Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a yashica Pe sep 20, 2013 12:12 pm

Gal, še vedno je v garanciji 4+ do septembra 2014... vsaj to ;) Danes zjutraj sem bil na servisu in, ko sem odhajal je ravno sodelavec pripeljal robo nadomestnih delov. Vmes je bil verjetno tudi novi kondenzator klime za mojega. Sam kompresor so menjali včeraj in ni več znamke DENSO, ampak baje je po novem SANDEN. Ko izvem za serijsko št. dela objavim ;)

Se mi pa čedalje bolj zdi, da bo res nekaj na tem, da je DENSO s kodo 1K0 820 859 T problematičen in ob okvari menjajo za drug tip. Če je v mojem po novem SANDEN s serijsko št. 5KO 820 803 C, bo sum potrjen.


Ivan36 je napisal/-a:Jebga si pač kupil UNIKAT od ljudskega vagna 8) Sej bo, če ne prej pa, ko ga boš PRODAL :lol:


Unikatni ljudje vozimo unikatne avtomobile in te kupiš samo pri dvojnem veju :mrgreen: Kupec mi bo hvaležen, ko bo dobil pol avta novega =P
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a .com Pe sep 20, 2013 1:16 pm

prosim javi...da jim jaz lahko potem začnem težit (ampak jaz nimam več avta v garanciji.... bo pa 90-100% kulanca)
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a yashica So sep 21, 2013 4:32 pm

yashica je napisal/-a:
ugotovil, da so kar nekaj kompresorjev pomenjali v garanciji ali izven nje, šlo je pa predvsem za proizvajalca DENSO s kat. številko 1K0 820 859 T. Ta je bil menjan s kompresorji SANDEN ŠT. 5KO 820 803 C.
Naključje, da se menja za drugega dobavitelja ali gre za slabo robo?


Ker mi ni dalo miru sem z boroskopom poiskal na kompresorju številko dela in poslikal tole :huh: :
Slika


Očitno se je moj sum potrdil :D Tudi pri meni je novi kompresor SANDEN serije PXE 14, oem št.: 5KO 820 803, Made in Poland
Trenutno vse tiho, nobenega ropota ;)

Slika
Slika
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a sašo5 Ne sep 22, 2013 9:17 am

Ivan36 je napisal/-a:Jebga si pač kupil UNIKAT od ljudskega vagna 8) Sej bo, če ne prej pa, ko ga boš PRODAL :lol:

ti mal preveč serješ zadnje čase :roll:

yashica je napisal/-a:Epilog po dobrem mesecu dni...

na prvi sliš ropota bi obiskal servis, kajti zelo znana napaka pri mk6 (nažalost nisem videl prej teme, bi te takoj napotil po nov kompresor)

Prvo leto so jih masovno menjali, celo čakalna doba za Sandena je bila dva meseca, ampak politika firme (po moje, ker pri večih stvareh se je izkazalo za prav) da je rec. 5x cene kupit za prvo vgradnjo Denso in nato menjat ne glede na stroške za ta boljši Sandenov....

PS. recimo mk5 ima Tadiranov( tudi večina audijev) kompresor in nobenega problema pa je voz od 2004 zunaj........pač, kaj moreš; uletel je Denso, ki jim da kmpresor za 3 eure, ostali so hoteli 5_in to je to....

Pri teh dveh vozilih je očitno (ne mislit, da je pri drugih znamkah kaj drugače) pa še "zletelo" jin je ven, ko so vprašali zakaj ob odlični prodaji 5 prihaja 6 in oni rečejo direkt, da je izdelava 5 predraga vsaj za 20% in da treba te stroške znižat, ter da kvaliteta ne bo trpela, še več_izboljšala se bo :lol:

poglej to: http://netmobil.net.hr/funmobil/video-u ... etiteljima
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a yashica Ne sep 22, 2013 11:14 am

@sašo5, sprva se je ropot pojavljal občasno in polni obremenitvi, takrat sem obiskal servis in dobil info, da je to normalno, da se zaradi tega ne bo menjal pod garancijo... verjel jim tako ali tako nisem. Kasneje je postajalo vse glasnejše in čedalje bolj pogosto, na koncu je stalno tulilo samo, da is prižgal klimo. Ker se je bližal redni servis, vročina je pošla ropot pa kljub temu ne, sem se zakopal v ta problem si pridobil podatke, da ti kompresorji množično shodijo in, da se menjajom za sanden, vključno s kodami.

Ker sem bil prepričan v svoj prav, sem o tem obvestil TS in napovedal obisk rednega in izrednega servisa. Izgleda, da so me vzeli resno, ker so na servisu potrdili, da so dobili od njih nek dopis v zvezi z menoj.
Avto je bil predan na servis in vsaj glede kompresorja ni bilo nobenih težav glede uveljavljanja garancije... že vedo zakaj.

Da dosežeš neko menjavo delov moraš biti ali vztrajen, navest nekaj dejstev s kataloškimi številkami in ne pasti na prvo žogo zavračanja, da je vse normalno ali privleči avto v nevoznem stanju... kot po pravilu se te poskusijo losat čim prej :evil:

Zanimivo je to, da kljub temu, da gre za pogosto napako mi tudi na enem servisu niso potrdili, da je temu res tako in to do trenutka, ko sem začel kazati slike in kataloške številke... potem se zavijejo v molk in brez besed menjajo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a maniaxxx Ne sep 22, 2013 11:33 am

Se bom vzdrzal komentarja tokrat :D . Važno da so zrihtal, mogoče jim pa rata do izteka garancije ga spravit v normalno stanje :DDD
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a peroRS Ne sep 22, 2013 12:16 pm

maniaxxx je napisal/-a:Se bom vzdrzal komentarja tokrat :D . Važno da so zrihtal, mogoče jim pa rata do izteka garancije ga spravit v normalno stanje :DDD


Ko ga zrihta ga lahko ti kupiš. Boš vsaj lahko rekel, da maš VW-ja brez težav :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a yashica Ne sep 22, 2013 5:04 pm

maniaxxx je napisal/-a:Se bom vzdrzal komentarja tokrat :D . Važno da so zrihtal, mogoče jim pa rata do izteka garancije ga spravit v normalno stanje


Zakaj :?: Si me prav razočaral pa tako sva hvalila VW :mrgreen:

Dvomim, da jim bo uspelo do jeseni 2014. Kar se spravijo zamenjat gre po polžje, ko pa nekaj spacajo je pa že nov problem :DDD

peroRS je napisal/-a:Ko ga zrihta ga lahko ti kupiš. Boš vsaj lahko rekel, da maš VW-ja brez težav :mrgreen:


Saj ga lahko že sedaj kupi, težave mu pa v teh kriznih časih šenkam. Sem bolj izbirčne sorte in ne prodam avta vsakemu, ki se prikaže... maniaxxx bi bil idealni kupec :mrgreen:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a maniaxxx Ne sep 22, 2013 5:08 pm

Sam res, z nakupom tvojega golfa ( upam, da ima vozni red avtobusov v servisni knjigi ), bi lahko koristil celotno floto nadomestnih vozil lokalnega serviserja :mrgreen: . Zato ima tvoj tudi tako malo kilometrov a ne? =P

Vzdržal sem se pa komentarja ker raje ne napišem kar si mislim, vem pa da bi če bi bil ta avto moj verjetno do zdaj že reskiral kako kanto bencina in vžigalice...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Stefi
Novinec
 
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr feb 05, 2003 9:50 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a Stefi Po mar 03, 2014 8:13 pm

yashica je napisal/-a:Zanimivo je to, da kljub temu, da gre za pogosto napako mi tudi na enem servisu niso potrdili, da je temu res tako in to do trenutka, ko sem začel kazati slike in kataloške številke... potem se zavijejo v molk in brez besed menjajo.


Ne boš verjel :mrgreen: , enako je bilo pri meni glede ropota verige. Očitno stroški za PR niso problem in zgleda, da imajo za VAG serviserje dobro "psihološko pripravo".

Pa naj stane, kolikor hoče, tudi na račun ugleda znamke!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a yashica To mar 04, 2014 9:54 am

Stefi je napisal/-a:Ne boš verjel


A, ja :?: :lol: Ne sodi človeka, ki ga ne poznaš :mrgreen: ;)

Lp
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a witboy007 Ne avg 05, 2018 7:11 pm

.com je napisal/-a:prosim javi...da jim jaz lahko potem začnem težit (ampak jaz nimam več avta v garanciji.... bo pa 90-100% kulanca)


Sposodim si temo da ne odpiram nove. Mam čisto enake probleme kot o njih pišete na moiem golf 6 1.4 122
Naj omenim da avto mam od samega začetka 2010
V teh dobrih sedmih letih sem 6x polnil že klimo. 3 mesca dela dobro..potem se pa začne javlat ta zvok. Sedaj predvidevam da bo počas zmankalo plina...
Prosim za nasvet.. ker sem kupil že nov kompresor ampak ga ni bilo potrebe menjat. Zato so menjali sano kuler.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a yashica Po avg 06, 2018 2:04 pm

Tisti kompresor klime, ki je bil prvovgradnja v mojem in tudi mnogih ostalih je navaden šrot. Od menjave znamke in modela kompresorja ni bilo težav, ne pri meni kot tudi ne pri novem lastniku vozila.

Hladilnik klime je žal izpostavljen letečemu kamenju, ki ga hitro prebije. Sam sem namestil oem plastično varovalno mrežico, ki pride pritrjena na hladilnik, vendar ni tako gosta, da bi lahko trdil, da je povsem učinkovita. Hladilnik je še danes prvi, kako bo v novih rokah pa ne vem.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a witboy007 To avg 07, 2018 5:08 pm

Ko so mi na posediju rekli da je kriv kompresor in kuler sem kupil oboje. Nato pa so menjali samo kuler in napolnili klimo..probali in rekli sa ni potrebe menjat kompresor..
Cez en teden se pojavi spet zvok nato pa so mi rekli da morejo menjat en majhen del in napolnit klimo kar bi me stalo 130 evrov. Pa sem vpraso polnit klimo? En mesec.. pol ko pa sem lepo vpraso naj ni povejo kateri del bi radi menjali pa niso hoteli. 3x sem vpraso in zelel izvedet a brez uspeha.. pol pa nič.. ker je biu pol še 4 leto in servis sem doma ocisto avto in napolnil vitrex in take zadeve. Ko pa sem prišel nazaj je na računu pisalo dolivanje vitrexa 2litra. Pol sem pa postau ful jezen in šel do šefa in na koncu nisem rešil nič ker nisem imel dokaua da je biu poln vitrex...
Sem reko da me tam več nebodo videli in tudi drugim bom odsvetovau. Nato so mi pa kuj neke nove gume z velikim popustom ponujali sem reko hvala in adijo.

Sem poiskau novega mehanika in mu to vse povedo in je napolnil klimo in zraven dodau 90g olja. In mi je tudi on rekel da pri menjavi kulerja bi blo potrebbo dodat olje a oni tega niso storili. Nato mi reko da kompresor ki sem ga kupil za 230 evrov naj peljem nazaj in vzamem neki druzga. Sem vzeu nove letne gume.
Ni minilo 3 mesce se je klima izpraznila. Peljem spet k njemu in sva napolnila in testirala ce kje pušča. Z neko pumpo na pritisk. In ke nafilo do 3 bare. Je reko če bi kje spušcalo bi sedaj udarlo tam ven. Nato je vzel ono baterijo in svetil in nikjer ni blo videti. Torej zgledalo je vse ok. Takrat je bil oktober. In cez zimo nisem uporablo klime. Pride maj in vklopim klimo in se pojavi spet zvok. Peljem nazaj in je preveril in je blo brez plina. In mi rekel da tudi pozimi naj mam vklopleno. A še zdaj nevem kje gre plin ven..oz če ni videti da bi kje spuščalo.

Sedaj sem naročen 17.8. V mb. Na porsche. Da bodo preverili in mi nato povedali kaj in kako.
A vseeno nislim da je to kot si ti rekel. Klima kompresor. Originalna stane 700 evrov. A ni šans da kupim original ker je zdaj not ta in ni dobra.

Bomo videli kaj bodo rekli. So pa podobne probleme že ziher imeli in upam da bodo res pošteni da nebodo rekli da moram menjat to in to in to...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a pskoda To avg 07, 2018 6:25 pm

Lahko, da ti pušča na ventilčku tam kjer priklopi cevki za polnjenje klime. Ker so cevki priklopljene ne pušča ko pa jih odstrani pa lahko malenkost pušča
Lp
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a Joshy79 To avg 07, 2018 6:51 pm

A lahko vprašam kje si kupil kompresor za 230eu? Ker jaz imam tudi občasno težave z glasno klimo v mojem Passatu in sicer se sliši znotraj skozi reže kot da bi sopihala ali kako bi to povedal. Smo že preverili da zvok prihaja iz kompresorja klime, je pa zanimivo da se najbolj sliši ob vročih dneh ko imaš klimo nekaj časa vklopljeno potem pa jo izklopiš, potem se najbolj sliši. Ko pa jo vklopiš nazaj pa zvok sopihanja izgine. Klima sicer deluje ok. Se pa bojim da ta zvok sopihanja iz kompresorja nakazuje da ga bo potrebno počasi menjati. Original stane čez tisočaka zato me zanima kje dobiti cenejšo varianto.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a pskoda To avg 07, 2018 7:40 pm

Ste pogledali sklopko kompresorja, ker se dobi ločeno oz ni potrebno menjat kompresor niti plina ni treba ponovno filat
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a nejc1 Sr avg 08, 2018 5:48 pm

Na Golfu 6 pa ne boš našel sklopke na kompresorju, kot tudi na večjem delu novejših vw-jev ne...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a pskoda Sr avg 08, 2018 8:58 pm

Kako potem izklopi kmpresor, ki je gnan na jermen?
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a Firediver Če avg 09, 2018 5:05 am

Kompresor stalno vrti, ampak ne ustvarja pritiska, ker je variabilni ventil odprt in s tem tudi ne obremenjuje motorja.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov