Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Patrik_A3 So jun 02, 2012 9:44 pm

Zdravo!

VW TOURAN 2.0 TDI 170 ps, 2008 - DSG MENJALNIK 6 prestav, 193 000km realnih - slo poreklo

Torej, kaj bi lahko bil vzrok za cukanje ko se spelje.

Ali daš fejst gas ali čisto počasi ko 3x fejst rukne oz. cukne. Enako dela ko spelješ v vzratno, torej na vsak 1m cukne preden spelješ ( na razdalji 3 metrov). Ostalo menjuje dobro.
Ko se ustaviš, še avto kar hoče naprej oz. nena takoj ustavi, ampak je občutek kot da še kar naprej sili.

Torej nujno potrebujem informacije kaj je to narobe! Menjalnik po pregledu servisne je bil servisiran na 125 000 in na 185 000, razen če sem spregledal do 125.

Je možno da je kaj "zamašeno", kakšen filter ali pa kaj. Ali je menjalnik v kurco in bo popravilo 1000€ + ?

Prosim za pomoč nujno hitro.

Hvala! ;)

Lp,PAtrik
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Fan So jun 02, 2012 9:52 pm

Pozdravljeni

Koliko časa je od tego ko je bilo menjano olje + čistilec v menjalniku??? Osebno bi zamenjal olje + čistilec, naložil nov program ( v koliko že ni bil v zadnjih 12 mesecih ). Je pa to pametno urediti, ker se bo napaka širila, posledično tudi stroški servisa.
In ja, brez testerja in približnega znanja, ni pametno kopati po menjalniku - so na kraju enormni stroški!

lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Patrik_A3 So jun 02, 2012 10:00 pm

Stvar je takšna, da sem že bil odločen tale avto kupit, za svoj avto sem tudi poiskal kupca. Danes pa grem na probno vožnjo pa mi je tole delalo. Ko je bil hladen še ni blo tako intenzivno kot pa ko je bil ogret. Olje v menjalniku s čistilcem je po servisni blo menjano pred 10 000km.

Kako dolgo tole že dela itd. nimam pojma. Sej pravim, vse je ok, razen to, da ko spelješ 3x nabije avto, ali pa vsaj 2x. Kot da avto nima moči oz. zobnik ne prime takoj. Vzratno v rahli klanec je skoraj nemogoče, ker ko cukne takrat prestavi avto za 1m. Kot da gas prime pa spusti, pa rpime pa spusti.


Pri navadnem lahko ta prizor tako oprizoriš, da s premalo gasa speljuješ, pa cuka.

Ko je avto na mestu in daš iz P v R itd. je zelo miren, se niti en čuti da prestaviš iz P v D naprimer.



Kaj vsaj približno bi lahko to bil vzrok. Ker pri renoju so to znane napake pri automatiku, da iz 1. v 2. prestavo cukne, takrat je potrebno menjat eno "dizo" ali kaj pač je ki deluje med prestavljanjem, tukaj pa nimam pojma kaj bi lahko bilo.


iščem po netu, če bi bil kje kakšen video ali pa kakšen nasvet, da ima kdo taki enak problem, ampak ne najdem




HELP PLEASE!


JE MORDA TOLE PROBLEM:

Momentary Delay When Accelerating

A momentary delay problem when accelerating mentioned by the website Faqs.org causes intermittent acceleration pausing problem. Volkswagen corrects the transmission control module problem by reprogramming the module with updated software for free.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Fan So jun 02, 2012 11:13 pm

Pozdravljeni

Najprej se opravi to kar je bilo že svetovano, v 95% je napaka odpravljena, ostalih 5% pa sami kopljejo in naredijo še dodatno škodo, ki se jo pa brez fizičnega pregleda ne da ovrednotiti. Mojstov v SLO za popravilo omenjenega menjalnika lahko preštejete na eni roki............................ servisi večina menja cel menjalnik z obnovljenim. Cena? Nehumana!
V koliko se vidi žig v servisni knjigi, se ve kateri servis je to servisiral..............................preverite kaj se je delalo in koliko je bil strošek servisa. Če je vse regularno, ne bo problem zvedeti, v nasprotnem primeru pa obstaja možnost, da se je vpisal servis po prijateljsko. To kar sem napisal zgoraj je cca 350 do 400 evrov.


Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
AudiFreak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1257
Pridružen: Pe apr 28, 2006 2:53 pm
Kraj: Ried im Innkreis

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a AudiFreak Ne jun 03, 2012 7:57 am

PatrikA3 kot si že napisa zgoraj, tudi sam predlagam reprogramiranje menjalnika. Sem slišal, da se je včasih na tak način že rešil problem, sicer pri Tiptronicu. Sicer pa nimam pojma o teh stvareh... :)
Nimam privilegijev za branje tega foruma, ampak vseeno berem.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Patrik_A3 Ne jun 03, 2012 8:02 am

Zdravo,

To pomeni da bi se moralo olje pa čistilec menjat ter menjalnik programsko posodobit?

KAj pa če se samo programsko posodobi? Bo zadeva rešena? Ker če se tako zadeva reši bi blo fenomelano. Olje pa čistilec, pa bi že kasneje dal menjat.

Opozorilna lučka tudi ne gori nobena.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a peroRS Ne jun 03, 2012 9:41 am

Fan je napisal/-a:To kar sem napisal zgoraj je cca 350 do 400 evrov.


Menjava olja+filtra na v DSG-ju na pooblaščencu stane ca. 250€. ;)
Nalaganje software-a je pa še kakih 30€, mogoče bi ti v sklopu menjave olja to častili, odvisno.

Pa še nekaj bolj neprijaznih cen, ko reprogramiranje ne pomaga oops
-menjava DSG menjalnika ("mehatronika" pride že gor na menjalniku) z delom 4950€
-menjava mehatronike posebej (=elektronskega dela menjalnika) z delom 2090€ (če ni opilkov v olju =mehanskih poškodb, se že z menjavo tega reši probleme pri prestavljanju)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Patrik_A3 Ne jun 03, 2012 6:15 pm

Pero, ko je mehatronika fuč, kako se to kaže na avtu?
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Doche Ne jun 03, 2012 6:56 pm

Če je to tisti Weltauto potem naj ti ga oni popravijo. Oz kupi in ga pelji nazaj po nov menjalnik :mrgreen:
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a peroRS Ne jun 03, 2012 7:06 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:Pero, ko je mehatronika fuč, kako se to kaže na avtu?


Primer:
stojiš na majhnem klančku (z nosom navzdol), daš v R in nato spustiš zavoro in počasi dodaš gas. Avto kar stoji, stoji (kot da bi ročna držala) nato pa skoči za en meter.
Pri parkiranju v garažo zna biti to kar nadležno.

Drugi simptom pa je da med vožnjo zelo hitro prestavlja naprej (kar je sicer v redu), vendar potem v kakšnen klanec še vedno vztraja v višji prestavi (recimo 55kmh v 6.) in noče prestaviti navzdol dokler res ne daš 3/4 gasa. Ker je isto 170-konjski dizel sicer vleče v 6. prestavi bre problema, vendar to ni v redu. Po menjavi mehatronike je bil ta problem rešen (v isti klanec sedaj pelje v 5. in noče prestavit v 6. prestavo) ;)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Patrik_A3 Ne jun 03, 2012 10:15 pm

Pero, vidiš, tale touran pa naredi takole v klanec vzratno: daš gas, pa skoči , ampak takoj. je ful nadležno. :? Pero, gori kakšna lučka ko je tole pokvarjeno??

@DOCHE, avto je v posredniški prodaji, tako da garancija odpade.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a dobek Po jun 04, 2012 1:29 pm

mogoce neumno razmisljanje, mogoce tudi ne (podobno se pri mojem "robotu" sprasujem...)...
kako pri dsg variantah in robotoziranih menjalnikih ves, da je sla sklopka? no, moj ima samo eno, ta ma dve...pri takih km verjetno nic nerealnega, samo da tu ne mores v drugo dat, rocne zategnit in sklopke popuscat :huh:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a SašoP Sr jun 13, 2012 9:13 am

Bojim se da se tega nebo dal rešit samo z preprogramiranjem menjalnika, zna bit da ma vztrajnik lufta tok da zobnik ne prime takoj, lahko pa je tut šla kakšna od dveh sklopk :? Js se vsekakor nebi spušču v nakup avta s tako napako edin če ti ga proda za male pare da maš še rezerve pr morebitni menjavi menjalnika. Ob tem mi je tut mau čudn za take težave, sej načeloma DSGji delajo brez problemov, vprašanje kako je bil avto vožen. Moje mnenje da avto preskoč pa kej druzga poišči ;)
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a LukL Sr jun 13, 2012 10:04 am

sm meu 3 dsg-je doma (mamo klanec doma) in vsak je cukal rikverc v hrib, audija je še naprej nekaj zajebavalo, ko si hotel speljati sredi klanca... tako da, al je to za v rikverc normalno, al pa crkujejo vsi po spisku- menim, da je to zadnje
tuarana, golf v, audi a3
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a SašoP Sr jun 13, 2012 10:08 am

Ja sam mislm da ma tale k Patrik sprašuje po njemu že novejši tip DSG-ja ( suhe sklopke), drugače je tut moj bivši (2005 letnik) v klancu mal cuknu, ampak to je blo res skor neopazno. Da bi pa 3x cuknu kot je Patrik opisu pa mislm da se nebi smel dogajat
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a peroRS Sr jun 13, 2012 10:24 am

SašoP je napisal/-a:Ja sam mislm da ma tale k Patrik sprašuje po njemu že novejši tip DSG-ja ( suhe sklopke), drugače je tut moj bivši (2005 letnik) v klancu mal cuknu, ampak to je blo res skor neopazno. Da bi pa 3x cuknu kot je Patrik opisu pa mislm da se nebi smel dogajat


170-konjski 2.0 TDI ima 6-stopenjski DSG, ki ima sklopki v olju, ne glede na letnik ;)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Patrik_A3 Sr jun 13, 2012 7:43 pm

Zdravo.

Tale touran odpade. Tip ne spusti niti za € cene, to pa ne pride v poštev, glede nato, da so mi vsi odsvetovali zaradi menjalnika. Škoda vglaunem.... So se mi že sline cedile po touranu spet, sploh pa po 170 ps in dsg. Tak da, sem pošteno razočaran, ampak z glavo skozi zid, za 11500 €, katere nebom na cesti pobral pa ne upam it, ker hočem avto s katerim se bom vozo, ne pa da bo mi stal, jaz pa bom hodo peš ker bo menjalnik crkno. Plus tega da v trenutnem stanju avta, se ne moreš vozit, saj tako nabija pri speljevanju, v rigverc v kakšno parkirišče je pa že tudi sreča, da nebo avto preveč "skočo" in boš nabil avto za teboj.

tak da, zadeva zaključena. :(
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Slicker Sr jun 13, 2012 7:49 pm

Pametna odlocitev.
 
luanfeti
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr maj 13, 2015 6:59 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a luanfeti Sr maj 13, 2015 7:10 pm

men pa poka menjalnik ko se recimo ustavljam na semaforju in me zanima kaj bi lahko bilo in sicer mam vw pasata 2008 letnik
pomoc prosm hvalaaa
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: VW - DSG MENJALNIK - CUKA PRI SPELJEVANJU! NUJNO POMOČ

Napisal/-a Veron Sr maj 13, 2015 7:38 pm

Poka?

Težko rečt, ampak načeloma najpogostejše napake so okvara mehatronike ali vztrajnika (pri mokri sklopi) in same sklopke (pri suhih).
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 63 gostov