Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
gtr35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Če apr 14, 2011 7:57 am

Nastavitev višine luči ?

Napisal/-a gtr35 Po jan 28, 2013 7:55 pm

Pozdravljeni !

Na moji Nissan Primeri mi luči svetijo zelo nizko, ponoči svetijo samo 4-5 metrov pred avtomobilom in ne vidim nič, zato imam vedno dolge prižgane :evil:

Gledal sem pri lučeh kje naj bi se nastavljala višina, ampak pojma nimam kje je to ? Sem najdu dve slikici, ki jih prilagam, in meni se zdi, da je za prilagajat višino tist bel krogc, ki ga boste videli ? Ampak raje prej vprašam, kakor da kaj uničim :D

Za odgovore oz. pomoč , se vam zahvaljujem :)
Priponke
2..jpg
3..jpg
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Nastavitev višine luči ?

Napisal/-a arijan Po jan 28, 2013 8:02 pm

Tako je, tistega črnega je potrebno vrtet.

Samo ne smeš kar tako dvigovat luči kot bi ti rad, ampak moraš mislit še na druge.
Če si član AMZS, ti to zastonj naredijo pri njih. Pa še nastavili ti bodo tako luči, da ne bodo slepile nasproti vozeča vozila.

Če pa nisi član, potem pa zapelji vozilo čisto do stene, vendar naj bo avto naravnost in stena naj bo ravna. Nato označi na steni kje se vidi najmočnejši snop luči in zapelji eno tri metre nazaj in sedaj nastavi luči, da bodo spet imele usmerjen najmočnejši del snopa v tiste črte, ki si jih prej označil.

Mogoče sem se zmotil v metrih, vendar približno tako nastaviš pravilen snop luči.

Ps, poglej da nimaš mogoče v avtu stikalo nastavljeno, kot da je vozilo polno naloženo. Stikalo premakni tako, da bodo luči svetile najvišje(0).
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nastavitev višine luči ?

Napisal/-a čare Po jan 28, 2013 8:15 pm

Ni res.Tam spodaj je motorček za regulacijo višine iz kabine na njem pa je tudi vijak za osnovno nastavitev (nula) zdaj če ti sveti čisto pred avto so lahko motorčki zanič ali sneti ali pa so samo razštelane luči.Regulacija iz kabine ti dela?? Al jo imaš celo na 3 stopnji oz. kok jih ma nissan ne vem.
 
gtr35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Če apr 14, 2011 7:57 am

Re: Nastavitev višine luči ?

Napisal/-a gtr35 Po jan 28, 2013 8:30 pm

Motorčki delujejo odlično, če dam na 3 stopnjo se spusti snop luči dol, če dam na 0 ( najvišja pozicija ), gre snop gor, vendar še vedno sveti prenizko :(

Tam kjer sem jaz označil, ni nobenega motorčka, od zunaj kakor slika kaže, tako je tudi na mojem avtu, skratka nobenega kabla ni tam, ampak samo tisto, kar vidite na sliki :) ( potem je pa znotraj luči vse povezano ). Drugih stvari ne vidim, kjer bi se dalo to nastaviti, tako da je to edina logična izbira, kjer naj bi se nastvailo.

Se bom pa jutri probal odpeljati na tehničnega in bom fante prosu, če bi mi lahko nastavili, čeprav sem imel lansko leto probleme s temi žarnicami, ker v tisti napravi ni mogel dobro razbrati višino snopa ( imam žarnice range power white ), ampak me je kljub temu spustil :lol: Upam, da ne bodo kaj težili :D
Če ne bom pa šel nekam v garažno hišo ( merkator ) in tam dol v temi naštimal višino za malenkost navzgor oz. kakor je že en prej omenil :)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nastavitev višine luči ?

Napisal/-a čare Po jan 28, 2013 8:37 pm

Motorček z belim vijakom se čisto lepo vidi na prvi sliki med obema pokrovoma žarnic spodaj ali pa imaš ti drugačne luči.Tisti vijak ki si ga označil ti pa je za nastavitev smeri snopa (pri tej luči ki si jo nalimal)
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Re: Nastavitev višine luči ?

Napisal/-a svadreb To jan 29, 2013 8:30 am

Z zelenim sem obkrožil vijak, s katerim se nastavlja višino svetlobnega snopa žarometov in z nobenim drugim. Konc debate.
Priponke
2..jpg
Z zelenim obkrožen vijak za nastavitev VIŠINE snopa žarometov
 
Perobugy32
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po mar 12, 2018 8:35 pm

Re: Nastavitev višine luči ?

Napisal/-a Perobugy32 Po mar 12, 2018 8:40 pm

Kako se nastavi visino pri audi A5 2008.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov