Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
montezer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr jan 09, 2013 1:17 pm

Renault 5 centralna pečka ne deluje

Napisal/-a montezer Po apr 22, 2013 2:30 pm

Kakor omenjeno, mi ne deluje centralna pečka v avtu. oz. deluje, vendar piha mrzlo in se sploh ne ogreje, tudi ko je avto na delovni temperaturi. A mi zna mogoče kdo kaj svetovati kako dobim to stvar ven da bi jo zamenjal, in pa kje bi lahko kupil novo. Ali je potrebno razdreti armarturo ali je kakšen lažji način. Petka pa je letnik 1995 1.4 60KM. Hvala vnaprej za odgovore :D
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: Renault 5 centralna pečka ne deluje

Napisal/-a zlica22 Po apr 22, 2013 4:58 pm

No, petke iz sredinskih rež vedno pihajo mrzlo. Za začetek jo lahko poizkusiš očistit. Izprazni hladilni sistem, iztakni cevi, ki gresta v pečko (pri kabini). Nalij vanjo kak liter kisa in pusti čez noč. Potem pa vzemi šlauf, ga vtakni v cev odpri vodo in pusti, da nekaj časa teče skozi drugo cev ven. Naj teče v nasprotni smeri, kot teče sicer... To ponavadi pomaga. Podobno splakni še cel sistem.
Mislim, pa da sem celo tu prebral, da pomaga tudi če obrneš cevi na pečki-se pravi levo desno. Sam sem vedno uporabljal prvo metodo... Če ne bo ok, bo treba pa snet armaturo. Dela ni veliko.
 
montezer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr jan 09, 2013 1:17 pm

Re: Renault 5 centralna pečka ne deluje

Napisal/-a montezer Po apr 22, 2013 5:52 pm

Ok, bom proval pol pa kar bo :D Hvala.
 
montezer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr jan 09, 2013 1:17 pm

Re: Renault 5 centralna pečka ne deluje

Napisal/-a montezer Pe avg 30, 2013 12:28 pm

Šele pred kratkim sem utegnil najti čas in se posvetiti temu vendar smo našli težavo in jo tudi odpravli. Armatura je šla dol (malo dela) in pečka ven. Fora vsega tega je, da pri teh Petkah gnije blok od znotraj in s tem zabija hladilni sistem. Pri meni je bila vsa voda rjava in v ceveh je bilo polno usedlin, da ne govorimo o vodni pompi in peči ter hladilniku. V akcijo je šel vap in veliko kisa, da smo prepucali sistem, da sedaj voda kroži. Na žalost ga na sredisnki reži še vedno piha hladno, vendar pa sem uspel popraviti, da se reža zapre, tako, da sem na loputo nalimal gumo, da lepo zadihta vseskupaj. drugače pa v noge in steklo pa čez čas začne močno vroče pihat. Mislim da za čez zimo bo :D
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 5 centralna pečka ne deluje

Napisal/-a Fan Pe avg 30, 2013 10:27 pm

montezer je napisal/-a:Na žalost ga na sredisnki reži še vedno piha hladno,


Žalost gor ali dol, bo pihalo mrzlo

zlica22 je napisal/-a:No, petke iz sredinskih rež vedno pihajo mrzlo.


Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Renault 5 centralna pečka ne deluje

Napisal/-a lisko So avg 31, 2013 9:09 am

Blok ne rjavi kar tako. Bolj kot vse drugo je da pri teh avtih noben ni menjaval hladilne tekočine oz. ni dobro skrbel zanj. Mel sem tri petke pri vseh redno menjaval hladilno tekočino (2-3 leta) in na nobeni ni zabilo pečke.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Dejch
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 757
Pridružen: Po maj 24, 2004 6:44 pm

Re: Renault 5 centralna pečka ne deluje

Napisal/-a Dejch To apr 28, 2020 1:17 pm

vem, da sem zlo pozn za tako vprašanje, ampak imam 5ko pečka očitno je hin, če dam gretje mi smrdi not po antifreezu, tekočine mi zmanjkuje itd.

v glavnem to me zanima. kje točno so locirani šraufi na armaturi, avto je res lepo ohranjen in neb rd polomu, za 5ko so zdej rezervni deli dost redki...

hudo bi blo, če bi ble kakšne slike, jaz nikjer nč ne najdm, najdm sm za armaturo v stilu 5 turbo.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Renault 5 centralna pečka ne deluje

Napisal/-a coco66 To apr 28, 2020 1:29 pm

Kolikor se spomnim ne rabi nič armaturke tikat,gre ven spodaj pri pedalah
 
Uporabniški avatar
Dejch
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 757
Pridružen: Po maj 24, 2004 6:44 pm

Re: Renault 5 centralna pečka ne deluje

Napisal/-a Dejch To apr 28, 2020 2:00 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


lahk malce bolj opišeš?

sredinska konzola ma radio, pol spodaj pod radijem je pa nekaj kovinsko črne barve. morm to črno dol snet?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov