Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Vztrajnik

Napisal/-a mevden Pe mar 01, 2019 10:46 am

A da bi polosovina tresla samo pritisnes na gas? A ne bi potem tresla skoz ko se gume obračajo? Kako se lahko preveri polosovina?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Vztrajnik

Napisal/-a hippo Pe mar 01, 2019 5:43 pm

Ja. Preveri zračnost notranjega zgloba.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Vztrajnik

Napisal/-a pinny Pe mar 01, 2019 6:47 pm

Glede na opisane simptome, bi rekel da je polosovina. Nedolgo nazaj sem jih na svojem bravotu menjal, avto je tresel samo pri pospesevanju, pri konstantnu hitrosti tresenja ni bilo. Kako ugotovis ali je vzrok polosovina? Ce je ze res slaba, samo malo naprej speljes, potem pa takoj nazaj, in ce bo mehanik od zunaj gledal v kolo, bo to takoj videl/vedel, vsekakor pa to tudi ti notri cutis. Drugace pa ce je kolo v luftu, ga malo naprej in malo nazaj zasuces pa se to cuti, ce je pa avto na dvigalu, pa nekdo zasuce kolo naprej in nazaj, potem pa z roko primes polosovino, pa se tudi cuti.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Vztrajnik

Napisal/-a mevden Pe mar 01, 2019 8:54 pm

Avto ima v roku nekaj dni tehničnega, bi to lahko tam ugotovili? Ko ga položijo na tiste plošče in premikajo sprednja kolesa naprej nazaj levo desno? Da tam omenim naj so malo bolj pozorni?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Vztrajnik

Napisal/-a hippo Pe mar 01, 2019 9:49 pm

Ne, tega tam ne bodo ugotovili.
 
Hrastar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne feb 23, 2020 4:12 pm

Re: Vztrajnik

Napisal/-a Hrastar Ne feb 23, 2020 11:44 pm

Zivjo
Vidm, da se nekateri spoznate na vztrajnike..in bi rabu kak nasvet..pomoc
Gre se za vw 2.0 tdi 170km..avto je bil na pooblascenem servisu..zaradi neenakomernega prostega teka..in prva diagnoza je bila vztrajnik..in zamenjamo komplet vztrajnik plus sklopka in potisni lezaj..ko to zamenjamo..se ugotovi da je problem v sobi..zamenjamo eno sobo..ostale so uredu..in problem z neenakomernim prostim tekom se popravi..no pojavil se je pa zvok-vztrajnika..predusem pri mrzlem motorju..zutraj pri zagonu ..avto grdo ropota..ce stisnes sklopko je malo bolje..ce ga ugasnes se tudi slisi zlo cudno..in zato smo ponovno razdrli vse skupaj..serviser je reku da je vse seenkrat zamenu..da je vztrajnik vidt dobr..gibanje v mejah normale..levo desno..ne ve pa kok se lah gibajo plosce med seboj..ampak zvok ostaja..in sedaj serviser nima pojma kako in zakaj..vmes sm sel po drugo mnenje na drug servis in oni tudi pravijo da je slab vztrajnik..in zdej nevem kaj nej..serviserja imam za postenega..se je trudil in vse..ali je mogoce da je serija novih vztrajnikov slaba..vgrajeni deli nej bi bili orginalni..sam da se sedaj se bolj slisi vztrajnik kot pa pred vso to storijo..ce ma kdo kako idejo..kaj naredit..nevem..serviser pravi nej se vozim..pa se bo ze pokazal..pa da se mogoce morata malo vsest vztrajnik pa sklopka.. hvala za nasvete..lp
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Vztrajnik

Napisal/-a lotko Po feb 24, 2020 8:18 am

Imel 1.9 tdi, menjal kpl sklopko z vztrajnikom, po menjavi pedal sklopke vibriral nenormalno, avto pri določenih pogojih potresel, rečeno mi je bilo, da naj vozim, da se mora sklopka "uležt" in te bedarije... No, nikoli se ni "ulegla" po cca 30 kkm, je avto potresaval samo še bolj. :D Toliko o tem "uleganju" in teh bedarijah, če je nekaj narobe je pač narobe, boljše ne bo. Nikoli več se nisem ubadal s tem, vedel pa sem, da je spet zanič vztrajnik. No, zanič je bil že nov, oz. kakorkoli, nekaj ni bilo vredu. Je pa problem, če je bilo menjano "pod kozolcem", ti kupiš material in itak, da se nima smisla ukvarjat z reklamacijo materiala, bodo že našli nekaj, da ne bo šlo skozi ;) V glavnem vozil sem naprej, naredil kakšnih 50 kkm in, če bi hotel avto še naprej imeti, bi moral spet menjati garnituro sklopke z vztrajnikom. Pa koliko sem se nekaj časa ubadal s tem sem slišal ogromno podobnih težav. Je pa res, da nekateri pravijo, da so Sachs vztrajniki boljši kakor LUK, jaz sem takrat kupil LUK (je bil cenejši :lol: ), spet drugi pravijo drugač, tretji spet čisto nekaj drugega, sam pa pravim tako, da pač nisem imel sreče, kakor še veliko drugih ljudi.. :D Zakaj je tako pa nihče ne ve.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Vztrajnik

Napisal/-a Firediver Po feb 24, 2020 9:34 am

Da niso slučajno vztrajnika z pnevmatsko pištolo zategovali? V trenutku ga uničiš...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Vztrajnik

Napisal/-a danci1973 Po feb 24, 2020 10:38 am

:lol:
 
Hrastar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne feb 23, 2020 4:12 pm

Re: Vztrajnik

Napisal/-a Hrastar To feb 25, 2020 10:28 am

Ja vrjamem, da nism edini, ki imam probleme z vztrajnikom..pa upam da nemore bit odvisn sam od srece..al bo menjava uspesna al pa ne..vseeno ni to tko poceni..pred leti sm pri drugem avtu menjal vztrajnik..pri nekem domacem mojstru..pa je blo vse brez problema..mene zanima..glede na to..da je stvar v garanciji..al bi lah sel na kak drug pooblascen servis..pa da oni pogledajo..v okviru garancije..al je pac kaka posebnost pri vgradnji..
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], mihajlorok in 33 gostov