Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
yugof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe okt 15, 2010 10:30 am
Kraj: okolica Krškega

Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a yugof1 So sep 01, 2012 11:57 am

Pozdrav!
Zadnje čase opažam, da na moji 307-ici, ko želim oprati vetrobransko steklo, čistilo z zelo velikim zamikom priteče ven iz šob ( brisalci grejo že vsaj 3× po suhi šipi).

Ima kdo kakšno idejo kaj narediti. Motorček oz. črpalka za čistilo se sliši, da dela, a tekočine ni od nikoder. Šele po 5 sekundah ali več pošprica po šipi. Posoda za tekočino je polna.

Lepo prosim za ideje
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a Patrik_A3 So sep 01, 2012 12:31 pm

to pa zato ker si si mel v teh vročih dnevih vse žlauhe prazne in je dlje potrebovalo,da je priteklo iz posode direkt. To je vsaj moje mišljenje.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
yugof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe okt 15, 2010 10:30 am
Kraj: okolica Krškega

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a yugof1 So sep 01, 2012 12:54 pm

To sem tudi jaz prvič pomislil, da ni v cevki vode. Sam zdej sem pa že nekje 5× prov za nalašč pral šipo, da vidim kako bo glih zradi tega, ker nej ne bi bilo vode v cevkah. In ni nič boljše.

Ne vem ka mu ne paše :(
 
Kosho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po jun 14, 2010 11:37 am

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a Kosho So sep 01, 2012 12:59 pm

mogoče imaš zamašene šobe, če si imel notri navadno vodo se zna v šobah narediti vodni kamen, lahko jih očistiš s solno kislino in spihaš s kompresorjem.
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a mr.ramo So sep 01, 2012 1:03 pm

loh da je motorček ze počasi zmatran ;)
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a lojzek3211 So sep 01, 2012 1:33 pm

Zdravo!

Imel sem enako težavo kot ti,pri meni je bil problem v preluknanji cevi cca 30cm od motorčka,tam je voda iztekala.
Saj če ne spušča ostanejo cevi polne vode vse do šob,in ko vklopiš pranje stekel,je voda že pri šobah,v tvojem primeru pa je voda do tam kjer imaš luknjo in posledično traja malo dlje da se napolni do šob.

To je bil pri meni problem.

Lep pozdrav!
 
yugof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe okt 15, 2010 10:30 am
Kraj: okolica Krškega

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a yugof1 So sep 01, 2012 1:42 pm

V posodi za pranje imam mešanico čistila in stekla. Kvaliteta in količina curka se ni spremenila, če razumete kaj hočem povedat. Vse je tako kot mora biti, problem je samo, da z zakasnitvijo šprica. Bom preveril, če kje pušča in če sploh voda ostane v cevkah pri šobah.

Hvala zaenkrat.
 
TOMOS-A3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jun 01, 2011 11:12 pm

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a TOMOS-A3 So sep 01, 2012 1:49 pm

lojzek3211 je napisal/-a:Zdravo!

Imel sem enako težavo kot ti,pri meni je bil problem v preluknanji cevi cca 30cm od motorčka,tam je voda iztekala.
Saj če ne spušča ostanejo cevi polne vode vse do šob,in ko vklopiš pranje stekel,je voda že pri šobah,v tvojem primeru pa je voda do tam kjer imaš luknjo in posledično traja malo dlje da se napolni do šob.

To je bil pri meni problem.

Lep pozdrav!


Jaz menim enako kot lojzek3211. Tu po moje ne gre za neko veliko luknjo, ki bi vplivala na pretok. Lahko, da je kakšna zelo majhna luknjica skozi katero vztrajno počasi kaplja.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a lancia hf So sep 01, 2012 1:51 pm

lojzek3211 je napisal/-a:Zdravo!

Imel sem enako težavo kot ti,pri meni je bil problem v preluknanji cevi cca 30cm od motorčka,tam je voda iztekala.
Saj če ne spušča ostanejo cevi polne vode vse do šob,in ko vklopiš pranje stekel,je voda že pri šobah,v tvojem primeru pa je voda do tam kjer imaš luknjo in posledično traja malo dlje da se napolni do šob.

To je bil pri meni problem.

Lep pozdrav!


2X ker drugače zrak ne more pridit v cevke.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
yugof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe okt 15, 2010 10:30 am
Kraj: okolica Krškega

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a yugof1 Če okt 25, 2012 8:07 pm

Zadeva popravljena. Kriv je bil motorček. Sedaj šprica tako kot mora :D . Strošek popravila 14€ za nov motorček.

Lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a ~toMmy~ Če okt 25, 2012 8:13 pm

Pohvalno, da si se potrudil napisat še rešitev! ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
yugof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe okt 15, 2010 10:30 am
Kraj: okolica Krškega

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a yugof1 Če okt 25, 2012 8:32 pm

Je malo trajalo, da sem se spravil vse razdret. Zdej me je pa že zima preganjala in v zimskem času si res ne predstavljam kako bi bilo, če si nebi mogu stekla normalno oprat.

Lp
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a čara Sr nov 15, 2017 2:22 pm

Da pojamram....Silom prilike sem morala peljati mamin in fotrov Kaškaj...Hočem očistit stekla-saj šlo je. Ampak genijalec pri hiši je namesto zimskega vitrexa uporabil kar cvet. Alkohol, ki ostane pri žganjekuhi. Pa kaj si ti nor!?! Da človeka policaj ustavi, da takoj zapihat, zatem se čudi 0,00 in te pošlje na krvni odvzem....No in pol pri dveh stopinjah voziš s širom odprtimi okni, da se ta vonj ven spravi!

In da je zadeva še bolj trapasta. Tale zvarek ima noter od lanske zime. :roll:
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a AssKicker Sr nov 15, 2017 4:09 pm

Drugače nekatera zimska čistila smrdijo enako kot kakšno žganje, pomojem je to iz lidla, al hofra... Enkrat sem vozil en avto, in ko sem pošprical, sem imel občutek kot da se vozim v taksiju s kolegom, kateri je še bolj prbit od mene.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a tomazpog Pe nov 17, 2017 7:10 am

V bistvu čistilo iz Lidla ali Hofra prav lepo diši, čeprav mi ni Ok, ker se mi "maže" po šipi-kot kaka žajfa .. Ni neka kvaliteta, ampak po šnopsu ne diši :D
Najboljši dozdaj mi je bil od Motula, tega tud zdaj uporabljam
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Pranje vetrobranskega stekla

Napisal/-a Ivan36 Pe nov 17, 2017 11:10 am

V bistvu čistilo iz Lidla ali Hofra prav lepo diši, čeprav mi ni Ok, ker se mi "maže" po šipi-kot kaka žajfa ..

Zato jaz uporabljam mešanico distilirane vode 1 liter in 3 litre čistila za stekla do - 15 ali -20 odvisno, kaj imajo takrat v ELeclerku 5 litrov po 2,60€!
Preverjeno deluje tudi do -17C 8)
Sedaj ima Leclerk tudi eno tekočino do -10C je OK bom pa videl kako bo čistila in reagirala prvi teden pri stalni - 5 in 9C.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Fan in 109 gostov