Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a abbe Pe maj 04, 2012 8:31 am

Komarček je napisal/-a:Ok. Ampak tako olje bi tankal v zelo iztrošene avtomobile. Da bi to počel s čim novejšim bi bilo neumno. Zadnje čase olje kupim koj preko mimovrste.com in me pride še enkrat ceneje kot na servisu. Tam sem dal za 5,5 L 120 €, tukaj pa 55 €. Zdej pa nevem ali ima mimovrste ponaredke ali pa servis več kot 100% maržo?!

S takim oljem sem prevozil 40k km in še vedno vse isto deluje kakor prej.

servisi majo take marže.
sam da pa z oljem prevozis 40.000 km pa tut ni glih pametna odločitev,je pa ze bolje dat kaksne pocen olje notr pa ga vmes 2x zamenjat
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a Komarček Pe maj 04, 2012 8:39 am

Malo sva se narobe razumela, s tem oljem, ki sem ga kupil preko mimovrste sem naredil pač dva servisa (pač 2×20k km). Pri 40k km intervalu bi šla mašina hitro v maloro. 20k km je za povprečnega slovenskega voznika, ki mašino ne navija tja do rdečih obratov ravno prav.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a lisko Pe maj 04, 2012 5:52 pm

Komarček je napisal/-a:Ok. Ampak tako olje bi tankal v zelo iztrošene avtomobile. Da bi to počel s čim novejšim bi bilo neumno. Zadnje čase olje kupim koj preko mimovrste.com in me pride še enkrat ceneje kot na servisu. Tam sem dal za 5,5 L 120 €, tukaj pa 55 €. Zdej pa nevem ali ima mimovrste ponaredke ali pa servis več kot 100% maržo?!

S takim oljem sem prevozil 40k km in še vedno vse isto deluje kakor prej.


Komarček eto ti PREDPISANO olje za mojga mlinčka....

FUCHS TITAN UNIVERSAL HD SAE 15W-40
http://www.kmetijskaoprema.si/default.a ... 0HD%201540

In potem še AgitatoR-ov odgovor:
Pri nas v KZ je to olje po 38.60€

40 evrov 10 litrov....4eur/liter. Če vsa gradbena mehanizacija laufa na to olje potem je še za VM mlinček dobra glede na to da je celo to olje predpisano.
Torej: 8*4* = 32 za olje
filter= 8-10
zračni 10 (na vsako tretjo menjavo olja ali 15 tisoč km)
naftni (vložek) (ob vsaki drugi ali tretji menjavi olja...se pravi na 10-20 tisoč)
Pa si na skupnem na manj kot 50 eur/servis. Je pa res da delam servise pogosteje kot nekateri menjavate spodnjice :D
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a Komarček Pe maj 04, 2012 10:49 pm

Sicer nevem kak avto imaš, a verjetno tako olje v današnje novodobne motorje, ko je vse tako občutljivo ni kaj pametno to notri dajati. Pa če delaš servise pogosteje tudi ni bistveno nevem kaj ceneje na koncu s časom in denarjem.
 
Uporabniški avatar
kesneberg
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe mar 02, 2012 9:41 pm
Kraj: Do Grosuplja

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a kesneberg So maj 05, 2012 8:51 pm

Komarček je napisal/-a:40 evrov 10 litrov....4eur/liter. Če vsa gradbena mehanizacija laufa na to olje potem je še za VM mlinček dobra glede na to da je celo to olje predpisano.
Torej: 8*4* = 32 za olje
filter= 8-10
zračni 10 (na vsako tretjo menjavo olja ali 15 tisoč km)
naftni (vložek) (ob vsaki drugi ali tretji menjavi olja...se pravi na 10-20 tisoč)
Pa si na skupnem na manj kot 50 eur/servis. Je pa res da delam servise pogosteje kot nekateri menjavate spodnjice


Sicer ne vem o kakšnem avtu govoriš a meni je to zelo drago, glede na napisano menjaš olje oz delaš servis na 5tisoč.
Jaz delam servis na 20-25tisoč in me pride na HDI 70eur na A4 pa 64e (olje +komplet filtri zrak kabina oljni)

tebe pa v 20 tisoč km oz cca 3 menjave: 3x40 (olje +filter) +10 zrak + 10 vložek =140eur. Tako da ne vem kako prideš s skupno 50euri skozi.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a lisko So maj 05, 2012 10:31 pm

kesneberg je napisal/-a:
Komarček je napisal/-a:40 evrov 10 litrov....4eur/liter. Če vsa gradbena mehanizacija laufa na to olje potem je še za VM mlinček dobra glede na to da je celo to olje predpisano.
Torej: 8*4* = 32 za olje
filter= 8-10
zračni 10 (na vsako tretjo menjavo olja ali 15 tisoč km)
naftni (vložek) (ob vsaki drugi ali tretji menjavi olja...se pravi na 10-20 tisoč)
Pa si na skupnem na manj kot 50 eur/servis. Je pa res da delam servise pogosteje kot nekateri menjavate spodnjice


Sicer ne vem o kakšnem avtu govoriš a meni je to zelo drago, glede na napisano menjaš olje oz delaš servis na 5tisoč.
Jaz delam servis na 20-25tisoč in me pride na HDI 70eur na A4 pa 64e (olje +komplet filtri zrak kabina oljni)

tebe pa v 20 tisoč km oz cca 3 menjave: 3x40 (olje +filter) +10 zrak + 10 vložek =140eur. Tako da ne vem kako prideš s skupno 50euri skozi.



Govoril sem za servis in ne za kilometrino.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a buhti So maj 05, 2012 10:53 pm

Potem pa ni čudno zakaj avti zaribajo, crkujejo turbine pri 150.000km, ko folk kupi nove avte in pride izven garancijskega roka pa delajo servise kokr se im zapaše, oz. čim cenejše... potem imajo pa pri 150.000km iztrošene motorje, potreba menjave turbine, use v pi*di, ja ni čudn če pa potem delate servise na 20.000-25.000km + še to da kupujete iz lidla olja, haha. Sam delam vedno in tudi vedno bom delal servise na 10.000-12.000km. Kolega pri 260.000km, dizl 1.9tdi avta iz vag grupe, dela servise redno na 15.000km, kvalitetno olje notri, čipan avto že skoraj od novega in še ni zamenjal turbine, oz. sploh še nič ni menjal. Pa lahko rečem da ga ne špara, pač ko je vroč ga tiši, potem ko se pa ustavi ga pa pusti laufati še par min in to je to ;)

Na vsakih 15.000km ali 365dni menjajte olje, delajte redne servise, ampak ne olja iz lidla, avto predvsem pa turbinarje začnite stiskat do podna ko je segret na 90 stopin, ko se ustavte počakite kšne 2minute in vam bo avto služu dolgo časa...Sej zato pa so tiste lagune, mislm da so imele 2.2 motor crkavale (oljčni ležaji šli v ku*ac) pri 100.000km že, ker so mele intervele na 30.000km (takrat bi jest naredu že 3. servis).

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
kesneberg
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe mar 02, 2012 9:41 pm
Kraj: Do Grosuplja

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a kesneberg So maj 05, 2012 11:06 pm

buhti je napisal/-a:Potem pa ni čudno zakaj avti zaribajo, crkujejo turbine pri 150.000km, ko folk kupi nove avte in pride izven garancijskega roka pa delajo servise kokr se im zapaše, oz. čim cenejše... potem imajo pa pri 150.000km iztrošene motorje, potreba menjave turbine, use v pi*di, ja ni čudn če pa potem delate servise na 20.000-25.000km + še to da kupujete iz lidla olja, haha.


No jaz mam 339Kkm razen rednih servisov + že 2x velikservis, pa bremze , diski- se pravi potrošna roba, ni še nič crknilo. Olje pa Total ali castrol - ne iz lildla. Pač delam 40-45K / leto oz cca 800/teden (zdaj malo manj ko im žena svoj avto, prej je blo pa 1.2K /teden) po tvoje bi na vsake 2,5-3 meseca moral delat servis.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a lisko So maj 05, 2012 11:10 pm

kesneberg je napisal/-a:
buhti je napisal/-a:Potem pa ni čudno zakaj avti zaribajo, crkujejo turbine pri 150.000km, ko folk kupi nove avte in pride izven garancijskega roka pa delajo servise kokr se im zapaše, oz. čim cenejše... potem imajo pa pri 150.000km iztrošene motorje, potreba menjave turbine, use v pi*di, ja ni čudn če pa potem delate servise na 20.000-25.000km + še to da kupujete iz lidla olja, haha.


No jaz mam 339Kkm razen rednih servisov + že 2x velikservis, pa bremze , diski- se pravi potrošna roba, ni še nič crknilo. Olje pa Total ali castrol - ne iz lildla. Pač delam 40-45K / leto oz cca 800/teden (zdaj malo manj ko im žena svoj avto, prej je blo pa 1.2K /teden) po tvoje bi na vsake 2,5-3 meseca moral delat servis.


Avto je pač strošek.....in kaj zdaj če bi delal vsake tri mesce? Tega ne bom nikoli razumel. J
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
kesneberg
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe mar 02, 2012 9:41 pm
Kraj: Do Grosuplja

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a kesneberg So maj 05, 2012 11:27 pm

kesneberg je napisal/-a:Avto je pač strošek.....in kaj zdaj če bi delal vsake tri mesce?

Stošek mora biti upravičen. Jaz mam po 10k še zelen olje ne črn. Je pa res da na ženinem 1.6Hdi bom pa menjal olje na 15K ker ga fordova mašona skuri in je prec črn pa vonj po zažganem, kaj več od 3l olja v motorju pač ne moreš pričakovat.
Drugač smo pa na 7.5-10K menjal olja na 101 avtomobili in olja s tehnologijo pred 70letom.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a RedBaron Ne maj 06, 2012 8:42 am

Jaz se držim predpisanih servisnih intervalov, kot tudi predpisane specifikacije olja.

Se pravi za passata 2.0 TDI olje VW 505.01, vsake 15 kkm (oz, 1 leto), v S-max pa fordovo olje, vsake 20 kkm (oz. 1 leto) in to je to.

Menjava olja na 5 kkm je bedarija - razen če tako predpiše proizvajalec, kar se mi zdi malo verjetno.
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a Komarček Ne maj 06, 2012 8:49 am

Ma da se enim res da olje menjat na vsake 5k km?! Narediš enkrat lepo na 20k km pa je mir. Sej vem, da se gleda kako čimceneje skos priti in še za sprejemljivo kvaliteto ampak olje na vsakih 5k km? Mislm svaka čast.
 
Steinkauz
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: To apr 01, 2008 7:36 pm

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a Steinkauz Ne maj 06, 2012 10:17 am

5k je res kruta, samo večina mehanikov priporoča na 15-20kkm oziroma eno leto. Kar pride prej.
Sam nardim samo 12kkm letno, tko da menjam 1x letno in to je to. Če pa bi naredu 60kkm na leto pa bi šel 3-4x na servis letno.
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a buhti Ne maj 06, 2012 10:27 am

Očitno nekateri ne razumete kaj mislijo s tem da menjajo na 5k km. To da mine med tem 5k km eno leto, sepravi po enem letu kdo naredi samo 5k km in takrat menja olje. Tudi če naredi samo 5k km na leto ni neki velikega stroška, če si sam mehankar, al pa se naučiš zamenjati. Liter olja je 6€, daš to krat 4L in + še oljni filter, dajmo še kabinski filter in si na max 35€... Govorim za bencinarja. Boste rekli da vam je res problem dat resno max 35€ na leto za avto? oz. na intreval? Če delate na 3 mesece 15.000km, ja jbg. Pa nehi delat, če nimaš dnarja da bi sprot delal servise za avto. Po možnosti ga po avtocesti še tišite, prodate avto ko ima 150.000km, avto je pa totalno že stišan, ker ni kvalitetno serviseran. Vozte se z trolo je najceneje ;)

Sam delam servise na pou leta oz. 10-12.000km, sepravi samo za olje dam 45€ (aral long life 507.00) + oljni filter, in na vsake dva servisa menjam še kabinski. To je to.

mene kr stiska tuki, kako berm da nekateri delate servise pri 25.000km, jest vem da tazga avta nikol v lajfu nebi kupu, pa si lahko samo 2 servisa tako naredu. Jbg jest priznam sm natančn, še preveč kar se teh stvari tiče, rajši dost prej zamenjam, pa dam kšn euro več, kokr pa da imam potem slabo vest, čeprou mogoče nebo nč crknilo. Samo nimam pa nikol slabe vesti ko prodam avto, ker vem da sem ga kvalitetno serviseral.

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a lisko Ne maj 06, 2012 11:22 am

Komarček je napisal/-a:Ma da se enim res da olje menjat na vsake 5k km?! Narediš enkrat lepo na 20k km pa je mir. Sej vem, da se gleda kako čimceneje skos priti in še za sprejemljivo kvaliteto ampak olje na vsakih 5k km? Mislm svaka čast.


Hja očitno so pač inženerji VM motorčka pač določli, da olje v tem motorčku ne bo zdržalo več kot 4-8 tisoč. Toliko ima namreč predpisan interval menjave olja. 4 tisoč ob "hard" uporabi in 8 tisoč ob normalni vožnji. Jaz pač vzamem kompromis in ga menjam na 5-6 tisoč. Nardim 40 tisoč letno in kot zanimivost...Ima predpisan delovni tlak olja od 1.4 do 4.1 bara. Ko je olje sveže brez problema doseže 4.1 bar pri 2000 obratih....po 5 tisoč km je ta tlak še komaj kaj 3 bare. Lučka se mu sicer prižge na 0.9 bara, kar brez problema doseže tudi če mu nafto nalijem namesto olja....ampak oljni film se pa zna prekinit prej če je tlak manjši....lučka pa še ne gori....Sicer je pa to "traktorski" motor, kater doseže max navor že pri 1800 obratih pri 3 jurje ga zmanjka in le stežavo pride na 4 jurje pri katerih ma blokado.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a marko01 Ne maj 06, 2012 12:20 pm

Eni ste tudi pravi, vsako vozilo ima predpisan interval servisa, se je tega tako teško držat :?:
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a tiguan Ne maj 06, 2012 1:11 pm

Kaj se sploh obremenjujete, servis naredite enkrat na 30.000km, itak avto prodate ko ma 150.000km ali še prej in vas boli ku*ac kak podn dobi novi lastnik, sam da se ga nategne, ˝delani redni servisi na 10.000km˝, folk se je*e, v glavnem da se voz, tud preverjat olje se enim ne da, ko ga pa začne pit pa pride tako daleč, da se gumice zjebejo....
Član od leta 2004
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a primozek68 Ne maj 06, 2012 2:04 pm

tiguan, dej upraši mamo, kolk cajta je treba jajce kuhat, da je v mehko. A ga je treba dat v mrzlo, al vrelo vodo.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a pinny Ne maj 06, 2012 2:18 pm

:lol: :lol: :lol: :lol:
 
javornic
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: So maj 30, 2009 12:57 pm
Kraj: Velenje

Re: redni servis, čas ali kilometri?

Napisal/-a javornic Ne maj 06, 2012 2:23 pm

primozek68 je napisal/-a:tiguan, dej upraši mamo, kolk cajta je treba jajce kuhat, da je v mehko. A ga je treba dat v mrzlo, al vrelo vodo.


Bolj lepo mu nisi moral odgovoriti. Prav privoščim mu, da en njega po domače "nategne".
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 83 gostov