Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a StajercS So sep 14, 2013 7:36 pm

Kmalu bo 120k km na števcu. Forum sem že cel preiskal,pa nisem našel to kar iščem.

1. Torej, zanima me,kaj vse bi trebalo menjat na 120k km? V drugih temah je kar nekaj napisano glede tega, ampak so se pri vseh delali neki polovičarski servisi. Mene pa zanima kompletno,kaj vse treba zamenjat, ker je zgodovina servisov bila bolj boga in bi rad naredil komplet zamenjavo.
2. Kje kupiti material? Neoriginal ampak kvalitetno. Katere znamke kupit? Rihta kdo z foruma dele? K kateri firmi v MB in okolici peljat na zamenjavo?

Avto pa je Golf V 1.9 TDI 66kw (90) BRU motor.
Hvala :)
Slika
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a fare So sep 14, 2013 7:58 pm

StajercS je napisal/-a:Kmalu bo 120k km na števcu. Forum sem že cel preiskal,pa nisem našel to kar iščem.

1. Torej, zanima me,kaj vse bi trebalo menjat na 120k km? V drugih temah je kar nekaj napisano glede tega, ampak so se pri vseh delali neki polovičarski servisi. Mene pa zanima kompletno,kaj vse treba zamenjat, ker je zgodovina servisov bila bolj boga in bi rad naredil komplet zamenjavo.
2. Kje kupiti material? Neoriginal ampak kvalitetno. Katere znamke kupit? Rihta kdo z foruma dele? K kateri firmi v MB in okolici peljat na zamenjavo?

Avto pa je Golf V 1.9 TDI 66kw (90) BRU motor.
Hvala :)
Olje, oljni filter, naftni filter, zračni filter, filter kabine, vodna črpalka, zobati jermen+mikro jermen, vsi napenjalci za oba, hladilna tekočina - rdeča. Kontrola zavornega olja. Kontrola zavor.
Dele kupiš v Eurotonu ki niso original so pa kvalitetni.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a Fan So sep 14, 2013 10:41 pm

Pozdravljeni

1. je že napisal predhodnik, je pa pametno preveriti podvozje, vozilo dvigniti in pogledati
2. za rezervne dele kontaktirajte uporabnika @hippo

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a abbe Ne sep 15, 2013 12:42 am

zavorno olje se menja pod nujno,ker glede na napisano še ni bilo menjano.
lahko pa fan napiše zakaj je pametno oje redno menjati.
p.s. lahko pa računaš da boš ob nekih 700+ eur če boš pomenjal vse kar je treba,če ne poznaš zgodovine vozila.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a Fan Ne sep 15, 2013 9:05 am

Pozdravljeni

Zavorno olje, praviloma, zavorna tekočina, je kislina razrečena z alkoholom, s tem so dobili nestiskljivo tekočino in njeno vretje se začne pri 200+ stopinjah ( odvisno od tipa in kvalitete zavorne tekočine ). Stranska nevšečnost je, da je zavorna tekočina hidroskopična ( zelo rada se veže na vlago ). Vsake 2-3 leta ali pri vsaki obremenitvi 200 + stopinj, je pametno menjati zavorno tekočino.
Vlaga v zavornem sistemu poškoduje napeljavo ( cevi - oksidi ), ventile in tesnila. Posledično se življenska doba zavornih elementov enormno zmanjša - blokiranje, pregretje, nižja zavorna stopalka, manjši zavorni učinek................ Nekateri tipi vozil imajo vgrajen senzor v ABS enoti, ki meri kvaliteto zavorne tekočine ( prisotnost vlage ), za potrebno menjavo zavorne tekočine opozori voznika na armaturni plošči.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a StajercS Ne sep 15, 2013 3:48 pm

Kaj je sploh razlika med BFX BLS in BRU motorji? Ker gledam druge teme,pa mam samo jaz BRU motor. Bom šel malo na pooblaščene servise vprašat,koliko bi blo kompletna menjava, pol pa še na Euroton za predračun. Gledam,da ma Silux tudi od SKF dele. Upam da bo naneslo tam 600€. :mrgreen: Do 700€ bi še šlo,pol bi pa kaki kabinski filter itd. tudi ''pozabil''. :D
Slika
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a marko01 Ne sep 15, 2013 4:06 pm

Ma kaki uradni servis pri kvalitetnem popoldancu pride veliki servis za ta motor 350 evrov. ( vsi filtri, komplet jermeni, vodna pumpa, olje, antifriz in pregled vozila).

Sem vam poslal zasebno sporočilo.
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a StajercS Ne sep 15, 2013 4:08 pm

Kje pa? To bi blo perfektno,če bi tolko prišlo vred z mikro jermenom, jermenico po možnosti in vsi šponarji za mikrojermen. :D
Slika
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a marko01 Ne sep 15, 2013 4:46 pm

Jermenica glavne gredi se menja po potrebi, če bi jo bilo potrebno zamenjat se podraži za 70€. Tak servis vam lahko opravim jaz ( kontakt Marko 070 812 687).
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a fare Ne sep 15, 2013 6:39 pm

marko01 je napisal/-a:Ma kaki uradni servis pri kvalitetnem popoldancu pride veliki servis za ta motor 350 evrov. ( vsi filtri, komplet jermeni, vodna pumpa, olje, antifriz in pregled vozila).

Sem vam poslal zasebno sporočilo.
Itak, jaz nikoli nisem dal več kot 400€ z delom vred za vse sdije in tdije ki sem jih imel. Če pa fant hoče pooblaščenca kjer bodo servis naredili ultra kvalitetno in pošteno ter po konkurenčni ceni pa naj se le odpravi do kakega Jarca ali na Porsche.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a ~toMmy~ Ne sep 15, 2013 8:22 pm

Jaz sem dal pri svojem popoldancu mislim da 320€, edino kabinski filter je se dodatno (sem ga sam menjal), pa ne bi skodila se menjava zavorne tekocine, vglavnem cez 400€ to ni vredno, ce se mene vprasa.

P.S.: Moj je tudi BRU, ce se prav spomnim. Za dele je pa uporabnik hippo pravi naslov, vsaj za ponudbo ga vprasaj.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a primozek68 Ne sep 15, 2013 8:27 pm

fare je napisal/-a:
marko01 je napisal/-a:Ma kaki uradni servis pri kvalitetnem popoldancu pride veliki servis za ta motor 350 evrov. ( vsi filtri, komplet jermeni, vodna pumpa, olje, antifriz in pregled vozila).

Sem vam poslal zasebno sporočilo.
Itak, jaz nikoli nisem dal več kot 400€ z delom vred za vse sdije in tdije ki sem jih imel. Če pa fant hoče pooblaščenca kjer bodo servis naredili ultra kvalitetno in pošteno ter po konkurenčni ceni pa naj se le odpravi do kakega Jarca ali na Porsche.


V teh akcijah, ki jih imajo danes, bi znalo koga presenetit, da bo servis na uradnem cenejši, kot pri popoldancu...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a ~toMmy~ Ne sep 15, 2013 9:46 pm

No ja, nisem spremljal trenutnih akcij, ampak do zdaj so vse te navidez "akcijske" ponudbe bile navaden bullshit, od celega letaka je kvecjemu kaksen kos dodatne opreme poceni. Za glavni servis so recimo fore "vodna crpalka in glavni jermen za ***€" in deluje ugodno le dokler ne pristejes se vsega ostalega materiala in dela.

Saj se da tudi pri pooblascencu zmenit za kaksno dobro ceno, ampak meni njihov zig pac ni vreden 100+€.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a StajercS Ne sep 15, 2013 10:08 pm

Sej če to gledam, skoraj crknem od smeha! :mrgreen:
http://www.varcevalni-paketi.si/volkswagen/olje.asp?model=GOLF%20V&gorivo=Dizel&moc=66
Menjava olje + filter 114€. In v to ceno celo vključijo pregled zavorni oblog in diskov + reset prikazovalnika za servisni interval preko diagnostičnega orodja. Kolikor vem se to da doma resetirat. Vsaj v štirki sem si sam. :D

Za 301€ pa majo menjava jermena + napenjalci + vodna črpalka.
http://www.porschemaribor.com/news/Vedno_vredno,_varcevalni_paketi_za_vozila_Volkswagen_pri_Porsche_Maribor/Haendler/S07200/?dlr&id=news&news_url=Haendler/S07200/sl/hdlr/eigeneseiten/S00pia_A_13236986163.html

Na ta spodnjem linku pa piše še jermenica:
http://www.varcevalni-paketi.si/volkswagen/default.asp

Grem jutri malo naokoli vprašat za cene. Pa če bo cena pol tam 350€,pa še dam tistih 250€ za čipanje, če sploh kdo dela to za tako ceno. :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a Fan Po sep 16, 2013 11:02 pm

StajercS je napisal/-a:pa še dam tistih 250€ za čipanje, če sploh kdo dela to za tako ceno. :mrgreen:


Pozdravljeni

Ja, naredijo "čip" tudi ceneje....................... kako kvalitetno je pa druga zgodba................

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a StajercS Sr sep 25, 2013 7:23 pm

Evo,da še napišem, kako je blo rešeno. Mi gre na živce ko ljudje nekaj sprašujejo, rešitve pa nikoli ne napišejo. :mrgreen:
Servis narejen. Deli kupljeni pri Hippo-ju.
Mahle - Oljni filter, naftni filter, kabinski filter, zračni filter
SKF - Garnitura zobati jermen z napenjalci in vodno pumpo
INA - španer mikrojermena, jermenica
Continental - mikrojermen
Aral olje
Zavorna tekočina, hladilna tekočina

V glavnem menjalo se je vse preventivno. Tastari deli pa so na oko bli še dobri. Dele menjal pooblaščeni servis Renault! 150€ :mrgreen: :mrgreen:
Naslednjič pa še moram prednja armotizerja menjat, pa še kake malenkosti. :D
Slika
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a fare Sr sep 25, 2013 8:00 pm

Renault :roll: . Preveri če so ti res vgradili to kar si jim prinesel. lp.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a StajercS Sr sep 25, 2013 8:08 pm

So mogli,ker sem rekel, da mi naj dajo par starih delov za domov. :mrgreen: Sem vzel komplet zobatega in komplet mikrojermena (šponarji,jermeni itd), pa še par kapljic zavorne tekočine,ko je ostalo. :EE Edino filter zraka sem pozabil vzet,ker je bil še v dobrem stanju. :evilgrin:

PS: Sem jim še spomladi računalnike servisiral preko ene firme, tak da mislim da so mi pošteno vrnili uslugo. Edino če z mojimi storitvami niso bli zadovoljni. :mrgreen:
Slika
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a lotko To sep 26, 2017 1:29 pm

Pozdravljeni! Rabim en nasvet glede glavnega servisa. Prvi glavni servis je bil opravljen na 88.000 km, ker je pač bil avto prej star 5 let kot pa je imel prevoženih 120.000 km. Sedaj pa je spet ista zgodba, je točno 5 let od prvega glavnega servisa, avto pa ima slabih 180.000 km. Zanima me, če in kako dolgo je še varno počakati oz. odložiti menjavo jermena? A bi sedaj bilo smiselno zamenjati še jermenico altenatorja? Gre pa za vw 1.9 tdi bxe

Hvala ;)
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Servis 120k km - Golf V 1.9 TDI 66kw BRU

Napisal/-a tomik To sep 26, 2017 2:38 pm

Sklopka alt.je cca 40€ in bi se naj menjala vsakič. Ko začneš enkrat razmišljati ali bi menjal ali še malo počakal se najraje kaj zalomi.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov