Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
logic14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če feb 02, 2012 7:31 pm

Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a logic14 Če feb 02, 2012 7:36 pm

Avto: Renault Megane II l.2004 Privilige Lux

Imam sledeči problem pri zaviranju ko obračam volan(levo/desno) mi praska po plastiki. In je prav moteče. Opazil sem da mi sedaj nagaja že tudi tempomat, katerega mi pri prižganem smerniku v levo ko zavijam na avtocesti pri hitrosti od 130-140km/h kar izklopi, samo v tem območju hitrosti zaenkrat in pa z prižganim smernikom.

Slike:
Slika

Slika

Ne vem če bi moralo to tako stati.. Ker tist bel je kabel kokr sem gledu. In tista črna plastika ki je odvojena stran se mi zdi da praska po plastiki pri zavijanju levo ali desno.. Kaj bi bilo treba menjati? In približen strošek zamenjave..
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a joztom Če feb 02, 2012 8:13 pm

To povzroči okvarjena ovojnica volana, cca 100€. Sam to težko popravljaš, ker je treba volan dol. Paziti je treba na airbag, da ti ga ne razgoni.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a Patrik_A3 Če feb 02, 2012 9:15 pm

ovojnica volana. ščasoma ti bo začelo pokat ko boš sukal volan kot ropotulja. Na koncu je vedno bolj pokalo dokler mi ni napisalo SERVICE

Imel enako težavo (megane 2004), ampak leta 2007. Na pooblaščenem renault servisu me je prišlo malo pod 200 € , kolikor se še spomnim.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
logic14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če feb 02, 2012 7:31 pm

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a logic14 Če feb 02, 2012 9:49 pm

.. hjaa nič zgleda da bom moral to menjat.. To potem pridejo vsi tisti kabli novi? ker tist beli kabel sklepam da je tut za tempomat notr? Kr zdej mi ga ucasih kr prekine.. kr drugač morm potem še ekstra kabel menjat.. kr sm opazu na levi strani volana da je kot malo zbrušen ..
 
logic14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če feb 02, 2012 7:31 pm

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a logic14 Sr feb 15, 2012 8:17 pm

so mi zamenjali ovojnico.. tempomat tudi zdej deluje, je biu kontakt pri žarnici neki hin, in je gubil stik in je zarad tega metalo tempomat ven :)..
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a berlonso Ne mar 15, 2020 12:23 am

Osvežujem staro temo, da ne odpiram nove.
Torej Scenic II, letnik 2008 1.5dci.
Po simptomih gre za volansko ovojnico. Dva tedna mi je v volanu med parkiranjem plasticno pokalo, nakar ne poka vec, prizgala pa se je airbag lucka.
Trenutno je mehanik zaseden, ali se lahko vseeno vozim, ali je se kaj povezano s tem in lahko odpove?
Se dobi del v avtotrgovinah ali samo Renault servisi?
 
errhec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So jun 24, 2006 2:17 pm

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a errhec Ne mar 15, 2020 8:30 am

Verjetno potrebuješ nekaj TAKEGA.

Naj mehanik preveri.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a Firediver Ne mar 15, 2020 9:19 am

V okvari imaš nekaj takega (vizuelno, da si predstavljaš):
https://anunturi-auto.4tuning.ro/spiral ... t/?sort=12

Mislim, da se da zamenjati samo to (brez obvolatskih stikal).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a berlonso Ne mar 15, 2020 10:00 am

Hvala za odgovore. Nisem si znal predstavljat kako to izgleda. Bomo priklopili na tester in nasli kje je tezava. Po simptomih bi znalo bit to. Trenutno n v guzvi, tako da nekaj kilometrov bi se moral narediti v takem stanju, ali mislite da je lahko se kje ostanem zaradi napake na napeljavi (npr. da elektronika ne bi dovolila vziga itd.)? Ce je tako ga bi raje peljal na pooblascenca da imam zrihtano.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a Fan Ne mar 15, 2020 10:55 am

Za začetek se naj sname volan in pogleda zakaj "drgne/praska", predvidevam da je okvara poškodovala žico/napeljavo od blazine v volanu - to se lahko popravi - s cinjenjem. Je pa dobro vedeti, kam se dotika poškodovana žica od blazine - v koliko pride do stika, se bo blazina sprožila. Kar pa si ne želite videti.
Ali stekla zadnjih vrat delujejo?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a berlonso Ne mar 15, 2020 4:57 pm

Vsa 4 stekla normalno delujejo, razen prvo voznikovo je potrebno kdaj 2x pritisniti. Ko je ta napaka za airbag izpisana, ne dela tempomat. Je pa pokanje izginilo, istocasno ko se je izpisala napaka za airbag. Praskanja ni bili nikoli, samo plasticni pik ko se je manevriralo na kaksnem parkingu. Ce bo vse ok, se bomo ta teden dobili, vprasanje ce bodo avtotrgovine se odprte. Bomo vidli sproti.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a berlonso Ne jun 14, 2020 7:26 pm

Da napišem zaključek, menjana je bila volanska ovojnica brez stikal, cena nove Valeo okoli 160€ in tako je ta težava odpravljena. Airbag lučke ni več in tempomat dela normalno.
Je pa še napaka el.ročne zavore, funkcionira normalno, a javlja napako. Po pregledu ugotovljeno, da je napaka v "škatli" zadaj, kjer je motorček za povlek žic. Bojda dokaj običajna napaka, s kar dragim rezervnim delom. Bom preveril, če najdem kje rabljeno škatlo, če jo kdo ima/ve zanjo, prosim na dan z info. Gre pa za Grand Scenic II, 2008 letnik.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a Fan Po jun 15, 2020 10:09 am

V koliko parkirna zavora deluje normalno, javlja samo napako, v tem primeru ni motorček, lahko je senzor potega. Priklopite vozilo na spodoben tester in s testerjem zaženite elektronsko parkirno zavoro, pa se bo takoj videlo kaj nagaja.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a berlonso To jun 16, 2020 5:19 am

Slabo sem se izrazil, elektronika (torej senzor) naj bi bil kriv, okvaril naj bi se z leti zaradi kondenza. Se da menjati samo senzor?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Megane II praskanje v volanu

Napisal/-a Fan To jun 16, 2020 7:54 am

Ja, lahko se menja samo senzor in ponovno ponastavi modul
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov