Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
wodek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe mar 09, 2012 6:58 pm
Kraj: Maribor

Ford - cukanje

Napisal/-a wodek To feb 26, 2013 5:33 pm

lepo pozdravljeni, sem lastnik ford fieste 2007 1.3 bencin. pa mi avto ko je hladn cuka nekaj, nekaj sem se pozanimal kaj bi lako bilo pa nevem. Vsakih tolko časa se mi tudi lučka za motor prižge, danes pa sem dobil info da naj avto malo vun skurim pa sn ga res, in potem se je lučka vgasnila in avto je delal normalno.. zaj možnosti je več.
1. SVEČKE
2.KABLI
3. FILTER ZA GORIVO
4. KONDENZ SE NABERE NA KABLIH ?
5. SLAB BENCIN (samo nebi rekel ..tankal na OMW) nikol nisem imel problemov z bencinom

lepo prosim če bi mi znal kdo kaj povedat kaj bi bilo ???
cuka pa se mi zdi da samo ko je hladn, kot da nima moči je mogoče da ena svečka ne deluje ?
prevoženih pa ima 36.000.

NAJLEPŠA HVALA ZA VSE INFORMACIJE.

LP MARIO
1 3 5
2 4 R
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a .com To feb 26, 2013 5:35 pm

izkušnje iz r megana pravijo, da so za ta vzrok krive svečke
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
wodek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe mar 09, 2012 6:58 pm
Kraj: Maribor

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a wodek To feb 26, 2013 5:37 pm

.com je napisal/-a:izkušnje iz r megana pravijo, da so za ta vzrok krive svečke



pa misliš da pol ko se avto segreje da svečke pričnejo kr normalno funkcionirat.. kr naenkrat al kak ?. nisem tip za mehaniko taq da se nea neke spoznam na te stvari. Škoda pa mi je nekaj na servis vozit če bi lahko npr kaki kolega svečke menjal
1 3 5
2 4 R
 
wodek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe mar 09, 2012 6:58 pm
Kraj: Maribor

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a wodek To feb 26, 2013 5:41 pm

kakšne svečke pa so najbolše ?? ker sem kr nekaj o njih prebral, da npr bosch niso nevem kaj dobre da se neke druge boljše, kaka je razlika v ceni in kvaliteti ? se spozna kdo to :D
1 3 5
2 4 R
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a Fan To feb 26, 2013 5:48 pm

Pozdravljeni

Ja, hladna vžigalna svečka deluje drugače kot topla, torej se okvaro svečke najprej vidi pri hladnem motorju. Katera svečka je najboljša?? Vsaka nova in Motorcraft, v koliko ne nameravate vgraditi originalnih vžigalnih svečk v Ford-a, ja potem so vsake dobre, dobite jih pa v lokalni avtotrgovini.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
wodek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe mar 09, 2012 6:58 pm
Kraj: Maribor

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a wodek Sr feb 27, 2013 8:44 pm

Fan je napisal/-a:Pozdravljeni

Ja, hladna vžigalna svečka deluje drugače kot topla, torej se okvaro svečke najprej vidi pri hladnem motorju. Katera svečka je najboljša?? Vsaka nova in Motorcraft, v koliko ne nameravate vgraditi originalnih vžigalnih svečk v Ford-a, ja potem so vsake dobre, dobite jih pa v lokalni avtotrgovini.

Lep pozdrav


fan poz..
kaj svečke če kera srkne pol vedno cuka al samo tu in tam, danes npr ko sem se pelal v službo je spet ZELO cukal nima nobene moču pa lučka za motor se mi je prižgala.. ko sem pa šel iz službe domov pa je avto normalno deloval. ni se prižgala lučka za motor pa ni nič cukalo, kaj bi lahko bilo to. ? kakšne so cene pribl če ga na računalnik priklopijo ?
1 3 5
2 4 R
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a Fan Sr feb 27, 2013 8:59 pm

Pozdravljeni

Ja svečka ki ima težave in ni do kraja odpovedala, lahko občasno nagaja. Je pa priporočljivo v Forda vgraditi zmeraj originalne vžigalne svečke - ostale firme lahko nagajajo, kljub temu, da so nove. V koliko pa vam je posvetila opozorilna lučka, se je napaka shranila v ECUju in se jo lahko v obliki kode prebere s testerjem.
Sedaj koliko računajo priklop testerja na servisih pri vas, ne vem, lahko pa sami preverite pred priklopom. Servisi imajo za storitve različne cene, kakor tudi je razlika v znanju, od servisa do servisa.
Osebno menim, da v vaši okolici se bi našel negdo, ki ima doma tester za forda in mu ne bi bilo težko priklopiti.

Lep pozdrav
Zadnjič spremenil Fan, dne Sr feb 27, 2013 9:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a a4 Sr feb 27, 2013 9:02 pm

lastim si megana, vžigalne tuljave kažejo okvaro ko se motor ogreje....



cuka lahko tudi zaradi okvare lambde, da ne govorim o zamašenem dovodu goriva, zraka, izpuha, kablov na svečkah
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a TrijoAdijo Sr feb 27, 2013 10:55 pm

Fan je napisal/-a:Pozdravljeni

Ja svečka ki ima težave in ni do kraja odpovedala, lahko občasno nagaja. Je pa priporočljivo v Forda vgraditi zmeraj originalne vžigalne svečke - ostale firme lahko nagajajo, kljub temu, da so nove. V koliko pa vam je posvetila opozorilna lučka, se je napaka shranila v ECUju in se jo lahko v obliki kode prebere s testerjem.
Sedaj koliko računajo priklop testerja na servisih pri vas, ne vem, lahko pa sami preverite pred priklopom. Servisi imajo za storitve različne cene, kakor tudi je razlika v znanju, od servisa do servisa.
Osebno menim, da v vaši okolici se bi našel negdo, ki ima doma tester za forda in mu ne bi bilo težko priklopiti.

Lep pozdrav


x2. V forda samo original svečke. Cena je ekvivalentna unim,ki se dobijo v lokalnih avtotrgovinah.
Na pooblaščencu te priklop na tester ne bo koštal manj ko 30€....žal.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a abbe Sr feb 27, 2013 11:00 pm

tester ma verjetno tudi kaksen mehanik v oklikici, ki sigurno nebo računal 30€. lahko pa mu pustiš vozilo tam,da tudi odravi napako in mogoče priklopa sploh ne bo računal.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a joztom Sr feb 27, 2013 11:15 pm

Svečka ni pod nadzorom diagnostike, ker je pasiven člen. Za Ford je res najboljša original sveča. Če prižiga lučko, je cinšpula ali kakšen podtlačni senzor.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a TrijoAdijo Če feb 28, 2013 9:13 am

Ali pa kakšna diza...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
wodek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe mar 09, 2012 6:58 pm
Kraj: Maribor

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a wodek Če feb 28, 2013 3:24 pm

sem bil na testih in test je zaznal vžigalno tuljavo. je možno da gre cinšpula pri 35.000 kilometrih ? nekam hitro se mi zdi ??
1 3 5
2 4 R
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a hp6715s Če feb 28, 2013 3:43 pm

Fan je napisal/-a: Je pa priporočljivo v Forda vgraditi zmeraj originalne vžigalne svečke - ostale firme lahko nagajajo, kljub temu, da so nove.

Tudi sam lahka to potrdim iz lastnih izkušenj.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a a4 Če feb 28, 2013 3:45 pm

to pa res ni vezano na število kilometrov.

to se ne menjava dokler se ne okvari, kot recimo ventilator v kabini

pa svečke morajo vedno ustrezati tipu motorja...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a abbe Če feb 28, 2013 3:46 pm

kaj pa, če so svečke in ne cinšpula?
če napiše misfire detected je lahko tut sveča slaba.
lahko pa da je res cinšpula zanič..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a Ivan36 Pe mar 01, 2013 11:43 pm

Meni je Mondeo Mk2 glih na 59800km po menjavi ORIGINAL svečk povedal, da rabi nove in res so bile samo svečke, pazi v servisni oz. navodilih pa je pisalo menjava vžigalnih svečk na 60.000km! :D Po menjavi sem prevozil spet 22.000km pa vse delalo. Preveri servisno oz. navodila ?!
 
Uporabniški avatar
Majand
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Če nov 15, 2007 6:29 pm

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a Majand So mar 02, 2013 3:50 pm

abbe je napisal/-a:tester ma verjetno tudi kaksen mehanik v oklikici, ki sigurno nebo računal 30€. lahko pa mu pustiš vozilo tam,da tudi odravi napako in mogoče priklopa sploh ne bo računal.


Al pa ce ga nabavis ebayu kjer bluetooth stane dobrih 10eur. Meni dela super prek androida.
 
Uporabniški avatar
Majand
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Če nov 15, 2007 6:29 pm

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a Majand So mar 02, 2013 3:53 pm

abbe je napisal/-a:kaj pa, če so svečke in ne cinšpula?
če napiše misfire detected je lahko tut sveča slaba.
lahko pa da je res cinšpula zanič..


Pri meni so bli kabli ko je bil missfire, lahko je pa tudi svecka.
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Re: CUKANJE avta NUJNO PROSIM

Napisal/-a svizc Pe okt 03, 2014 5:36 pm

Pozdravljeni!

Da ne bom nove teme odpiral, FORD FIESTA ST150 letnik 2007, avto mrzel oz. recimo lahko tudi 70% casa ko je ogret cuka, ampak to samo pri speljevanju, pri ustavljanju v kriziscu pa obrati precej zanihajo. Problem je v tem da pri tem cukanju pri speljevanju sploh v klanec velikokrat malce posmodim sklopko ker se prakticno ne da normalno speljati. Sem sel zadevo povprasat tudi na ford forum in prvi in edini odgovor ki sem ga dobil je bil "pomoje se bos moral navadit na to". Ja WTF kaksen odgovor :o

Je problem mehanski ali je zadeva v elektroniki?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov