Stran 1 od 1
Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:16 pm
Napisal/-a uros11
Peljal sem k mehaniku, ker ima prednje desno kolo luft - cca vsaj en cm sem ga lahko noter ven potiskal, žena, ki je danes menjala gume, pravi da ji je monter pokazal ene 3 cm noter ven. Na cesti je bil tudi občutek, kot da dela ovinek malenkost po svoje. Verjetno ležaj? Sicer sem slišal neko ropotanje vsake toliko pred cca pol leta... Ko spreže do konca, lahko odpade kolo?
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:23 pm
Napisal/-a bedolin
Čakaj, peljal si k mehaniku in zdaj moraš ti postavit diagnozo kaj je narobe? In po možnosti še kupit kos?
Zakaj je pa on tam?
Kaj pa končniki?
Sicer pa pohvale z moje strani, da se voziš s 3 cm lufta na prednjem kolesu...
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:33 pm
Napisal/-a abbe
ko ti bo utrgalo kolo bo zanimivo branje v ksnih novicah.
začel se bo tko "iz neznanaega razoga zapeljal na naspotni vozni pas, ugasnila so 3 življenja..."
ležaj dvomim da je zanič,ker poem bi tullil pa pajsal po zavornih ploščicah.
verjetno ja zanič volanski končnik ali pa zglob na roki.
zanimivo da mehanik ni povedal kaj je narobe.
drgač pa precej neodgovorno da se žena vozi z takim avtom...
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:37 pm
Napisal/-a a4
mogoče je pa nima rad
mislim da je končnik šel tu, v glavnem okvare podvozja je potrebno nujno sanirati čimprej
lp
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:38 pm
Napisal/-a uros11
Nea, samo zanima me, avto sem mu pustil tam, jutri bo verjetno že popravljen.
Žena vozi drugi avto (ne rečem, da je tega uničila, ker ga ni, dela pa vsak dan po 140 km), je pa na obeh menjala gume danes, sicer ne bi še vedno nič vedel - do drugega meseca, ko je tehnični.
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:43 pm
Napisal/-a Fan
uros11 je napisal/-a:Nea, samo zanima me, avto sem mu pustil tam, jutri bo verjetno že popravljen.
Žena vozi drugi avto (ne rečem, da je tega uničila, ker ga ni, dela pa vsak dan po 140 km), je pa na obeh menjala gume danes, sicer ne bi še vedno nič vedel - do drugega meseca, ko je tehnični.
Pozdravljeni
Kaj vas zanima, do sedaj še ni bilo postavljenega vprašanja?
Lep pozdrav
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:46 pm
Napisal/-a uros11
Malo tako, kaj se komu kaj zdi, da bi morda bilo... take okvare še nisem imel na avtu, tako da je zame nekaj novega.
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:54 pm
Napisal/-a abbe
pomaga če napišeš ker avto maš
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:55 pm
Napisal/-a uros11
Zato ga imam v podnapisu.
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:56 pm
Napisal/-a zlica22

Roke, ležaj, končniki.... Nekaj od tega bo. Sicer vam bo pa mehanik lepo razložil...
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 7:57 pm
Napisal/-a Fan
Pozdravljeni
Predvidevam, da vam je vaš mehanik/mojster/popoldanec povedal kaj je potrebno menjati. Po opravljenem servisu, pa je potrebno narediti optiko vozila.
lep pozdrav
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 8:01 pm
Napisal/-a abbe
maš maš v podpisu sam si tut reku da je žene pelala oba avta h mehaniku,tko da nism mogu točn razbrat ker voz je v okvari.
no ko gre za passata 3bg potem je jasno da je nekaj narobe z rokami.
jih ima na vsaki strani 4.po vsej verjetnosti je zanič ena ali obe zgorni roki.
mislm da otika ni otrebna po menjavi zgornjih rok.
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 8:04 pm
Napisal/-a uros11
Nič še ni povedal, je imel gužvo in še ni uspel pogledati. Sem mu samo avto pustil tam, da mu ga zjutraj ne vozim, ko ne bom imel cajta in bom hodil peš okrog. Pa firbcam...
abbe - ma ja vw, ta drugi je imel pri 40kkm zjahan prednji ležaj, se pa po cca 3,5letih od nakupa še vedno šteje za novega, ki naj bi kao delal. Rok še nismo tikali doslej, tudi res.
Re: Luft v kolesu
Objavljeno: To apr 16, 2013 10:34 pm
Napisal/-a =swen=
Tudi jaz glasujem za roke ali volanski koncnik...
Se nekaj bi pripomnil. Napisal si da je zena menjala le dve gumi. Upam da je dala nove na zadnja kolesa, saj je ta moznost veliko bolj varna kot pa da so nove na prednjem paru koles.
Govorim iz lastnih izkusenj.
Namrec jaz sem tudi menjal le par, nove so bile na prednjih kolesih. Tako je bilo vse dokler se nisem dvakrat nenapovedano v kvinku z vozilom zavrtel okoli. Stvar je taka,da ce imas slabe gume spredaj lepo prek volana cutis kje je meja zdrsa (recimo na polkroznem uvozu na avtocesto) in primerno zmanjsas hitrost. Jaz sem imel z razmisljanjem da vozilo ustavljajo predvsem sprednja kolesa nove spredaj in kaj se je zgodilo? Ovinke sem lepo normalno vozil, obcutek na volanu super (se dalec od zdrsa) medtek ko je zadnjemu koncu kar naenkrat zmanjkalo oprijema. In ta nenapovedan obrat se mi je zgodil dvakrat. Tako da od takrat imam ali vse 4gume nove, ali pa novi par na zadnjih kolesih. Ker le tako dobro cutis 'mejo' sprednjega konca, zadnji je pa tako ns varni strani (zaradi novejsih boljsih gum).
Lahko se to dodam da je avtoprecej sredinsko uravnotezen (hatchback) in ni nagnjen k pod/prekrmarjenju. No le toliko v razmislek.
