Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a LukL So mar 30, 2013 5:14 pm

Zanima me, kdo v Sloveniji, (najverjetneje se bo našel nekdo v Ljubljani) že ima napravo in plin za polnjenje klime s plinom R1234yf?
V Celju tega nima niti en servis, pomlad pa bo kmalu tu! Če ve kdo posebej za koga, ki ima to zadevo zelo dobrodošla informacija!

Nekako sumim, da bi lahko imel avtokommerc na dunajski mislim da je, vendar še nisem klical.

Plin že vgrajujejo v nekatere Mercedese in Mazde, pa verjetno še katere druge znamke.... Vendar očitno trg še ni pripravljen na nov plin.

Eno mogoče butasto vprašanje: Ali mogoče v Gorenju že polnijo hladilnike z novim plinom?
Zadnjič spremenil LukL, dne So mar 30, 2013 6:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Polnjenje klime- Plin R1234a kdo?

Napisal/-a Fan So mar 30, 2013 5:27 pm

Pozdravljeni

Predvidevam, da bi na pooblaščenih servisih, znamk vozil katera uporabljajo omenjeni plin, morali to imeti. V koliko želite to servisirati kje drugje, pa imenik in telefon ..................... lahko pa preverite pri distributerju, komu ga dobavlja:
- http://www.servisnaoprema.si/
- http://www.avtotehnika.si/servisna_opre ... 1234yf.php

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Polnjenje klime- Plin R1234a kdo?

Napisal/-a RedBull™ So mar 30, 2013 5:54 pm

Kakor je meni znano, je oznaka plina R-1234yf in ne tako, kot si napisal v naslovu teme.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Polnjenje klime- Plin R1234a kdo?

Napisal/-a LukL So mar 30, 2013 6:21 pm

Fan je napisal/-a:Pozdravljeni

Predvidevam, da bi na pooblaščenih servisih, znamk vozil katera uporabljajo omenjeni plin, morali to imeti. V koliko želite to servisirati kje drugje, pa imenik in telefon ..................... lahko pa preverite pri distributerju, komu ga dobavlja:
- http://www.servisnaoprema.si/
- http://www.avtotehnika.si/servisna_opre ... 1234yf.php

Lep pozdrav


V celju in širši okolici noben pooblaščeni servis nima tega. Ne plina, ne naprave.
Prav tako pri podjetju Silco še nimajo teh zadev.
RedBull™ je napisal/-a:Kakor je meni znano, je oznaka plina R-1234yf in ne tako, kot si napisal v naslovu teme.


Maš prav ja, sem zamenjal a z yf ;)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a čare So mar 30, 2013 6:48 pm

Pooblaščenci bi to morali met,drugače pa malo pokliči generalnega uvoznika za svoj avto pa naj rešujejo.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a LukL Po apr 08, 2013 8:42 pm

No zadeva je taka:

Vprašanje poslano na Mazda Slovenija, Mercedes Slovenija, Audi Slovenija. Nihče, niti en servis v Sloveniji še nima tega :shock: niti Cosmos, niti Verovškova, niti Autocommerce.

Z mazde dobil odgovor da bodo dobili napravo čez 14 dni.


Koch ga ne dobavlja še nikamor :)
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a dobek Po apr 08, 2013 9:40 pm

hja glej, avti s tem plinom niso niti eno leto zunaj, pa kot kaze, kaj pretirano dolgo tudi ne bodo, tako da...ce ni skrivnost, kje ga rabis?
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
zcmr
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne jul 18, 2004 8:48 pm
Kraj: GO

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a zcmr Po apr 08, 2013 10:14 pm

@ Lukl ce ze provociras z tem uprasanjem in plinom katerega imena niti dobro ne poznas ...povej kateri avto imas ,seveda je ta avto nedvomno v garanciji in povej ime servisa kjer ti doticnega avta zaradi neopremljenosti z tem plinom in napravo niso uspeli servisirati klima naprave v garancijskem roku.
Mercedes Benz service
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a LukL To apr 09, 2013 5:47 pm

zcmr je napisal/-a:@ Lukl ce ze provociras z tem uprasanjem in plinom katerega imena niti dobro ne poznas ...povej kateri avto imas ,seveda je ta avto nedvomno v garanciji in povej ime servisa kjer ti doticnega avta zaradi neopremljenosti z tem plinom in napravo niso uspeli servisirati klima naprave v garancijskem roku.


Hja fantje js nč ne provociram. Sam rabim v avtu met nafilano klimo, avto je itak v garanciji, sam kaj ti nuca garancija, če nikjer nimajo naprave za nafilat plina.

Avto je novi A3. Majo ga pa že tud mazde CX-5 in pa nekateri novi modeli mercedesov!

Ker na servisu ne morejo napolniti plina, sem se obrnil sem če mogoče pozna kdo koga, nekaj ste mi predlagali- sem poizkusil.

Kontaktiral audi slovenija, mazda slovenija, mercedes slovenija in tudi koch in silco.

Zadnji post sem pa napisal zaradi tega, da bo še kdo drug vedel kako je s situacijo in kako naj bi bila rešljiva, zdej če js tukaj provociral ker bi rad samo nekje napolnil klimo pol tud qurc!
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a dobek To apr 09, 2013 6:15 pm

http://www.spiegel.de/fotostrecke/kaelt ... 868-2.html


Audi: Beim Ingolstädter Hersteller heißt es, derzeit sei kein Modell mit dem Kältemittel R1234yf auf dem Markt. Daran werde sich im Jahr 2013 auch nichts ändern.
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a LukL To apr 09, 2013 7:08 pm

dobek je napisal/-a:http://www.spiegel.de/fotostrecke/kaeltemittel-konflikt-welches-auto-ist-mit-welchem-mittel-unterwegs-fotostrecke-91868-2.html


Audi: Beim Ingolstädter Hersteller heißt es, derzeit sei kein Modell mit dem Kältemittel R1234yf auf dem Markt. Daran werde sich im Jahr 2013 auch nichts ändern.


http://www.ebay.de/itm/Audi-A3-8V-Bj-20 ... 1e78aa4699 :roll:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a sašo5 Sr apr 10, 2013 5:02 am

LukL je napisal/-a:Avto je novi A3.

in zakaj bi polnil klimo pri novem avtu? 5 let nimaš kaj drkat, le prašni filter vsako leto zamenjaš osebno še, kar ni slabo sistem dezenficirat s sprejem - vsaj po mojih izkušnjah in to je to.....

Če pa že iz nevem kakšnih razlogov res moraš nekaj okoli tega naredit, potem pelješ na poobleščenca in rečeš, da pač hočeš in seveda je tudi logično, da porihtaji in da klima dela..........lahko nafilajo tudi z "nafto" le delat mora in simpl preveriš tako, da v reže daš termometer s sondo, ki trenutno reagira in če izpihuje 3-8 stopinj je klima polna in optimalno dela lahko pogledaš še cevi v motornem prostoru, ki morajo bit mrzle in pri veliki zunanji temp. tudi rosne (nikakor ne zamrznjene, kar je tudi znak, da plina manjka (enako tudi pri hišnih klimah)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a abbe Sr apr 10, 2013 8:59 am

tega plina sploh ni za dobit.
ko pa bo bo pa cena 100€ za kio.
naparav za polnjenje z takim plinom ima AVTOKLIME PRO. Plina pa pač nima ker ga ni za dobit.
@sašo, če gre na pooblaščeneca nebo nč naredu ker tm nimajo plina.
tko da kokr kol obrne je v riti.
lahko pa da ta plin ven pa da "navadnega" notr,tko pač delajo.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a sašo5 Sr apr 10, 2013 2:59 pm

abbe je napisal/-a:lahko pa da ta plin ven pa da "navadnega" notr,tko pač delajo.

sej tako sem tudi mislil.....(še vedno ne vem-o, zakaj treba pri novem avtu polnit klimo)
 
Uporabniški avatar
ESX
Uporabnik
 
Prispevkov: 834
Pridružen: To mar 08, 2011 11:40 am

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a ESX Sr apr 10, 2013 3:30 pm

Slika
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a LukL Sr apr 10, 2013 4:23 pm

abbe je napisal/-a:tega plina sploh ni za dobit.
ko pa bo bo pa cena 100€ za kio.
naparav za polnjenje z takim plinom ima AVTOKLIME PRO. Plina pa pač nima ker ga ni za dobit.
@sašo, če gre na pooblaščeneca nebo nč naredu ker tm nimajo plina.
tko da kokr kol obrne je v riti.
lahko pa da ta plin ven pa da "navadnega" notr,tko pač delajo.



a se to lahko nardi? ne more bit nič narobe s kompresorjem in gumicami v hladilnem sistemu...

Poskusil sem že evakuirati vendar ne paše na nastavke - se pravi so jih spremenili.

@Sašo tud novi avti se zaletavajo ;)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a sašo5 Sr apr 10, 2013 7:02 pm

LukL je napisal/-a:@Sašo tud novi avti se zaletavajo ;)

sorry oops še na misel mi ni prišlo_seveda, malo "nasloniš" pa kiler od klime poči. Glede na tekst ESX-a ste(si) mel še srečo....
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a abbe Sr apr 10, 2013 8:23 pm

predvidevam da maš kasko,če ga maš naj se na servisu ukvarjajo s tem.
če pa popravljaš v lastni režiji pa pokliči v avtoklime pro pa ti bo povedal vse o tem a se da al ne zamenjat plin ....
Ni vse res kar napišem
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a LukL Sr apr 10, 2013 9:13 pm

verjetno bom kar počakal še ta teden, da pri mazdi dobijo zadevo pa bo to to... nebi rad menjal, saj je na vseh nalepkah napisan da je ta plin noter...
 
Uporabniški avatar
zcmr
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne jul 18, 2004 8:48 pm
Kraj: GO

Re: Polnjenje klime- Plin R1234yf kdo?

Napisal/-a zcmr Sr apr 10, 2013 10:13 pm

Nikakor ne moes plina zamenjat,tu se gre za popolnoma drue materiale ,pritiske in nacin delovanja.Kompresor za ta novi plin je znanstvena fantastika, ko bo ta kompresor ribnil in bodo opilki sli po instalaciji se bo popravilo merilo v tisocakih €....
Mercedes Benz service
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: coco66 in 19 gostov