Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a esem Sr feb 13, 2013 2:26 pm

kalsekgrega je napisal/-a:prvo nista to ista avta tist je opel astra 1,7dti. to je pa fiat marea 1.9

Prihodnjič pa napiši v prvem postu, še bolje pa kar v naslovu, za kateri avto gre! :roll:
Če enkrat napišeš, naslednjič pa ne, bi ob podobnih simptomih vsak domneval, da gre za isti avto.
 
kalsekgrega
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe jan 18, 2013 11:56 pm
Kraj: celje

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a kalsekgrega Sr feb 13, 2013 7:48 pm

se opravicujem nisem glih dougo na foromu. sm bil že pri dveh mehanikih pa ni ugotovil kaj je narobe pri astri. na mareji je pa počena glava. hvala za nasvete
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a esem Če feb 14, 2013 12:43 am

kalsekgrega je napisal/-a:... sm bil že pri dveh mehanikih pa ni ugotovil kaj je narobe pri astri. ...

Ni problema, boš vedel za drugič.
Sori za Mareo.
Sta ta dva mehanika napumpala pritisk v sistem pri Astri, kot ti je bilo že svetovano? Če nista, zamenjaj mehanika s tretjim, ki mu bo to prvo prišlo na misel! S pritiskom se mora ugotovit, kje pušča. Če se ne vidi nikjer (niti pečka v armaturi), gre lahko voda samo še nekam v cilindre, a bi se moralo videt olje ali pritisk (med delovanjem) v ekspanzijski.
 
sim
Novinec
 
Prispevkov: 189
Pridružen: Pe okt 31, 2003 3:52 pm
Kraj: LJ

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a sim Če feb 14, 2013 8:36 am

Pri Corsi C...enak problem...po dolitju je kmalu zmanjkala hladilna, a samo do določenega nivoja...zamenjali pokrovček ekspanzijske in nivo (po enem letu) ostaja nespremenjen.
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a RS84 To jun 30, 2015 6:34 pm

Pozdravljeni.

Zanima me sledeče. Na avtu mi je malo počla cev hladilne tekočine fi 16mm, zamenjal sem jo z drugo cevjo. Vendar stara cev je imela koleno na 3 mestih novo sem naplejal kakor je šlo ne morem jo tako zviti.

Ker je to bolj začasna rešitev me zanima ali lahko naredim cev iz kolen in cevi ter objemk(?) da bo lepo pasala, ker sedaj ko je zvita jo malo zapiga nebi rad vidu da pretok se zmanjša.

Ima kdo kako spletno stran, kjer se da to naročiti od cevi kolen? nekaj imajo na santerm.

lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a Fan To jun 30, 2015 8:49 pm

Lahko se sestavi s koleni, lahko pa v Prit-u nabavite gibljivo cev.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a zzitop Po okt 05, 2015 2:02 pm

Opazil sem to kar sledi na slikah. Zanimajo me vaša mnenja, če je to uhajanje hladilne ali ne. Da vidim, če bo potrebno nabiti pritisk in preverjati. Ne morem zagotovo reči, da zmanjkuje, a je kak cm in pol pod maksimumom.
Avto je Punto 2002, 1,2, 8V 60 km, fire motor, ima pa vgrajen LPG. Slika je z priklopa cevi na koleno LPG uparjalnika.

Slika

Slika

Slika



http://imgur.com/a/IHwu0

Hvala za mnenja.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a mevden Ne sep 17, 2017 10:32 am

Pozdrav,

Oče ima čudno situacijo na octaviji 2005, 1.9 tdi. Avto ima že več let in letos prvič, ko so bile vročine izpiše računalnik, da je premalo vode. Dolije in čez par 100km zopet opozorilo, da ni vode. Odpelje na servis, uni k iz topa , da pušča vodna pumpa. Sicer še ni nameraval menjati ampak ker manjka še 20.000km do menjave jermenov se odloči in zamenja komplet jermene. Ko je mehanik dol dal staro pumpo, pravi pumpa ni. Jbg. Zamenja in gre serviser na testno in ne ugotovi kje pušča. To je bilo nekje sredi Julija, nato je moral še ene 2,3 dolit vodo in sedaj že mesec dni ni duha ne sluha o pomanjkanju vode. Dolil ni že 1500km in voda je tik pod maximumom. Kaj za vraga je bilo poleti, da je primanjkovalo vode?
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a coco66 Ne sep 17, 2017 2:14 pm

voda ne pušča, antifriz pa pušča ker je bolj agresiven. Nalijte antifriz pa opazujte
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a jack86 Sr jun 19, 2019 7:23 am

Pozdravljeni,

pred kratkim sem opazil pomankanje hladilne tekočine na D2 (1.6 hdi) motorju. Napaka je bila na vodni pumpi, narejen glavni servis, hladilna tekočina natočena na max.
Nato mi nekaj km po servisu javi, da je le te premalo. In čez 300km spet. Dotočim do max levela in vozim dalje.

Sedaj sem prevozil cca 1500km in nivo je nespremenjen.

Je to normalen pojav, da se tudi po 300km še vedno najdejo "zračni žepi" v sistemu?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: izginja hladilna tekočina

Napisal/-a ojnica Sr jun 19, 2019 11:43 am

Vozi in spremljaj porabo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 37 gostov