Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: peugeot 307 2.0 hdi pregrevanje

Napisal/-a bostianos To maj 21, 2019 3:23 pm

Pozdravljeni.
Da ne odpiram nove teme in prebral zgornje težeave in odgovore..pa bi še jaz pristavil težavo,ki se mi je danes prvič zgodila...P 307 hdi 1.6-90KM si lastimo 4 leta in do sedaj nikoli ni bilo težav z njim,ne z elektroniko in ne mehansko...
Ker si moja familija izmisli,da bi imeli muco,se odpravimo iz MB v Radlje ob Dravi v neki hrib...cesta je res bila ozka,makadam in strma...po regionalki temp.vode normalno 80°c in se počasi vzpenjamo v ta strmi breg...med potjo začne utripat STOP lučka,na ekranu piska engine to hight temp....pogledam še števec in fak nabit do rdečega polja...se ustavim ob cesti in takoj ugasnem mašino in dvignem pokrov mašine in se ni nič kadilo,hlad.tekočina je bila v ekspanzijski posodi do MAX...ob kontaktu ni delal ventilator,ki bi pomoje mogel hladit...počakam 20min,temp pade na 90°,avto obrnem in nazaj dol na regionalko,pol pa je bila temp skozi do MB na delovni temp.80°....tudi ko stojim pred semaforji je kazalec na 80°...tudi vsako leto smo šli na morje in v koloni ni presegel več kot 100°...Zanima me samo zakaj se to zgodi,res je da sem že gor vozil v prvi prestavi...pomoje je švoh mašina za take vzpone...ali res morda kaj drugega,ki je začelo nagajat...no,ker gor so se vozli z samimi terenskimi vozili...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: peugeot 307 2.0 hdi pregrevanje

Napisal/-a esem To maj 21, 2019 4:39 pm

Sam imam podoben problem. Spredaj ima dva ventilatorja in občasno se en ne prižge, temp pa narašča. Po moje se tudi tebi ni prižgal. Treba je preverit delovanje ventilatorjev (obeh!) ter elektriko (kable), releje ipd
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: peugeot 307 2.0 hdi pregrevanje

Napisal/-a bostianos To maj 21, 2019 4:48 pm

Ja saj...ker mi je bilo čudno,da ni ventilator laufal...ohladil sem pol tako,da sem odprl pokrov in čakal da vsaj pade temp.in nato dol peljal počasi do regionalke...morem res preverit če sploh dela ventilator...za klimo dela...
 
gostan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po maj 28, 2018 6:22 am

Re: peugeot 307 2.0 hdi pregrevanje

Napisal/-a gostan So dec 14, 2019 8:43 pm

vidim, da sem pozabil napisati kaj je bilo z avtom dejansko narobe. zlomljen je bil ventilator pri vodnem hladilniku, zato je avto kuhal če je bilo vroče in zato ni delala klima. ko sem zamenjal ventilator je bilo vse takoj ok.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 34 gostov