Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a Fan So dec 16, 2017 10:56 am

MojcaFiat je napisal/-a:
limas je napisal/-a:Fiati naj bi bili v celoti pocinkani.
Če je podvozje mehko na otip je takšen avto nevaren glede zaščite potnikov. Če se ga odločiš popravljati, ga uporabljaj le za mestno vožnjo, ker ga bo vsak resnejši trk preklal na dvoje.


Če prav razumem tole, tudi če dam popravit - avto ostaja nevaren? :shock:


NE, v koliko se pločevina pravilno popravi/zamenja/vari, bo vozilce varno.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a Ivan36 So dec 16, 2017 11:01 am

Tudi jaz imam isti problem kot verena987. No 5 let kasneje xD . Me pa zanima, če bi se tut meni ponudil kdo popravit ta problem - PROSIM, po "razumni" ceni. Pri mehaniku so mi rekli, da mi pod 300 evrov ne gredo popravljat, da bolje da avto prodam al pa ga peljem na odpad. Ampak jaz ne morem bit brez, za novega pa nimam denarja...

Torej PUPA nima niti 300€ za poravilo in nima niti za boljši avto? Kje pa ta oseba dela ali še v šolo hodi? Vem, da je v državi kriza za mlade a to je pa že preveč! :evil:
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a ojnica So dec 16, 2017 11:55 am

Za Puntota bo dobila 200-300 evrov, doda še 100 evrov in nekaj se bo že dobil, kak polo, accent, clio.
 
MojcaFiat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To dec 12, 2017 5:17 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a MojcaFiat So dec 16, 2017 1:07 pm

Ivan36 je napisal/-a:
Tudi jaz imam isti problem kot verena987. No 5 let kasneje xD . Me pa zanima, če bi se tut meni ponudil kdo popravit ta problem - PROSIM, po "razumni" ceni. Pri mehaniku so mi rekli, da mi pod 300 evrov ne gredo popravljat, da bolje da avto prodam al pa ga peljem na odpad. Ampak jaz ne morem bit brez, za novega pa nimam denarja...

Torej PUPA nima niti 300€ za poravilo in nima niti za boljši avto? Kje pa ta oseba dela ali še v šolo hodi? Vem, da je v državi kriza za mlade a to je pa že preveč! :evil:


Jaz se res opravičujem, če sem koga užalila s tem, ko sem napisala, po "razumni" ceni, ker mi je mehanik rekel, da mi pod 300 € ne gre delat. Nimam pojma o avtomobilih, še manj o popravilih in koliko kakšno od njih stane ne v smislu materiala, ne dela. Res ni bil moj namen. Vprašala sem pa zato, ker mi avta res ni za prodat - ja tudi zato, ker nimam denarja za novega in je s tem drugače vse top. In ja ... bilo je mišljeno v smislu, kot je napisal ojinca, da mi bo popravilo avta preseglo samo vrednost avta. In kot totalni nepoznavalec in neuk ... sem totalno v temi, ker niti ne vem, kaj naj naredim oz. se mi splača. Ali naj dam res to popravit? Vendar kot berem, če ne bo v redu narejeno je tko za en k. Če pa kupim nov avto, ala za 500 € se pa tudi sprašujem, a potem res "profitiram" od tega, glede na to, da bom za 500 € dobila tudi neki stari avto, ki bo lahko imel čez en mesec tudi kaj večjega=dražjega za popravit. Svoj avto pa imam že zelo dolgo in vem, kaj sem že popravljala in kako z avtom stoji. No vsaj... kolikor so mi povedli pri mehaniku. 8) Čeprav ne razumem, zakaj me niso za gnilobo že prej opozorili, da bi dala popravit. Ne da so me šele sedaj... ko je škoda že tako velika. :cry:
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a nejc1 So dec 16, 2017 2:50 pm

Kakšna slika bi prav prišla, sicer pa 300€ je razumna cena če bo ok narejeno in potem dobro zaščiteno vse skupaj... Če je drugače avto ok pač odštej toliko in se voziš dalje, pa sploh nima veze ali je avto vreden kaj ali ne... Vse kar pa kupiš za 500, 1000, tudi 2000€ bo treba prej ali slej kaj popravljat, če tudi bo pleh ok, so tu kakšne zavore, izpuh, veliki servis, mogoče sklopka itd itd...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a ojnica Ne dec 17, 2017 9:36 am

Ne bo nikol več kot je blo, se pa rja prej ko slej pojavi v bližini mesta, kjer se je popravljal pleh. Ko sem na svojem rihtal rjo, sem zdrgnil do živega pleha, da se je svetlo ko diamand, ....eh k*** po 1 zimi in tekom poletja je že začelo cvetet.
Problem je da te puntoti rjavijo in, ko začne rjavet je konc....pol lahko vsake 2 leti popravljaš.
 
MojcaFiat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To dec 12, 2017 5:17 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a MojcaFiat Ne dec 17, 2017 11:38 am

ojnica je napisal/-a:Ne bo nikol več kot je blo, se pa rja prej ko slej pojavi v bližini mesta, kjer se je popravljal pleh. Ko sem na svojem rihtal rjo, sem zdrgnil do živega pleha, da se je svetlo ko diamand, ....eh k*** po 1 zimi in tekom poletja je že začelo cvetet.
Problem je da te puntoti rjavijo in, ko začne rjavet je konc....pol lahko vsake 2 leti popravljaš.


ojnica žal vam ne morem odgovorit na zasebno sporočilo, ker imam premalo objav. Prosim, če mi lahko pustite, kakšen drug kontakt.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a yashica Ne dec 17, 2017 4:55 pm

ojnica je napisal/-a:. Ko sem na svojem rihtal rjo, sem zdrgnil do živega pleha, da se je svetlo ko diamand, ....eh k*** po 1 zimi in tekom poletja je že začelo cvetet..


Razmastil, ter zaščitil si pa s čim. Color Emajl?

Leto nazaj sem na 25 let starem Fiat Unu (avto delan za Italijanski trg) rezal, varil pregnito dno, ter del notranjega praga, razmastil z acetonom in premazal s tremi sloji 2-k epoksi temelja. Ker hitrost ni ravno moja vrlina sem šele prejšnji teden zvare, ter spodnji del premazal z 2-k gumi zaščito proti udarcem kamenja (enokomponentni kavčuk je le približek). Nikjer sledi, da bi se spodaj kuhalo.
Je pa res, da sem varil le pločevino na stik, medtem ko sem na predelu dvojne pločevine uporabil 2-k epoksi lepilo za lepljenje karoserije, ter kovice za spajanje (za ceno Sika kartuše raje ne sprašuj). Nadomestna pločevina je debeline 1.0, ter 1.5mm.

Slika
Slika
Slika

Poleti sem kupil še enega vrstnika, konkurenta Peugeot 205 GR, letnik 1988, s certifikatom starodobnika in se na področju dvojnih pločevin, ter posledično rjavenja precej bolje izkaže. Po dnu praktično nič rje, pravzaprav ima na splošno manj pasti za nastanek rjave zlobe.

Slika
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a Ivan36 Po dec 18, 2017 5:09 pm

Jaz se res opravičujem, če sem koga užalila s tem, ko sem napisala, po "razumni" ceni, ker mi je mehanik rekel, da mi pod 300 € ne gre delat. Nimam pojma o avtomobilih, še manj o popravilih in koliko kakšno od njih stane ne v smislu materiala, ne dela.

Napisan je bilo v smislu, da ni niti 300€ za popravilo ali pa za boljši avto? Tole bo kar tam okol 300€ +, ker dobro delo se plača purpen je pa pocen. :lol:
Meni je tudi na Oktavia zadaj počila zadnja vzmet :shock: kar tako pok in moram obe menjati, izredno in še termostat za vodo, ta heca pa že celi december ali ko so temperarture pod +6C :roll: Dobrega starega rabljenega vozila je težko kupiti.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a joztom Po dec 18, 2017 6:11 pm

Vzemi kakšen Clio ali Twingo, pleh je običajno zelo dober. Ob nabavi pogledaš, če je avto brezhiben. Če kaj ni jasno, ti z veseljem pomagamo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 90 gostov