Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
1marjan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jun 22, 2012 5:25 am

AVTO BEZLAJ

Napisal/-a 1marjan Pe jun 22, 2012 5:37 am

Pozdravljeni
Odsvetujem vsem,da se odločite za popravilo turbine pri servisu Bezlaj iz lastne izkušnje,ki je izrazito negativna.
lp
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a pinny Pe jun 22, 2012 6:02 am

Če že javno pljuvaš po nekom, potem pljuvaj saj z razlogom, oz. točno definiraj zakaj se je šlo v tvojem primeru.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a hippo Pe jun 22, 2012 6:31 am

Povej kaj je bilo...
 
1marjan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jun 22, 2012 5:25 am

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a 1marjan Pe jun 22, 2012 6:46 am

saj ne gre za pljuvanje ampak osebno izkušnjo.Lahko,da ima kdo dobro,žal pa je jaz nimam.Popravilo turbine se je po večkratnih obiskih in zapletih končalo tako,da sem moral
avto odpeljati drugam.
 
cooper4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 08, 2015 8:31 am

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a cooper4 Sr dec 30, 2015 11:29 pm

Zdravo,

kaj naj bi se dogajalo z vozilom oz. turbom?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a esem Sr dec 30, 2015 11:37 pm

Morda bi v prihodnje pogledal datum zadnje objave v temi? :roll:
Avtor je bil zadnjič na forumu za zadnjo objavo.
 
cooper4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 08, 2015 8:31 am

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a cooper4 Sr dec 30, 2015 11:44 pm

Ja sem videl :? morda nadaljujem ta forum =P
 
Skoda 123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jul 04, 2018 5:44 am

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a Skoda 123 Sr jul 04, 2018 6:00 am

Bezlaj je najvecji nategun, kar sem jih imel priloznost spoznati v svojem zivljenju. Ko je popravljal mojo škodo je vsak dan odkril novo napako, samo tiste zaradi katere sem mu avto pripeljal ne. Ko sem imel vsega dovolj sem avto odpeljal na drug servis (z velikimi tezavami). No in po tem pravi šok, na avtu je pokvaril več stvari, a zacuda tiste napake, ki jih je hotel popravljati pa sloh ni bilo. NE HODITE NA TA SERVIS, ki to sploh ni!!!
Pa se tole, isti tip.
https://www.dnevnik.si/1042632398
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a Fnatic Sr jul 04, 2018 7:06 am

Daj prosim kaj več napiši, obrazloži itd.. Kak dokaz?
To glede psičke pa....škoda besed.
Ba-dum tssssssss =P
 
Skoda 123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jul 04, 2018 5:44 am

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a Skoda 123 Če jul 05, 2018 8:24 am

Ko mi je čistil dpf (na koncu se je izkazalo, da to sploh ni bila napaka), mi je uničil sondo lambdo in še en senzor. samo material 200€. On mi je pa rekel, da se je pokvarila še črpalka za gorivo??? Ga peljem na drug servis, un se je samo čudil, namreč črpalka je delovala normalno, je pa pokvaril zgornje dve stvari. V osnovi pa je bila napaka nek senzor pritiska na turbini 100€. Jaz sem pa seveda njemu plačal pa še ta novemu serviserju. Samo tisti čas, ko sem bil pri njemu, je prišla še ena stranka s podobnimi težavami. Ne bi pa izgubljal besed o njegovem odnosu. ŠLABAJZER!!!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a limas Če jul 05, 2018 11:13 am

Prav je, da se napiše slaba izkušnja s serviserji.
Imamo temo o nepoštenih prodajalcih "nategatorji", nimamo pa splošne teme o slabih izkušnjah s serviserji.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a hippo Pe jul 06, 2018 6:18 pm

Bo kar držalo, kar se piše o Bezlaju.....
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a esem Pe jul 06, 2018 6:33 pm

limas je napisal/-a:...nimamo pa splošne teme o slabih izkušnjah s serviserji.
Nak, ne bo držalo. Tu je ena in ne edina.
 
kanoni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po sep 23, 2013 9:56 am

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a kanoni Po jul 09, 2018 4:07 pm

Naj se svoj piskrcek pristavim. Pri avto Bezljal smo obnovili turbino na Renault Scenicu 1.5 dci 2007 pri njegovih 260000 kilometrih. Pred menjavo turbine je bila cca. pol leta prej pri 235000km menjana glavna gred z lezaji (pri menjavi lezajev je bilo ugotovljeno da je malce dobila tudi gred. Zadevo se bi dalo podrejat, vendar smo raje izbrali drazjo varianto). Po obnovi je turbina cca 20000 kilometrov ter leto in pol kasneje odpovedala poslušnost. Naj pripomnim, da je prvic turbino stikal, natikal in čistil cevi Bezljaj.
Z strani njegovega mehanika je bil motor pohvaljen
glede njegovega dobrega stanja, glede na kilometre. Po okvari poklicemo Bezlaja, po telefonu vse ok, razumevajoč. Kar naravnost pove da naj pripeljemo in bo turbino garancijsko popravil. Čeprav je ze šest mesecev cez garancijo. Turbino zapeljemo k njemu, sprejme jo gospa. Ob dogovorjeni uri, ko bi zadeva morala biti ze popravljena, poklicemo pa turbina še odprta ni bila. Čez eno uro smo pri njemu, tokrat se je toliko potrudil da jo je vsaj odprl. No tukaj se pa začne. Bezljaj je na daljavo ugotovil da je problem v glavni gredi ali lezajih. Mu razlozimo da so bile zadeve pred kratkim menjane. Reakcija, sedaj je kriva oljna črpalka. Pogovor potem je pri Bezljaju potekal potekal v smislu cez eno uho not, cez drugo ven. Je pa predlagal da lahko turbino za 300e zopet obnovi. Občutek po vsem dogajanju je tak - Bezljaj ze v startu ni imel namena upoštevati garancije ampak pokasirati 300e. Ampak to je le nas občutek. Na koncu smo se mu lepo zahvalili, vzeli turbino v kosih in odšli.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a ojnica So jul 14, 2018 8:48 pm

Garancija je potekla, kaj ste pa pričakoval.
Nikjer ne bo ceneje, tako da vzamete storitev ali pustite in greste drugam je popolnoma vaša odločitev.
Naj pa povem, da je brat dal za velik servis, menjavo turbine 1500 evrov na golfu 4 1.9 tdi pred 1 letom....pa mu je delal domač s.p. mehanik, ampak je naredil tako kot mora bit.
 
kanoni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po sep 23, 2013 9:56 am

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a kanoni Ne jul 15, 2018 5:45 am

Vec kot očitno je, da niste prebrali mojega posta v celoti. Ce je rekel da bo garancijo vseeno uposteval, bi jo tudi moral. Ne pa da laze, in nato proba izcuzati se 300 e za popravilo. Poleg tega sem zaradi njega vzel dopust, saj zivim na drugem koncu Slovenije.


Kolikor toliko fer od njega bi bilo da bi ze po telefonu rekel ."Garancije vam nebom uposteval, saj je ta potekla".

Sedaj je bila kupljena nova turbina, pa bomo videli ce bo zdrzala vec kot 20000km.
 
Dejan3004
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po avg 27, 2018 8:46 am

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a Dejan3004 Po avg 27, 2018 9:28 am

Zdravo,

sem nov na forumu in registriral sem se ravno z namenom, da še jaz opišem svojo izkušnjo z turboservisom Bezlaj. Tester mi je pokazal, da je aktuator turbine za nič. Bezlaj je bil edini, ki je imel aktuator na zalogi. Ga kličem, se zmenim in avto peljem na servis. Avto naj bi bil fertik v 2h urah...po 8h urah ga kličem, če lahko pridem po avto na kar mi odgovori, da je pregledal avto in ugotovil, da ni aktuator ampak neka vakumm pumpa. Ok, se zmeniva da zamenja in da pridem naslednji dan dopoldne po avto. Ga kličem naslednji dan ob 15h mi reče da je zamenju ampak ni vakumm pumpa in ne ve kaj je, zato ga je peljal VAŠKEMU ELEKTRIČARJU, da bo pogledal. Mi ni bilo prav ampak ok zdej je kar je, samo da se avto popravi. Me zopet ne pokliče cel dan. Ga spet jaz pokličem drug dan, in mi reče da ne ve kako, ampak je spregledu da so neki elektro deli not v turbini za nič in je treba turbino obnovit. Cena cca. 450e+200e roke, torej cca. 650e popravilo. Ostale stvari so načeloma ok samo te elektro deli so za zamenjat. Zmeniva se, da bo še malo pogledal, če lahko kakšno cenejšo opcijo najdeva in se slišiva. Pokličem jaz druge servise, ki se ukvarjajo z obnovo turbin, in vsi so bili cenovno tam-tam. obnova CELOTNE turbine cca 350-400€+cca. 100-150€ za delo. Torej smo recimo na 550€ najdražja opcija. Ga kliče, mu povem da če lahko nardi za tako ceno naj naredi, drugače peljem drugam. Me kliče nazaj čez 30min in reče da bo cenej poštimal. Ga kličem naslednji dan če lahko pridem po avto, in mi reče da še išče rezervne dele in ne najde. Mu rečem ok naj pusti pridem po avto in peljem drugam, ker avto nujno rabim. Me kliče čez pol ure, da je "slučajno" našel glih del, ki paše v mojo turbino in da bo avto fertik naslednji dan dopoldne. Mu pišem naslednji dan kdaj lahko pridem po avto in koliko denarja prinesem, na kar mi odgovori popoldne in 720€. Debelo pogledam sms, ga pokličem in ga vprašam, če je se slučajno zmotil? Mi odgovori, da ne in da je tok denarja in pika. Da je bila turbina not cela polomljena in so bili not kamenčki in listje(nisem nek stručko ampak ne vem kako je lahko not listje pa kamenčki če ja zaprt sistem) in da je ni mogel obnoviti ampak mi je dal drugo obnovljeno. Mu rečem, naj vrne avto v prvotno stanje, in mi vrne mojo turbino not, da ga bom peljal drugam. Na kar pade ven in da mi bo vse vn potrgal, in če sem neumen in prizadet, itd...In na koncu, če hočem v prvotnem stanju ga dobim v sredo(klical v petek)ker je mehanik na dopustu. Mu odgovorim, da pridem po službi po avto in me ne zanima. Ko sem malo zadihal, mu odpišem, da mu prinesem 720€(ker ne vem česa je res zmožen in da nebi res še kaj dodatno uničil). Po službi se odpravim po avto, gospoda seveda "ni bilo doma" in je poslal ženo.Najprej vidim 2 mehanika(prej je rekel da je edini ki ga ima na dopustu), nato žena pristopi, da ji je Tomaž rekel, da sem napisal, da ne bom plačal in naj mi avta ne da. Odgovorim gospe, da bom plačal vse in naj mi da avto. Pred tem ga pokličem in seveda se mi ne javi. Ko ga je klicala žena, da bom plačal, se ji je javil v 2 sekundah. Dobim račun in na računu postavka 7ur dela, 245€.
Vsi ostali so mi rekli, da za delo vzamejo 100-150€. Zanima me, če mi lahko kdo prosim pove, ali je dejansko dela z menjavo turbine za 7ur? Glede na to, da je bila menjava, ker mi je dal drugo obnovljeno in ne obnova?

Čez vikend, sem imel veliko relacijske vožnje in opazil da avto veliko slabše potegne in veliko več porabi goriva. Na 140km/h v 6 prestavi je bila poraba med 7-7,5L, kar je bila prej nekje med 5,8-6,2L. Mi lahko kdo prosim svetuje oz pove, kaj bi lahko bil vzrok?

Gre pa za avto Audi a4, 2.0 TDI, 143km in prevoženih 180.000km.

LP, Dejan
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a Mazda2 To avg 28, 2018 8:57 am

Ma žalost res vse skp to, taka izmišljevanja da ni za nikamor. Vprašanje, če je to sploh bilo narobe. Sem dobil občutek, da naklada, da bi čimveč izcuzal, navsezadnje je bila pa kakšna druga, cenejša napaka in sploh ni delal tisto kar je rekel.
 
Dejan3004
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po avg 27, 2018 8:46 am

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a Dejan3004 To avg 28, 2018 9:52 am

Ja, tudi meni se zdi da je tako. Kot berem po forumih je kar znan po takem odnosu in nategovanjih. Mi je žal, da nisem prej prebral forume, preden sem ga peljal tja. Upam samo, da se mi ne bo še kaj dodatno zjeb... sedaj, ko avto ne vleče normalno in pije bistveno več. Očitno nekaj ne deluje pravilno, tako da bo treba avto pelat nekam na podroben pregled, če se bo kaj ugotovilo.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: AVTO BEZLAJ

Napisal/-a Fnatic To avg 28, 2018 10:27 am

Avto k spodobnemu mehaniku na tester.
Bezlaj pa po opisanem te je samo nat**nil. Ne vem zdej kako lahko pravno postopaš kaj s tem. Če sploh bi seveda.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot] in 97 gostov