Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
#43
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe sep 23, 2011 3:56 pm

montaža daljinskega zaklepanja

Napisal/-a #43 Sr sep 05, 2012 3:37 pm

na ebayu sem kupil en sistem za daljinsko zaklepanje in bi ga želel vgraditi v mojega hyundai coupeja (1.6 letnik 2004), pa se mi je malo zataknilo in bi prosil za pomoč izkušenejših
kot prvo - moj coupe ima serijsko centralno zaklepanje (ne daljinsko) in motorčke na obeh vratih (če zaklenem na sopotnikovih se zaklenejo tudi voznikova)
tule je diagram vezave, ki je priložen daljinčkom:
Slika
Slika

tole pa je shema originalnega centralnega zaklepanja:
Slika

torej jaz sem povezal kot kaže za "positive trigger" in rezultat je bil, da mi je ob pritisku na tipko za odklepanje odklenilo in takoj zaklenilo nazaj, ob pritisku na tipko za odklepanje pa odklenilo ... če so bila vrata odklenjena pa ni delovalo nič - torej enostavneje - odklenil sem jih lahko (le da z napačno tipko), zakleniti pa jih nisem mogel ... ko sem menjal žici za "lock" in "unlock" signal je ostalo enako, le da sta se tipki zamenjali - zdaj je torej tipka za odklepanje odklenila
potem sem probaval še marsikaj ampak več od tega da sem skuril dve varovalki ni ratalo ... glede na to da se na elektriko in elektroniko ne razumem najbolj bi prosil koga, ki je bolj izkušen naj mi pojasni, kako naj zvežem, da bo delovalo kot mora
če kdo zna pa naj prosim še napiše kako naj zvežem žici za smernike in žico za zapiranje šip - tudi to mi ni jasno
najlepša hvala za pomoč in odgovore
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot] in 47 gostov