Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Obnova turbine

Napisal/-a TrijoAdijo Sr feb 17, 2016 10:21 am

Dokler gre, gre.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Obnova turbine

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr feb 17, 2016 10:52 am

Je vzrok za piskanje vroče ugašanje, ko se olje vsakokrat malo zapeče na razgreti (žareči) osovini ?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Obnova turbine

Napisal/-a pskoda Sr feb 17, 2016 12:07 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Dokler gre, gre.


X2
Lp
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: Obnova turbine

Napisal/-a noj Sr feb 17, 2016 3:59 pm

maniaxxx je napisal/-a:Meni turbina piska, ko je avto mrzel sploh, zadnje čase pa tudi ko je topel. Obnoviti? Zamenjati, ali voziti naprej? Avto sicer dela BP


Men piska že 210kkm, od kar imam avto torej. Pa je še pri 400kkm vedno prva ;)
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: Obnova turbine

Napisal/-a sablač Po jun 13, 2016 9:17 pm

no takle se pa turbina zbalansira - top turbo doo celje


Slika
Slika
Slika
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
kamerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Po okt 06, 2008 6:51 am
Kraj: dežela cvička

Re: Obnova turbine

Napisal/-a kamerad To jun 14, 2016 6:32 am

maniaxxx je napisal/-a:Meni turbina piska, ko je avto mrzel sploh, zadnje čase pa tudi ko je topel. Obnoviti? Zamenjati, ali voziti naprej? Avto sicer dela BP



V čem je poanta ,da pri hladnem motorju turbina žvižga po nekaj km vožnje pa popolnoma utihne??? Na zadnjem servisu smo nalili motul 5-30 vendar ni poanta v kvaliteti olja!! Verjetn hladno olje in ležaji in pa 170 tk....... 8)



LP
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Obnova turbine

Napisal/-a ribko Sr jun 15, 2016 3:53 pm

Men na 2.0 TDI PD tudi žvižga samo nevem ali turbina ali kaj drugega. Avto ima 103000km pa vredo vleče pa use. Zvok se pa pojavi pod rahlim gasom med 1300-2000rpm. Na servisih so mi rekli da je turbina. Je pa res da ni bila cev popolnoma nataknjena na turbino, po popravilu cevi je bilo še vedno isto.
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Obnova turbine

Napisal/-a the_red Sr jun 15, 2016 8:56 pm

Pri 2.0TDI PD velikokrat piskajo cevi do in od EGR hladilnika oz. EGR hladilnik sam (puscanje). Druga moznost so pa tudi spoji cevi (o-ringi in obrabljene "spojke") od turbine do sesalnega kolektorja- predvsem tista na intercoolerju. Poglej ce je kje kaj mastno. Imas 140 ali 170 km ter 16V ali 8V?
Briši, ide Micubiši !!!
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Obnova turbine

Napisal/-a ribko Sr jun 15, 2016 9:03 pm

140km. mnde BMP oznaka je 16V
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Obnova turbine

Napisal/-a the_red Če jun 16, 2016 6:37 pm

BMP je 8V. Če ima sesalni kolektor na isti strani kot izpušni je 8V, če ima sesalni kolektor na kontra strani motorja kot izpušni kolektor je 16V. V vsakem primeru preveri cevi od in do egr hladilnika ter vse spoje cevi od turbine do sesalnega kolektorja.
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Obnova turbine

Napisal/-a abbe Pe jun 17, 2016 9:04 pm

sablač je napisal/-a:no takle se pa turbina zbalansira - top turbo doo celje


Slika
Slika
Slika

kva pa je razvidno iz slike? men nic pametnega.
obrati do 80000
pa kaj so tiste vrednosti na levi strani?v keri meri so izrazene?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Obnova turbine

Napisal/-a the_red Ne jun 19, 2016 7:07 pm

Graf je tako nizko nad ničlo, da se ga skoraj ne vidi... Sem se tudi jaz spraševal, ko sem gledal na telefonu - šele zdaj na kompu vidim za kaj gre :D :D
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Obnova turbine

Napisal/-a Fnatic Sr maj 08, 2019 8:20 am

Evo imam še jaz vprašanje, ali je za obnovo oz. kaj storit..info mi ne kaže nobene napake, na testerju še ni bil.

Turbina je začela ornk žvižgat. Sicer ko je avto ogret žvižga za odtenek manj. Če pohodim stopalko, je toliko glasneje (čez zaprte šipe se sliši tuljenje). Če se vozi normalno ''na izi'', se je skoraj ne sliši. Tudi ko pospešujem ''na izi'', ni panike.
Sicer nima kakega kovinskega zvoka, ne pokadi nič, moč ima še vedno normalno. Če pije olje ne vem, ker nisem opazil. Sistem me sicer še ni nič opozoril na pomanjkanje. Bo pa mini servis delan v naslednjih dneh enkrat.

2.5 ccm3, 184 KM, 225.00km, letnik 2006, dizel, avtomatik. Če prestavim v ''sport mode'' in sam prestavljam, žvižga tišje in manj.
Se pa pojavi vonj po zapečenem, zažganem, ko hladnem avto vžgem in to v roku max 5min in ko imam vžgano gretje. Ne vem ali je to kaj povezano samo prej tega vonja ni bilo. Zasmrdi in neha.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Obnova turbine

Napisal/-a Fnatic Če maj 09, 2019 7:13 am

Samo update: olja ni popilo nič, sem preveril včeraj preden sem šel iz šihta. In kot nalašč ne včeraj ne danes ni nič zasmrdelo po zažganem.

Sepravi je turbo mal zluftan ali pa cevi puščajo?
Ba-dum tssssssss =P
 
Bmw delavnica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So maj 11, 2019 11:58 am

Re: Obnova turbine

Napisal/-a Bmw delavnica Če maj 16, 2019 7:47 am

ales69 je napisal/-a:Prosim za vaše mnenje komu v okolici Ljubljane zaupati obnovo turbine.
Na mojem C4 1,6 HDI je turbina začela žvižgati, zato sem se odločil, da jo dam obnoviti.
Na internetu sem našel, da se s tem ukvarja Avtoservis Bezljaj, Beja, Medja v Trzinu... Mnenja o Beji so različna, za ostale pa jih nisem našel.
Turbino ne nameravam zamenjati z novo, zanimam se izključno za obnovo!!! Kdo po vašem mnenju delo opravi dobro.
lp

Jst ti priporacam da kups novo sredico je velik cenej kot obnovljena 150e do 250e na avtodoc sm jih ze kr ene par zamenu nikol nobenga problema pri obnovljenih od 10ih je bila ena dobra.to so kurci dajo kitajske dele notr pa noben ne prizna krivde.bojo ze tko obrnil v njihovo dobro.
 
Bmw delavnica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So maj 11, 2019 11:58 am

Re: Obnova turbine

Napisal/-a Bmw delavnica Če maj 16, 2019 7:54 am

Fnatic je napisal/-a:Evo imam še jaz vprašanje, ali je za obnovo oz. kaj storit..info mi ne kaže nobene napake, na testerju še ni bil.

Turbina je začela ornk žvižgat. Sicer ko je avto ogret žvižga za odtenek manj. Če pohodim stopalko, je toliko glasneje (čez zaprte šipe se sliši tuljenje). Če se vozi normalno ''na izi'', se je skoraj ne sliši. Tudi ko pospešujem ''na izi'', ni panike.
Sicer nima kakega kovinskega zvoka, ne pokadi nič, moč ima še vedno normalno. Če pije olje ne vem, ker nisem opazil. Sistem me sicer še ni nič opozoril na pomanjkanje. Bo pa mini servis delan v naslednjih dneh enkrat.

2.5 ccm3, 184 KM, 225.00km, letnik 2006, dizel, avtomatik. Če prestavim v ''sport mode'' in sam prestavljam, žvižga tišje in manj.
Se pa pojavi vonj po zapečenem, zažganem, ko hladnem avto vžgem in to v roku max 5min in ko imam vžgano gretje. Ne vem ali je to kaj povezano samo prej tega vonja ni bilo. Zasmrdi in neha.


Turbina je za zamenjat ali pa ti sistem kje spusa.lahko ti olje spusa na izpusni kolektor in se olje zge in to vohas po parih minutah se ta olje pozge in ga nevohas vec.
 
Bmw delavnica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So maj 11, 2019 11:58 am

Re: Obnova turbine

Napisal/-a Bmw delavnica Če maj 16, 2019 7:57 am

Bmw delavnica je napisal/-a:
Fnatic je napisal/-a:Evo imam še jaz vprašanje, ali je za obnovo oz. kaj storit..info mi ne kaže nobene napake, na testerju še ni bil.

Turbina je začela ornk žvižgat. Sicer ko je avto ogret žvižga za odtenek manj. Če pohodim stopalko, je toliko glasneje (čez zaprte šipe se sliši tuljenje). Če se vozi normalno ''na izi'', se je skoraj ne sliši. Tudi ko pospešujem ''na izi'', ni panike.
Sicer nima kakega kovinskega zvoka, ne pokadi nič, moč ima še vedno normalno. Če pije olje ne vem, ker nisem opazil. Sistem me sicer še ni nič opozoril na pomanjkanje. Bo pa mini servis delan v naslednjih dneh enkrat.

2.5 ccm3, 184 KM, 225.00km, letnik 2006, dizel, avtomatik. Če prestavim v ''sport mode'' in sam prestavljam, žvižga tišje in manj.
Se pa pojavi vonj po zapečenem, zažganem, ko hladnem avto vžgem in to v roku max 5min in ko imam vžgano gretje. Ne vem ali je to kaj povezano samo prej tega vonja ni bilo. Zasmrdi in neha.


Turbina je za zamenjat ali pa ti sistem kje spusa.lahko ti olje spusa na izpusni kolektor in se olje zge in to vohas po parih minutah se ta olje pozge in ga nevohas vec.


To je lahko samo kaksna kaplja olja in je dost.potem ko prizges ventilator ti ta potegne dim v kabino.lp
 
Bmw delavnica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So maj 11, 2019 11:58 am

Re: Obnova turbine

Napisal/-a Bmw delavnica Če maj 16, 2019 8:00 am

peroRS je napisal/-a:
ales69 je napisal/-a:Na mojem C4 1,6 HDI je turbina začela žvižgati, zato sem se odločil, da jo dam obnoviti.


Pa je s turbino dejansko kaj narobe ali te samo moti žvižganje?
V kolikor ni napak in avto vleče normalno ti svetujem, da pustiš zadevo pri miru. Lahko da bo žvižgajoče špilala še naslednjih 200.000km ;)


To je samo ugibanje laho ti pa raznese turbino.in verjetno bo glih takrat ko bos sel na dalso pot.taka stvar je bol prej oredit kot pa cakat.da nakonc menjas cel motr☺
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Obnova turbine

Napisal/-a vipe5s Če maj 16, 2019 9:02 am

Bmw delavnica je napisal/-a:Jst ti priporacam da kups novo sredico je velik cenej kot obnovljena 150e do 250e na avtodoc sm jih ze kr ene par zamenu nikol nobenga problema pri obnovljenih od 10ih je bila ena dobra.to so kurci dajo kitajske dele notr pa noben ne prizna krivde.bojo ze tko obrnil v njihovo dobro.


O katerih obnovljenih to govoriš? Pri bolj renomiranih pri nas (v mislih imam bolj kot ne dva) naj bi dajali noter Melett dele pa eno leto garancije, a tisto tudi crkuje?
A ni treba sredico potem tudi zbalansirat (ko je že v sami turbini)?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Obnova turbine

Napisal/-a hippo Če maj 16, 2019 7:29 pm

Sredice se ne balansira, ker naj bi bila že zbalansirana.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov