Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a Fan Po okt 14, 2013 6:20 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:kako je pa rešeno z vodo ko ta zamrzne, so lahko kakšne težave tako kot pri "ročni" zavori kje lahko voda pride v cev kjer je zajla in zamrzne ?


Sama zmrzal ni problem če žica zamrzne pri spuščeni parkirni zavori, je reduktor dovolj močan, da vse skupaj potegne/odtrga, problem nastane, če je parkirna že zategnjena in nastopi zmrzal...................... Osebno priporočam vsako jesen/spomladi pregled žic, po potrebi čiščenje, mazanje in obnova "bovdna". Dolgoročno je to še najceneje.

R 26 je napisal/-a:Novi Megane ima v cilindru elektromotorcek ki stiska ploscice in brez racunalnika batka ne sprostis


X2
ne samo megan ..........................
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
emerik11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jan 29, 2014 2:28 pm

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a emerik11 Sr jan 29, 2014 2:33 pm

Zdravo.
Potrebujem pomoč ,kje bi lahko kupil motor za ročno zavoro Laguna II.Prosim za odgovor
 
emerik11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jan 29, 2014 2:28 pm

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a emerik11 Sr jan 29, 2014 2:43 pm

Fan je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:kako je pa rešeno z vodo ko ta zamrzne, so lahko kakšne težave tako kot pri "ročni" zavori kje lahko voda pride v cev kjer je zajla in zamrzne ?


Sama zmrzal ni problem če žica zamrzne pri spuščeni parkirni zavori, je reduktor dovolj močan, da vse skupaj potegne/odtrga, problem nastane, če je parkirna že zategnjena in nastopi zmrzal...................... Osebno priporočam vsako jesen/spomladi pregled žic, po potrebi čiščenje, mazanje in obnova "bovdna". Dolgoročno je to še najceneje.

R 26 je napisal/-a:Novi Megane ima v cilindru elektromotorcek ki stiska ploscice in brez racunalnika batka ne sprostis


X2
ne samo megan ..........................





Fan a mi lahko pošlješ e-mail rad bi te vprašal glede ročne
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a Fan Sr jan 29, 2014 5:41 pm

@emerik11:
poslano
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
cresgh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe avg 29, 2014 3:03 pm

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a cresgh Pe avg 29, 2014 3:06 pm

Pozdravljeni! Tudi sam imam podobno težavo kot so jo že opisali zgoraj - imam Vel Satis, letnik 2004, težave z ročno zavoro. Bi lahko dobil kontakt od FAN-a, ki vidim, da uspešno rešuje te težave, da se oglasim do njega in pogledava, kaj se da storiti?

Vnaprej hvala, lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a Fan Pe avg 29, 2014 3:47 pm

Kontakt poslan na ZS
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
kocmur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če mar 26, 2015 8:38 am

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a kocmur Če mar 26, 2015 8:50 am

Fan je napisal/-a:Pozdravljeni

@ drejko7
- svoje kontaktne podatke sem vam poslal na ZS

Lep pozdrav


Lepo pozdrav Fan in ostali.
Včeraj se mi je pojavila težava z električno ročno zavoro na R Scenic2 letnik 2006. In sicer na eni strani ne popusti do konca kar je opazno pri
začetku vožnje (1, 2 prestava) in pri porabi. Poskusil sem že z tisto zajlo pri rezervnem kolesu, kar deluje vendar se pri zaustavitvi motorja zopet proži ročna zavora in
posledično isti problem. Po 5 km zavora popusti kar je opazno pri porabi. Zdaj poskušam ugašati motor brez ročne zavore dokler ne uredim problema.
Ker se vozim dnevno po 150km (Mokronog-Ljubljana) bi to žele čimprej . Prosim vas za kontakt ali napotek kako to urediti na cenovno ugoden način (imam otroka na poti in vsi dodatni stroški so breme).
Hvala za odziv in vaš čas.
Slika
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a 5cenic Če mar 26, 2015 9:47 am

kocmur je napisal/-a:
Fan je napisal/-a:Pozdravljeni

@ drejko7
- svoje kontaktne podatke sem vam poslal na ZS

Lep pozdrav


Lepo pozdrav Fan in ostali.
Včeraj se mi je pojavila težava z električno ročno zavoro na R Scenic2 letnik 2006. In sicer na eni strani ne popusti do konca kar je opazno pri
začetku vožnje (1, 2 prestava) in pri porabi. Poskusil sem že z tisto zajlo pri rezervnem kolesu, kar deluje vendar se pri zaustavitvi motorja zopet proži ročna zavora in
posledično isti problem. Po 5 km zavora popusti kar je opazno pri porabi. Zdaj poskušam ugašati motor brez ročne zavore dokler ne uredim problema.
Ker se vozim dnevno po 150km (Mokronog-Ljubljana) bi to žele čimprej . Prosim vas za kontakt ali napotek kako to urediti na cenovno ugoden način (imam otroka na poti in vsi dodatni stroški so breme).
Hvala za odziv in vaš čas.

Poklič na Astilbo. So strokovnjaki in tudi cenovno ugodni. Delavnica se pa nahaja na Rudniku.

Sam sem pred tednom bil tam prvič za zamenjavo ploščic na Scenicu 2010 letnik, na njih pa sem se obrnil zaradi priporočil na Renault forumu in ni mi bilo žal. Sem imel pa problem, da so zadnje zavore ves čas malo držale in so mi tudi med vožnjo piskale. Problem je bil v tem, da so nekako zadnje ploščice zarjavele in se niso dovolj odmaknile od diskov in je zamenjava ploščic odpravila to napako oz. težavo.

Aja delavnico si delijo z Avtohišo Rudnik (Astilba na levi strani Avtohiša Rudnik pa na desni) in tudi njih zelo hvalijo po forumih.
 
Uporabniški avatar
ESX
Uporabnik
 
Prispevkov: 834
Pridružen: To mar 08, 2011 11:40 am

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a ESX Če mar 26, 2015 10:05 am

neke sumljive reklame se ponavljajo zadnjih par dni na forumu za tole Astilbo
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a Cefizelj Če mar 26, 2015 10:33 am

Niti ni reklama, bolj odzivi na kvalitetne storitve. Jih tudi jaz priporočam.
 
Uporabniški avatar
ESX
Uporabnik
 
Prispevkov: 834
Pridružen: To mar 08, 2011 11:40 am

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a ESX Če mar 26, 2015 10:56 am

sj ne rečem nič samo opazil sem da se zadnje časa nekaj dosti govori o tej firmi in velikokrat se je že izkazal da je to na forumu samohvala
če pa delajo dobro si vsekakor zaslužijo pohvalo
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a 5cenic Če mar 26, 2015 11:25 am

ESX je napisal/-a:sj ne rečem nič samo opazil sem da se zadnje časa nekaj dosti govori o tej firmi in velikokrat se je že izkazal da je to na forumu samohvala
če pa delajo dobro si vsekakor zaslužijo pohvalo

Ja sem se vprašal, če bodo moje pohvale dajale tak vtis. Res je, da sem zadnje čase kar aktiven na tem forumu in jih priporočam tam kjer koga zanima za dober servis.

Nisem pa nikakor povezan z Astilbo, samo z veseljem dam vnaprej pohvale iz Renault foruma in tudi moja izkušnja je bila zelo pozitivna. Tisti, ki so tudi na Renault forumu in ki spremljajo temo o mojem avtomobilu v Galeriji Renault vozil lahko potrdijo, da nimam nikakršne veze z Astilbo, saj sem tudi jaz povpraševal po servisu, ko so se pojavile težave z zavorami.

Možno, da sem tudi na tem forumu potožil o tej težavi. No iz izkušenj uporabnikov Renault foruma sem se nato odločil za Astilbo in od takrat naprej jih hvalim zaradi pozitivne izkušnje.

PS: pomotoma sem ti poslal ZS z sto vsebino :lol:
 
b.g
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So feb 11, 2017 1:30 pm

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a b.g So feb 11, 2017 2:00 pm

pozdravljeni

imam eno vprasanje: imam avto renault scenik grande letnik 2004 sedaj se mi je pojavila napaka eletricne rocne zavore ,ko se peljem pa ko se avto malo zmiga se mi pojavi napaka rocne napise mi (bremssystem defekt ) ali ko pocasi bremzam mi isto napise avto je bil na testeru pa niso nasli nobene napake . Bili pa so ze zamenjeni diski, ploscice in celjust .pret tem pa ni pilo nobene napake .prosim za pomoc ce slucajno kdo ve kaj bi bilo to narobe. lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a mrtwelvetrees So feb 11, 2017 2:04 pm

To so ti zamenjali na uradnem servisu ?
Ne vem, ampak mislim da morajo priklopiti tester in računalniku povedati da so bile zamenjale ploščice, zaradi el. motorja na čeljusti .... ali se motim ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
b.g
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So feb 11, 2017 1:30 pm

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a b.g So feb 11, 2017 2:30 pm

to mi je en privatnik mehanik menjavo ker on ni imel testera sem pelo enemu drugemu na tester reko mi je da je nastavil vse pa nalozil program gor na novo
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a limas So feb 11, 2017 3:36 pm

V kolikor med menjavo zavornih elementov avto ni priklopljen na računalnik, bo pozneje prihajalo do težav in okvare na zavornem sistemu.
To velja za vsa renojeva vozila z elektronsko ročno zavoro.

Za zavorni sistem na renojih priporočam naslednje servise v ljubljanski regiji: Astilba, Avto Pelko in Avto Svetek. Seveda tudi vsak pooblaščeni servis, ki pa je nesramno drag.
 
b.g
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So feb 11, 2017 1:30 pm

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a b.g So feb 11, 2017 4:02 pm

kateri serviser je dober v mariboru da bi mu lahko zaupo
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a Fan So feb 11, 2017 11:24 pm

@b.g
Že ko se je menjalo ploščice/diske/zavorni cilindri se ni delalo po protokolu (pravilnem postopku). Tester je bil kakšen slab univerzalec ali pa operater ni znal ravnati z njim. Kar se tiče menjave programa, to ne pije vode, če bi bilo to res, bi bil problem rešen. Zakaj? Ta ki zna v modulu zamenjati program, bi znal urediti tudi ostalo, kar pa pri vas očitno ni tako. Potreben bo priklop na spodoben tester in ponastaviti parametre ( Clip zna to sam ).
V nobenem primeru pa ne vlečite rumene ročice - pregorel bo krmilinik modula!!!!!
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a mardy Po nov 27, 2017 10:56 am

Eno vprašanje, tako šankovsko ... (bom izkoristil kar tole temo...)

Doma imam avto, ki ima in ki nima avtomatske ročne zavore. Se zgodi, da je včasih en ali drugi parkiran kak dan več v garaži, in pri avtu z navadno ročno zavoro le-to samo zategnem in takoj odtegnem. Dam v 1. brzino ali pa še to ne in je to to. ...ker so me nekoč nekdaj podučili, da se znajo zajle, če so več dni zategnjene, po možnosti po nepotrebnem, raztegniti.

Pri avtu, ki pa ima avtomatsko ročno (Scenic 2 za referenco) naredim popolnoma enako, torej ko avto ugasne, se samodejno ročna zategne, vendar jo takoj sprostim in potem avto miruje recimo par dni.

Eni mi pravijo, da nima kaj bit, da je tu drug sistem, ni zajl, jaz pa mislim, da nekaj kar se "našpana" na 100%, in v mojem primeru drži nekaj dni, sigurno na daljši rok ne more biti preveč zdravo.

Mnenje?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Renault električna ročna

Napisal/-a abbe Po nov 27, 2017 11:05 am

nevem sicer kako ma scenic zadaj narejeno.
ampak če ma na čeljusti motor nima kj bit.
tm sile sploh niso tolk velike kot bi si gdo mislil.
tisit ki je že razstavljal motorčke zadaj ve kakšen jermenček in kakšen motor sta notri.sama moč stiskanja se doseže preko reduktorja.
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 46 gostov