Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
rok1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So dec 18, 2010 7:57 am

Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a rok1 Sr feb 08, 2012 8:47 pm

Pozdravljeni!
Slišal sem govorice, da naj bi pooblaščeni servisi brezplačno menjavali šobe na vw passat 2.0 tdi. Zanima me, če ima mogoče že kdo kakšne izkušnje glede tega..... Prosim za kakršnkoli koristn podatek. l.p.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a RedBull™ Sr feb 08, 2012 8:53 pm

Najbolje, da se oglasiš na bilokaterem pooblaščenem servisu in naj na podlagi tvoje številke šasije ugotovijo če ima dotično vozilo kakšne servisne akcije...
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
rok1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So dec 18, 2010 7:57 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a rok1 Sr feb 08, 2012 9:01 pm

To sem tak imel namen iti na servis povprašati, sam je je vseeno prvo zanimalo, če je že imel kdo kakšne izkušnje s tem oz. so mu mogoče že zamenjali, da me nebi kar na hitro tam odslovili.
 
Uporabniški avatar
baroax
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Sr apr 05, 2006 3:01 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a baroax Sr feb 08, 2012 9:08 pm

Meni so zamenjali zastonj na golfu, ampak takrat ko se mi je pokvaril. Prva okvara, prva šoba, zamenjali dve (prvo in drugo), druga okvara čez 15 dni. Spet vlečna služba, zamenjali še tretjo in četrto.

lp
 
all4you2
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: To apr 30, 2002 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a all4you2 Sr feb 08, 2012 9:15 pm

rok1 je napisal/-a:Pozdravljeni!
Slišal sem govorice, da naj bi pooblaščeni servisi brezplačno menjavali šobe na vw passat 2.0 tdi. Zanima me, če ima mogoče že kdo kakšne izkušnje glede tega..... Prosim za kakršnkoli koristn podatek. l.p.


Zdravo,
znanec ca. mesec nazaj. Avto ostal na cesti. Menjav vseh štirih šob naenkrat na Porsche Verovškova. Avto letnik 2006.
Menda gre do 7 let in do 250.000 prevoženih?


lp
 
Uporabniški avatar
baroax
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Sr apr 05, 2006 3:01 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a baroax Sr feb 08, 2012 9:17 pm

Ja do 7 let. Za kilometre pa ne vem.

lp
 
rok1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So dec 18, 2010 7:57 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a rok1 Sr feb 08, 2012 9:21 pm

hvala za informacije! Meni je avto danes obstal in ko smo ga priklopili na računalnik je javil da je ene diza v okvari.
Pa mogoče kdo ve če je pogoj, da je avto redno servisiran na pooblaščenem servisu?
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a Slicker Sr feb 08, 2012 9:25 pm

Ne ni pogoj. Ce pa ti bojo rekli da je pogoj pa jim zagrozi z glavnimi na porsche slo.
 
all4you2
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: To apr 30, 2002 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a all4you2 Sr feb 08, 2012 9:45 pm

rok1 je napisal/-a:hvala za informacije! Meni je avto danes obstal in ko smo ga priklopili na računalnik je javil da je ene diza v okvari.
Pa mogoče kdo ve če je pogoj, da je avto redno servisiran na pooblaščenem servisu?


Vozilo katerega sem omenjal v prejšnjem postu ni redno servisirano na pooblaščenem servisu.
Niso ga niti vprašali po servisni knjigi.

Lp
 
rok1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So dec 18, 2010 7:57 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a rok1 Sr feb 08, 2012 9:58 pm

Hvala vsem za odgovore, upam da mi uspe!
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a WMB Sr feb 08, 2012 10:31 pm

all4you2 je napisal/-a:
rok1 je napisal/-a:hvala za informacije! Meni je avto danes obstal in ko smo ga priklopili na računalnik je javil da je ene diza v okvari.
Pa mogoče kdo ve če je pogoj, da je avto redno servisiran na pooblaščenem servisu?


Vozilo katerega sem omenjal v prejšnjem postu ni redno servisirano na pooblaščenem servisu.
Niso ga niti vprašali po servisni knjigi.

Lp


Verjetno zato ker je bil avto v računalniku, al po registrski številki ali po VIN številki...!!!!
Pogoj št. 2 poleg 7 let in 250.000km je potrjena servisna knjiga!!!! ( vidna - v računalniku - sprejemniku vozil v servisu)
FOLCIKA - SCIROCCO
 
rok1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So dec 18, 2010 7:57 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a rok1 Če feb 09, 2012 8:18 am

Kaj to pomeni potrjena servisna knjiga do zadnjega servisa...???
 
Vseved
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če dec 17, 2009 5:17 pm

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a Vseved Če feb 09, 2012 8:25 am

rok1 je napisal/-a:Kaj to pomeni potrjena servisna knjiga do zadnjega servisa...???


To pomeni, da mora biti avto redno servisiran na poobl. servisu. Mimogrede: šoba stane cca. 960 EUR (1 kom.)
 
rok1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So dec 18, 2010 7:57 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a rok1 Če feb 09, 2012 8:45 am

Evo sem preveril na pooblaščenim servisu! Avto ni potrebno da je servisiran na pooblaščenem servisu do konca, pomembno je, da je servisiran toliko časa kolikor je bil v garanciji.
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a Slicker Če feb 09, 2012 8:49 am

WMB je napisal/-a:
all4you2 je napisal/-a:
rok1 je napisal/-a:hvala za informacije! Meni je avto danes obstal in ko smo ga priklopili na računalnik je javil da je ene diza v okvari.
Pa mogoče kdo ve če je pogoj, da je avto redno servisiran na pooblaščenem servisu?


Vozilo katerega sem omenjal v prejšnjem postu ni redno servisirano na pooblaščenem servisu.
Niso ga niti vprašali po servisni knjigi.

Lp


Verjetno zato ker je bil avto v računalniku, al po registrski številki ali po VIN številki...!!!!
Pogoj št. 2 poleg 7 let in 250.000km je potrjena servisna knjiga!!!! ( vidna - v računalniku - sprejemniku vozil v servisu)

Ni res! Avto ne rabi bit servisiran na pooblascencu. Po novem mas ti lahko avto od novega servisiran v prosti delavnici pa ti morajo priznat garancijo. Pogoj je le da so vgrajeni original deli in pa da mas racun od mehanika. Sobe pa se menja vsem ne glede na to kje je bil servisiran. To je sicer kao neka tajna, ampak tako je.
 
rok1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So dec 18, 2010 7:57 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a rok1 Če feb 09, 2012 8:51 am

Slicker je napisal/-a:
WMB je napisal/-a:
all4you2 je napisal/-a:
rok1 je napisal/-a:hvala za informacije! Meni je avto danes obstal in ko smo ga priklopili na računalnik je javil da je ene diza v okvari.
Pa mogoče kdo ve če je pogoj, da je avto redno servisiran na pooblaščenem servisu?


Vozilo katerega sem omenjal v prejšnjem postu ni redno servisirano na pooblaščenem servisu.
Niso ga niti vprašali po servisni knjigi.

Lp


Verjetno zato ker je bil avto v računalniku, al po registrski številki ali po VIN številki...!!!!
Pogoj št. 2 poleg 7 let in 250.000km je potrjena servisna knjiga!!!! ( vidna - v računalniku - sprejemniku vozil v servisu)

Ni res! Avto ne rabi bit servisiran na pooblascencu. Po novem mas ti lahko avto od novega servisiran v prosti delavnici pa ti morajo priznat garancijo. Pogoj je le da so vgrajeni original deli in pa da mas racun od mehanika. Sobe pa se menja vsem ne glede na to kje je bil servisiran. To je sicer kao neka tajna, ampak tako je.


Točno tako je kot si napisal, ker sem preveril na servisu in so mi rekli da res ni potrebno da je skoz servisiran na pooblaščen servisu....hvala vsem ste mi prihranili nekj EVRČKOV.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a joztom Če feb 09, 2012 11:42 am

Pred 14 dnevi so kolegu menjali na 2.0TDI Passatu vse PD dize za novejši tip v garanciji, ker je obstal sredi Ljubljane. Mislim, da so po 845€ vsaka, če je izven garancije.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a uros11 Če feb 09, 2012 12:43 pm

Ma kdo kakšen link, če mi ta reč crkne pri golfu? Morda je krito še kaj drugega.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a Bucko99 Če feb 09, 2012 3:17 pm

Renault bi se lahko iz tega kej nauču... :!:
 
kado
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po feb 13, 2012 4:30 pm

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a kado Po feb 13, 2012 4:38 pm

Pozdravljeni,

Prav danes so mi na Passatu letnik 2006, 2.0 TDI zamnjali vse štiri šobe BREZPLAČNO. Tako da ljubitelji VW-jev, brez bojazni, šobe so pod garancijo in jih zamenjajo brezplačno. Veliko užitkov pri vožnji.

Za Pipito, žal ne morem posalti zasebnega sporočila, tako da ko mi je vozilo obstalo na avtocesti sem poklical asistenco in odvlekli so ga na Integral Jesenice, kjer je bil vodja servisa g. Borut zelo prijazen in je razložil, da po novem VW krije stroške zamenjave vseh štirih šob. Nobenih drugih "ukrepov" oz. stroškov ni bilo. Prav tako ni nihče spraševal za sevisno knjigo ( je pa res, da je bilo vozilo vedno servisirano na pooblaščenem sevisu).
Zadnjič spremenil kado, dne Po feb 20, 2012 8:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 85 gostov