Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
123belt123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne dec 11, 2011 9:32 am

Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a 123belt123 To apr 30, 2013 1:44 pm

Zdravo!
Kadar na mestu ali pri parkiranju obračam volan v levo ali desno se sliši večkrat pokanje pri prvem levem kolesu. To se mi je začelo pojavljati pred kakimi dvemi tedni ko sem menjal gume, prej pa je lepo delovalo. Avto je pa golf 4 98l.
Zanima ma še to da ne odperam nove teme ko stisnem na bremzo mi začne malo tresti volan. Ali so mogoče diski zviti ali kaj drugega. Diski in ploščice so stare 3 mesece in ali če je disk zvit ali to slabo vpliva oz. da ne poškoduje še kaj drugega ker jih nebi spet rad menjaval in mi ne smeta če malo trese pri zaviranju.
Hvala za vsak odgovor in lep pozdrav.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a čare To apr 30, 2013 6:10 pm

Pa si ti dobro zategnil kolesa?
 
123belt123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne dec 11, 2011 9:32 am

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a 123belt123 To apr 30, 2013 8:23 pm

Kolikor se spomnim sem jih, bom pa za vsak slučaj še enkrat preveril. Med vožnjo pa nič ne poka. Samo pri parkiranju oz. na križiščih ki se mocno zavija in na mestu.
 
Uporabniški avatar
madmax89
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: To maj 17, 2011 6:17 pm

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a madmax89 To apr 30, 2013 8:57 pm

pri G4, A3 itd... imajo vzmeti ležaj kateri omogoča da se vzemt skupaj zavrti s kolesom, in pri obračanju levo desno na mestu zna bit da kšnkrat poči.

kar se tiče tresenja, če si že menjal gume, zna bit da so slabo scentrirane
 
123belt123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne dec 11, 2011 9:32 am

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a 123belt123 Sr maj 01, 2013 2:27 pm

Pa se splaca to popravljat ce je sel mogoce lezaj oz. ce se lahko se poslabsa in unici se kaj drugega.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a Fan Sr maj 01, 2013 3:17 pm

Pozdravljeni

Če se splača servisirati vozilo ..................... na to lahko odgovori samo lastnik/plačnik

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a yashica Sr maj 01, 2013 3:28 pm

123belt123 je napisal/-a:Pa se splaca to popravljat


A si ti normalen. Menjava ležajev na amortizerjih je strošek, ki človeka pahne na beraško palico. Ravno tako se ne splača rihtati zavor, menjati rok in končnikov, menjati olja, da o gumah ne govorim. Vsakršno servisiranje vozila je bogokletno dejanje. Samo tankaj in teraj :roll:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a Fan Sr maj 01, 2013 4:59 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


:D
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
bedolin
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: Sr feb 01, 2012 3:16 pm

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a bedolin Sr maj 01, 2013 6:36 pm

Podpis pod tole.

Ko enkrat začneš menjavat ležaje, roke, končnike... seveda vse tole z najcenejšimi ponaredki, saj original (še to 3-4 klasa) je predrag za kar ponuja.... potem še ugotoviš 100 drugih stvari in ni konca ne kraja. Vmes pa spet kakšen "nadomestek originala" začne veselo ropotat.
Poznam kar nekaj ljudi, ki ne gledajo (ne znajo) niti tlaka v pnevmatikah, pa tankajo in terajo...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a Fan Sr maj 01, 2013 7:49 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Pozdravljeni

Predvidevam, da vsak lastnik vozila ve, da je imeti vozilo strošek. Sedaj kako ga vzdržuje je odločitev posameznika .................. eni svoja vozila redno servisirajo, drugi pa ne.................. večina slednjih so premikajoči znak za nevarnost.
Če se vozila ne izplača več popravljati/servisirati ................... se ga enostavno odpelje na odpad. So vsaj ostali udeleženci v cestnem prometu varni!

Meni osebno se ne zdi nič čudnega, da na 15 let staremu vozilu odpovejo ležaji amortizerjev ......................... ki se jih večina da urediti ( na potisnem ležaju se zamenja samo kroglice ) brez zamenjave z novimi. Ja, novi so kar strošek cca 15€ za kos.
Samo odlašanje pa pomeni še većji strošek, ta ležaj namreč skrbi, da pri obračanju volana ne trpi vzmet. Ko je ležaj poškodovan se mora obračati vzmet ( posledično poka ), za kar ni bila predvidena in ko se naveliča sodelovanja - enostavno poči, zgornji ovinek. Ta ovinek lahko pade na tla ( vesel je tisti voznik ki to povozi ) ali pa se enostavno zapiči v gumo ..................... ja pa smo tam ................

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
123belt123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne dec 11, 2011 9:32 am

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a 123belt123 Sr maj 01, 2013 10:00 pm

Hvala vsem za odgovore. Bom su do mehanika pa bomo pogledali. Drugac pa sm mislu ce se splaca s tem da ne mecem brez veze denarja za neke stvari ki jih mogoce sploh ni potrebno zamenjati, zato sem raje vprasal ce ima ta del pomembno funkcijo. Trenutno sem brez sihta in mi vsak evro nekaj pomeni. Tko pac je.
Hvala in LP.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a yashica Če maj 02, 2013 6:37 am

yashica je napisal/-a:A si ti normalen.


Napisano vzamem nazaj oops

Upam, da čim prej najdeš spodobno in redno plačano službo kar je v tej pokradeni državi že skoraj misija nemogoče.

Lp
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a Asterix To maj 22, 2018 8:36 am

madmax89 je napisal/-a:pri G4, A3 itd... imajo vzmeti ležaj kateri omogoča da se vzemt skupaj zavrti s kolesom, in pri obračanju levo desno na mestu zna bit da kšnkrat poči.

kar se tiče tresenja, če si že menjal gume, zna bit da so slabo scentrirane


Kako pa bi se reklo temu lezaju? Imam a3 8PA in cist enako tezavo.
Hvala
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Uporabniški avatar
^^[LuKa]^^
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne nov 22, 2009 12:32 am
Kraj: Maribor

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a ^^[LuKa]^^ To maj 22, 2018 5:52 pm

Lezaj amortizerja
\m/ metal heart is hard to tear apart \m/
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a vojson Sr maj 23, 2018 12:27 pm

Lezaj amotizerja te stane cca 4 do 5€ delo mehanika 10€ moje mnenje nebi odlašal z menjavo
Glede tresenja standerd pri zaviranju najverjetneje si kupil diske za 20e plus ploscice 10e posledice pa so potem prisotne govorim iz iskusen mislim da sem dau za diske ter ploscice 35e razultat je biu po 500km tresenje cvilenke itd potem sem dau diske takse ki so dodatno hlajeni in je vse bp

Pa Lp.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a For Sr maj 23, 2018 11:30 pm

123belt123 je napisal/-a:Zdravo!
Kadar na mestu ali pri parkiranju obračam volan v levo ali desno se sliši večkrat pokanje pri prvem levem kolesu. To se mi je začelo pojavljati pred kakimi dvemi tedni ko sem menjal gume, prej pa je lepo delovalo. Avto je pa golf 4 98l.

Fan ti je napisal že nekaj kar sem hotel tudi sam omeniti

Ko je ležaj poškodovan se mora obračati vzmet ( posledično poka ), za kar ni bila predvidena in ko se naveliča sodelovanja - enostavno poči, zgornji ovinek. Ta ovinek lahko pade na tla ( vesel je tisti voznik ki to povozi ) ali pa se enostavno zapiči v gumo ..................... ja pa smo tam ................


Moja izkušnja z Golfom 4 je podobna. Med vožnjo sem zaslišal glasen pok. Najprej sem malo upočasnil, in ker nisem opazil sprememb med vožnjo sem nadaljeval.
Šele ob prihodu domov ko sem mogu zaviti na dvorišče sem slišal pokanje. Ta košček vzmeti ki je počil, se je zataknil tam nekje in pri zavijanju je pokalo.
Poglej če je mogoče to ...
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Pokanje pri obračanju volana

Napisal/-a Asterix Po jun 18, 2018 7:11 pm

Fan je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Pozdravljeni

Predvidevam, da vsak lastnik vozila ve, da je imeti vozilo strošek. Sedaj kako ga vzdržuje je odločitev posameznika .................. eni svoja vozila redno servisirajo, drugi pa ne.................. večina slednjih so premikajoči znak za nevarnost.
Če se vozila ne izplača več popravljati/servisirati ................... se ga enostavno odpelje na odpad. So vsaj ostali udeleženci v cestnem prometu varni!

Meni osebno se ne zdi nič čudnega, da na 15 let staremu vozilu odpovejo ležaji amortizerjev ......................... ki se jih večina da urediti ( na potisnem ležaju se zamenja samo kroglice ) brez zamenjave z novimi. Ja, novi so kar strošek cca 15€ za kos.
Samo odlašanje pa pomeni še većji strošek, ta ležaj namreč skrbi, da pri obračanju volana ne trpi vzmet. Ko je ležaj poškodovan se mora obračati vzmet ( posledično poka ), za kar ni bila predvidena in ko se naveliča sodelovanja - enostavno poči, zgornji ovinek. Ta ovinek lahko pade na tla ( vesel je tisti voznik ki to povozi ) ali pa se enostavno zapiči v gumo ..................... ja pa smo tam ................

Lep pozdrav


Je mozno, da se ti lezaji cutijo tudi malce na volanu, ko poci na hitro?
Na avtu so pa 17" 225 gume namesto 16" 205 ze od novega (avto ima 95000 km, l. 2010).
Hvala
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov