Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a witboy007 Če avg 09, 2018 1:57 pm

Klima kompresor sem kupo v eurotonu. Ampak je 5 evrov razlike med tu in v gmt. Ampak če sem že kupo in pol niso menjali ker je kompresor dober :) evo prilagam en video.

https://m.youtube.com/watch?v=EeOZygQkB5Y

Tu ima ta isti problem. Direkt ko daš gas se bolj čuje.

Bila je pa firma kompresorja denso. Made in germany. Sedaj ga dobis za 197€

17.8. Grem na pregled avto klime v mb na porsche
Pol bom izvedo pomoje kje tiči problem
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a yashica Če avg 09, 2018 3:22 pm

Če je oznaka novega kompresorja 6SEU14C, potem je to šrot kot Denso prvovgradnja, s kat. št.: 1K0 820 859 T.

Zvok na posnetku je povsem enak kot je bil pri meni in ja, vzrok je v kompresorju. Dobrodošel v klubu številnih.

Ko so ga meni menjali v garanciji, sem bi pozoren, da ne bi slučajno vgradili enakega. Na koncu sem pristal pri Sanden PXE 14, s katerim nimam težav.

Ob prevzemu sem prosil za informativni račun menjanih delov + dela. Raje ne napišem kakšna je bila končna vsota :shock:
Smilijo se mi ljudje, ki so take zneske dejansko pripravljeni plačati pooblaščencem.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a witboy007 Pe avg 17, 2018 12:58 pm

Evo ravno sem zaključo.. preverili so in ja klima kompresor je potrebno menjat, da nebi blo več tega zvoka. Pa sem omeno še da čez pol leta mam namen menjat avto da vzamem nekega z dizel motorjem. Ali golf ko pride ven ali pa pasata. Pa mi je takoj pol svetovau da dokler klima hladi je ok. Zvok je pač moteč ja. Ampak sedaj od oktobra bom odsoten pol leta tak da mi je reko da naj pustim. Ker me ta nov kompresor in čiščenje pa to vse pride čez 1000 evrov. Je pa omeno to slabo serijo kompresorjev. So menjali že ogromno. Evo nič mi ni lagau in napizdovau kot oni na posediju v MS. Prav tako prijaznost in serviserji na visokem nivoju. Zelo zadovoljen.
Seveda ta cena je ce pri njih vzamem kompesor. Lahko pa ga sam kupim in prinesem zraven. Ampak ce avto prodam ga dam bratu in se naj pol on odloči.
Hvala vam za nasvete in debato. Več nas je več izvemo. Lp
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Golf 6 ropot ob prižgani klimi

Napisal/-a golfabimu So sep 01, 2018 8:39 am

Dejte preverit tole, če je res kompresor problem. Pri mojem g6 je bilo potrebno samo jermenico na kompresorju pritegnit, ker je bila losana in je zvok, ki se ga je slisalo pri prizgani klimi skozi ventilacijske reže izginil. Istočasno sem še menjal olje v kompresorju. To sem naredil pri 200.000km, zdaj jih ima 310.000 in še vedno vse špila bp.

Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: lada2103 in 32 gostov