim še, da ko smo odzračevali z napravo za odzračevanje, smo to počeli ob ugasnjenem motorju dokler ni zrak več prihajal. Vendar je potem, ko smo motor zagnali in odzračevali naprej, spet prišlo po cevki nekaj zraka.

Hvala za odgovor!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a pskoda Ne maj 15, 2016 7:10 pm

Zgleda, da je zrak v sistemu.
Lp
 
ucmanster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne sep 30, 2012 11:31 am

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a ucmanster Ne maj 15, 2016 7:17 pm

pskoda je napisal/-a:Zgleda, da je zrak v sistemu.


al smo odzračili z napravo za odzračevanje

Poleg tega pa, če bi bil le zrak v sistemu, bi pedal po nekajkratnem pritiskanju postal trd. Ta pa ne
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a Fan Ne maj 15, 2016 8:16 pm

Tisto kolo ki se je podiral - karkoli demontiralo od zavor .................
Nežno stisnite ( "patent klešče" ali s kakšnim drugim pomagalom ) fleksibilno zavorno cev, ter preverite kakšen je zavorni pedal, če je na vrhu in trd, se počasi kolo po kolo snema klešče in sprosti fleksibilne cevi, na tistem kolesu ki se bo pojavilo padanje pedala, je okvara ali kaj narobe sestavljeno.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
ucmanster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne sep 30, 2012 11:31 am

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a ucmanster Ne maj 15, 2016 8:44 pm

Fan je napisal/-a:Tisto kolo ki se je podiral - karkoli demontiralo od zavor .................
Nežno stisnite ( "patent klešče" ali s kakšnim drugim pomagalom ) fleksibilno zavorno cev, ter preverite kakšen je zavorni pedal, če je na vrhu in trd, se počasi kolo po kolo snema klešče in sprosti fleksibilne cevi, na tistem kolesu ki se bo pojavilo padanje pedala, je okvara ali kaj narobe sestavljeno.


A potem bi odmislili, da bi bil kriv kriv ABS enota al pa nepovratni vakum ventil?

Kakšna okvara bi pa to hipotetično lahko bila? Na čeljusti? da bi puščalo olje, ni nikjer videti. v bistvu čeljust se je le ena snela dol....

No hvala zaenkrat. bomo jutri kaj probali. LP!
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a Fan Po maj 16, 2016 12:47 am

ucmanster je napisal/-a: 1. A potem bi odmislili, da bi bil kriv kriv ABS enota al pa nepovratni vakum ventil?
2. Kakšna okvara bi pa to hipotetično lahko bila? Na čeljusti? da bi puščalo olje, ni nikjer videti. v bistvu čeljust se je le ena snela dol....


1. Ja, ni krivo nič od naštetega
2. Kot sem že napisal je na enem kolesu napaka in to čisto šolska. V koliko vam Ljubljana/Vič ni predaleč, se oglasite in bomo hitro našli napako. Kako? Sem napisal v zgornjem postu.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
ucmanster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne sep 30, 2012 11:31 am

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a ucmanster Po maj 16, 2016 6:40 am

Fan je napisal/-a:
ucmanster je napisal/-a: 1. A potem bi odmislili, da bi bil kriv kriv ABS enota al pa nepovratni vakum ventil?
2. Kakšna okvara bi pa to hipotetično lahko bila? Na čeljusti? da bi puščalo olje, ni nikjer videti. v bistvu čeljust se je le ena snela dol....


1. Ja, ni krivo nič od naštetega
2. Kot sem že napisal je na enem kolesu napaka in to čisto šolska. V koliko vam Ljubljana/Vič ni predaleč, se oglasite in bomo hitro našli napako. Kako? Sem napisal v zgornjem postu.



1.potem pravite, da to pogrezanje pedala sploh ni značilen simptom za slabo ABS enoto oziroma slab vakum ventil?
2.Žal imam avto na dolenjskem in s takimi bremzami ne morem nikamor. Bi pa morda, ko bi zrihtali glavne bremze, prišel popravit ročno zavoro. A pri vas tudi obnavljate čeljusti. (če bi to bilo. kot sem že prej enkrat dejal, smo eno obnovljeno že nataknili, pa ni bilo nič bolje. kolo si navkljub zategnjeni ročni lahko obrnil na roke. lahko tudi, da čeljust ni bila v redu obnovljena al kaj jst vem :cry: ). Je pa problem tud, da je zdaj že več kot en mesec odkar mi je potekla registracija. No, nekaj dni mi še ni treba tablic nazaj nest, tako, da bi se upal priti tud na Vič. oops

p.s.: a lahko vsaj namignete kaj bi to lahko bila "šolska napaka"?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a TrijoAdijo Po maj 16, 2016 7:42 am

Kdo je obnavljal zavorno čeljust?
Če imaš avto na dolenjskem,ga dostavi do Jeniča (zavorni servis).
Če ne veste kaj počnete, raje bremze pustite pri miru. Je postopek,kako nastavit ročno bremzo,očitno ste zgrešli na polni črti.
Slab vakum ventil? Ja....možno...ampak se pedal ne bi pogrezu zarad njega,ampak bi bil trd ko kamen.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
ucmanster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne sep 30, 2012 11:31 am

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a ucmanster Po maj 16, 2016 7:53 am

Kdo je obnavljal zavorno čeljust, ne vem. Je bla obnovljena nabavljena. Mislim da v Motoroilu.

Ja verjetno bom res do Jeniča dostavil, če danes...jutri ne zrihtamo glavnih bremz. Sem klical asistenco pa mi žal do ljubljane nočejo peljat.

Hvala zaenkrat.

p.s.: A zaštekana ABS enota pa tudi ne bi imela takega simptoma. Kot pravim, mi so na fordovem servisu rekli, da niso imeli takih primerov. Mi je pa en tretji mehankar rekel, da bi to lahko bilo.

LP!
 
ucmanster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne sep 30, 2012 11:31 am

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a ucmanster Sr jul 06, 2016 6:37 pm

no, da poročam, kaj je blo narobe. Krive so bile boscheve zavorne ploščice (nove). Zdaj mam Tekstro al neki tazga in dobro prime

da je pedal not lezu, je pa neki na glavnem cilindru zrihtal sploh ne vem kaj, majstra ni blo doma, ko sem avto prevzel, na računu pa ni nič pisalo. :) Ampak dela zdaj :)
 
Ytsejam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če maj 27, 2010 7:08 am

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a Ytsejam To jan 03, 2017 9:25 pm

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme bom napisal kar tukaj saj menim, da je problem precej podoben.

Imam Avensisa 2007 letnik in na TP so ugotovili, da mi leva stran slabše "deluje" kot desna. Ker so bili prazniki in vsi "resni" mehaniki nedosegljivi sem prek prijateljev našel "mehanika", ki je bil pripravljen nastaviti ročno zavoro. No precej hitro se je izkazalo, da o svojem poslu ne ve prav veliko. Zamenjal mi je "pakne" (proizvajalca žal ne poznam) vendar mi ročna zavora še vedno ni prijela. Nakar mi je uspelo dobiti drugega mehanika, ki je dejansko vedel kako se stvari streže in hitro ugotovil, da je leva "zajla" pretegnjena. "Zajlo" smo zamenjali in na mestu ročna zavora zelo dobro prime. Ampak že pri majhni hitrosti jo lahko čist do konca zategnem, pa se praktično hitrost avtomobila skoraj da ne zmanjša. Nova je zajla in pakne, diski pa imajo prevoženih 10k km.

Mehanik ima idejo, da bi diske iz notranje strani jutri poskušali postružiti. Ali ima kdo kakšno drugo idejo kaj bi lahko še naredil?


Lp
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a ojnica Sr jan 11, 2017 1:59 pm

Zakaj pa niste menjal obeh.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ročna zavora problem

Napisal/-a Fan Sr jan 11, 2017 9:29 pm

Ytsejam je napisal/-a:Mehanik ima idejo, da bi diske iz notranje strani jutri poskušali postružiti. Ali ima kdo kakšno drugo idejo kaj bi lahko še naredil


Zamenjate mehanika, pa bo problem cenejše rešen.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov