Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a Courage™ Sr feb 08, 2012 7:50 pm

Ok, po dosedanjih izkusnjah sem ugotovil sledece.

Ce rocico za aktiviranje brisalcev in spricanje z vodo potegnes do konca, se aktivira tako pranje vetrobranskega stekla kot pranje zarometov. Ce rocico potegnes k sebi cisto malo, se aktivira samo pranje vetrobrana. Ker tega nisem vedel, na cesti pa sem zelo dosti, sem seveda vetrobransko steklo vedno pral z vleko rocice do konca. Kaj se je zgodilo ?

Odlomila sta se mi oba pokrova za pranje zarometov, in sedaj imam v odbijacu dve nagravzni luknji. Verjetno sem pokrove zgubil na avtocesti, saj so mi na Kolmanicu rekli, da ni priporocljivo pranje zarometov nad 25 km/h.

WTF ???

Ima to sploh kak smisel ?? A zdaj naj na avtocesti pri 130 km/h ob dezju se pazim, da rocice ne potipam prevec, da mi ne odletita pokrova ? Naj dodam se to, da pokrov (ABS plastika, 2 cm x 3 cm, nepobarvan) stane 70€, a so tile normalni ??

Se je mogoce to zgodilo se komu ?
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a Courage™ Sr feb 08, 2012 7:52 pm

Se slika odbijaca.

Slika
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a simply Sr feb 08, 2012 7:56 pm

Sami zadevo dokaj pogosto uporabljamo na službenih Passatih in Audijih - vsi imajo Xenon.

Nikoli ni še nič odpadlo, pa verjemi da se veliko uporablja in nikoli ne gleda na hitrost vožnje - tudi okrog 160km/h.
 
funfnull
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne okt 16, 2011 9:05 am

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a funfnull Sr feb 08, 2012 7:59 pm

Slika
 
Uporabniški avatar
DJ_MiheC
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne okt 29, 2006 11:22 am

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a DJ_MiheC Sr feb 08, 2012 8:11 pm

Tudi sam prvič slišim, da se nebi smelo uporabljati pranja žarometov nad določeno hitrostjo. Kot zgoraj omenjeno, tudi pri veliki hitrosti nobenih težav.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a INFINITI Sr feb 08, 2012 9:05 pm

Jebenti kak izgovor - pa jaz sem na Superbu in BMW-ju pribijal pranja žarometov tudi na maximlalni hotrosti vozila pa se ni nikoli nič zgodilo.
Dej dobro preglej knjižico za navodila in če ni tega notri zahtevaj vse brezplačno, da ti porihtajo - pa še pri uradnem zastopniku naredi halabuko okoli tega - katastrofa! :huh:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a lizard Sr feb 08, 2012 10:32 pm

To glede 25 km/h sigurno ne drži - saj je pranje žarometov pri xenonu še najbolj pomembno ravno na avtocesti, da preprčuješ zmrzovanje, saj se xenon precej manj greje kot halogenske žarnice. In na AC se toplota z žarometov odvaja še hitreje zaradi višje hitrosti zraka. Torej zrmzovanje nastopi hitreje, saj se toplota odvaja hitreje kot se dovaja s strani žarnic. To je seveda v primeru, če so padavine.

Če pa za Insiginio to glede 25-ih km/h drži, pa to vsekakor mora pisati v navodlih za uporabo, ampak sem prepričan da temu ni tako. Če še imaš garancijo, morajo to menjat zastonj.
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a WMB Sr feb 08, 2012 10:40 pm

INFINITI je napisal/-a:Jebenti kak izgovor - pa jaz sem na Superbu in BMW-ju pribijal pranja žarometov tudi na maximlalni hotrosti vozila pa se ni nikoli nič zgodilo.
Dej dobro preglej knjižico za navodila in če ni tega notri zahtevaj vse brezplačno, da ti porihtajo - pa še pri uradnem zastopniku naredi halabuko okoli tega - katastrofa! :huh:


Pri oplu bi lahko rekli, da je plošče preglodala rja in je pač padlo stran vse skupaj...ampak pri plastiki....tu je še lažje...pač počijo nosilči pri vodilih in smo tam kjer smo.
Pomoje je to zaradi slabega vitrexa in je zmrznilo v notranjosti pri šobi in ko je naslednjič nekdo hotel pošpricat, je vse skupaj počilo in plastika je ostala nekje ob cesti...
FOLCIKA - SCIROCCO
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a LukL Sr feb 08, 2012 10:54 pm

to je nekaj standardnega na citroenih c8 ipd... ker je zdej pač mrzl.. in te šobe pač imajo velik pritisk in močno voljo vračanja nazaj v sedišče(fedra) in zato ker jo tak močn zabije nazaj dol plastika pač poči ob tej priložnosti mrzlega vremena...

na volvotu imam brisalce na žarometih, pa sta mi ostala vsak v svojo smer obrnjena en dol en gor, in zdej se ne premakne nikamor... zgleda pr - neb smel tega vkljapljat, sam ko je kr avtomatsko :/
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a Courage™ Če feb 09, 2012 1:31 am

lizard je napisal/-a:To glede 25 km/h sigurno ne drži - saj je pranje žarometov pri xenonu še najbolj pomembno ravno na avtocesti, da preprčuješ zmrzovanje, saj se xenon precej manj greje kot halogenske žarnice. In na AC se toplota z žarometov odvaja še hitreje zaradi višje hitrosti zraka. Torej zrmzovanje nastopi hitreje, saj se toplota odvaja hitreje kot se dovaja s strani žarnic. To je seveda v primeru, če so padavine.

Če pa za Insiginio to glede 25-ih km/h drži, pa to vsekakor mora pisati v navodlih za uporabo, ampak sem prepričan da temu ni tako. Če še imaš garancijo, morajo to menjat zastonj.


Zadeva dejansko piše v navodilih za uporabo, tako da brezplacno popravilo ne pride v postev!
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a Courage™ Če feb 09, 2012 1:31 am

WMB je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Jebenti kak izgovor - pa jaz sem na Superbu in BMW-ju pribijal pranja žarometov tudi na maximlalni hotrosti vozila pa se ni nikoli nič zgodilo.
Dej dobro preglej knjižico za navodila in če ni tega notri zahtevaj vse brezplačno, da ti porihtajo - pa še pri uradnem zastopniku naredi halabuko okoli tega - katastrofa! :huh:


Pri oplu bi lahko rekli, da je plošče preglodala rja in je pač padlo stran vse skupaj...ampak pri plastiki....tu je še lažje...pač počijo nosilči pri vodilih in smo tam kjer smo.
Pomoje je to zaradi slabega vitrexa in je zmrznilo v notranjosti pri šobi in ko je naslednjič nekdo hotel pošpricat, je vse skupaj počilo in plastika je ostala nekje ob cesti...


Pokrova sta mi odpadla poleti, na poti na morje. Najprej en, cez kaksen mesec pa se drugi.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a crxdelsol Če feb 09, 2012 7:06 am

No zdaj vemo zakaj vse insignije tako "žarijo" ko se peljejo proti tebi...ker lahko perejo luči samo v križišču.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a IcEm4n Če feb 09, 2012 7:47 am

Vandalizem maš zavarovano?

Drgač pa vem za par primerov, ko jim je isto pr Insignii med vožnjo odpadel pokrovček. Zanimivo, da se to dogaja samo pri Insigniah, pri drugih (tud pr Oplu) pa ne.
Slika
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a roberto-82 Če feb 09, 2012 9:09 am

mam jaz tudi na zafiri pranje pa sem ž šprical tudi pri 200+km/h pa zaenkrat ni nič padlo stran pa ima avto že 200k km prevoženih.
Če imaš zavarovan vandalizem ni panike v kolikor ga pa nimš ga pa daj naknadno in čez čas uveljavljaj :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a rhino Če feb 09, 2012 10:50 am

Isto se je zgodilo na očetovi Insigni-i. Ampak je odpadel pokrovček le na eni strani.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a crxdelsol Če feb 09, 2012 10:52 am

Kaj pol ko drugega kupiš se ga neda nekak boljše pritrdit ?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a INFINITI Če feb 09, 2012 12:49 pm

Iskreno me veseli da uporabniki delijo te izkušnje. Osebno nebi NIKOLI pri kupovanju vozila pomislil na kaj takšnega; da moraš voziti max 25 km/h če ne ti plastike letijo naokoli in takšnih je verjetno 99% kupcev.
Se mi zdi neverjetno skratka, da je kaj takšnega možno pri današnjih vozilih. Glede na to da je to v navodilih pomeni da so dejansko tudi vedeli za to zgodbo in zveš jo tudi kot kupec ko se ti to zgodi... svašta! :huh:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a Courage™ Če feb 09, 2012 11:09 pm

crxdelsol je napisal/-a:Kaj pol ko drugega kupiš se ga neda nekak boljše pritrdit ?


Ja, lahko ga zalepis na odbijac.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a Courage™ Če feb 09, 2012 11:11 pm

INFINITI je napisal/-a:Iskreno me veseli da uporabniki delijo te izkušnje. Osebno nebi NIKOLI pri kupovanju vozila pomislil na kaj takšnega; da moraš voziti max 25 km/h če ne ti plastike letijo naokoli in takšnih je verjetno 99% kupcev.
Se mi zdi neverjetno skratka, da je kaj takšnega možno pri današnjih vozilih. Glede na to da je to v navodilih pomeni da so dejansko tudi vedeli za to zgodbo in zveš jo tudi kot kupec ko se ti to zgodi... svašta! :huh:


Pokrov je pritrjen res sramotno slabo, v bistvu je na "klik", ni cudno, da ga odnese ze pri malih hitrostih.

Kot vidim je vec takih primerov, upam, da bo kdo prebral to temo in se vsaj pri zavarovanju avta zavaroval proti tem nepotrebnim stroskom.

Ob priliki se poslikam kako hudo grdo zgleda brez pokrovov.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Insignia - pokrovi pranja zarometov

Napisal/-a tomzzi So feb 11, 2012 12:54 pm

To glede 25 km/h... Pač eden (slab) izgovor. Naj vzamejo navodila v roke in ti to na licu mesta tudi pokažejo... Sicer nisem 100% ampak 99%, da to ni nikjer omenjeno. Garancija? Vsekakor.
Mogoče pa res kje pod opombami pranja žarometov piše: v primeru pranja žarometov zmanjšajte hitrost vozila na 25 km/h oziroma do 25 km/h saj pri večji hitrosti lahko odletijo pokrovčki... :lol: Si predstavljate? :mrgreen:

Edit: ja imajo nekaj bolnih izgovor in se ne čudim temu. Sicer pa je verjetno res vzrok zato slaba pritrditev/konstrukcija dela oziroma način pritrditve.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov